Háranie a výstavy

Sem píšte všetko ohľadne výstav.

Re: Háranie a výstavy

Poslaťod Kamelia » Uto 03.05.2011 18:30

:aaa: ma to pobavilo ,to urcite srandovala
Kamelia
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1149

Re: Háranie a výstavy

Poslaťod Kamelia » Štv 12.05.2011 8:52

nepatri to mozno sem ...ALE dnes rano ma jeden psickar vytocil :hmm: ....z dialky kricim , moja sucka hara, mam ju na voditku a on len prejde s pustenym labradorom vedla mna, tak si ju berem na ruky, uz je odo mna 100 m, davam ju na travicku nech sa vyvenci pred tym ako odidem do prace, a zrazu ten labrador rovna ciara k nam, skace po mne ako ju drzim na rukach, majitel labradora len po nom krici, dojde k psovi vykvavka ho za kozu a chyti si ho na voditko a odchadza....a ja ostavam nahnevana s mojou suckou na voditku a poskakana a zaslintana....uplny idiot so psom
Kamelia
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1149

Re: Háranie a výstavy

Poslaťod Winnie » Pia 27.05.2011 20:23

pozeram propozicie na velku idu ... mam fenku a neviem ci v tom obdobi bude harat v propoziciach http://www.dogfestival.sk/propozicie.htm nevidim nic o tom ze by tam haravky nesli a tak teraz dilema hlasit ci nie ..... kedze haranie este neviem odhadnut .... a zas platit do luftu sa mi nechce co vy na to moze ci nie?
Winnie
Junior
 
Príspevky: 233

Re: Háranie a výstavy

Poslaťod Monika & Parsonky » Pia 27.05.2011 20:38

To je viac ako zrejmé, že hárajúce feny na výstavy nepatria. Či sa mýlim?
http://nellyandadri.webnode.sk/

"Bili sa vo mne dvaja ľudia: jeden bol ochotný urobiť čokoľvek, aby sa zachránil a druhý to bol ochotný kedykoľvek vzdať."
Dežo Ursíny.


"Stávaš sa navždy zodpovedným za to, čo si k sebe pripútal." Antoine De Saint Exupéry
Monika & Parsonky
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3009
Bydlisko: Trenčín

Re: Háranie a výstavy

Poslaťod lucik » Pia 27.05.2011 21:02

15 strán nestačí, budeme sa cykliť? :ach:
A million words would not bring you back. I know because I´ve tried.
Neither would a million tears. I know because I´ve cried.
I miss you, my black angel Gipsy!
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5960
Bydlisko: Piešťany

Re: Na výstavu s nevýstavným psom

Poslaťod Tasha » Pon 13.06.2016 15:14

čo sa týka hárania, tak nikde nie je napísané, že hárajúca suka nemôže na výstavu. Je to len ohľaduplnosť k majiteľom psov. Ale keďže výstavy pre niekoho znamenajú príliš veľa a idú aj cez mŕtvoly, tak samozrejme tam hárajúce suky sú. A povedzme si narovinu, niektorí psi majú problém s tým, že je vedľa nich suka a to nemusí ani hárať.
Tasha
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1920
Bydlisko: Galanta

Re: Na výstavu s nevýstavným psom

Poslaťod Nia » Štv 16.06.2016 12:48

Tasha, napríklad mne prekáža ak niekto, kto sa ide so psom pozrieť na výstavu a má sučku a tá mu hára a ešte ju aj púšťa medzi psov. Je to neohľaduplné voči majiteľovi vystavovaného psa, nakoľko si to tú výstavu zaplatil nemalé peniaze a teraz tam príde niekto, kto si zaplatil 5 eur pri bráne. Myslím, že je úplne normálne, keď pes na takúto háravku zareaguje. Keby nezareagoval, tak by som sa skôr čudovala.
Každopádne háravá sučka na výstavu nepatrí, či sa už vystavuje alebo nie.
Obrázok
Nia
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3073
Bydlisko: Levice

Re: Na výstavu s nevýstavným psom

Poslaťod Lindchen » Štv 16.06.2016 13:52

Vo výstavnom poriadku to bolo, kedy to odtiaľ vypadlo?
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Na výstavu s nevýstavným psom

Poslaťod pigie » Štv 16.06.2016 13:54

Ked zistili, ze to aj tak ludia nedodrzuju :heh:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Na výstavu s nevýstavným psom

Poslaťod Sunny » Pia 17.06.2016 8:53

Tiež som kukala jak puk (toť nedávno kamoška riešila) - som jej tvrdila, že sa určite nemôže, že to je vo výstavnom poriadku, že jej to nájdem. A ono to tam už fakt nie je, menil sa dakedy v 2013 či kedy a vetu o háravkách odtiaľ vypustili.
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8294
Bydlisko: Morava

Re: Na výstavu s nevýstavným psom

Poslaťod Nia » Uto 28.06.2016 8:32

To fakt? :heh: Ja som teraz nedávno začala s výstavami po 4 rokoch a toto mi je novinka.
To už sa môže fakt všetko.....
Obrázok
Nia
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3073
Bydlisko: Levice

Re: Na výstavu s nevýstavným psom

Poslaťod Vikiki22 » Uto 28.06.2016 18:30

Čo ja viem, či by som sa nad tým pohorčovala...? Jednak by prečo nemohla na výstavu suka, ktorá sa hára? Nie je nijak chorá ani obmedzená. Na druhej strane, áno, psy na to reagujú. A na strane tretej - myslím, že sa psy dajú natoľko zvládnuť, aby na tie háravky nejak prehnane nereagovali. Len to by sa majiteľom psov muselo chcieť viac zaoberať.
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11060
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Na výstavu s nevýstavným psom

Poslaťod Lindchen » Str 29.06.2016 10:05

Tak tým sa vysvetľuje, prečo bola v januári na výstave háravka a nikto nič :lol: . Nevadí, my sme zvládli, akurát bol trochu divší :lol: .
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Háranie a výstavy

Poslaťod eva24 » Uto 16.08.2016 19:47

Ahojte,veľa sa asi od založenia témy zmenilo, pretože všade sa tu píše o tom že je to zakázane SKJ.:nwm: teraz som však znovu pozrela na výstavný poriadok SKJ kde stálo:

Článok 12 - Z účasti na výstave sú vylúčení
a) Psy, ktorí nie sú uvedení v katalógu ak to nie je spôsobené vinou organizátora.
b) Psy chorí, podozriví z choroby, po úraze, slepí psy, suky v druhej polovici gravidity a kojace suky.
c) Psy nebezpeční - agresívni voči ľuďom a psom.
d) ) Psy v majetku osôb, ktorým bolo odňaté právo vystavovať.

Ani zmienka o háraní. :ua: Takže ak tomu správne chápem tak ak to nie je vyslovene zakázané v propozíciach môže ísť háravka na výstavu?
eva24
Okoloidúci
 
Príspevky: 6

Re: Háranie a výstavy

Poslaťod Vikiki22 » Str 17.08.2016 9:54

Už sa to tu riešilo... Áno, hárajúca sa suka môže ísť na výstavu, ak to nie je v propozíciách vyslovene zakázané.
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11060
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

PredchádzajúciĎalší

Späť na Výstavy