[B,F] Stephen King

Miesto na diskusie o filmoch a literatúre, ktoré nie sú zamerané na psy či iné zvieratá.
Pravidlá fóra
Tieto fóra slúžia na diskusiu o filmoch a literatúre, v žiadnom prípade tu neuverejňujte linky na nelegálny download týchto diel ani neveďte diskusiu smerom k získaniu týchto diel nelegálnymi cestami.

Re: [B,F] Stephen King

Poslaťod Silvuch » Pon 07.07.2014 23:10

sakra. nedozvime sa koniec poviedky poslednej. som musela vratit... Teraz nebude spat. :ha:
JSUT*

Dont panic
Silvuch
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6333
Bydlisko: Petržalka, vs srdco Malych Karpát

Re: [B,F] Stephen King

Poslaťod AlicaGGG » Štv 10.07.2014 15:29

pozicaj si ju znova, ci?
AlicaGGG
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3765
Bydlisko: Nové Mesto nad Váhom

Re: [B,F] Stephen King

Poslaťod moschino » Štv 10.07.2014 15:43

môžem požičať aj ja, mám ju doma :smile:
@frrr_dogtricks_agility
moschino
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2687
Bydlisko: Bratislava

Re: [B,F] Stephen King

Poslaťod AlicaGGG » Pon 21.07.2014 13:44

tak Salem precitany, dalsia velmi dobra kniha si myslim :no: zacala som Joyland, ale zatial jaksi nic, musim sa nutit aby som citala dalej, nejak ma to nechytilo, zatim je to dost nuda :heh: dostavam sa ale do casti, kde sa asi zacne uz nieco diat, tak snad zmenim nazor (teda urcite hej, King ma skvele knihy)
AlicaGGG
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3765
Bydlisko: Nové Mesto nad Váhom

Re: [B,F] Stephen King

Poslaťod moschino » Pon 21.07.2014 14:00

Joyland bol super :aaa: jadna z kníh, na ktoré nezabudnem. Možno to je aj tým, že som to čítala na jar, vonku skoro tma, ja som bola chorá, doma, kľud a dobrá kniha... :hi: vedela som sa do nej úplne vžiť, rada som si púšťala na youtube pesničky, ktoré boli v tej knihe spomínané (jedna o stratenej žuvačke na zemi, nespomeniem si na anglický názov, ale keď budem doma, tak hodím odkaz), úplne mi to urobilo takú "dobovú" atmosféru :ha: rada si takto hľadám pesničiky na yt, ktoré spomína, páči sa mi to a nikdy by som sa k nim inak asi nedostala :hi:

Inak teraz pozorujem, že je v predaji "nová" kniha od Kinga. Teda skôr dve, všade ich dávajú do výkladov spolu. Prvá Žiarenie je ešte z roku 1977 či tak nejak, tak nové vydanie a druhá je Doktor Spánok, ktorú napísal 2013 alebo 2014 a nadväzuje na Žiarenie.
Rozmýšľam, že po ďalšej výplate idem nakúpiť (ale to zas odložím bokom tie anglické knižky, ktoré sa mi kopia... :angel: )
@frrr_dogtricks_agility
moschino
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2687
Bydlisko: Bratislava

Re: [B,F] Stephen King

Poslaťod moschino » Pon 21.07.2014 19:17

to je ona :aaa: :dancing:
@frrr_dogtricks_agility
moschino
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2687
Bydlisko: Bratislava

Re: [B,F] Stephen King

Poslaťod AlicaGGG » Pia 25.07.2014 12:23

jj, tiez si vzdy pustam pesnicky z knihy :smile: v nejakej knihe (neviem ci od kinga) bol spominany dajaky film, tak aj ten som si pri najblizsej moznej prilezistosti musela pozret
a joyland ma uz chytil, uz je to super, potom sa asi pustim do 22.11.1963, to bude na dlho, nech to stihnem do konca prazdnin :lol: hoci To bola tiez dlhaaa a precitala som ju dost rychlo... ked je dobra kniha tak to ide ako po masle... len u mna je problem, ze stale listujem na uz precitane strany a hladam tam informacie, ktore su spominane v casti, ktoru akurat citam... napr. z joylandu hl. hrdinovi povedala nejaka baba, ze vyzera ako pravy kolotociar... on jej odpovedal, ze je uz tretia ktora mu to povedala... a ja ako debil som zacala listovat dopredu a hladala som, kto mu to kedy povedal (aj ked som si pamatala osoby, kt. mu to povedali, ale proste som musela presne vediet, kde a kedy mu to povedali)... par stran dozadu bol opisovany ten kostym psa (v ktorom chodili po joylande a zabavali deti), ze kostym mal hunate usi a ja neviem co vsetko... vedela som, ze som niekde na zaciatku knihy citala, ze ten pes ma byt nemecky ovciak, takze teraz pri opisani kostymu som zasa listovala dopredu, aby som nasla cast, v ktorej to bolo prvykrat spomenute - ze ten pes je ovciak... teraz som sa dostala na strany, kde do deja zasiahol nejaky ujko... viem ze ten ujko uz bol na zaciatku knihy, tak som to skratka musela najst, alebo len tak z nicoho nic v strede citania mi napadne myslienka, ze si nepamatam, kolko rokov ma ten alebo ten clovek, cize ked viem, ze to v knihe bolo napisane, musim si to najst, inak sa mi neda dalej citat (hoci viem, ze Jozko Mrkvicka je dochodca a ma okolo 70r, zaujima ma presny vek) :heh: takze ked citam 2 hodiny, polku casu z toho venujem listovaniu v knihe odzadu dopredu... asi si zacnem na strany, ktore by sa mi este mohli hodit, lepit nejake farebne listky nech to nemusim potom dlho hladat :pac: :angel:

Doktor spanok sa chystam kupit, ale nejak mi uniklo, ze to nadvazuje na ziarenie, dobre ze pises
AlicaGGG
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3765
Bydlisko: Nové Mesto nad Váhom

Re: [B,F] Stephen King

Poslaťod moschino » Pia 25.07.2014 13:03

ty si prípad :ha: ja listujem len kvôli tým pesničkám, príp. ak ma zaujme nejaká veta, nejaké múdre Kingovo konštatovanie alebo jeho vlastné príslovie, aby som si ho zapísala :smile: je proste geniálny :king:
tiež som tak, keď sa v knihe spomenula nejaká iná, tak som si ju potom požičala z knižnice a čítala. Keďže väčšinou mi to odporučil sám King :ha: , boli tie knihy zaujímavé. Čo si pamätám názvy niektorých, tak Boh múch (tenučká knižočka, ale stála za to), alebo Nemocnica bábik
1963 silno odporúčam, jedna z mojich najobľúbenejších, asi aj lepšia ako "TO" pre mňa a to je už čo povedať, lebo "TO je úplný top. Dokonalo zaujímavá kniha pre mňa, ten dej, ako opisoval tú dobu a porovnávanie s dnešnou a samozrejme všetky tie pesničky, ktoré vtedy v tých rokoch išli :aaa: som si každú vyhľadala a to ich bolo dosť :dancing:
nezvyknem sa ku knihám vracať, ale k tejto sa určite ešte vrátim
(ale čo sa neviem dokopať, tak dočítať poslednú Temnú vežu, nejako ma to nechytilo, strašne sa tam ten dej naťahuje :nwm: )
@frrr_dogtricks_agility
moschino
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2687
Bydlisko: Bratislava

Re: [B,F] Stephen King

Poslaťod moschino » Ned 31.08.2014 16:45

250 stran zo Ziarenia precitanych ako nic, ani neviem, ze to tak ubieha :aaa: genialna kniha
Mal by pisat aspon 1200stranove, clovek sa do toho zacita a za chvilu koniec...
@frrr_dogtricks_agility
moschino
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2687
Bydlisko: Bratislava

Re: [B,F] Stephen King

Poslaťod hruska » Ned 31.08.2014 16:48

uplne ti zavidim to kingovske objavovanie, ja uz to mam za sebou :ua: vzdy sa k nemu rada vraciam, ale poprve je poprve.
nove veci precitane nemam, strasne drahe su tie knihy :aaa:
hruska
Multišampión
 
Príspevky: 7379

Re: [B,F] Stephen King

Poslaťod moschino » Ned 31.08.2014 18:10

mňa to drží ešte od strednej školy :ha: sa bojím, že sa mi raz tie jeho knihy minú :prd: zdržala som sa na Temnej veži, ktorá m moc nešla dolu krkom :angel:
Jop, sú drahé, ale väčšinu som mávala z knižnice, naša bola celkom dobre vybavená v tomto. Už som tam pár rokov nebola, tak neviem ako nakupujú tie nové :nwm:
@frrr_dogtricks_agility
moschino
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2687
Bydlisko: Bratislava

Re: [B,F] Stephen King

Poslaťod Lindchen » Ned 31.08.2014 18:25

Kinga síce nečítam, len koment, že aj ja som sa dala na knižnice a antikvariáty, nedá sa to utiahnuť :ach: :lol: .
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: [B,F] Stephen King

Poslaťod Silvuch » Pon 01.09.2014 17:35

tiez fungujem na knizniciach. Take nekrestanske peniaze za knihu dat. Aj tak to raz precitam a zapadne prachom.
JSUT*

Dont panic
Silvuch
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6333
Bydlisko: Petržalka, vs srdco Malych Karpát

Re: [B,F] Stephen King

Poslaťod moschino » Pon 01.09.2014 19:05

ako niektoré od Kinga mám aj doma, ale tie majú takú zberateľskú hodnotu pre mňa :angel:
@frrr_dogtricks_agility
moschino
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2687
Bydlisko: Bratislava

Re: [B,F] Stephen King

Poslaťod AlicaGGG » Uto 16.09.2014 15:55

ale ako pekne vyzeraju tie knihy na policke - zaciatok policky King - King - King - King - King - King - koniec policky :heh:
AlicaGGG
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3765
Bydlisko: Nové Mesto nad Váhom

PredchádzajúciĎalší

Späť na Nesúvisiace so psou tematikou