[B] Obľúbené knihy

Miesto na diskusie o filmoch a literatúre, ktoré nie sú zamerané na psy či iné zvieratá.
Pravidlá fóra
Tieto fóra slúžia na diskusiu o filmoch a literatúre, v žiadnom prípade tu neuverejňujte linky na nelegálny download týchto diel ani neveďte diskusiu smerom k získaniu týchto diel nelegálnymi cestami.

[B] Obľúbené knihy

Poslaťod Abby » Ned 02.11.2008 20:01

Čo práve čítate? Aké knihy máte radi? :)
Takže, začnem ja: Práve čítam Salingerove poviedky. A mám rada straaašne veľa kníh, dá sa povedať, že som knihomoľ :hi: :heh: Asi najobľúbenejšie sú Lekári od Ericha Segala, Kto chytá v žite, Veronika sa rozhodla zomrieť, Trinásty príbeh a veľa veeeľa ďalších. :jupi:
Šťastný je pes, ktorý si našiel milého pána - už navždy bude mať niekoho, kto mu bude škrabkať bruško.
Abby
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 146
Bydlisko: Košice/Bratislava

Re: Čítame knihy

Poslaťod NemesiS » Ned 02.11.2008 20:14

kto chytá v žite je naozaj perfektná, mňa zaujalo viac kníh

Karl May - Cez divý Kurdistan
Karl May - Lovci ľudí
HP 1-7, som veľký fanúšik :)
Anna Kareninová
Peter a Lucia
Oči modrého psa
Karel Čapek - Válka s Mloky
a na koniec jedna úžasná kniha, George Orwell - 1984
Najhoršie je to mučivé čakanie na niečo, čo nikdy nepríde.
NemesiS
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 875
Bydlisko: Sobrance(19)

Re: Čítame knihy

Poslaťod vavrena » Ned 02.11.2008 20:29

Jéééééj, krásna téma! :smile:

Ja som tiež knihomoľ, aj keď teraz už pomenej.. mám najradšej Marqueza, Kafku a Hellera... na zábavný večer môže byť aj obligátny Dan Brown a Harry Potter, ale v "príručnej" knižnici mám Matkina, Farleya Mowata (Don't Cry Wolf) a Tristana a Isoldu.. jááj, a ešte aj Desenského :lol: . v podstate prečítam všetko, čo mi príde pod ruku, okrem románov typu Pilcherová :pac: .
vavrena
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2958
Bydlisko: Galanta

Re: Čítame knihy

Poslaťod Lenka.Buddy » Ned 02.11.2008 20:31

nečítame knihy :hi: kým nikto nenúti :ha:
www.bafbaf.webnode.sk tu nájdete všetko o nás :)
Lenka.Buddy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2429
Bydlisko: Dolné Orešany

Re: Čítame knihy

Poslaťod Lena » Ned 02.11.2008 20:36

:hi: No ja som knižku už strááášne dlho nečítala a keď mám chvíľku tak sa snažím venovať učeniu ale samozrejme že som vždy zlupla Robina Cooka, nesmiem zabudnúť na harryho pottera :lol: :hi: a ešte sa mi občas podarilo terryho pretcheta-ak poznáte. Nejak sa snažím prísť na chuť jeho fantazijnému písaniu. Asi som skôr na "záblesk" reality. Ostatné knihy ani nerátam a ani si ich nepamätám.
Lena
Big Dog
 
Príspevky: 1754

Re: Čítame knihy

Poslaťod calwen » Ned 02.11.2008 22:16

NemesiS píše:kto chytá v žite je naozaj perfektná, mňa zaujalo viac kníh

Kto chyta v zite som dneska uz asi milionty krat precitala :pac:
Inak citam snad vsetko...okrem krimi a westernu a sci-fi typu Verneho a mimozemstanov :ach:
Najradsej mam asi fantasy, cyber punk, ale tiez Orwellovky, Londonovky, celkom aj ruska literatura-Ilf a Petrov a veeeeela veeeela ineho...proste knihomol :yes: :ahoj:
Obrázok
calwen
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5556
Bydlisko: Bratislava

Re: Čítame knihy

Poslaťod Slawin » Pon 03.11.2008 14:33

ja mam rada knihy..len som leniva ich vypisovat :heh:
Nemůže pršet věčně
Slawin
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1978
Bydlisko: Trnava

Re: Čítame knihy

Poslaťod zeane » Pon 03.11.2008 15:38

ja momentálne len dva typy literatúry: humornú fantasy typu Pratchett na odreagovanie a "študijné materiály" okolo psov lhostejno jesli v knižnej, abo netovej podobe...
zeane
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2393

Poslaťod Vikiki22 » Pon 03.11.2008 18:00

Ja už pekných pár rokov som nečítala tzv. nič normálneho. :ach: Skôr si čítam články v rôznych časákoch. A nanovo je mojou obľúbenou knihou Veterinární antomie od pána a fešáka Najbrta ( :no: ) a Anatomie domácích savců od Koniga a Lieblicha... :jazyk:
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11060
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Čítame knihy

Poslaťod Aris » Pon 03.11.2008 19:25

Ja čítam Kroniku temného dávnoveku( Brat Vlk, Túlavé duše, Požierači duší, Vyhnanec), potom Jack London Biely Tesák, Volanie divočiny, teraz mám Sir Arthur Conan Doyle- Pes Baskervillsky, Údolie hrôzy a Štúdia v červenom a HP 1-7
Všichni se můžou přetrhnout, aby zachránili Hitlerův mozek, ale když ho člověk voperuje žraloku lidožravému, tak to najednou zašel příliš daleko!
Pazuzu, you ungrateful gargoyle!
Aris
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2681
Bydlisko: Kysuce

Re: Čítame knihy

Poslaťod Slawin » Pon 03.11.2008 19:27

btw. mam jednu knihu ktoru som precitala uz asi 3 krat zas a zas a asi zacnem zas :D od Hany Zelinovej-Moja je pomsta... :jop: poslednu ktoru som citala bol Polnocny dennik
Nemůže pršet věčně
Slawin
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1978
Bydlisko: Trnava

Re: Čítame knihy

Poslaťod livia333 » Pon 03.11.2008 20:02

tak sa idem pridat aj ja, mam velmi rada knihy Paula Coelha, mam ich doma vsetky, kt. poprekladal, no medzi moje najoblubenejsie patri Alchymista a Na brehu rieky Rio Piedra som si sadla a plakala, dalsi dobry autor knih je James Redfield - Celestinske proroctva a ostatne knihy od neho, a zboznujem autora menom E.M.Remarque :yes: a celkovo medzivojnovu literaturu na danu tematiku a aj Schillerove knihy :) Momentalne citam knihy o Barf-e a este mam rozcitanu Coelhovu "Bridu" :) Ale je velmi vela dobrych knih, len cas si treba na ne najst. :no:
livia333
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 341
Bydlisko: Bratislava, Dúbravka

Re: Čítame knihy

Poslaťod Rehssi » Pon 03.11.2008 20:58

No a ja som knihomol teda riadny. Kedysi som vedela o kazdej kniznej novinke, citala som recenzie a tak. Ako som prisla na gumnazium, zrazu na to nebol cas a citala som trochu pomenej, aj som stratila prehlad co kde vyslo.... Ale velmi rychlo som zistila, ze mi to hrozne chyba. Teraz citam opat vela, a vsade kde sa da a opat sa zacinam orientovat aj v literarnom svete. Teraz sa tesim na biblioteku, vo stvrok zacina (pre verejnost v piatok) :dancing:
A co citam, v podstate vsetko. Neviem prist na chut science fiction, ale aj tam som si uz nasla vynimku. Ak potrebujem fakt vypnut a zrelaxovat siahnem po fantasy, inak citam vsetko. Som mierne zatazena na ruskych autorov, ale aj francuzi su mnam :lol: Ak ste postrehli podobnost s calwen, asi je to tym, ze sme sa tak dako spolocne "literarne vyvijali"- vzajomnym poziciavanim knih este na zakladke a vkus sa nam uz moc nezmenil.
do sveta knih uspesne taham aj psa- aj dnes som ho vzala na Literarne Revy v Panta Rhei s Dadom Nagyom. Akurat sme sa vratili. Jofko bol velmi spokojny, citacku prespal a na konci sa nechal vsetkymi vychvalit aky bol zlaty a ako pekne poslucha.
Rehssi
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1032
Bydlisko: Bratislava

Re: Čítame knihy

Poslaťod Cathie » Pon 03.11.2008 21:21

Tak ja som velky privrzenec knih, niekedy som schopna 2 hodiny kazdy vecer stravit pri knihe (teda, kym som nemala malu stenuchu, lebo ta vzdy akurat vtedy dojde a ide ma ulizat k smrti, aby som uz konecne vstala z postele :angel: ).. inokedy zas dva tyzdne ani knihu nevezmem do ruky. Ale citam rada, zalezi to od toho, kolko mam casu :smile:
Inak moj asi uplne najoblubenejsi autor je Robert Fulghum, dostal ma svojou asi najlepsou knizkou Vsetko, co v zivote potrebujem, som sa naucil v materskej skolke, kde su take uryvky o zivote.
Najcastejsie citam asi HP1-7, pretoze je to super na odreagovanie a kedze to uz poznam naspamat, mozem si vziat hociktoru, otvorit ju hocikde a citat si chvilu..
Rovnako mam rada aj Pratchetovky, potom Nakoniec pride smrt od Agathy Christie, Tiene v raji od Remarqua, Laska je len slovo od Simmela, bavia ma detektivne romany z obdobia Stareho Egypta, isty cas som citala aj Lucy Maud Montgomeryovu, ale ta je na mna prilis sladka..
Rada citam v poslednom case hlavne poviedky s dobrou myslienkou.. :smile:
Obrázok
Cathie
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3922
Bydlisko: BA - Ružinov

Re: Čítame knihy

Poslaťod Bibiana » Pon 03.11.2008 21:49

Momentálne mám rozčítané tri knihy. Zvířata a naše mentální zdraví, čo čítam teraz druhý krát (moja úchylka- dobré knihy prečítať dvakrát, raz tak, aby som vedela o čom kniha je a druhý krát tak, že si z nich robím menší výcuc, podčiarkujem si zaujímavé myšlienky, olepujem tie farebné lepky na miesta, pri ktorých mám pocit, že mi majú čo dať aj keď ich prečítam 20 krát), potom knihu Hlava XXII keď sa potrebujem odreagovať (moja obľúbená, rozčítaná ako tak dobre rátam štvrtý krát, keďže Hlave XXII neprešiel nikto cez rozum :hi: ) a knihu Napriek všetkému povedať životu áno, čo máme ako povinnú literatúru na psychológiu..
Inak knihy milujem, to, že si človek sám predstaví dané situácie, môže sa kedykoľvek vrátiť späť. Mám rada autorov, ktorí nechávajú otvorený príbeh a je len na čitateľovi ako si príbeh dotvorí. Čítam predovšetkým knihy so psačou a psychosociálnou tematikou, ale nepohrdnem ani hovadinkami typu Filanova Wewerka (úžasnáá kniha) a pod.
Bibiana
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2299

Ďalší

Späť na Nesúvisiace so psou tematikou