[F] Atlas mrakov

Miesto na diskusie o filmoch a literatúre, ktoré nie sú zamerané na psy či iné zvieratá.
Pravidlá fóra
Tieto fóra slúžia na diskusiu o filmoch a literatúre, v žiadnom prípade tu neuverejňujte linky na nelegálny download týchto diel ani neveďte diskusiu smerom k získaniu týchto diel nelegálnymi cestami.

[F] Atlas mrakov

Poslaťod Dasha » Str 28.11.2012 8:56

Obrázok

http://www.csfd.cz/film/290326-atlas-mraku/


ATLAS MRAKOV

Obsah:
Filmová adaptace románu Davida Mitchella vypráví šest žánrově odlišných příběhů, které se odehrávají v různých časech a na různých místech od začátku 19. století až po postapokalytickou budoucnost. Film zobrazuje myšlenku kontinuální propojenosti našeho bytí a především našich činů napříč časem a prostorem, kde všechno má svoji příčinu i následek, smysl, kde se vrahova duše promění ve velkého hrdinu a kde jediný laskavý skutek v přítomnosti vyvolá revoluci v daleké budoucnosti.
Hrají:
Tom Hanks, Hugo Weaving, Jim Sturgess, Hugh Grant, Halle Berry, Susan Sarandon, Ben Whishaw, Jim Broadbent, Keith David, James D'Arcy, Xun Zhou, Du-na Bae, Alistair Petrie, Götz Otto, David Gyasi, Robert Fyfe, Zhu Zhu, Mya-Lecia Naylor


Videl z vás niekto tento film?

Bola som na ňom včera v kine, a musím povedať, že si ho zrejme pojdem pozrieť ešte raz, lebo pár vecí mi tam uniklo (hlavne na začiatku) ale inak bol skvelý. Keďže bol od tvorcov Matrixu (čo patrí medzi moje top filmy) tak nesklamal.
Evviva Labradores!

... he is the hero of a romantic and mysterious history
Dasha
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 601
Bydlisko: Lúky :)

Re: [F] Atlas mrakov

Poslaťod hruska » Str 28.11.2012 8:57

A ja ze tu mame dalsieho amaterskeho meteorologa :heh:
hruska
Multišampión
 
Príspevky: 7379

Re: [F] Atlas mrakov

Poslaťod Dasha » Str 28.11.2012 9:01

Offtopic: tak to teda ne :heh: , ale registrovala som tie oblaky (či mraky? :nwm: ) čo si dávala, boli úžasné aj s tými názvami :smile:
Evviva Labradores!

... he is the hero of a romantic and mysterious history
Dasha
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 601
Bydlisko: Lúky :)

Re: [F] Atlas mrakov

Poslaťod janajka » Str 28.11.2012 9:50

ja mam frajera meteorologa. :jazyk: Zeby mu poviem, ze uz aj pre neho je tema na dogfore?
janajka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3529
Bydlisko: Vysoke Tatry - Smokovec

Re: [F] Atlas mrakov

Poslaťod Dasha » Str 28.11.2012 9:59

heej, to je tema o filme
a názov Atlas mrakov je vlastne názov hudobného diela jedného z hrdinov príbehu a s oblakmi ako takými nemá vlastne nič spoločné.
Evviva Labradores!

... he is the hero of a romantic and mysterious history
Dasha
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 601
Bydlisko: Lúky :)

Re: [F] Atlas mrakov

Poslaťod Snezienka123 » Str 28.11.2012 11:43

Nevidela som, zaujala ma celkom téma filmu, keď som počúvala na to recenziu, ale vyzerá to tak, že pre pochopenie filmu, je lepšie ísť do kina už s prečítanou knihou :nwm:
Všetko sa dá vysvetliť...bohužiaľ, nie všetkým.
Kniha je najlepší priateľ človeka len do chvíle, kým si nekúpite psa. Je však naozaj úžasné čítať s malým psom na kolenách.
Snezienka123
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 827
Bydlisko: Bratislava

Re: [F] Atlas mrakov

Poslaťod Domca » Str 28.11.2012 19:29

Vyzera to velmi zaujimavo :yes: Keby som mala cas, sla by som na to do kina aj som planovala.....ale asi si budem musiet pockat....
The reason people find it so hard to be happy is, that they always see the past better than it was, the present worse than it is, and the future less resolved than it will be.
Domca
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1877
Bydlisko: Brno/Liptov

Re: [F] Atlas mrakov

Poslaťod hruska » Str 28.11.2012 21:05

janajka píše:ja mam frajera meteorologa. :jazyk: Zeby mu poviem, ze uz aj pre neho je tema na dogfore?


Offtopic: Jani, ja som este len zaciatocnik, asi by sme vela nepokecali :hi: :heh:
hruska
Multišampión
 
Príspevky: 7379

Re: [F] Atlas mrakov

Poslaťod matushka » Str 28.11.2012 21:24

Sestra na tom včera bola a vravela že je to dobrý film :jop:
matushka
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 124
Bydlisko: Žilina

Re: [F] Atlas mrakov

Poslaťod Domca » Sob 29.12.2012 23:48

Vela znamych na tom v poslednej dobe bolo v kine a vravia ze je to super film....tak som sama zvedava teda :yes:
The reason people find it so hard to be happy is, that they always see the past better than it was, the present worse than it is, and the future less resolved than it will be.
Domca
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1877
Bydlisko: Brno/Liptov

Re: [F] Atlas mrakov

Poslaťod Margita » Ned 30.12.2012 7:35

chvalospevy som pocula aj ja,tak sme sa s priatelom vybrali do kina,film zaujimavy,pribehy tiez.ale myslienka :nwm: ja som ho nepochopila,a ani Peto nie,a to je uz co povedat :lol:
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: [F] Atlas mrakov

Poslaťod wewerica » Ned 30.12.2012 14:05

Tiež som na tom bola v kine...mne sa to celkom páčilo, boli sme na tom celá trieda a 3/4 ich to nebavilo (alebo to ani nepochopili). Ale mna to ceskom zaujalo hlavne tým že to bolo úplne niečo iné ako väčšina terajších filmov. Ak bude príležitosť rada by som si to pozrela ešte raz :jop:
wewerica
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4115
Bydlisko: Dolná Krupá

Re: [F] Atlas mrakov

Poslaťod mairi » Ned 30.12.2012 14:28

Margita píše:chvalospevy som pocula aj ja,tak sme sa s priatelom vybrali do kina,film zaujimavy,pribehy tiez.ale myslienka :nwm: ja som ho nepochopila,a ani Peto nie,a to je uz co povedat :lol:

mam z toho podobny pocit, bolo to zaujimave a putave, ale nejak som cakala od toho viac, nejaku myslienku ktora by tie pribehy spajala a nejake posolstvo, nic mi z toho nevyslo :nwm: :heh:
The best friendships are built on a solid foundation of alcohol, sarcasm, laughter and a dislike of the same people. :D
mairi
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2639
Bydlisko: DNV

Re: [F] Atlas mrakov

Poslaťod wewerica » Ned 30.12.2012 14:40

no, práveže to bolo o tom, že aj keď každý príbeh bol úplne iný, bol v inom čase ale vždy ich niečo spájalo, napr. si musíš všimnúť aj to keď sa v každom príbehu opakujú rovnaké vety a podobne. Niektorý aj hovorili že to je ťažké na pochopenie, a prelína sa viacero zánrov, treba si to aj viackrát pozrieť aby to dávalo zmysel :lol:

ja napr. som to tiež najprv nechápala, ale ako sa to blížilo ku koncu tak už sa to všetko navzájom prepájalo.
wewerica
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4115
Bydlisko: Dolná Krupá

Re: [F] Atlas mrakov

Poslaťod mairi » Ned 30.12.2012 17:31

ale ja nemam problem s pochopenim o co sa autori snazili, az na to ze mna to proste nezasiahlo nejak :nwm:
mne tam proste nieco chybalo, nejaka kontinualna myslienka, emocia, nieco co by tomu dalo tu poslednu bodku az by ta mrazilo po celom tele z hlbky podstaty toho pribehu, a "nieco ich spajalo" to nejako neobsiahlo, tuto moju predstavu :heh:
dovolim si citovat nejake hodnotenie na csfd, ktore sa dost priblizuje mojemu:
"Nemějte strach, na konci to všechno bude dávat smysl. " .. Ba ne! Ač s otevřenou náručí, minuly jsme se. Je to krásné, výpravné a hudebně příjemné, ale (veskrze poutavé, někdy i zábavné) epizody do sebe až moc silně nezapadají a emocionální oblak je tak snadné podejít, než aby nějak zasáhl.
The best friendships are built on a solid foundation of alcohol, sarcasm, laughter and a dislike of the same people. :D
mairi
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2639
Bydlisko: DNV

Ďalší

Späť na Nesúvisiace so psou tematikou