Canicross

Sem píšte všetko o záprahových športoch (Dogtreking, Canicross, Bike a podobne).

Canicross

Poslaťod Rika » Uto 14.08.2007 9:57

Je tu niekto, kto sa tomu venuje so svojim psom aktívne :otaznik: ... a chodí aj po súťažiach :otaznik:

Mám jeden problém, v poslednom čase mi moja fena Biggy behá dosť pomaly a neviem ju zrýchliť, už moc nepomáha ani vysielanie "Vpred!".
Stále beží pri nohe a crossové voďo sa mi tak zachytáva o koleno... proste, prestala ťahať.

Zistila som, že keď jej dám do papule palicu, ťahá asi 1km, no potom ju to omrzí. :ua:

Rozmýšľala som, či by nepomohlo, keby šiel pred nami niekto, koho pach pozná, že by po ju vlastne poháňala stopa... raz sa mi to nechtiac stalo a ťahala parádne :lol: .
Oči zvieraťa majú schopnosť hovoriť tým najkrásnejším jazykom na svete !
Martin Buber

Pes je jediný tvor na svete, ktorý Ťa miluje viac než sám seba a zarmúti Ťa len vtedy, keď odíde do psieho neba :smile:
Rika
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1619
Bydlisko: Liptov / KE / BA

Poslaťod lucia » Str 15.08.2007 16:43

Rika, hmmm všakja niekedy ku vám dojdem na prázdniny :ahoj: ... Ale poznám to aj čerina to robí. Keď chcem aby ťahala neťahá a naopak. Možno ma už toho trochu dosť tak jej skús dať chvílku pauzu. Dôverne to poznám aj beštia mi to robí. Alebo choď behať tak že ju nechaj na volno. Skus mne to pomohlo, že som ju nechala navolono par krát a potom som ju zapla a zas ťahala. A striedam to nie vždy je zapnutá nie vždy navolno. Tak potom daj vedeť :no:
lucia
 

Poslaťod Rika » Str 15.08.2007 18:05

hh, no to by si ma veeeľmo potešila :lol:... no pustiť ju na voľno som skúšala - ešte horšie, bežala za mňou ! :hmm: .... a teraz mala pol roka pauzu, pretože sme moc chodili po pretekoch a cez týždeň - každý deň na tréningu v LM... takže sme nemali čas kedy chodiť behať.... a nepomohlo. :hmm:

A pri bicykli mám ten istý problém, že furt beží pri nohe..... a bojím sa, ako to bude v zime pri bežkách, pretože to mi bude zavadzať - tam musí bežať predomňou :ach: :ua:
Obrázok Obrázok
Oči zvieraťa majú schopnosť hovoriť tým najkrásnejším jazykom na svete !
Martin Buber

Pes je jediný tvor na svete, ktorý Ťa miluje viac než sám seba a zarmúti Ťa len vtedy, keď odíde do psieho neba :smile:
Rika
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1619
Bydlisko: Liptov / KE / BA

Poslaťod Ulfheiðr » Pia 17.08.2007 19:15

myslim ze je to nevhodnou postrojou. merhi na nom vypada dost dost giganticky, podl amna mu to musi vadit. skus long distance, robi to ta ista firma. alebo uplne najlepsie daj mu usit sled na mieru.
my pouzivame sled, som nadmieru spokojna (Bkj) .
tak nech vam to dupe :aplause: gogogo :smile:
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Poslaťod Rika » Pia 17.08.2007 20:19

Díki za radu, myslím, že to nieje tým, pretože máme aj postroj Long distance - striedam ich. Postroje jej vôbec nevadia, ako som už spomýnala, predtým ťahala parádne, no teraz je voláka lenivá. :ua:
Oči zvieraťa majú schopnosť hovoriť tým najkrásnejším jazykom na svete !
Martin Buber

Pes je jediný tvor na svete, ktorý Ťa miluje viac než sám seba a zarmúti Ťa len vtedy, keď odíde do psieho neba :smile:
Rika
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1619
Bydlisko: Liptov / KE / BA

Poslaťod Ulfheiðr » Pia 17.08.2007 20:37

fuf, tak asi ma nejaky bad time. sak je leto. ten moj by velmi chcel ale ja mu to teraz nedovolim, aj tak by mi po kilometri zvedol. pockame si na nizsie teploty :ach:
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Poslaťod Rika » Sob 18.08.2007 14:23

Inak je síce teplo, ale behávať s ňou chodím večer o 17:00, beží pri nohe, ale keď chytí čerstvú stopu jej psieho kamaráta (kt. tadiaľ šiel niekoľko minút pred nami), nahodí také trisky, že až. A ktomu u nás ani cez leto nie sú také horúčky ako tam u Vás v nížine :lol:

Už som rozmýšľala, či by jej nepomohla kúpa druhého psa, aby ožila - predtým jej to pomohlo. :ach:

A na behanie - ale krátkodobé v teple je zvyknutá, pretože na pretekoch si počasie nevyberieme a v lete beháme zvyčajne v (+, -) 38°C horúčavách.
Oči zvieraťa majú schopnosť hovoriť tým najkrásnejším jazykom na svete !
Martin Buber

Pes je jediný tvor na svete, ktorý Ťa miluje viac než sám seba a zarmúti Ťa len vtedy, keď odíde do psieho neba :smile:
Rika
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1619
Bydlisko: Liptov / KE / BA

Poslaťod Ulfheiðr » Sob 18.08.2007 15:36

jujha, tak to tych 38 by som ani ja nezvladla. ja ani on nemame teplo v laske.
tomu mojmu to hrozne dupe, ja som s nim prestala behat, lebo som to proste nezvladala. teraz chodime Bkj tak 4 kilaky, a ked uz bude jesen, oprieme sa do toho na plno. Boli sme uz aj 15 km, len to je vela, kym ho nepresvedcim, aby siel pomalsie. on sa je schopny na tych 4 km totalne odpalit, necha mi tam dusu na chodniku. dneska sme mali rano chladno, tak sme boli a maximalka na tachaci 35km/h. to je tak jeho, takze preto sme CC zanechali
:hi:
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Poslaťod Rika » Sob 18.08.2007 15:42

No my tiež teplo neznášame, no musíme si zvyknúť.

Fúha, to máš parádne. Ja chodím ráno a večer behať 4 km. A na bike keď idem, tak to zvyčajne tak 9-12 Km.
Oči zvieraťa majú schopnosť hovoriť tým najkrásnejším jazykom na svete !
Martin Buber

Pes je jediný tvor na svete, ktorý Ťa miluje viac než sám seba a zarmúti Ťa len vtedy, keď odíde do psieho neba :smile:
Rika
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1619
Bydlisko: Liptov / KE / BA

Poslaťod Ulfheiðr » Sob 18.08.2007 15:46

my chodime len rano. vecer je tu teplo, vsetko to sala. ostatne dva krat do dna by to asi nezvladol.
hm, tych 12, no to by som chcela. dufam ze sa k tomu dopracujeme, lebo taketo rychlosti su sidce velka frajerina, ale daleko nezajdeme. :smile:
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Poslaťod Rika » Sob 18.08.2007 15:49

To hej, je kepšie, keď ti ide pes pomalšie a tak dlšie vydrží... ale ak ide rýchlo a dlho vydrží, tak paráda - na pretekoch veľká šanca na výhru. :lol:
Oči zvieraťa majú schopnosť hovoriť tým najkrásnejším jazykom na svete !
Martin Buber

Pes je jediný tvor na svete, ktorý Ťa miluje viac než sám seba a zarmúti Ťa len vtedy, keď odíde do psieho neba :smile:
Rika
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1619
Bydlisko: Liptov / KE / BA

Poslaťod Ulfheiðr » Sob 18.08.2007 15:51

:ach: to ano, ale mam s nim jeden problem,prvy majitel (ja som piaty) akosi odignoroval socializaciu psa, takze kde su ine psy tak koniec. fenky ano, inak nic.
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Poslaťod Ulfheiðr » Sob 03.11.2007 17:23

Nemozme teraz bicyklovat, kym sa nezhoji noha, a to uz sme mali krasne, 30 km tyzdenne sme jazdili. ach jo. :plac:
tak som zvolila lahsiu variantu a vratila som sa na cas ku crossu.no kokos, ja ledva stojim. to je totalny horor tento sport :heh:
a to sme boli len par kilometrov.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Poslaťod Amaguk » Sob 03.11.2007 18:08

no jo, je to brutal! najma pri tahavom psovi, ktory ma pocit, ze treba ist najlepsie tryskom :ach:

a co sa u vas stalo, pseko je zraneny?
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Poslaťod Ulfheiðr » Ned 04.11.2007 8:08

sme invalidi. mame porezany vankusik.
najhorsie bolo, ze priatel s nami siel na bicykli a on ked pocul za sebou rachotat bycikel, tak si myslel snad ze na nom idem ja, tak mi skoro kolena z noh vyskocili :smile:
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Ďalší

Späť na Záprahové športy