Potreby pre dogtrekking a canicross

Sem píšte všetko o záprahových športoch (Dogtreking, Canicross, Bike a podobne).

Re: Potreby pre dogtrekking a canicross

Poslaťod hruska » Pia 30.11.2012 22:09

mckinley celovku som kupila v intersporte za 7€, podla mna uplne staci.
hruska
Multišampión
 
Príspevky: 7379

Re: Potreby pre dogtrekking a canicross

Poslaťod Riky :) » Pia 14.12.2012 9:42

Ahojte,
poradíte mi prosím?

Tento postroj
http://www.majpet.sk/sk/eshop/Chovatels ... T-XL-.alej

pre Nemeckého ovčiaka (obvod krku 43cm, hrudník 75cm, a dĺžka od kohútika po koreň chvosta 60 cm) na canicross (možno dogtrekkig) a ťahanie sánok bol by vhodný?

A psík vyzerá takto:

http://waris.blog.zoznam.sk/2012/12/14/ ... ky-ovciak/

Ďakujem
Naposledy upravil Riky :) dňa Pia 14.12.2012 9:53, celkovo upravené 1
Obrázok
Riky :)
Okoloidúci
 
Príspevky: 24

Re: Potreby pre dogtrekking a canicross

Poslaťod Sunny » Pia 14.12.2012 9:51

Postroj ako taký vhodný určite je. Otázkou je, ako sadne psovi - a to sa len podľa mier povedať nedá, keďže dôležitá je aj stavba tela. Najlepšie je takéto postroje vyskúšať priamo na psovi. Alebo to risknúť, objednať a potom prípadne skúsiť predať, ak nesadne.
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8294
Bydlisko: Morava

Re: Potreby pre dogtrekking a canicross

Poslaťod Riky :) » Pia 14.12.2012 9:54

Sunny ďakujeeeem :smile: :smile:
Pridala som tam link s jeho fotkami, tak neviem či by sa to z toho dalo lepšie usúdiť či by mal sadnúť :ua:
Obrázok
Riky :)
Okoloidúci
 
Príspevky: 24

Re: Potreby pre dogtrekking a canicross

Poslaťod Sunny » Pia 14.12.2012 10:14

Tak na to som moooc malý odborník, aby som to z fotky vedela posúdiť :heh: Ešte tak postroj na psovi zhodnotiť, to hej, ale v tomto bohužiaľ naozaj neporadím.
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8294
Bydlisko: Morava

Re: Potreby pre dogtrekking a canicross

Poslaťod Riky :) » Pia 14.12.2012 10:19

No hej z fotky ťažko povedať... skúsim kúpiť vyskúšam odfotím a potom dám sem na zhodnotenie :heh: A potom už len začať tréénovať :heh:
Obrázok
Riky :)
Okoloidúci
 
Príspevky: 24

Re: Potreby pre dogtrekking a canicross

Poslaťod LenkaLeo » Pia 14.12.2012 13:57

Ja by som na tvojom mieste pouvazovala nad velkostou postroja, najlepsie by bolo si to niekde vyskusat na psovi, ale ja by som povedala, ze na NO ti bude stacit L-ko.
Tento typ postroja by mal na psovi sediet "na tesno" (hlaven na dobre chlpatom psovi), tj. mal by ho mat okolo krku, nemal by mu sediet daleko na ramenach, a zadnu cast by mal mat tak, ze v uvolnenom stave sa postroj "vytiahne" skoro az do polky chrbta, az ked postroj natiahnes (pes je v tahu), koniec ma pri koreni chvosta. A bocne popruhy maju koncit na poslednych rebrach, nemali by ich presahovat, a rovnako by nemali byt natiahnute z boku cez bedrove kosti. Neviem, ci sa to dalo z tohoto pochopit, preto si radsej pozri toto kratke videkjo, kde je to krasne ukazane:
http://www.youtube.com/watch?v=4y3wUZMlIc4 (od 1.17min)
Obrázok
LenkaLeo
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 369
Bydlisko: Martin

Re: Potreby pre dogtrekking a canicross

Poslaťod Riky :) » Pia 14.12.2012 15:18

ďakujem za videjko :smile:

Ako prvé čo som pozerala bolo L-ko len neviem či by tam nerobil problém obvod hrudníka keďže k popisu postroja je uvedený obvod hrudnýka 60-65 cm a môj peso má obvod hrudníku 75 cm :ua:
Obrázok
Riky :)
Okoloidúci
 
Príspevky: 24

Re: Potreby pre dogtrekking a canicross

Poslaťod LenkaLeo » Uto 15.01.2013 13:09

Offtopic: Predám 2 Manmat postroje, Sled a Long Distance: viewtopic.php?f=68&t=19783
Obrázok
LenkaLeo
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 369
Bydlisko: Martin

Re: Potreby pre dogtrekking a canicross

Poslaťod Zabenka2905 » Sob 09.03.2013 17:54

Ahojte, straaaasne ma zaujimaju zaprahove sporty a som fascinovana ze to fici aj na slovensku.
Chcela by som sa spytat ako dlho trva psika naucit zakladne povely aby dokazal spolahlivo tahat karicku s detmi ? Vlastne pri tahani Bollerwagen ( ako sa to u nadava po slovensky? Karicka ? ) je psik este aj na voditku cize by sa nemalo stat ze si zmysli a rozbehne sa plnou parou hm?

http://www.ute-preissing.de/produkte/zughundesport.html

Zaujimalo by ma ale aj tak kde sa daju navstivit workshopy, kurzy Mushingu, Dog trekkingu ci jöringu ?

A este straaasne ma zaujima kde sa da kupit ta ocelova konstrukcia?
Ako sa to vola po SK? Nemecky je to zugstange , zugbügel ale v DE je to moc drahe, relativne sa take cosi da aj pozvarat?
Este som videla ze sa daju pripevnit take palice iba, pouziva sa to na tahanie nakladu Ked lyziar ma v zaprahu boby s nakladom ( vacsinou nosia tak vystroj, potraviny )
Kazda rada mi bude vzaaaaacna

Dakujeeeem

Dakujeeeeeem
***Pes je jediný tvor na svete, ktorý ťa má radšej ako sám seba.***
***Nech si ktokoľvek myslí, že si nula - pre tvojho psa si stred vesmíru.***
***Jeho srdce bije za dvoch. Najprv za svojho pána a až potom za seba.***
Zabenka2905
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 35
Bydlisko: Senica

Re: Potreby pre dogtrekking a canicross

Poslaťod Sunny » Pon 11.03.2013 9:31

Pulke a ťahaniu takej káričky sa na Slovensku venuje minimum ľudí, ak vôbec niekto a tu z nás myslím vôbec nikto, len klasickému mushingu, takže neviem, či bude vedieť niekto poradiť konkrétne k tomuto.
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8294
Bydlisko: Morava

Re: Potreby pre dogtrekking a canicross

Poslaťod Zabenka2905 » Pon 11.03.2013 10:14

Sunny píše:Pulke a ťahaniu takej káričky sa na Slovensku venuje minimum ľudí, ak vôbec niekto a tu z nás myslím vôbec nikto, len klasickému mushingu, takže neviem, či bude vedieť niekto poradiť konkrétne k tomuto.

Skodaaaaa lebo mam v plane pre utulok nieco zorganizovat takymto sposobom :smile: tak asi mi ine neostane len zainvestovat a nakupit draho z nemecka :oo:
***Pes je jediný tvor na svete, ktorý ťa má radšej ako sám seba.***
***Nech si ktokoľvek myslí, že si nula - pre tvojho psa si stred vesmíru.***
***Jeho srdce bije za dvoch. Najprv za svojho pána a až potom za seba.***
Zabenka2905
Nováčik
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 35
Bydlisko: Senica

Re: Potreby pre dogtrekking a canicross

Poslaťod liho » Uto 02.04.2013 10:16

kdo by měl zájem o kvalitní vybavení pro BKJ, CC, k vyzvednutí v BA
viewtopic.php?f=75&t=20282
liho
Nováčik
 
Príspevky: 42

Re: Potreby pre dogtrekking a canicross

Poslaťod Tara z BB » Ned 05.05.2013 16:41

Akcia predĺžená do 10. mája 2013 :-)

20% zľava na postroje SHORT

20% zľava na ohlávky

http://www.felixcanis.sk/canarius/eshop ... je-pre-psy
Tara z BB
Okoloidúci
 
Príspevky: 10

Re: Potreby pre dogtrekking a canicross

Poslaťod Leila Tobrok » Pon 13.05.2013 9:50

ahojte, mám otázku.
Sučka mi dosiahla rok aj 4 mesiace, máme nulové kĺby (DLK a DBK). Okrem nej mám 6 ročného psa, samca (tiež chvala bohu nulový, má už absolvovanú skúšku z vytrvalsoti, teda nejaké skúsenosti už má). Chcem začať s prípravou na naše vytrvalostné skúšky na 40km, v pláne mám aj 70tku, ak to zvládneme, možno aj 100km :joint: .
Moja otázka - chcem sa venovať trošku viac aj dogtrekku, ale nie súťažne no a ten bicák. Ako je to s ťažnými lanami? Je naozaj nutné kupovať špeciálne lano? Amortizér je myslím dobrá vec, to si chcem zaobstarať, ale čo to ťažné lano? Dá sa použiť aj niečo iné?
A ďalšia otázka, ako ich správne "zapriahnuť", keď chcem, aby hlavnú váhu mal na sebe samec a aby sučka sa zo začiatku len "viezla" a zvykala si na tento spôsob prepravy. Dá sa to nejako ovplyvniť, či ju len pripnúť "z boku" ku psovi, ktorý bude mať hlavnú váhu. Chcela by som, aby si aj ona neskôr zvykala na ťah a námahu. Ale zo začiatku fakt len, aby sa učila. Nejaké typy, kde by som info k zapojeniu našla, ale prípadne mi priamo odpovedať, ďakujéééém!!!
http://www.tobrok.sk
Plánujeme šteniatka, vrh "I" - Leonberger - zima 2022 / jar 2023
Leila Tobrok
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5940
Bydlisko: terra Illmer castri Zolgagyeriensis

PredchádzajúciĎalší

Späť na Záprahové športy