Vodítko s amortizérom

Sem píšte všetko o záprahových športoch (Dogtreking, Canicross, Bike a podobne).

Re: Vodítko s amortizérom

Poslaťod starr » Ned 13.02.2011 12:51

Ahojte. Chcela by som sa spýtať, či amortizér na vodítku nejako výrazne neznižuje ovládateľnosť psa? Asi aj áno, nie?
Kto je proti nám, keď On je s nami? Keď máme Krista, tak nikdy neprehráme.
starr
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3770
Bydlisko: behind the field

Re: Vodítko s amortizérom

Poslaťod Kača » Ned 13.02.2011 13:00

Ide o to akú ovládateľnosť myslíš. Ja napr keď ho používam a psica ťahá a kdesi sa zaňuchá alebo niečo plánuje "zjesť", tak keď chcem myknúť vodítkom a psom-myknem naprázdno, lebo ma to "odpruží" :joint:
Takže myslím že ak myslíš ovládanie vodítko-že manuálne psa ovládaš-určite je to horšie.
Kača
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2501
Bydlisko: Žilina

Re: Vodítko s amortizérom

Poslaťod starr » Ned 13.02.2011 13:05

Presne toto som mala na mysli! Napr. keby sa pes ťahal za niečím alebo za niekým, kde sa nemá alebo keby ho bolo proste treba dostať silným myknutím niekde inde, že či by to malo nejaký (ako som si myslela, tak dosť zmenšený) efekt.
Kto je proti nám, keď On je s nami? Keď máme Krista, tak nikdy neprehráme.
starr
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3770
Bydlisko: behind the field

Re: Vodítko s amortizérom

Poslaťod Kača » Ned 13.02.2011 14:26

Hej.. no ak už za niečím ťahá, že vodítko je ÚPLNE napnuté, tak vtedy trhnúť môžeš, a pes to cítiť bude. Ale aj tak je to stále oveľa horšie.
Kača
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2501
Bydlisko: Žilina

Re: Vodítko s amortizérom

Poslaťod starr » Pon 14.02.2011 9:25

Mne to príde, že celý môj "problém" s tým, že je pes vtedy menej ovládateľný sa dá veľmi eliminovať tým, čo napísala Amaguk, že ona dáva amortizér medzi seba a vodítko psa, a tým pádom má nepružiacu časť vodítka úplne po ruke a psa môže v pohode ovládať, tak ja to mám v pláne tiež tak spraviť. Dobrá rada nad zlato! :jop:
Kto je proti nám, keď On je s nami? Keď máme Krista, tak nikdy neprehráme.
starr
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3770
Bydlisko: behind the field

Re: Vodítko s amortizérom

Poslaťod Ulfheiðr » Pon 14.02.2011 13:57

Vodítko s gumou ovládanie psa priam znemožňuje. Pes bude stáť, ty budeš naťahovať gumu a nič.
Inak ja to používam na bežné venčenie. Vyrazí za mačkou, urobí to že uííí uííí a pes je zase späť, mám ruky celé, ramenný kĺb na mieste, takže spokojnosť. Ale na ťažšieho psa (20kg+) by som to už nedávala len takto na venčenie aspoň teda to manmatové vodítko. Má dosť slabú gumu.
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Re: Vodítko s amortizérom

Poslaťod starr » Pon 14.02.2011 15:56

Nie, nie, to ja na bežné venčenie určite nie, jedná sa mi čisto o trekkovú trasu bez rušivých elementov alebo s ich minimom, na nejakej "gumke" by som hlavne s cane corso učite nevyrazila :heh: :heh:.
Kto je proti nám, keď On je s nami? Keď máme Krista, tak nikdy neprehráme.
starr
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3770
Bydlisko: behind the field

Re: Vodítko s amortizérom

Poslaťod Sunny » Pon 14.02.2011 16:36

Dogtrek bez rušivých elementov? Väčšinou sa ide po lúkach a lesoch (takže zver), niekedy sa ide okolo osamotených salašov (psi a iná háveď), sem tam ťa obiehajú iní pretekári :nwm: Neviem teda ako si predstavuješ rušivé vplyvy, ale takýchto stretneš cestou hodne.
Aj vodítka s amrotizérom sa pripínajú tak, že odpružená časť je blišie pri tebe, pevná časť vodítka je bližšie pri psovi, aby sa dal chytiť a ovládať, ak treba. Samozrejme ak držíš vodítko na konci, máš viac menej smolu.
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8294
Bydlisko: Morava

Re: Vodítko s amortizérom

Poslaťod starr » Pon 14.02.2011 19:44

Na prechádzky prírodou chodíme veľmi často, takže jej prirodzenú faunu som ako rušivé elementy nemyslela, tie sú jej súčasťou predsa, a tiež som nemyslela ostatných súťažiacich, ktorí nás napr. budú obiehať, až tak mimo nie som :-). Pre mňa sú rušivé elementy skôr napr. doterní pobudovia, opilci, asociáli, tlupy niečím nadopovaných tínedžerov, vrieskajúce deti a ich rodičia bez zdravého úsudku a pod., no a jasné, že aj taká mačka bežiaca tesne okolo alebo cudzí útočiaci či obťažujúci na voľno pustený pes tam patria, ale to sa môže vyskytnúť na hocijakej prechádzke, na to treba byť vždy radšej pripravený.
Kto je proti nám, keď On je s nami? Keď máme Krista, tak nikdy neprehráme.
starr
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3770
Bydlisko: behind the field

Re: Vodítko s amortizérom

Poslaťod WhIsPeR » Pon 14.02.2011 20:48

Okrem psov , srniek , maciek a ostatneho zverinca niesu ine veci moc rusivymi elementami pre moje psi. Ludi vobec nevnimaju ked su na trati a pri obiehani si teda aspon sofi moc ineho psa nevsima.Ono ked uz mam psa na postroji + na voditku s amortizerom je celkovo ta ovladatelnost na minime.Jedina ucinna moznost ako sa dostat k psovi a " spacifikovat" je preruckovat po voditku k postroji a nasledne uchopit za obojok :lol: alebo len skratit a dostat sa na miesto kde uz rusivy element nema dosah alebo pokial sa nestrati z dosahu.Nato si prides pri kazdodennych prechadzkach ako stym narabat.
WhIsPeR
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 322
Bydlisko: Bratislava

Re: Vodítko s amortizérom

Poslaťod starr » Uto 15.02.2011 8:02

Jasné, prax ma naučí, to je pravda :ha:.
Kto je proti nám, keď On je s nami? Keď máme Krista, tak nikdy neprehráme.
starr
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3770
Bydlisko: behind the field

Re: Vodítko s amortizérom

Poslaťod Ulfheiðr » Uto 15.02.2011 8:31

starr píše:Nie, nie, to ja na bežné venčenie určite nie, jedná sa mi čisto o trekkovú trasu bez rušivých elementov alebo s ich minimom, na nejakej "gumke" by som hlavne s cane corso učite nevyrazila :heh: :heh:.

Ahá, tak som to zle pochopila, promiň. Ja mám Vigga na gume furt, ale ani s barzojom by som na gumke nešla na prechádzku. Pri zlej konšteláciíí amen. A navyše urputne pracujeme na neťahaní, takže aj tak je to mimo.
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Re: Vodítko s amortizérom

Poslaťod starr » Uto 15.02.2011 10:21

Pri zlej konšteláciíí amen.


Áno, presne tak :joint:.

A navyše urputne pracujeme na neťahaní.


Aj my. Zasa raz. Goya máva také etapy, kedy už vie chodiť ako-tak, a potom sa občas akoby vráti do puberty, tak vtedy sa "učíme" neťahať znova. Aspoň sa nenudíme :ha:.
Kto je proti nám, keď On je s nami? Keď máme Krista, tak nikdy neprehráme.
starr
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3770
Bydlisko: behind the field

Re: Vodítko s amortizérom

Poslaťod Lucka&Ronny » Pia 18.02.2011 16:44

http://www.erzo-si.sk/erzo/eshop/1-1-PS ... ROSS-1-8-m Odpružené? Hm.. čo si o tom myslíte? :nwm:
Lucka&Ronny
Hafan
 
Príspevky: 507
Bydlisko: ďura

Re: Vodítko s amortizérom

Poslaťod Daida » Pia 18.02.2011 16:46

ja som dnes vyrobila provizórny amortizér z duše na bike. Predpokladám, že životnosť bude slaboslabá, ale stačí na to, aby som zistila, či pes bude ťahať. :lol:
Obrázok
Daida
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 300
Bydlisko: Liptovský Mikuláš

PredchádzajúciĎalší

Späť na Záprahové športy