snežnicový pochod so psami

Sem píšte všetko o záprahových športoch (Dogtreking, Canicross, Bike a podobne).

Re: snežnicový pochod so psami

Poslaťod x_mary » Ned 19.01.2014 20:30

Absolvovali sme 2 vystupy ( prudko zimné! ) s požičanými snežnicami, minulú zimu ... Jedno bolo na Pilsko z Bielej Farmy, a druhé bolo na Babiu Horu zo Slanej vody :smile: :smile:

Úžasné výlety ! Perfektné spomienky, také niečo je neopakovateľné ! :no: tento rok sme chceli ísť tiež ... ale nie je snehu. Mali sme snežnice požičané. Ale tie spomienky ! :lol: ako to človek vyzuje a zrazu nevie normálne chodiť :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

to si treba vyskúšať !!! :ha:
Mary + Buddy
x_mary
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 287
Bydlisko: Bratislava, Stare Mesto

Re: snežnicový pochod so psami

Poslaťod WhIsPeR » Pia 14.02.2014 10:07

Minulý silvester sme boli na prechode zimnej Veľkej Fatry zo psami a na snežniciach. cca 40 zo 60 sme šli na snežniciach.
Najvačší problém bol keď sme boli na úzkej cestičke smerom dole, dal som si psa za seba aby ma neťahal a on mi neustále šliapal po snežniciach. Mňa to neskutočne vytáčalo a on chudák nechápal prečo sa mu zem pod nohami hýbe.
Snežnice sú neuveriteľný vynález. V zime, pokiaľ je sneh, bez nich ani na krok, neskutočne to uľahčí chôdzu po snehu.
Kedysi som rozmýšlal že na zimné túry namiesto bežiek si zaobstarám skialpy ale tie snežnice úplne vystačia hlavne keď musím mať psi neustále na vodítku.
WhIsPeR
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 322
Bydlisko: Bratislava

Re: snežnicový pochod so psami

Poslaťod x_mary » Pia 08.08.2014 8:59

Offtopic: Kombinácia pes + skialpy by bola až taka zla ? ... ja si to teda len predstavujem (viem - kovove hrany a tak ... ale keby sme si toto odmysleli...)
Mary + Buddy
x_mary
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 287
Bydlisko: Bratislava, Stare Mesto

Re: snežnicový pochod so psami

Poslaťod Poca » Sob 09.08.2014 12:02

Ja som bola, hore kopcom ťahala a dole navoľno. Nesmie sa to, ale.. Bolo to super.
Poca
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1523
Bydlisko: "..na horách býva.."

Re: snežnicový pochod so psami

Poslaťod Silvuch » Sob 09.08.2014 12:22

tiez tak.. Bolo to na zjazdovke vyratrakovanej, zla lyziarska sezona, tatry bez snehu, bez turistov, silny vietor, vypnute lanovky a prazdna draha. Tak sme si to so sestrou vyslapali hore a dole sme sa uz len spustili. Gaia a Bary bezali popri nas..
Gaia je horska, zvyknuta bezat povedla a nezavadzat ludom. Bary je demolator, ale da sa ukocirovat.

Tak tak, nesmie sa to, je to riziko, ale bol to jeden z naj zazitkov.

tu fotky
viewtopic.php?f=17&t=11277&p=625697&hilit=sneh*#p625697


a sestra s Gaiou uz poskialpovala kadeco, aj nebezpecne vrchy. :au:
JSUT*

Dont panic
Silvuch
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6333
Bydlisko: Petržalka, vs srdco Malych Karpát

Re: snežnicový pochod so psami

Poslaťod x_mary » Ned 10.08.2014 14:03

Fotky parádne a zážitok určite tiez. Ale moje sneznicove zážitky sú tiez nezabudnutelne tak budem rada ked as neikam budeme mať možnosť vybrať tuto sezónu :)
Mary + Buddy
x_mary
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 287
Bydlisko: Bratislava, Stare Mesto

Predchádzajúci

Späť na Záprahové športy