Bratislava Petržalka - PET VET

Zoznam veterinárnych ambulancií so základnými informáciami a skúsenosťami užívateľov dogfóra
Pravidlá fóra
Kategórie Choroby a Úrazy slúžia na zdieľanie skúseností užívateľov DogFóra, prípadne na získanie doplňujúcich informácií o chorobe či úraze a spôsoboch ich prevencie, liečby, rekonvalescencie.
V žiadnom prípade nenahrádzajú odborné veterinárne ošetrenie.

Ak má vaše zvieratko zdravotné problémy, s ktorými si neviete poradit a vážne sa obávate o jeho zdravie či život, bezodkladne kontaktujte a navštívte veterinárneho lekára.

Re: Bratislava Petržalka - PET VET

Poslaťod Sunny » Pia 21.01.2011 13:58

Tweety - o takej doktorke tam teda neviem :nwm: A v noci tiež nerobia :no:
Zdenka - no, veti sú vzdelaní v zdraví zvierat, nie v plemenách. A pri tom, čo behá po uliciach (a tým pádom aj po vetoch), tí akože maltezáci a akože shitzu a bohvie čo ešte (nehovorím o PP zvieratách), tak sa ani nedivím, že v tom človek stráca prehľad.
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8294
Bydlisko: Morava

Re: Bratislava Petržalka - PET VET

Poslaťod BarboraA » Uto 08.11.2011 20:17

Rozhodla som sa predsa len napisat svoju skusenost, alebo dojmy z Pet Vetu.
Boli sme tam 3x - raz s kralikom, dva krat s Alexom.
Ad. kralik - nova mlada doktorka sa v kralickoch vyzna, je uzasna, mila, velmi prijemna, dokaze odporucit aj ineho lekara, ktory pomoze ak oni nemaju vybavenie aby pomohli sami.
Pozitiva by som teda vseobecne videla v tom, ze su ochotni konzultovat pripady s inymi veterinami a dalsim pozitivom su ceny, na Bratislavu naozaj viac, nez rozumne.
Celkovo ale to nie je asi to, co sme hladali.
Prva skusenost s Alexom - kastracia a ultrazvukove cistenie zubov. Pan doktor nie je moj typ doktora, posobil na mna odmerane a dost rutinersky, dlhe reci nie su jeho silnou strankou, Alexka ako keby ani nevnimal. Tvrdil mi, ze Alex po zakroku odide po svojich, ked som prisla pes bol este uplne mimo, cely mokry vraj po cisteni zubov, mal triasku a este dva dni viditelne bolesti. Neviem presne aku inhalacnu narkozu pouzivaju, alebo ci presvihli davku injekcnej narkozy na zaciatku, ale pes sa ledva poriadne zobudil doma po dalsich x hodinach :ua: Okrem toho mu dali giganticky golier, o dve cisla vacsi, proste mi to prislo cele ake trochu odflaknute.
Nepaci sa mi ze pri vysetreni nepouzivaju rukavice ani ked psa intubuju a to, ze sme s manzelom intubovaniu asistovali, dokonca ja som pri tom drzala vlastnemu psovi hlavu, povazujem si ce za prejav akejsi dovery zo strany pani doktorky, ale nie som si ista ci je to najoptimalnejsi pristup, niekoho by z toho slahlo o zem.
Tretia navsteva a asi posledna - Alex po zozrani hovadzej kosti celu noc zvracal, bol malatny, doktor spravil rtg (psa som si musela drzat sama), ja som dostala drsneho spuca ze pes kosti nema zrat vobec, dostali sme prehanadlo, na rtg sme sa ani pozriet nemohli a doktor bol znova nie velmi zdielny.
Dalsi MVDr. v ordinacii, ktory sa bavil s inou chovatelkou, bol doslova neprijemny a s nim by som nechcela hadzat rec uz vobec.
Boli sme poslani domov s prehanadlom a na druhy den bol Alex operovany na veterinarnej klinike Zverland v Raci, kvoli zavaznosti jeho stavu.
Obraz na rtg sa zmenit mohol, to uznavam (tvrdit vsak nemozem lebo mi ho v Pet vete neukazali, na rozdiel od Zverlandu), ale nam proste vobec nijako nepomohli :ua:
Mohla to byt zhoda nahod, ale moj vnutorny pocit z tejto kliniky nie je natolko pozitivny, aby som sa tam vracala. Proste to nie je to, co si predstavujem pod pojmom veterina pre nas. Skoda, tie ceny su naozaj fajn....
"Men have forgotten this truth," said the fox. "But you must not forget it. You become responsible, forever, for what you have tamed."
LITTLE PRINCE by A. de Saint - Exupery
BarboraA
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 245
Bydlisko: Bratislava, Petrzalka

Re: Bratislava Petržalka - PET VET

Poslaťod Sunny » Str 09.11.2011 9:42

a to, ze sme s manzelom intubovaniu asistovali, dokonca ja som pri tom drzala vlastnemu psovi hlavu, povazujem si ce za prejav akejsi dovery zo strany pani doktorky, ale nie som si ista ci je to najoptimalnejsi pristup, niekoho by z toho slahlo o zem.

Tak o tomto počujem prvý krát, ja som vždy bola len pri prispatí psa, potom ma "vyrazili" a psa som dostala až zobudeného. To vás požiadali oni, aby ste pri tom boli, alebo vás len neposlali preč?

doktor spravil rtg (psa som si musela drzat sama)...na rtg sme sa ani pozriet nemohli

Mne osobne páveže vyhovuje, keď si psa môžem držať sama - chcem byť pri tom, ak sa dá, nech môžem psa ukľudniť a nech môžem kontrolovať, čo sa s ním robí. A že ste nevideli rtg snímok to tiež len valím oči, ja som ho videla vždy, ukazovali mi na ňom čo a ako vyzerá, ani pýtať som si ho nemusela :nwm: A aj keď som chcela ísť konzultovať inde, tak mi ho v pohode pribalili so sebou.
Na vašom mieste by som možno skúsila tam nabehnúť a rtg si vypýtať, aspoň k nahliadnutiu. A porovnať ho so snímkom, ktorý sa urobil na druhý deň v Zverlande. Predsa len, ak naozaj niečo zanedbali, je to vážne pochybenie, na ktoré by mali byť aspoň upozornení. A to ja ich tam mám veľmi rada, starajú sa mi o psíky už dlho a zatiaľ som sa nemohla nikdy sťažovať (možno práve preto mi to tak vŕta hlavou, čo sa mohlo udiať :hi: )
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8294
Bydlisko: Morava

Re: Bratislava Petržalka - PET VET

Poslaťod energitc » Str 09.11.2011 9:55

mne prehnali narkozu pri kastracii, ale inak ju spravili perfektne, krasne sa vsetko zhojilo.
celkovo k nim chodim len kvoli vaznejsim alebo diskutabilnym pripadom, pan doktor vavrik je velmi skuseny a kompetentny, co bophuzial nemozem povedat o pani vavrikovej, ktora felis nevedela ani ostrihat pazurky (vsetky jej krvacali) a ani vytiahnut kliesta (vyrypala jej ho skalpelom a ja som vysla z ordinacie ako od masiara) a to bola felis pri tychto rutinnych zakrokoch pokojna, nesklbala sa a neutocila na nu (ked zacala so skalpelom, tak sa to samozrejme zmenilo).
takze pre bezxne veci mam svojho veterinara, pre vaznejsie zalezitosti idem za panom vavrikom do petvetu.

inak pri vyberani stehov na mna pan zuffa tiez neurobil dobry dojem, najprv jej ich zacal vyberat tak nesetrne, ze pes sa mi prvy krat v zivote pocural na stole od strachu tak som ho upozornila,ze pokial nezacne s mojim psom jednat jemne (stehy mala krasne zhojene, nebol problem povytahovat setrne tie nitky) tak odchadzam a pridem az ku panu vavrikovi. potom zacal k felis pristupovat ako k zivemu tvorovi a nie ako k veci.

je pravda, ze doktor nemusi mat prave dobry den a nikoho za to nesudim, k inemu ako dr.vavrikovi vsak do petvetu nechodim.
Ktokoľvek si môže myslieť, že si nikto- tvoj pes vie, že si stredobodom vesmíru.
(Pam Brown)
energitc
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 598
Bydlisko: Bratislava, Petrzalka

Re: Bratislava Petržalka - PET VET

Poslaťod pigie » Str 09.11.2011 9:59

Zuffa - so psom by som k nemu asi nesla, ale s mojimi korytnackami kedykolvek - vzdy pomohol, co zase nedokaze vacsina vetov :poklona: A takym sposobom, ze mnohi chovatelia by sa mali co ucit od neho - uz len vytiahnut korytnacku z panciera je kumst :lol: Takze ja tam chodim len s nimi a Huga mi tam cipovali a tiez som tam konzultovala jeho laket kedysi davno.
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Bratislava Petržalka - PET VET

Poslaťod Sunny » Str 09.11.2011 10:08

Mne sa práve MVDr. Žuffa staral roky o Mončátko - chodili sme k nemu na kontrolné soná a rtg. Je pravda, že nie je moc zhovorčivý, že pôsobí hodne odmerane (a máva aj svoje horšie dni :heh: ), ale po čase som si na ten jeho prejav zvykla a už to bolo OK. A teda so sonom sa zakaždým hral dobrú polhodinu, všetko mi tam ukazoval, vždy si vopred popozeral posledné výsledky, aby to vedel porovnať - takže v skratke ľudsky nic moc, ale profesionálne som sa sťažovať nemohla.
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8294
Bydlisko: Morava

Re: Bratislava Petržalka - PET VET

Poslaťod BarboraA » Str 09.11.2011 18:59

Sunny - ad prvy bod - no aj mna to prekvapilo, my sme sa s doktorkou zhovarali, medzicasom Alexa prispala (aj ked manzel vyslovene hovoril ze ho nechce vidiet ani uspaneho, ale hovoril to po anglicky, on slovensky nevie, doktorka vsak anglicky rozumie). Potom medzi recou zacala intubovat, skusala to s velkou hadickou, neslo jej to, vraj ma uzku tracheu, potom sme sa dostali k tomu, ze som drzala hlavu, ona intubovala (hadicka na treti pokus, ziadne rukavice, doktor chodiaci okolo a majuci hlboko v pazi, manzel na omdletie). Dobry dojem to nezanecha, aj ked ta doktorka (ta mladucka) me je z nich este stale daleko najsympatickejsia. K nej by som opet isla s kralikom.

ad druhy bod - rtg si vypytam, to mas pravdu. Mala som on poziadat hned, bola som ale vystresovana, vydesena, vycerpana, doktor dost neochotny, jedine co ma zdrbaval ze psy nemaju jest kosti, vraj "je to napisane v kazdej chovatelskej prirucke", do toho tam boli ludia s inym psom, motali sa tam traja doktori, bolo to nanic :hmm:
Mozno ak s nimi mas vybudovany dobry vztah, tak ta beru inak, ale ja ocakavam ten impulz, alebo aspon ochotu budovania nejakeho vztahu z doktorovej strany, nie aby som sa mu tam ja liskala alebo co vlastne by som mala robit...
Je to uz jedno, prijemne mi tam nebolo, proste to nie je veterina pre nas. Kazdy moze mat iny nazor aj inu skusenost ale jedno by som tvrdila - narkozu asi moc nevedia :ua:
Je to cisto moj osobny nazor, nechcem ich nijako osocovat, mozno sme mali len akusi smolu, neviem. Ja proste potrebujem veterinu kde je aj odbornost aj dobry pristup k pacientovi, mne tuto ten pristup proste nesadol, to je vsetko...
"Men have forgotten this truth," said the fox. "But you must not forget it. You become responsible, forever, for what you have tamed."
LITTLE PRINCE by A. de Saint - Exupery
BarboraA
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 245
Bydlisko: Bratislava, Petrzalka

Re: Bratislava Petržalka - PET VET

Poslaťod BarboraA » Str 09.11.2011 19:02

Inak este mne to intubovanie osobne nevadilo (len to, ze nemala rukavice), pride mi to skoro ako "privilegium" nahliadnut za oponu, ale manzel bol z toho trochu paf. Skor celkovo to asi nie je dobry napad, kazdopadne ja by som to zvladla a nestazovala by som sa, keby islo len o to :smile:
"Men have forgotten this truth," said the fox. "But you must not forget it. You become responsible, forever, for what you have tamed."
LITTLE PRINCE by A. de Saint - Exupery
BarboraA
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 245
Bydlisko: Bratislava, Petrzalka

Re: Bratislava Petržalka - PET VET

Poslaťod Sunny » Štv 10.11.2011 8:48

Daj potom vedieť, ako ten RTG vyzeral, na to som naozaj zvedavá :smile:
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8294
Bydlisko: Morava

Re: Bratislava Petržalka - PET VET

Poslaťod hriva » Štv 24.11.2011 12:17

ja s touto ambulanciou skusenost nemam ale ja len k tomu- som rada ked som mozem byt pri psovi a drzat si ho ked sa da. ked robili mojej fenke sono som ju drzala, aj pri rtg som mala byt ale kedze som tehotna tak som samozrejme nemohla takze ju museli uspat. aj ked robili druhej fenke cisarsky, bolo to o polnoci, pohotovst, mohla sme sa pozerat :lol: sice iba z dveri lebo som nechcela zavadzat ale tak pozrela som si co robi s nasim psom, mna to osobne zaujimalo. ale samozrejme ked sa na to niekto neciti nemali by ho o to ziadat drzat tam toho psa a mali by to urobit sami.
Those we love don't go away, they walk beside us every day.
Unseen, unheard, but always near; still loved, still missed and very dear.
hriva
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4816

Re: Bratislava Petržalka - PET VET

Poslaťod soletka » Pon 05.12.2011 11:05

ja mam s nimi velmi dobre skusenosti, chodili sme tam s Brunom dost casto kvoli opakujucim sa hnackam (teraz uz je na BARFe tak je zazracne po problemoch :jupi: ) a ani sa donho nesnazili hned narvat injekcie a ATB a uz si nad tym hlavu lamali vsetci styria ze cim to moze byt, no proste mu ziadne granule nesadli, ani tie specialne gastrointestinal.. Naposledy sme boli v piatok u nich na operacii - zoskrabovali mu z vnutornych viecok tie folikuly a som velmi spokojna, bola som pri tom ako mu davali narkozu aj pri intubacii, spravili mu za mojej asistencie rovno aj RTG aby sa vylucila DBK, kedze je to krizenec labradora a klbiky ma ukazkove :jop: Ocka ma uz krasne, pekne sa to hoji.
K hafovi maju velmi pekny pristup, ta mlada pani doktorka sa pekne onho starala kym sa prebral, az do mojho prichodu. Fesak sa jej pacil tak mi ho rozmaznavala :lol: Dokonca dr. Zuffa mi podrobne povysvetloval aj RTG snimok a zhodnotil predo mnou, vytiahol vselijake tie pravitka a uhlomery, no zazitok :lol:
soletka
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 90
Bydlisko: Bratislava

Re: Bratislava Petržalka - PET VET

Poslaťod Verba » Str 04.01.2012 16:48

Tiež tam chodíme,maximálna spokojnosť !!,bez žiadnych komplikácii nam tam operovali našu fenku (sterilizacia) a volalali nam že už je prebrata ze to zobrala hopom že ona tam nebude :heh:,musim povedať že personal na vysokej urovni,su aj mily čiže ja som jednoznačne za PET VET :jop:
Verba
    Kód: Vybrať všetko
    [u][i][color=#FF80BF][color=#00BFFF][/color][/color][/i][/u]
Verba
Nováčik
 
Príspevky: 47
Bydlisko: Bratislava-petržalka

Re: Bratislava Petržalka - PET VET

Poslaťod NoRa » Ned 08.01.2012 17:34

My tam tiež chodíme a sme veľmi spokojný. Občas mám síce z doktora pocit, že by bol rád keby tam nikoho nemal, ale na hocičoho sa ho spýtame, tak nám to pekne obšírne vysvetlí, je ochotný. Páčia sa mi aj v tom, že keď tam prídeme bez hava, tak hneď vedia o koho ide, pýtajú sa ako sa má, či už nemá problémy s alergiou a tak,,, Taktiež jej raz vyberali zarytého kliešťa bez narkózy, ale Sally ani nepípla, bola pokojná a nemrvila sa, čo som u nej fakt nechápala. Taktiež keď jej zoškrabovali pupáky. Je vidieť, že to vedia a že sa vyznajú vo svojej brandži. Teraz zvažujeme sterilku, no ak sa na ňu odhodláme, tak len u nich. Verím, že naďalej budeme mať s nimi len dobré skúsenosti :smile:
NoRa
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 187
Bydlisko: Bratislava- Petržalka

Re: Bratislava Petržalka - PET VET

Poslaťod calwen » Uto 10.01.2012 11:16

Vcera sme boli na kontrole s okom plus ockovat. Pan doktor Zuffa mi ani neuctoval to drahsie ocne vysetrenie, ale nejake lacnejsie. Kompletne vysetrenie pred ockovanim spravil sam a zadarmo. Spokojnost :jop:
Obrázok
calwen
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5556
Bydlisko: Bratislava

Re: Bratislava Petržalka - PET VET

Poslaťod adka888 » Pon 30.01.2012 13:44

Chceli by sme s nufkom chodit prave sem..neviete niekto poradit, aj zaplatim, len chcem aby bolo vsetko v poriadku, lekara ktory nic nezanedba, neviete poradit ktoreho si mame vybrat? :ahoj: velmi pekne dakujeme!
adka888
Okoloidúci
 
Príspevky: 6

PredchádzajúciĎalší

Späť na Veterinárne ambulancie