ŠTEK TREK 2018 v Štiavnických vrchoch

Podujatia, ktoré sa už uskutočnili.

ŠTEK TREK 2018 v Štiavnických vrchoch

Poslaťod miška+Beny » Pon 19.03.2018 12:52

ŠTEK TREK v Štiavnických vrchoch
Termín : 5. mája 2018 (sobota)
Miesto: Ranč Nádej, Svätý Anton www.ranc-nadej.sk
Uzávierka prihlášok: 27.apríla 2018 (sobota)
Počet závodníkov: 100

Trasy: Dogmaratón 35-40 km, +-1600 m
Mini 15-20 km
Prechádzka 2-5 km

ONLINE PRIHLASOVACÍ FORMULÁR:
https://goo.gl/forms/H3Co7OMV0qmhLt912

Najkrajšia, najzaujímavejšia ale aj najnáročnejšia je trasa Dogmaratónu. Prevedie Vás po najznámejších miestach v Štiavnických vrchoch, ponúka krásne výhľady, kopčeky aj rovinky.
Kratšie trasy nie sú tak pestré a preto odporúčame každému, kto si aspoň trochu trúfa, vyskúšať dogmaratón.

Trasa MINI vedie časťou obce Svätý Anton a v priľahlých lesoch.

Trasa Prechádzky sa pohybuje v okolí Ranča a s trochou snahy je zjazdná aj s terénnym kočíkom.

Kategórie: Dogmaratón – DW (ženy), DM (muži)
Mini – MW (ženy), MM (muži)
Prechádzka – P (dospelí), PD (deti do 15 rokov)

Štartovné:

Dogmaratón - vopred na účet 12€, po uzávierke (27.4.2018) 17€
Mini - vopred na účet 12€, po uzávierke (27.4.2018) 17€
Prechádzka - vopred na účet 5€, po uzávierke (27.4.2018) 7€

Prihláška je platná po úhrade štartovného (najneskôr do 5 pracovných dní od odoslania prihlášky) na účet SK4809000000005026382484 (variabilný symbol telefónne číslo pretekára uvedené v prihláške).

Štartovné je nevratné, zmeny v prihlásení (zmena psa, prevod štartovného..) sú možné do 3.5.2018 (štvrtok).

Na trasu MINI a Prechádzku bude možné zapožičanie psíka z útulku OZ Túlavá labka. Ponuku psíkov zverejníme v FB udalosti.

Prezentácia: Sobota 6:30-8:30
Briefing nebude, účastníci dostanú mapu s podrobným itinerárom a organizátori zodpovedajú prípadne otázky jednotlivo. Večer pred pretekom bude na web stránke zverejnené GPX trás, mapy aj itineráre, aby sa mohli účastníci pripraviť už doma. Mapu a itinerár dostane každý účastník na štarte, takže zverejnené podklady slúžia len k dobrovoľnej domácej príprave.

Štart:
Dogmaratón: od 7:00 do 9:00.
Po tomto čase je štart možný, ale s ohľadom na uzávierku trati o 20:00. Štartujúcim po 9:00 sa počíta čas od 9:00.

Mini a Prechádzka: od 8:00 do 10:00. Štartujúcim po 10:00 sa počíta čas od 10:00.

Závodník obdrží pri prezentácii štartovaciu kartičku, na ktorú sa mu pri štarte zapíše čas. Štart je v rámci štartového okna voľný.

Veterinárne podmienky: Platný očkovací preukaz. Minimálny vek psa pre obe trasy je 12 mesiacov.

Časový limit:
Dogmaratón: 12 hodín, uzávierka trati o 20:00.
Mini a Prechádzka: bez limitu, ale ideálne do tmy

Vyhlásenie:
Dogmaratón: 20:30 alebo 30 min. po príchode posledného pretekára do cieľa
MINI: 30 min. po príchode posledného pretekára do cieľa (cca 15:00)
Prechádzka: spolu s vyhlásením kategórie MINI
V kategórii Prechádzka bude odmeňovaná len kategória detí.

Povinná výbava: Mapa a itinerár (zaistí organizátor), lekárnička (1x obväz hotový, 1x obväz elastický, 5x náplasť s vankúšikom, izotermická fólia), voda pre psa, voda pre človeka, nabitý mobil, prehlásenie o zodpovednosti (odovzdať na štarte). Povinná výbava môže byť kontrolovaná na štarte, v cieli alebo aj na trati. Chýbajúci prvok povinnej výbavy bude potrestaný diskvalifikáciou.

Kontroly: Na trati budú kontrolné body, ktorými účastník musí prejsť a zaznamenať si to do štartovnej kartičky. Tešte sa minimálne na jednu živú kontrolu a neurčený počet tajných kontrol.

Odporúčaná výbava: mapa VKÚ 138 alebo SHOCART 1092, 2 topánočky pre každého psíka, trojrohá šatka, jedlo pre človeka, jedlo pre psa, čelovka, fotoaparát, GPS navigácia

Charakteristika dogmaratónu:
Dogmaratón je vytrvalostný šport, kde súťažná dvojica človek-pes prekonáva vytýčenú trasu v danom časovom limite. Vychádza z pravidiel dogtrekkingu (české pravidlá), oproti ktorému je kratší a má menej prvkov povinnej výbavy. Pes musí byť po celú dobu závodu aj v priestore štartu na vodítku, voľný pohyb psov sa trestá okamžitou diskvalifikáciou. Pes absolvuje trasu na postroji alebo na obojku. Je zakázané psa niesť. Závodníci sú odkázaní sami na seba, preteku sa zúčastňujú na vlastné nebezpečenstvo a sú si vedomí zodpovednosti za seba aj svojho psa.

Ďalšie podmienky:
Na trati sa účastníci pohybujú samostatne, maximálne vo dvojici. Štart je umiestnený v priestoroch ranču, kde sa pohybujú iní zákazníci a kone, preto zdôrazňujeme nutnosť mať psy po celý čas na vodítkach a zbierať po nich nášľapné míny. Na trati sa nachádza dostatok vody pre psov, odporúčame ale niesť minimálne 0,5l pre jedného psa. Približne v polovici trate dogmaratónu bude umiestnená občerstvovacia stanica. Je dovolené dopĺňať zdroje jedla a vody na trati v obchodoch a od domorodcov či v reštauráciách. Závodníka môže na trati sprevádzať doprovod bez psa. Je zakázané prijímať pomoc od doprovodu závodníka, toto pravidlo sa týka aj nesenia povinnej výbavy.

Účastníci mladší ako 18 rokov musia predložiť vyplnený súhlas zákonného zástupcu.
Účastníci mladší ako 15 rokov sa môžu účastniť len s doprovodom starším ako 18 rokov.
Na Prechádzku sa smelo môžu vydať aj najmenší psíčkari.

Odvoz z trati: V prípade zranenia psovoda alebo psa zdarma, v ostatných prípadoch za poplatok 7e. Nie všetky miesta trasy sú prístupné autom.

Ubytovanie:
Ubytovanie je možné priamo na Ranči Nádej (www.ranc-nadej.sk, facebook) v 4-lôžkových izbách. Záujem o ubytovanie prosíme vyznačiť do prihlášky. Ubytovanie vám bude zarezervované po uhradení poplatku, na platbu použite rovnaké číslo účtu ako na úhradu štartovného. Izby budeme zapĺňať postupne, prípadne ak chcete izbu len pre seba, bude ju treba zaplatiť celú. Po prihlásení vám pošleme mail, v ktorom dohodneme podrobnosti ubytovania.
Cena 10e/osoba/noc, +0,66e poplatok obci. Pes zdarma.

Stravovanie:
Na Ranči sa nachádza výborná reštaurácia s príjemným personálom a dobrými cenami. Počas dňa tu bude možné objednať si teplé aj studené jedlá, alko/nealko...

V cene štartovného je zahrnuté 1x guláš a 1x 0,5l kofola, mapové podklady, občerstvenie na trati a darček. Vegetariánsku stravu prosíme vyznačiť v prihláške.

Doprovod si môže čakanie skrátiť napríklad jazdou na koňoch, pri reštaurácii je aj detské ihrisko.
Radi by sme sa do priestorov Ranču a celých Štiavnických vrchov vrátili, preto prosíme účastníkov aj ich doprovod o dôsledné dodržiavanie pravidiel (zákaz voľného pohybu psov, zákaz pohybu mimo turistických trás alebo usporiadateľského značenia), upratovanie po psíkoch v obciach a na Ranči, ohľaduplnosť voči klientom Ranču.

Kontakty:
FB Psíčkari: https://www.facebook.com/ozpsickari/
Udalosť: https://www.facebook.com/events/182012982557827/

Miška Rosová 0908 603 144, mrchochol36@gmail.com – trať
Lucia Dvorská 0905 131 530, psickarioz@gmail.com – ubytovanie, prihlášky
www.psickarioz.wixsite.com/psickari
miška+Beny
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 178
Bydlisko: Dolný Badín

Re: ŠTEK TREK 2018 v Štiavnických vrchoch

Poslaťod moschino » Pon 19.03.2018 15:01

Joooj, to je u nas!! :aaa: a preco mame prave vtedy kvalifikacky v Ba? :plac: :plac: :plac:
@frrr_dogtricks_agility
moschino
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2687
Bydlisko: Bratislava

Re: ŠTEK TREK 2018 v Štiavnických vrchoch

Poslaťod Slausa » Pon 19.03.2018 15:11

:plac:
Kriste, ako by som išla :plac: . Tá prechádza je presne pre nás.... Doprčic.
Slausa
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1483

Re: ŠTEK TREK 2018 v Štiavnických vrchoch

Poslaťod clupko » Pon 19.03.2018 15:32

my sme sa uz prihlasili, tak dufam, ze to vyjde. ked tak si spravime len prechadzocku, nevadi, urcite tam bude krasne :smile:
It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living.
clupko
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1916
Bydlisko: za horami

Re: ŠTEK TREK 2018 v Štiavnických vrchoch

Poslaťod Slausa » Pon 19.03.2018 20:33

Nech to nezakríknem :angel:
Slausa
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1483

Re: ŠTEK TREK 2018 v Štiavnických vrchoch

Poslaťod moschino » Sob 31.03.2018 13:22

Asi obetujem jeden den kvalifikaciek. Uz tie dva behy nas nespasia :prd:
Edit: vsetci 4ja psy prihlasení :jupi: tesim sa
Naposledy upravil moschino dňa Sob 31.03.2018 13:34, celkovo upravené 1
@frrr_dogtricks_agility
moschino
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2687
Bydlisko: Bratislava

Re: ŠTEK TREK 2018 v Štiavnických vrchoch

Poslaťod Margita » Sob 31.03.2018 13:27

fiha,ja by som tiez sla,
Peta ides?

inak nema niekto pozicat dva postroje?na stafordov- co ja mam to je vsetko na male psy,aj Miro by siel,tak snad to vyjde
Naposledy upravil Margita dňa Sob 31.03.2018 13:37, celkovo upravené 1
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: ŠTEK TREK 2018 v Štiavnických vrchoch

Poslaťod moschino » Sob 31.03.2018 13:37

Jj, chcem, ked uz je to u nas a v Stiavnici je krasne :smile: prihlasila som aj otca, vezme Dunciho Robo Dottku a ja malych. Musim niekde pozicat este sedak alebo dva. Mam len jeden, ja sa v pohode s malymi zaobidem aj bez neho, lem nech je pre tych dvoch. Nemate niekto nahodou? :angel:
@frrr_dogtricks_agility
moschino
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2687
Bydlisko: Bratislava

Re: ŠTEK TREK 2018 v Štiavnických vrchoch

Poslaťod Slausa » Sob 31.03.2018 15:47

Inak, to som nikde nevidela. Je to vôbec povinné? Postroj sedák a odpružené vodítko? Lebo 2 ani 3 nemám.
Slausa
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1483

Re: ŠTEK TREK 2018 v Štiavnických vrchoch

Poslaťod Margita » Sob 31.03.2018 15:50

Pes absolvuje trasu na postroji alebo na obojku. Je zakázané psa niesť.- totto pisu
odpruzene voditko je dobre skor pre velke tahave psy,ked trhnu tak tah sa rozlozi a neletis ako handra,dost dobre ked sa zostupuje strmou cestou :lol:
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: ŠTEK TREK 2018 v Štiavnických vrchoch

Poslaťod Lindchen » Sob 31.03.2018 17:29

Slausa, neviem, ako veľkého/ťahavého psa máš, ale je to veľká pomoc. Mám relatívne malého, dnes sme šli s 11r. Arisom na krátky výlet a vďaka bohu som to všetko vzala, inak neviem. Ak chceš chodiť na takéto túry, určite odporúčam kúpiť, to sú veci, čo ti vydržia aj roky.
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: ŠTEK TREK 2018 v Štiavnických vrchoch

Poslaťod Slausa » Sob 31.03.2018 18:04

Má 7,5 kila a ak pôjdeme sem, tak to bude prvý a asi aj posledný trek. A keď tak, máme doma gumicuky. A namiesto sedaku asi len popruh na batohu. On ťahá len dolu a po rovine, hore kopcom ťahám skôr ja jeho :ha:
Slausa
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1483

Re: ŠTEK TREK 2018 v Štiavnických vrchoch

Poslaťod Lindchen » Sob 31.03.2018 18:06

Slausa píše:On ťahá len dolu a po rovine

No však toto práve :heh: .
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: ŠTEK TREK 2018 v Štiavnických vrchoch

Poslaťod moschino » Sob 31.03.2018 19:34

Chcem hlavne pre otca a Roba, nech to maju co najpohodlnejsie. Ja som uz videla na dogtreku aj stareho psa, ktoreho do ciela doniesli, lebo uz nevladal, ale zobrat ho chceli. A na obojku brat psa, co ja viem... na dogtreku ma tahat, tahat na obojku nie je bohvie co.
@frrr_dogtricks_agility
moschino
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2687
Bydlisko: Bratislava

Re: ŠTEK TREK 2018 v Štiavnických vrchoch

Poslaťod Offca » Ned 01.04.2018 21:19

Misi, vymakane propozicie! :poklona:
Offca
V.I.P.
 
Príspevky: 3581
Bydlisko: Modranské lesy

Ďalší

Späť na Pozvánky z minulosti