Kolko to zradlo mesacne stoji

Sem píšte všetko ohľadne surovej stravy.

Re: Kolko to zradlo mesacne stoji

Poslaťod Leila Tobrok » Uto 16.07.2019 7:10

suhlasim s pigie. ja mam bravco a hovado z rakuskeho bitunku ako kusy svaloviny. 2,5 hovado a 2 bravco. ostatne beriem tu z nitry od pesko. maju jazyky, srdcia, hrtany, drsky, vnutornosti. beriem aj mlete seniorovi a leonbergerke. ti znesu manej masite. ale suhlasim s tym, ze vzdy sa da krmit extrem - draho alebo lacno. ako u granuli, tak pri barfe. pri barfe sa snazim o pestrost ale teda krmit co najviac druhov bielkoviny v jednej miske a prehanat to ako par expertov, co som videla na FB,... to ma moc neberie. drzim sa zdraveho sedliackeho rozumu. aby mali aj maso, aj vnutornosti, aj prilohu, aj nieco navyse.
inak ked som bola v nemocnici, krmil muz vsetkych granulami. vsetci mi extremne schudli. senior vypadal, ze umrie, cista kostra, leonbergerka schudla 6kilo. a to mali akoze granule performance a raz taku velku davku, ako bola odporucana. a vyslo ma to viac ako krmenie masom. ale teda neboli to turbo granule. chvala bohu to bolo len na cca mesiac, ale aj tak, uz nikdy snad.
http://www.tobrok.sk
Plánujeme šteniatka, vrh "I" - Leonberger - zima 2022 / jar 2023
Leila Tobrok
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5940
Bydlisko: terra Illmer castri Zolgagyeriensis

Re: Kolko to zradlo mesacne stoji

Poslaťod Slausa » Uto 16.07.2019 11:10

Pozeram to pesko a vyzera to dobre. Ale po akych najmensich dieloch sa da brat? Maju v krskanoch normal predajnu kam sa da nabehnut?
Slausa
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1483

Re: Kolko to zradlo mesacne stoji

Poslaťod Leila Tobrok » Uto 16.07.2019 15:27

kilove a dvoj kilove baliky maju. v krskanoch na biovetskej je taky areal a tam maju mrazaky s predajnou. prides autom az rovno pred dvere. ober je lubovolny. takze parada. ja vzdy beriem 50kg +- kadecoho, kvalita vyborna, vonave masko.
http://www.tobrok.sk
Plánujeme šteniatka, vrh "I" - Leonberger - zima 2022 / jar 2023
Leila Tobrok
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5940
Bydlisko: terra Illmer castri Zolgagyeriensis

Re: Kolko to zradlo mesacne stoji

Poslaťod Slausa » Uto 16.07.2019 16:19

Ojoj paradicka. Ani som nevedela co tu mam. Len maju mierne naprd otvaracie hodiny ale to sa zariadi. Dobre ze nemaju minimalny limit, ja mozem naraz tak 5-7 kg zobrat. 50 by som neminula snad za rok :ha: (preto akekolvek zavozy odpadaju)
Mavaju len to co je ba stranke alebo aj nieco inaksie sem tam? Hlavne morcacie napr ma zaujima, lebo na zaludky maju megadobru cenu. U nas su za vyse 4.
A este blba otázka, brav hrtany, ako velmi mastne a tvrde su a kolko masa na tom je? Pohryzie aj dedulo?
Slausa
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1483

Re: Kolko to zradlo mesacne stoji

Poslaťod Leila Tobrok » Uto 16.07.2019 20:34

na stranke nie je ani desatina toho, co maju :) celu ponuku maju u seba na predajni, ale ja si tam viem paradne vybrat. morcacie maso nemaju ale. maju kuracie, bravcove a hovadzie ale mlete. kuracie maju aj cele. co sa tyka hrtanov, ja to davam takmer 13 rocnemu psovi a uplna pohodicka. maju ako bravcove, tak hovadzie hrtany. mala som len bravcove zatial, lebo tie hovadzie nemaju ani v ponuke u seba a ani drsky. kedn ieco speci chces, treba sa opytat na mieste. nie je to tvrde, pekne to prekusne a je tam aj masko. takze je to dost dobre na zmenu v jedalnicku. napr. leonbergerka mi to moc nechce, ona nie je celkovo masova. ale vlciaci aj hovawart uplne v pohode. napr. super je aj hovadzi jazyk ci srdce. v celku. to len prekrojim ako potrebujem. vsetko vonave a ciste masko.
http://www.tobrok.sk
Plánujeme šteniatka, vrh "I" - Leonberger - zima 2022 / jar 2023
Leila Tobrok
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5940
Bydlisko: terra Illmer castri Zolgagyeriensis

Re: Kolko to zradlo mesacne stoji

Poslaťod Leila Tobrok » Uto 16.07.2019 20:37

prvy nakup tam. vsetko pekne oznacene, nabalickovane :)
Prílohy
48198583_720.jpg
http://www.tobrok.sk
Plánujeme šteniatka, vrh "I" - Leonberger - zima 2022 / jar 2023
Leila Tobrok
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5940
Bydlisko: terra Illmer castri Zolgagyeriensis

Re: Kolko to zradlo mesacne stoji

Poslaťod Ulf » Štv 18.07.2019 13:51

Jaj jak vam zavidim. My odkedy sme v garzonke, musela som predat mrazak, fakt ho nemam kam dat :plac: a to v Rovinke mame barf obchod a v Luznej super masiara. Na slak traf, nabeham sa jak pako a nechcem vediet co prejazdim. Jediny mrazak pre mna, muza a 45kg psa je maly vyparnik nad chladnickou, takze kupujem tak na 2 - max 4 dni naraz. Jedna porcia na "mrazzak", dve do chladnicky a stvrta rovno do misky. Rano davam granule, vecer nieco co sa ponasa na barf (rozne maso a vnutornosti, ryza a zelenina, byliny) a zhruba ratam to vychadza 50-60 euro mesacne.
They say good-bye to their family, to supply the needs for your. Show some respect and thank to truck drivers.
Ulf
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 582
Bydlisko: Kalinkovo

Re: Kolko to zradlo mesacne stoji

Poslaťod Moniak » Sob 20.07.2019 7:09

Leila a o ten rakusky bitunok sa nepodelis o kontakt ? :angel: :lol:
Moniak
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 839
Bydlisko: Bratislava

Re: Kolko to zradlo mesacne stoji

Poslaťod Leila Tobrok » Sob 20.07.2019 11:23

len to nie je ofiko. to mi vozi kamos co tam robi
http://www.tobrok.sk
Plánujeme šteniatka, vrh "I" - Leonberger - zima 2022 / jar 2023
Leila Tobrok
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5940
Bydlisko: terra Illmer castri Zolgagyeriensis

Re: Kolko to zradlo mesacne stoji

Poslaťod Moniak » Sob 20.07.2019 11:40

napisem ti SS ak mozem :)
Moniak
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 839
Bydlisko: Bratislava

Re: Kolko to zradlo mesacne stoji

Poslaťod Leila Tobrok » Sob 20.07.2019 18:58

jasne pis
http://www.tobrok.sk
Plánujeme šteniatka, vrh "I" - Leonberger - zima 2022 / jar 2023
Leila Tobrok
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5940
Bydlisko: terra Illmer castri Zolgagyeriensis

Re: Kolko to zradlo mesacne stoji

Poslaťod certovsky » Uto 12.11.2019 11:53

2 psy (30 a 10 kg) od 30 do 50 eur. Záleží od ročného obdobia, na jar a v lete je veľa zeleniny zo záhrady, na jeseň ovocia, na jeseň aj jar dostavaju aj vitamíny, doplnky, v zime viac bravca, tam sa cena meni. Kuracie nedostávajú vôbec. Dostavaju aj veľa vecí po záruke co nám posunuli kamoši, rodina, hlavne rôzne oleje, teraz vyzrali nejaký super bio kokosový.

Keď sme boli bez peňazí vedela som ich prestravovať aj za 20, v jednom dedinskom masiarstve dávali vnútornosti zdarma (pľúca, žalúdok, hrtan atď) ale nemám žalúdok na to to krájať, odkedy som zistila ze krajam kravsku rit (ešte aj s hovnom vnútri) tak ma tak naplno že nikdy viac, radšej to kúpim už pomleté. Ešte sa mi tou riťou takmer zadusil pes starcek, ako som to nedokrajala tak to prehltol celé (nemá už moc zuby) som myslela ze je po ňom.
Ale práve na starcekovi vidím aký je barf super. Prišiel k nám ako 15 ročný, krmeny granulami strednej triedy a za pol roka barfu bez kuracíny neuveriteľná zmena, zosilnel, zmizly lysiny z uši, chvosta, srsť krásna, lesklá, pes vitálny. Keby nieje taky domotany málokto by mu tipol 16 rokov
certovsky
Šteniatko
 
Príspevky: 52

Predchádzajúci

Späť na Surová strava