BARF vitamínové doplnky

Sem píšte všetko ohľadne surovej stravy.

Re: Anibio BARF komlex

Poslaťod pigie » Uto 05.10.2010 8:39

Vlci v prirode ich maju pomixovane - predsa zo zaludka bylinozravcov, ktore si ich stolickami rozdrvia :no:
A losovy olej my pouzivame 4 roky :)
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Anibio BARF komlex

Poslaťod Baarbora » Uto 05.10.2010 21:25

Ulf, konom kupujeme rovno mlete - pre 20 krkov by bolo pracne zalievat a robit ten hnus - aj ked mne sa to na tom zda najkrajsie :lol: Takze, vzdy si ukradnem za pohar a prilezitstne frcnem psovi do zradla...Akurat nevyhoda je, ze to kupujeme v 20kilovych pakloch..
Baarbora
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1496
Bydlisko: skoro Levice

Re: Anibio BARF komlex

Poslaťod Ulfheiðr » Ned 10.10.2010 16:20

Oni to v bruchách bylinožravcov nemajú rozomleté, ale natrávené, čo je veľký rozdiel. :yes: Ale s tým sa ráta, že náš pes nedostane na tanier to čo vlk. To len tak na margo.
Požičiam si od mamy ten mlynček :aaa:
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Re: BARF vitamínové doplnky

Poslaťod Ragnar » Pon 04.04.2011 7:11

Ahojte, chcela by som proti kliestom vyskusat pivovarske kvasnice, ale neviem kolko jej toho mam davat . ma 7-8 kg a na tabletkach sa pise deti 3x do dna 2 tabletky , dospeli - 3x do dna 4 tabletky. Kolko jej mam toho teda dat? Staci jedna kazdy druhy den? nechcem ju tym predopovat a druha vec ktorej sa bojim, vraj to zvysuje chut do jedla, ale moja ma tej chuti uz teraz az moc - co s tym? Jedlo dostava viac menej na vahu a hladna je stale, nechcem aby sa trapila hladom ak to este podpori vacsiu chut do jedla. Ake su vase skusenosti? dakujem
"My goal in life is to be as good a person as my dog already thinks I am."
Obrázok
http://www.bellaradogdesign.sk
Ragnar
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 156
Bydlisko: MT (LM)

Re: BARF vitamínové doplnky

Poslaťod Leila Tobrok » Pon 04.04.2011 7:18

wow, pivovarské kvasnice proti kliešťom? Ako viem, že B-čka sa pridávajú do ľudskej stravy v období kliešťov, ale že by kvasnice tak pomáhali pre psov? Máš nejakú literatúru? Viem zatiaľ len o cesnaku ako prírodnom prostriedku proti nim.
http://www.tobrok.sk
Plánujeme šteniatka, vrh "I" - Leonberger - zima 2022 / jar 2023
Leila Tobrok
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5940
Bydlisko: terra Illmer castri Zolgagyeriensis

Re: BARF vitamínové doplnky

Poslaťod vavrena » Pon 04.04.2011 8:28

Ragnar píše:Ahojte, chcela by som proti kliestom vyskusat pivovarske kvasnice,..


Ono sa traduje, že keď sa naslopeš pivom, takže tie pivovarské kvasnice kliešťom smrdia, ale či to nie je iba ten alkohol? :heh: Droždie určite nepomáha, dávam ho každý druhý týždeň a kliešťov máme požehnane :no: . Asi by som mala skúsiť naliať psy pivom :joint:

Neskúsiš radšej niečo zvonka? Čajovník, rozmarín, levanduľa alebo postriekať laby a brucho psa difussilom predtým, než sa ide von... je toho dosť predsa, aj prírodného aj priemyselného.
vavrena
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2958
Bydlisko: Galanta

Re: BARF vitamínové doplnky

Poslaťod Ragnar » Pon 04.04.2011 10:20

vavrena píše:Neskúsiš radšej niečo zvonka? Čajovník, rozmarín, levanduľa alebo postriekať laby a brucho psa difussilom predtým, než sa ide von... je toho dosť predsa, aj prírodného aj priemyselného.


my sme zatial nejake vacsie problemy nemali , pohybujeme sa v MT a LM a mali sme dokopy asi len 3 kliestov za dva roky, pouzivam len ekologicky obojok napusteny levandulou alebo eukaliptom ale nie som si ista ucinnostou , kedze stoji len nejake 3 eura, no moj havino je nastastie biely a kratkosrsty :) Ale prave o tych pivovarskych kvasniciach som citala volakedy na nete, skusim to niekde najst a tiez sa to pise v najnovsom cisle Psí kusy - ochrana proti vonk. parazitom. A kedze to casto do barfu pridavate aj vy tak sa mi to ako prirodne antiparazitikum pozdava :)
Tak dam jej to asi len raz za cas na spestrenie stravy, ale pridam vam sem link kde som to nabrala, ak najdem :)
"My goal in life is to be as good a person as my dog already thinks I am."
Obrázok
http://www.bellaradogdesign.sk
Ragnar
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 156
Bydlisko: MT (LM)

Re: BARF vitamínové doplnky

Poslaťod Ragnar » Pon 04.04.2011 10:36

Nenasla som to , tak vam aspon prepisem to zo psich kusov

BECKO JIM NEVONI
Ochranu proti parazitum lze podporit i ciste prirodnim produktem. Pravidelne pouzivani prirodniho vitaminu B, napriklad ve formne takzvanych pivovarskych kvasnic, vede jak u cloveka, tak u psu k pozoruhodnemu, ale nikoli skodlivemu vedlejsimu ucinku. Kuzi vylucovany specificky pach kazdeho jedince dostane zvlasnti kysele podbarveni, ktere klistata odpuzuje. Za vyzkouseni nic nedate. Jsou psi, kteri diky vitaminu B odpuzuji klistata a chemicky antiparazitni pripravek ani nepotrebuji. Ale pak jsou i taci, u kterych podle jejich majitelu neni patrny zadny ucinek.

hmm tak asi tak, tiez neviem co je na tom pravdy

Kazdopadne, ako casto a kolko teda podavate vasim psikom pivov. kvasnice? Vo vseobecnosti, ako vitam . doplnok?
"My goal in life is to be as good a person as my dog already thinks I am."
Obrázok
http://www.bellaradogdesign.sk
Ragnar
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 156
Bydlisko: MT (LM)

Re: BARF vitamínové doplnky

Poslaťod Eva Š. » Pon 04.04.2011 11:56

Trochu pozdě jsem tu objevila diskusi o lněném semínku (už z minulého roku). Pozor, lněné semínko se musí dávat vždy vařené nebo aspoň spařené, za syrova může být jedovaté (uvolňuje se z něj toxický kyanovodík). Pro koně (cca 500 kg) je bezpečné maximálně do 100 g na kus a den syrového, u psa to bude pravděpodobně úměrně k hmotnosti méně. Ale u psa bych se syrovým raději neexperimentovala vůbec.
Eva Š.
Nováčik
 
Príspevky: 29

Re: BARF vitamínové doplnky

Poslaťod Mackie » Pon 04.04.2011 15:01

Offtopic: Bcko sme pouzivali proti komarom, ale v suvislosti s kliestami nie
ale preco nie, treba vyskusat, chod do toho :lol:
ta tu je tota tuja
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10425
Bydlisko: PO/KE (mon)

Re: BARF vitamínové doplnky

Poslaťod Lindchen » Pon 04.04.2011 15:03

Nad tým B-čkom som aj ja uvažovala, ale bojím sa B12. Pes nás žožerie :aaa: .
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: BARF vitamínové doplnky

Poslaťod vavrena » Pon 04.04.2011 17:01

Eva Š. píše:Trochu pozdě jsem tu objevila diskusi o lněném semínku (už z minulého roku). Pozor, lněné semínko se musí dávat vždy vařené nebo aspoň spařené, za syrova může být jedovaté (uvolňuje se z něj toxický kyanovodík). Pro koně (cca 500 kg) je bezpečné maximálně do 100 g na kus a den syrového, u psa to bude pravděpodobně úměrně k hmotnosti méně. Ale u psa bych se syrovým raději neexperimentovala vůbec.


Surové akože sušené, čo sa bežne predáva? Neviem, prečo by malo byť jedovaté pre psa, ale asi myslíš to, že po zomletí oxiduje už do 10-15 minút.Vtedy sa začnú z neho uvoľňovať škodliviny, preto by sa pomleté malo konzumovať okamžite alebo zamiešať ihneď do tvarohu, čím s oxidácii a znehodnoteniu zabráni. Výživné látky z ľanového semiačka sa dostanú von len po zomletí alebo sparení/uvarení, inak pôsobia len ako "čistič" kĺk čreva, ako vojdu, tak aj vyjdu, teda žiadne škodliny sa z nich neuvoľnia. No ale kvôli oxidácii sa nikdy nepredáva mleté ľanové semiačko, bol by to jed.
vavrena
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2958
Bydlisko: Galanta

Re: BARF vitamínové doplnky

Poslaťod hruska » Pon 04.04.2011 19:50

Ja davam denne pangamin dve tablety, jednu rano, jednu vecer v kombinacii s cesnakovymi tabletami. Neviem, ci pomaha, ale ublizit by nemalo. Zravotu ocenujem pri privolavacke :lol:
Nieco o kvasniciach aj tuto http://www.ehow.com/way_5348983_brewers ... ntion.html

"The evidence that brewer's yeast works is based on either the fact that the B-vitamin complex in the brewer's yeast is beneficial to the animal and boosts its immune system, or that it makes the blood acidic, which repels the fleas and ticks."
hruska
Multišampión
 
Príspevky: 7379

Re: BARF vitamínové doplnky

Poslaťod Eva Š. » Uto 05.04.2011 7:28

vavrena píše:Surové akože sušené, čo sa bežne predáva? Neviem, prečo by malo byť jedovaté pre psa, ale asi myslíš to, že po zomletí oxiduje už do 10-15 minút.Vtedy sa začnú z neho uvoľňovať škodliviny, preto by sa pomleté malo konzumovať okamžite alebo zamiešať ihneď do tvarohu, čím s oxidácii a znehodnoteniu zabráni. Výživné látky z ľanového semiačka sa dostanú von len po zomletí alebo sparení/uvarení, inak pôsobia len ako "čistič" kĺk čreva, ako vojdu, tak aj vyjdu, teda žiadne škodliny sa z nich neuvoľnia. No ale kvôli oxidácii sa nikdy nepredáva mleté ľanové semiačko, bol by to jed.


Lněné semínko v sobě obsahuje tzv. kyanogenní glykosidy (linamarin, linustatin), které se v trávicím traktu rozkládají a uvolňují kyanovodík. Rozkládají se pomocí enzymů (lináza), které se nacházejí také přímo v semínku. Tepelnou úpravou (už při teplotě nad 60 stupňů) dochází k inaktivaci těchto enzymů, takže se pak už kyanovodík neuvolňuje a ty glykosidy samotné toxické nejsou. Syrové jen pomleté semínko bych určitě nedávala, alespoň ne ve větším množství. Pokud je sušené, je otázka, jestli teplota při sušení je dostatečná pro inaktivaci enzymů.
Eva Š.
Nováčik
 
Príspevky: 29

Re: Anibio BARF komlex

Poslaťod ariel » Ned 26.06.2011 7:57

Haleth píše:my máme toto http://www.baron.cz/pes/fit-barf-sensitive-9134-k-KP000006-X000657-X000697.html žiadne pridané umelé látky :no:


Haleth a odkial to objednavas? priamo z baronu? nas nezje ani ovocie, ani zeleninu, mixovat nemam cas pri 2 detoch a praci, hladam nejake vitaminove doplnky, co som kuk v chovaku, tak ze davkovanie 10-12 tbl. denne, to si neviem predstavit, Roboran nemali
ariel
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1014
Bydlisko: Žilina

PredchádzajúciĎalší

Späť na Surová strava