Prehltnutý veľký kus

Sem píšte všetko ohľadne surovej stravy.

problém so žraním

Poslaťod Bára » Štv 06.03.2008 13:44

Ked dám Akimovi granule, žerie ich kľudne, najprv dôkladne rozhrýzne, potom prehltne. Problém však nastáva vtedy, ked dostane mäso, šunku alebo nejakú "extra" pochúťku. Vtedy akoby zabudol, načo mu slúžia zuby a čo najskôr všetko prehltne, kvôli čomu sa stáva, že často zvracia celé kusy mäsa. Snažila som sa to riešiť tým, že mäso dostával častejšie, aby to nebral ako niečo výnimočné, ale skôr ako bežnú rutinu. Dalej som skúšala drobiť mäsko na drobné kúsky, aby to nemusel hrýzť, no jemu je to jedno. Jazykom proste schmatne čo najväčšie množstvo potravy a prehltne. Ked ho krmim jednotlivými kúskami mäsa, je to to isté...čo najskôr zjesť. Pri žraní má absolútny kľud, nikto ho nevyrušuje, nikto mu žrádlo neberie... :ua: Ja už fakt neviem čo mám robiť, aby sa mi raz pes nezadusil veľkým sústom mäsa zaseknutého v krku... :nie:
Bára
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1938
Bydlisko: Bratislava

Re: problém so žraním

Poslaťod mimi » Štv 06.03.2008 13:54

ddavt mu po maaaaaaalo alebomu spravit nejaku tak cesticku z masa aby to nemal na jednej kope uz som to videla tak robit
mimi
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 457

Re: problém so žraním

Poslaťod Silwuska » Štv 06.03.2008 13:54

Ak by si mu dala velky safalat masa, tak aby si s toho musel uzvachlavat, tak vyvrati tiez,? normalne skus celu sniclu :nwm:
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Re: problém so žraním

Poslaťod Fraga » Štv 06.03.2008 13:56

Na poslednu otázku krajaj na menšie... na zbytok posyp vitamínmi...bude žrať opatrne...a ty budeš mať zdravého psa... :heh:
Jediný psík, ktorý má o sebe ešte vyššiu mienku, než jeho pyšný majiteľ, je jazvečíček ;o)
Obrázok
Keď ti život ponúka citrón, vypýtaj si tiež soľ a tequillu...
Fraga
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4437
Bydlisko: BA

Re: problém so žraním

Poslaťod lusy » Štv 06.03.2008 13:57

pri tak hltavom psovi by som sa asi bala mu dat cely kus. to zas ja ked dam tomu mojmu pozera, ze to co, ved mi to aspon nakrajaj nie. :heh:
lusy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3706
Bydlisko: Taliansko

Re: problém so žraním

Poslaťod Silwuska » Štv 06.03.2008 14:00

Praveze ak das tak velky kus ze ho neprehltne na prvy krat (a to yorksir neprehltne snizlu) tak on to maso musi odcvakavat, a ak by bolo slachovite (co by bolo lepsie) tak to musi rozzut aby to oddelil...a to je dobre... :smile:
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Re: problém so žraním

Poslaťod MisheliQ » Štv 06.03.2008 14:03

lusy píše:pri tak hltavom psovi by som sa asi bala mu dat cely kus. to zas ja ked dam tomu mojmu pozera, ze to co, ved mi to aspon nakrajaj nie. :heh:

Lusy, to isté robí aj môj pes..jemu keby som dala také mäso, ta vyvalí oči na mňa, že a toto mám ako zjesť?

skús mu dávať častejšie, v malých dávkach a v kašovitej podobe :nwm: možno pomôže...
Naposledy upravil MisheliQ dňa Štv 06.03.2008 14:05, celkovo upravené 1
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Re: problém so žraním

Poslaťod Fraga » Štv 06.03.2008 14:04

Silwik by si sa čudovala aký kus vedia prehltnuť na posledy sa mi krpata dusila flachom slaninovej kožky...časť bola v žaludku a čast v zuboch a ťahala som ako dedko repku chvala bohu vytiahla...
Jediný psík, ktorý má o sebe ešte vyššiu mienku, než jeho pyšný majiteľ, je jazvečíček ;o)
Obrázok
Keď ti život ponúka citrón, vypýtaj si tiež soľ a tequillu...
Fraga
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4437
Bydlisko: BA

Re: problém so žraním

Poslaťod Silwuska » Štv 06.03.2008 14:06

Jezis fraga...ty mas ale nechutne historky :haha:
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Re: problém so žraním

Poslaťod lusy » Štv 06.03.2008 14:07

ved prave, taky peso si niekedy ani neuvedomuje. podla mna lepsie mensie kusky a castejsie
lusy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3706
Bydlisko: Taliansko

Re: problém so žraním

Poslaťod mimi » Štv 06.03.2008 14:11

alebo mu ot rozloz na tacku
mimi
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 457

Re: problém so žraním

Poslaťod Bára » Štv 06.03.2008 14:25

No keby som mu dala veľký kus, tak to zožerie na 2, 3 hlty... keby som to zas dala ako cestičku, tak by to "povysával" raz dva :lol: Alebo to spravím asi tak, že ku granulliam bude dostávať minimum mäsa, aby to zožral naraz...
A dalšia sranda, ktorú robí, že ked má mäso, nieže by stál nad miskou a žral, ale všetko si ťahá niekde mimo misky, položí na zem a tak znovu vezme a zhltne....
Bára
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1938
Bydlisko: Bratislava

Re: problém so žraním

Poslaťod Ivanka.P » Štv 06.03.2008 14:33

Fraga píše:Silwik by si sa čudovala aký kus vedia prehltnuť na posledy sa mi krpata dusila flachom slaninovej kožky...časť bola v žaludku a čast v zuboch a ťahala som ako dedko repku chvala bohu vytiahla...


moj čivaviak detto pahltne žral a potom :blee: kusy slaninovej kože alebo šunku :pac: . Ja som mu ju dala, aby si to hodinu žužlal. Lenže za minutu to bolo fuč.
Ivanka.P
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2735
Bydlisko: Bratislava

Re: problém so žraním

Poslaťod Fraga » Štv 06.03.2008 14:33

lusy píše:ved prave, taky peso si niekedy ani neuvedomuje. podla mna lepsie mensie kusky a castejsie

Tak tak lebo kožku zo slaninky nema stale a je na to pažrava preto...no a ja za to Silwik nemmošem .... :ua: to su tie problemy s krpcami....pri velkom ma to ani nenapadlo....
Jediný psík, ktorý má o sebe ešte vyššiu mienku, než jeho pyšný majiteľ, je jazvečíček ;o)
Obrázok
Keď ti život ponúka citrón, vypýtaj si tiež soľ a tequillu...
Fraga
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4437
Bydlisko: BA

Re: problém so žraním

Poslaťod Ivanka.P » Štv 06.03.2008 14:36

Bára píše:A dalšia sranda, ktorú robí, že ked má mäso, nieže by stál nad miskou a žral, ale všetko si ťahá niekde mimo misky, položí na zem a tak znovu vezme a zhltne....


Presne a ešte som nechápala, že ak boli granule rôznej farby, tak vyjedal po farbách. Doteraz neviem, či inak voňalo to farbivo alebo chutilo inak. Potom sme kupovali len jednofarebné.
Ivanka.P
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2735
Bydlisko: Bratislava

Ďalší

Späť na Surová strava