Switch to full style
Sem píšte všetko ohľadne surovej stravy.
Odoslať odpoveď

Prechod na BARF

Str 10.09.2008 16:25

Vie mi niekto poradiť,keby som chcela prejsť na surovú stravu,aký dlhý čas potrebuje organizmus psa,aby si zvykol?A akú postupnosť dodržiavať?miešať ku granulkám,alebo obmieňať ? :nwm: dík

Re: Prechod z granul na BARF

Str 10.09.2008 22:15

My sme presli s jedneho dna na druhy, napriek tomu, ze sa odporuca postupny prechod - ten by mal byt, teda aspon co som citala taky, ze pesovi dame jeden az dva dni hladovku a potom prechadzame na maso a postupne pridavame rozne prilohy.

Inak sme nemali ziadne problemy aj ked sme presli narazovo, ziadne hnacky ani ine problemy a to uz mam "starsieho" psika, ktory bol na granuliach dost dlho.

Re: Prechod z granul na BARF

Sob 13.09.2008 12:28

Aj my sme presli zo dna na den bez nasledkov. Vlastne s tymi nasledkami, ze kym s granulami sa babral aj pol hodinu a nezriedka svojich 460 gramov ani nespapal, surove mal za styri minuty v sebe :ach: Stolica OK, ziadne zaludocne ani crevne potiaze. Skus raz. Daj 2-3 dni hladovku (iba ryzu, cestoviny nie, ovocie, ak nejake lubi, nejakeho tuniaka v oleji), aby posledne granule boli spolahlivo v hrubom creve. Iba ked budu problemy s travenim, privykaj postupne.

Re: Prechod z granul na BARF

Sob 13.09.2008 21:13

Vdaka za rady :poklona:

Ako prejst z garnul na BARF?

Pia 19.09.2008 10:55

Neviem ci je to tu niekde pisane aleako najlepsie prest z granul na BARF aby to pes znasal ? Popripade je problem ak by sa krmilo aj granulami aj BARF?

Re: Ako prejst z garnul na BARF?

Pia 19.09.2008 11:15

Ako prejsť? Pomaly. Ja som začala dávať na raňajky trocha vareného mäska s cestovinou, alebo ryžou a varenou mrkvou, Cathy sa mohla umlátiť, večer granule zjedla len po presviedčaní, že mäso naozaj nebude, po pár dnoch som začala dávať mäso aj večer, postupne som ho varila kratšiu a kratšiu dobu, varenú mrkvu som zmenila na surovú nastrúhanú, postupne začala jesť úplne surové mäso (len s hydinovým má trocha problém a s vnútornosťami ) a surovú zeleninu na kocky. Mala sm strach, že po takmer 4 rokoch kŕmenia granulami bude mať nejaké črevné problémy, ale naopak - exkrementy sú menšie, krajšie a žiadne problémy neboli, ak to preženieme s chrupavkami, pridám ovsené vločky, aby nebola stolica veľmi tuhá. :no:

Re: Ako prejst z garnul na BARF?

Pia 19.09.2008 11:42

Ja som začala dávať na raňajky trocha vareného mäska s cestovinou

ak dobre citam, ona sa pyta na BARF :no: :ha:

Pomaly prechod vobec nie je nutny
Laura, citas po anglicky? :smile:

Re: Ako prejst z garnul na BARF?

Pia 19.09.2008 11:43

Offtopic: Citat moze, len ci tomu aj rozumie? :joint:

Re: Ako prejst z garnul na BARF?

Pia 19.09.2008 11:45

Offtopic: bozeeee, co mas aj ty vrtacky pjentek??? :jazyk: :heh:

Re: Ako prejst z garnul na BARF?

Pia 19.09.2008 11:46

Offtopic: Neee... :no: proste to bolo spontanne a nahralo mi to na smec :hi: :pusa:

Re: Ako prejst z garnul na BARF?

Pia 19.09.2008 14:41

Amaguk píše:
Ja som začala dávať na raňajky trocha vareného mäska s cestovinou

ak dobre citam, ona sa pyta na BARF :no: :ha:

Pomaly prechod vobec nie je nutny
Laura, citas po anglicky? :smile:


A ja by som docitala prispevok do konca. Skonci sa to surovym :no:

Re: Ako prejst z garnul na BARF?

Pia 19.09.2008 14:46

ten vareny medzistupen je pri prechide na barf uplne zbytocny
a ma skor nevyhody ako vyhody :no:

Re: Ako prejst z garnul na BARF?

Pia 19.09.2008 15:00

Taaaaak niekto napisal svoje skusenosti. A tiez hovorila o BARF. Nepolemizujem o tom, ci je to OK alebo nie :no:

Re: Ako prejst z garnul na BARF?

Pia 19.09.2008 15:01

Ziadny prechod netreba, mozes zo dna na den

Re: Ako prejst z garnul na BARF?

Pia 19.09.2008 15:07

pigie píše:Taaaaak niekto napisal svoje skusenosti. A tiez hovorila o BARF. Nepolemizujem o tom, ci je to OK alebo nie :no:

ved to je ok,
ja by som vsak taky postup ako vseobecny navod neodporucala ( ale to je len moj pohlad na vec), viem, ze vela ludi s nim nema dobru skusenost, hoci verim, ze prave ona moze mat dobru :no:
Odoslať odpoveď