zvysene bielkoviny

Sem píšte všetko ohľadne surovej stravy.

zvysene bielkoviny

Poslaťod henyinnsbruck » Štv 21.11.2013 9:03

Dobry den vsetkym, potrebovala by som poradit ohladne barfu.

Mojho psa krmim barfom od aprila tohto roku,je to kastrovany YT, ma necele 3roky.
Dala som mu urobit preventivne rozbor krvi, ma zvysene bielkoviny, a hustu krv. Lekarka ze malo pije.funkcia obliciek bola po laicky pod normalom.
Ponukala mi nejake konzervy royalky ale odmietla som.
Vravela ze mu mam davat ryzu(tu predtym nedostaval), a menej masa.

Som z toho trosku jelen, ako by mal vyzerat potom jeho jedalnicek? :ua:
Maso dostaval kazdy den, zeleninu a vnutornosti tak 3x tyzdenne.

V com vsetkom su prosim vas bielkoviny? Ako mu mam upravit stravu?
Pit ho mozem donutit tak ze mu budem davat vyvar...

Dakujem za vase rady Obrázok
henyinnsbruck
Nováčik
 
Príspevky: 33

Re: zvysene bielkoviny

Poslaťod henyinnsbruck » Štv 21.11.2013 11:31

Hadam na tej foto je daco vidiet, ked som fotila normalne nechcelo mi nahrat, bolo vo vysokom rozliseni :hmm:
henyinnsbruck
Nováčik
 
Príspevky: 33

Re: zvysene bielkoviny

Poslaťod hruska » Štv 21.11.2013 17:03

z mojho laickeho pohladu to nevyzera az tak zle, a asi nie na renalne granule/konzervy, ale tak nie som vet. Moja ma problem s oblickami, vyssi kreatinin i ureu, ale je na varenom/surovom, prihlohy skoro nedostava :nwm:
Skusila by som pretestovat o nejake dva tyzdne.

Pomer Ca a P si nedavala robit?
Ktory parameter znaci hustu krv? :lol:
hruska
Multišampión
 
Príspevky: 7379

Re: zvysene bielkoviny

Poslaťod henyinnsbruck » Pia 22.11.2013 7:41

To ze ma hustu krv vravela lekarka pri odbere
Ten pomer som mu robit nedala ani neviem co to je :oo:
Len preventivku.
Chory nie je len neviem ako ho mam krmit kedze nechcem prejst na granule.
Potrebovala by som radu v com vsetkom su bielkoviny a radu ako by mal vyzerat jedalnicek barf so znizenym obsahom bielkovin
henyinnsbruck
Nováčik
 
Príspevky: 33

Re: zvysene bielkoviny

Poslaťod Bad » Pia 22.11.2013 8:44

Obsah bílkovin v potravinách najdeš na netu, jednu tabulku máš např. tady : http://www.stob.cz/vyziva-zakladni-zivi ... u-bilkovin

Můžu ti doporučit obrátit se s dotazem na veterinární poradnu Bonoda : http://www.deutsche-dogge.cz/bonoda/poradna.html - zašli výsledky vyšetření s dotazem, jestli to znamená, že má ve stravě moc bílkovin a je to problém ledvin (ona to taky můžou být játra....), moc by mě zajímala odpověď
Bad
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5691

Re: zvysene bielkoviny

Poslaťod vavrena » Pia 22.11.2013 9:15

Pošli jedálniček, priveľa bielkovín môže znamenať, že kŕmiš priveľa svaloviny a málo mäsových kostí (napríklad vnútornosti stačí dávať 1 deň do týždňa, 3 je priveľa), ale aj zdravotný problém... A aj mňa by moc zaujímala odpoveď.
vavrena
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2958
Bydlisko: Galanta

Re: zvysene bielkoviny

Poslaťod henyinnsbruck » Pia 22.11.2013 9:38

Dakujem za odpovede a linky,vecer tam iste napisem.
Nestraste ze mu nieco je, ja krava ze som sa viac nepytala :pac:
Napisem email aj vetovi za ktorym som povodne sla ale on tam nebol, som zvedava ako sa vyjadri...
Dam potom vediet ake odpovede som dostala....
Este raz dakujem
henyinnsbruck
Nováčik
 
Príspevky: 33

Re: zvysene bielkoviny

Poslaťod vavrena » Pia 22.11.2013 10:55

A ako teda kŕmiš? Možno nemusíš hľadať odpovede u veterinárov, možno je odpoveď v spôsobe kŕmenia. :nwm:
vavrena
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2958
Bydlisko: Galanta

Re: zvysene bielkoviny

Poslaťod Exor » Pia 22.11.2013 12:14

Pomer bielkovín znížiš tým, že na úkor svaloviny budeš pridávať viac príloh - zelenina, ryža, cestoviny, ovocie... Nie som barfista, ale aj kosti by mali byť iba v určitej nízkej miere, ktorú ale vieš čiastočne odpozorovať aj stolicou - ak psa zapeká, má tvrdú stolicu a dlho ju tlačí, môže to byť známka nadmerného príjmu kostí.
Niektoré vyššie spomínané veci ako kretín a aj tvoje nadmerné bielkoviny v krvi sú spôsobené tým, že obličky nestíhajú spracovávať také množstvo bielkovín, ako psovi dodávaš ty. Zbavuje sa ich inak a vznikajú odpadové látky. Organizmus sa nadmerne zaťažuje, prekysľuje, znižuje sa výkonnosť obličiek a aj psa celkovo.
Odpoveď ti vlastne poskytol už tvoj vet - prijímanie dostatočného množstva tekutín, zníženie príjmu bielkovín a jeho náhrada za zeleninu a ovocie (tzv. alkalizácia). Neviem aký máš jedálniček, ale možno ho netreba meniť, len upraviť pomery bielkovín, sacharidov, tukov.
Exor
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 923
Bydlisko: Nitra

Re: zvysene bielkoviny

Poslaťod Bad » Pia 22.11.2013 12:27

Kreatin má snížený (což způsobuje např. těhotenství :ha: takže to tady nehrozí), a to by snad mělo ukazovat naopak na snížený přísun proteinů spojený s úbytkem svalové hmoty (jak praví vševědoucí internet), tak by mě dost zajímala ta odpověď od MVDr. Šťourače
Bad
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5691

Re: zvysene bielkoviny

Poslaťod Exor » Pia 22.11.2013 12:37

Nemusí to byť nutne kreatin, ktorý sa zvýši, je to len jedna z foriem, ako sa obličky zbavujú bielkovín. Aspoň ja som to tak pochopil. Zvýšené je UREA, čo je tiež odpadová látka z tohto procesu. Pokiaľ si ale dobre pamätám, kreatín vie telo využiť pri osvaľovaní. Určite nechcem svojim teoretizovaním nahrádzať vyjadrenia veterinárov, odpovedám primárne na prvotnú otázku, ako znížiť príjem bielkovín v strave.
Exor
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 923
Bydlisko: Nitra

Poslaťod hruska » Pia 22.11.2013 14:35

Tak ja som asi otrasny majitel, ze oblickarka ma na veceru maso s masom,.holt, myslim si, ze pes maso potrbuje podstatne viac ako.sacharidy a neviem co este. Hodnoty sa jej drzia cca rovnako nejake tri roky a to fakt ze dostava priloh mininum. Mne je jasne, ze.raz oblicky riadne zahnevaju, ale podla mna ro nebude masom..
hruska
Multišampión
 
Príspevky: 7379

Poslaťod hruska » Pia 22.11.2013 14:41

Este k tomu dostatocnemu mnozstvu tekutin. Ono sa to lahko hovori, ale prinutit psa nie je len tak, bud striekacka a na silu, co neviem ci je ideal, alebo nasadit granule a to mi pride este horsie..
hruska
Multišampión
 
Príspevky: 7379

Re: zvysene bielkoviny

Poslaťod henyinnsbruck » Pia 22.11.2013 21:16

Velmi pekne dakujem za odpovede....

Tu je skopirovana cast emailu od veterinara ku ktoremu som vlastne chcela ist ale mal akurat dovolenku takze nas obsluzili kolegovci,...Dnes som mu pisala a poslala foto vysledkov krvi.

,,Vysledky krvne su v poriadku. Mierne vyšieho hemoglobinu a proteinov sa vobec nebojte - može to byt z dovodu že psík pil menej tekutin ale nie je to nič katastrofalne,,

Ja krmim mojho asi takto....
Ranajky maso, vecera zelenina, alebo zelenina+ovocie(zmixovane) :hi:
Mrkvu mam stale doma dam mu kusocek casto len tak medzi jedlami,
Doteraz ziadna ryza ani cestoviny(citala som ze pes nepotrebuje)

Kosti nedavam vela lebo velke nerozhryzie(a ma ich dost v kurati) stolicu ma peknu,nezapeka ho ani nezvraciava,neskriabe sa, energiu ma.

Najviac zere kura krky,kridla,stehna,trupy,potom hovadzie, nedavno som kupila na veltrhu kacku v barfkocke.
z vnutornosti hovadzijazyk, srdcia kuracie,zaludky,velmi zriedkavo pecen kuraciu, zelene drzky.

A vnedelu dostane len malinko zeleniny,ovocia.
okrem toho pridavam sem tam Roboran, pivne kvasnice,vitamin pastu, lososovy olej.

Ked to tak zhrniem zere kazdy den maso a to je asi chyba ze?
Odkedy sme boli u veta pridavam aj ryzu.
henyinnsbruck
Nováčik
 
Príspevky: 33

Re:

Poslaťod henyinnsbruck » Pia 22.11.2013 21:22

hruska píše:Este k tomu dostatocnemu mnozstvu tekutin. Ono sa to lahko hovori, ale prinutit psa nie je len tak, bud striekacka a na silu, co neviem ci je ideal, alebo nasadit granule a to mi pride este horsie..


Veru ja tiez nechcem prejst na granule, preto hladam radu ohladne jedalnicka tu na fore....

To s tym pitim je pravda,
Jedine co moj vypije je mlieko.raz mal zapalene hrdlo,veto ze okrem liekov teple mlieko s medom.
Tak som mu urobila, plnu misku, na ex to vypil!!!
Ani ho neprehnalo, len ked sme sli von hned ako mal moznost uz aj cural.
A cural dlho :heh:

Este vyvar varit sa da, alebo skusim do smoothies viac vody dat.....
henyinnsbruck
Nováčik
 
Príspevky: 33

Ďalší

Späť na Surová strava