redsia stolica, hnacky pri krmeni BARF-om

Sem píšte všetko ohľadne surovej stravy.

redsia stolica, hnacky pri krmeni BARF-om

Poslaťod MysoJDM » Uto 28.05.2013 16:27

Zdravim, mame 4 a pol mesacne steniatko Border kolie. Krmene je cca od 2 mesiaca surovou aj varenou stravou. Podavame maso kuracie (kridla, trupy, svalovina), hovadzie, ryby. Hovadzie vacsinou vo forme hrubo mletej zmesi masa a kosti, chrupaviek. Ryby su odrezky z tresky a lososa. Ako prilohy striedame cestoviny, ryzu, sparene ovsenne vlocky. Tiez roznu zeleninu (mrkva, paprika, rukola, polnicek, salat...) a ovocie (jablko, jahody, banan...). Popri tom dostava pangamin, kalciove tablety Biocal plus a morske riasy vo forme prasku. Doteraz bolo vsetko OK, ale v poslednych dnoch ma redsiu stolicu. Niekedy je tvarovana, ale dost makka, inokedy az vo forme hnacky. Nasadili sme jednodnovu hladovku, nasledne dostala len vlazne nastruhane jablko. Potom chude kuracie maso, svalovinu s rozvarenou ryzou a trochou sparenej mrkvy. Stolica sa upravila, respektive bola dost sucha, co mohlo byt sposobene miernou dehydrataciu, aspon si myslim. Dalsia stolica uz v poriadku. O dva dni na to dostala surovu tresku a riedka stolica sa objavila opat. Som z toho mierne zmateny. Predtym jedla bez problemov stravu v surovom stave a stolica bola v poriadku. Moze byt problem ze dostava surovu aj varenu stravu, respektive tato sa strieda (rano surova, na obed a vecer varena)? Bolo by lepsie davat len jedno alebo druhe? Pripadne moze to byt tym ze jej jednoducho nieco co jej podavame nesedi? Dakujem za rekcie...
MysoJDM
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8

Re: redsia stolica, hnacky pri krmeni BARF-om

Poslaťod bat » Ned 02.06.2013 18:42

ahoj,
ja by som urcite 4 mesacnemu stenatu nedavala hladovku,ved ma jest min. 3 krat denne
a ked tak urcite vodu ste mu mali dat a nie ako pisete,ze to malo asi z dehydratacie
kludne mu moze nieco v strave vadit,takze by som davala postupne a skusala co moze a co nie
v obdobi rastu a vyvinu by som davala len jeden druh stravy
pridala by som nejaky tvaroh,jogurt-biely so zivymi kulturami,alebo podrvene skrupinky z uvareneho vajicka
ja by som stenatu nedavala barf alebo varene,lebo by som sa bala,ze nieco spravim zle a pes bude mat dozivotne problemy,davala by som aj granule a aj mäso
urcite robis nieco zle,skus dat len surove,neviem naco zbytocne to varis,straca to ziviny,
ja napr. davam granule a cez vikend dostava barf,ale cez tyzden dostava surove kosti na obhryzanie,kedze ma problemy so zubami
bat
Šteniatko
 
Príspevky: 71

Re: redsia stolica, hnacky pri krmeni BARF-om

Poslaťod vavrena » Ned 02.06.2013 19:16

Proti hnačke proste ryža s trochou mäsa, tak ako ste skúsili a upravilo sa to. Šteniatku by som hladovku nedávala, ak trpí len riedkou stolicou, iba ak by bolo fakt zle. A ak je stolica riedka, tak pridať chrupavky či kosti. Možno mala hnačku z tej rybky. Alebo z vločiek, alebo z priveľa ovocia, alebo požrala čosi navyše, alebo dostala priveľa pamlskov. Moji keď boli malí, tak zvykli hnačkovať z vločiek, ak ich bolo priveľa v jednej porcii. Surové-varené na striedačku by inak nemalo spôsobovať problémy.
Skús si zapísať presne, čo žerie, kedy a aké sú z toho ťažkosti.

bat píše:..ja by som stenatu nedavala barf alebo varene,lebo by som sa bala,ze nieco spravim zle a pes bude mat dozivotne problemy,..


Myslím, že za tie tisícročia sa psy celkom dobre vyvinuli aj bez granúl...
vavrena
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2958
Bydlisko: Galanta

Re: redsia stolica, hnacky pri krmeni BARF-om

Poslaťod henyinnsbruck » Ned 02.06.2013 19:31

Pri barfe je skvele to,ze nepotrebujes tyzdne na to aby si zistil co psikovi nesedi,tak ako pri granuliach....

Ja osobne obilnini,ryzu nedavam,..ani vlocky.pes ich nepotrebuje.ak ich znesie mozu sa davat, ale nemusia....

Ja by som na to sla vylucovacou metodou...najprv len kura,potom kura s ryzou,potom rybu atd...

Som za barf uz od stenacieho veku.su stranky kde pisu ako davkovat jedlo pre stenata...

My sme na barfe sice len mesiac, ale si myslim ze Rocky je spokojny :smile:

Ale pre istotu mu dam ca o 3-4 mes spravit rozbor krvi koli vitaminov atd,aby som mohla nejake tie nedostatky dolatit,ak nejake su....
henyinnsbruck
Nováčik
 
Príspevky: 33

Re: redsia stolica, hnacky pri krmeni BARF-om

Poslaťod bat » Ned 02.06.2013 19:47

ja viem,len ja by som to nedavala stenatu,ked nie je skusena,tak presne nevie co mu ma dat a moze mat problemy
skusila by som dat aj jogurt so zivymi kulturami,to dost pomaha na riedku stolicu a hnacky
bat
Šteniatko
 
Príspevky: 71

Re: redsia stolica, hnacky pri krmeni BARF-om

Poslaťod vavrena » Ned 02.06.2013 21:32

bat píše:skusila by som dat aj jogurt so zivymi kulturami,to dost pomaha na riedku stolicu a hnacky


Toto máš odkiaľ? Jogurt napomáha k obnoveniu črevnej flóry, najmä po hnačke . Nie na riedku stolicu, a nie, keď sa nevie príčina.
vavrena
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2958
Bydlisko: Galanta

Re: redsia stolica, hnacky pri krmeni BARF-om

Poslaťod bat » Pon 03.06.2013 16:46

citala som to na nete a mojim psom to pomaha
skusala sa to niekedy?ako vidim ,tak nie
ale jasne,ze ked je chory tak mu to nepomoze
bat
Šteniatko
 
Príspevky: 71

Re: redsia stolica, hnacky pri krmeni BARF-om

Poslaťod MysoJDM » Pon 03.06.2013 19:00

Dakujem za reakcie. Aby som uviedol par veci na spravnu mieru. Co sa tyka spominanej hladovky, zle som sa vyjdril, respektive to asi zle vyznelo. Nebojte sa, netrapil som psika cely den hladom, riedka stolica sa prejavila rano, takze akurat nedostal rannu davku a potom okolo obeda sme dali to spominane chude kuracie s rozvarenou ryzou. Cize nie ze by bol hladny 24 hodin. Urobil som tak na zaklade rady veterinara, nech sa mu zaludok trochu ukludni. Odvtedy sa situacia zlepsila a stolica je v poriadku. Podla vsetkeho islo len o dieteticku chybu. Tipujem tu rybu, odvtedy ju nedostala. Boli sme sa pre istotu poradit aj s veterinarom. Psika prehliadol, teplotu nemal, spravanie tiez normalne, takze chory nie je. Veterinar tiez spomenul ze to mohla byt reakcia na odcervovaciu tabletku ktoru dostal. Takze odteraz davame pozor co psik dostava aby sme mohli v pripade tazkosti identifikovat pricinu. Holt, to co sedi jednemu psiskovi, nemusi druhemu.
MysoJDM
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8

Re: redsia stolica, hnacky pri krmeni BARF-om

Poslaťod henyinnsbruck » Pon 03.06.2013 19:14

To mas veru pravdu....
ja som kupila kilo konskeho masa a nakoniec skoncilo u suseda pre jeho vlciaka :lol:
rybu zje len tuniaka vo vlastnej stave, cerstvu nie....
odkedy barfujeme este nehnackoval, nezvracal-takze je vsetko ok.... Barfujeme vyse mesiaca,vsetky mäsa nemame vyskusane (napr divinu,kacku)..
ked psik hnackuje, treba vylucit niektoru tu zlozku, ak samozrejme nie je chory....
Pri barfe treba skusat ale casom budes vediet co psikovi sedi :jop:
henyinnsbruck
Nováčik
 
Príspevky: 33

Re: redsia stolica, hnacky pri krmeni BARF-om

Poslaťod trish » Str 26.06.2013 13:07

Ahojte, dala som otazku do temy Čo je to BARF - kŕmenie surovou stravou , ale zatial mi nikto neodpovedal. Skusim teda tuto konkretnejsiu temu, mojim cielom je vyhnut sa hnackam, ked bude moj psik pripraveny znovu sa vratit k systemu krmenia BARF. Aktualne je na varenej strave. Zistila som teda, ze napriek tomu, ze sme dlhodobo krmili BARF, aj tak sme ochoreli, takze ani s BARFto nie je vzdy najidealnejsie, ale rada by som sa vratila, ak to teda bude mozne. Mozno keby sme nezmenili dodavatela masa, nestalo by sa to, ale teraz je to uz zbytocne riesit :ua: Moj psik ma velmi neprijemnu diagnozu - Exokrinnu pankreaticku nedostatocnost, takze jeho strava musi obsahovat vela kvalitnych proteinov, malo tuku a malo vlakniny. Bola by som vdacna za kazdu vasu radu, skusenost.
Dakujeme!
Nech sú všetci psíci zdraví a šťastní! Krása je v ich srdiečku!
Nie je dôležité odkiaľ prichádzame, ale kam ideme!
trish
BANNED
 
Príspevky: 87

Re: redsia stolica, hnacky pri krmeni BARF-om

Poslaťod Bad » Str 26.06.2013 16:58

Pokud trvá řídká stolice, a nemusí jít vyloženě o průjem a je jedno čím je pes krmen, vřele doporučuji dát :kak: na vyšetření na giardie, kokcidie a případnou další havěť...
Bad
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5691

Re: redsia stolica, hnacky pri krmeni BARF-om

Poslaťod trish » Str 26.06.2013 18:31

Ahoj Bad,
:kak: bolo samozrejme vysetrene a mne neslo o riesenie aktualnej hnacky :yes: Asi som sa zle vyjadrila, alebo som zadala prispevok v nespravnej teme :ua: Len som chcela vediet nejake tipy/rady, ak nejake tu mate, ku krmeniu BARF pri diagnoze EPI. Ale samozrejme dakujem za odpoved, Bad :jop:
Nech sú všetci psíci zdraví a šťastní! Krása je v ich srdiečku!
Nie je dôležité odkiaľ prichádzame, ale kam ideme!
trish
BANNED
 
Príspevky: 87

Re: redsia stolica, hnacky pri krmeni BARF-om

Poslaťod Bad » Str 26.06.2013 18:52

Trish, to nebyla odpověď na tebe, ale zkušenosti s vleklými střevními potížemi. Radši zbytečně dát :kak: na rozbor (a pozor, giardie, kokcidie a nevím co dalšího je nutno si vyžádat, nestačí normální koprologie) než pořád řešit stravu a zvíře začít opravdu léčit až bůhvíkdy.
Tvůj příspěvek na téma EPI v chorobách jsem četla a "díky" za něj :ha: , mám další potencionální diagnózu pro svého štěňáka (no snad ne, ne všechny příznaky sedí, nicméně budu veta obtěžovat dotazy). Možná znám paní se psem s EPI, poptám se, ona mi neuměla tu diagnózu říct. :ahoj:
Bad
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5691

Re: redsia stolica, hnacky pri krmeni BARF-om

Poslaťod trish » Štv 27.06.2013 9:53

Ahoj Bad, tak ja pevne verim, ze tvoj psik EPI netrpi, to by si uz urcite riesila :yes:
A ak mozem vyjadrim sa este k tomu vysetreniu :kak: , ano presne ako pises, gardie a podobna haved, s ktorou je tazky boj a nefunguju na ne ziadne bezne odcervovacie tabletky, treba za poziadavku zahrnut do rozboru, ako som pisala ja som povodne planovala dat vysetrit z :kak: aj pritomnost skrobov a tukov, ale kedze som sa uz rozhodla pre TLI test, nedala som to urobit.
Nech sú všetci psíci zdraví a šťastní! Krása je v ich srdiečku!
Nie je dôležité odkiaľ prichádzame, ale kam ideme!
trish
BANNED
 
Príspevky: 87

Re: redsia stolica, hnacky pri krmeni BARF-om

Poslaťod zuzka:) » Štv 27.06.2013 18:58

bad, takže sa u vás u všetkých zverov potvrdili giardie?
inak denčovi sa vrátil jeho problém s hlienom a sem tam redším :kak: ešte asi pred rokom to mal, aj sme vyšetrovali giardie, aj sme ich pre istotu preliečili, ale sem tam ten hlien mal. no pred 2 dnami či kedy mal totálne cele :kak: obalené :oo: ale riedke nebolo. joj, ako keby nemal dosť mimozemských diagnoz. zajtra ideme k vet s inými vecami, tak to spomeniem. ked tak pozbieram ešte na parazity vzorky :ach: ale tak už aj medzi tým som dávala. a u nás vždy mrknu aj giardie a nikdy mu vobec nič nenašli už x rokov, čo neodčervujem
zuzka:)
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1951

Ďalší

Späť na Surová strava