Čo je to BARF - kŕmenie surovou stravou

Sem píšte všetko ohľadne surovej stravy.

Re: Čo je to BARF - kŕmenie surovou stravou

Poslaťod vavrena » Str 13.02.2019 12:19

Nemusíš vôbec dávať ryby :smile: . Ak máš ty potrebu, aby ryby jedla, tak jej trochu rybacích kusov zamiešaj do mäsa.
Na priberanie pridaj prílohy - sacharidy (obilniny, ryža, cestoviny...). V tomto veku sú bežne psy ako žížaly a žerú ako kyseliny :smile:
vavrena
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2958
Bydlisko: Galanta

Re: Čo je to BARF - kŕmenie surovou stravou

Poslaťod Margita » Str 13.02.2019 12:25

kolko asi vazi?
ryby su bohate hlavne na omega 3,to su rybacie kapsule,ak to neprekusne ale rovno prehltne ,skus tie,ak ti to nezozere das si ty :heh: kupis v lekarni
nemusis sa striktne drzat 4%,ked psovi trcia stavce tak mu dam aj 8,kolko potrebuje tolko dostane
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Čo je to BARF - kŕmenie surovou stravou

Poslaťod Nikuška » Str 13.02.2019 12:38

Ďakujem za odpoveď. Ja nemám vyslovene potrebu jej tie ryby dávať, keď ich nechce nebudem ju nútiť nasilu a tie čo som jej objednala už horko ťažko dojedla. Jedine to ma zaujímalo, že či jej nebude niečo chýbať, keďže ryby majú trochu iné vitamíny ako mäso a majú aj omega 3 a 6... :nwm:
Tie kapsuly ma nenapadli, keď nechcela ani olej, vôbec som nad tým nerozmýšlala... ale skúsim to kúpiť a schovať do mäsa :lol:
Ako prílohy dávam cestoviny, občas vločky aj ryžu... tak jej teda ešte pridám celkovo na dávke.
Trčia rebrá, stavce ľahko hmatateľné, brucho pred kŕmením ako chrtík... má teraz 23 kg, keď bola v lepšej kondícii mala 25 kg... taká váha by bola ideálna, len ju nejako musím udržať :pac:
Be the person your dog things you are :love:
Nikuška
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 124
Bydlisko: Banská Bystricca

Re: Čo je to BARF - kŕmenie surovou stravou

Poslaťod weron » Str 13.02.2019 12:42

mozes este skusit lososovy olej :yes:
"if we wait until we´re ready, we´ll be waiting for the rest of our lives."
weron
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2342
Bydlisko: Dolné Orešany

Re: Čo je to BARF - kŕmenie surovou stravou

Poslaťod Nikuška » Str 13.02.2019 12:51

weron píše:mozes este skusit lososovy olej :yes:

Mala som od Britu, chodila okolo misky ako keby to bolo otrávené :pac:
Be the person your dog things you are :love:
Nikuška
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 124
Bydlisko: Banská Bystricca

Re: Čo je to BARF - kŕmenie surovou stravou

Poslaťod weron » Str 13.02.2019 13:03

:haha:
moja je tiez taka fajnovka... na lososa ci telacinu pozerala ako na :kak: ten olej v jedle nastastie v pohode dava
"if we wait until we´re ready, we´ll be waiting for the rest of our lives."
weron
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2342
Bydlisko: Dolné Orešany

Re: Čo je to BARF - kŕmenie surovou stravou

Poslaťod elfinka » Str 13.02.2019 13:43

Mne tiez pes moc nechce rybu - som mu parkrat dala lososa mysliac si aku mnamku uzasnu, a zjedol ledva polovicu :lol:
Alebo kacku tiez nechce zrat vobec.

Podla mna sa vobec nic nedeje ked pes nema ryby. Nie kazdy pes/vlk ich ma prirodzene k dispozicii.
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3327
Bydlisko: Česká Kanada

Re: Čo je to BARF - kŕmenie surovou stravou

Poslaťod Mackie » Pia 08.07.2022 15:44

Kolko ma jest dvojrocny 30+ kilovy pes? Zacina viditelne chudnut, no nemam pocit, ze kilo na den je malo.
ta tu je tota tuja
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10425
Bydlisko: PO/KE (mon)

Re: Čo je to BARF - kŕmenie surovou stravou

Poslaťod hriva » Sob 16.07.2022 0:07

A čo obsahuje ten 1 kg krmnej dávky?
Those we love don't go away, they walk beside us every day.
Unseen, unheard, but always near; still loved, still missed and very dear.
hriva
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4816

Re: Čo je to BARF - kŕmenie surovou stravou

Poslaťod Mackie » Uto 19.07.2022 12:25

Tak vseobecne, cca dve tretiny maso a mlete kosti a chrupka, zvysok prilohy, ryza zemiaky vlocky zelenina vselijaka vajce, kadeco vsetko mozne, ako som krmila predtym. Uz druhy tyzden dostava cez 1200g a nic nevidno. Na pravidelne jedlo je hladny, na pamlsky alebo aj maso pri cviceni mi kasle ako zvycajne. Hovienka uz su nachystane na rozbor a on tiez pojde.
ta tu je tota tuja
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10425
Bydlisko: PO/KE (mon)

Re: Čo je to BARF - kŕmenie surovou stravou

Poslaťod wer » Uto 19.07.2022 12:38

Tak 2 rocny akurat nabera hmotu. Ja by som kludne pridala. Ale teda kvalitne bielkoviny... akym masom krmis? Lebo ja vidim brutal rozdiel mletiny a cista svalovina... a kilo kuraciny a kilo hovadziny.. aj ked pri dnesnych cenach to vidim najma v penazenke. :haha:
Inak toho balastu davam minimalne a uplne to neratam do krmnej davky ani... takze ked mas z toho kila maso len 700 g, to mi vela na aktivneho mladocha nepride.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Čo je to BARF - kŕmenie surovou stravou

Poslaťod Mackie » Uto 19.07.2022 12:56

Maso prevladaju tie mlete blbiny, ale dostava aj dost toho "normalneho", podla letaku :ha: tie ceny su sialene. Hlavne bravcove a kuracie. Kosti v celku obmedzujem, pre istotu, tak odpadavaju krky a trupy a podobne, na pravidelnej baze. Vnutornosti samozrejme. Tucne kysle mlieko. Vajce asi pridam viac. Prilohy su v takom pomere, aby mal ok fosfor, mal s tym problem, ked ich mal malo. Tiez vkuse zerie travu. Ja sa priznam, ja si nepamatam, kolko mi jedli psy v tomto veku, snazim sa to dohladat. V podstate mi ostal jeden pes a zerie za dvoch :pac: nevadi, ak je len toto problem, kludne pridam. Je pravda, ze ma vrtulu v zadku, mala som pocit, ze cevecka mali toho pohybu viac, no oni mali viac riadenych aktivit, tento si lieta svoje, ked je vonku, a netusim, co taky aporter spali za pol hodku.
ta tu je tota tuja
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10425
Bydlisko: PO/KE (mon)

Re: Čo je to BARF - kŕmenie surovou stravou

Poslaťod wer » Uto 19.07.2022 13:12

Ono niektore psy spaluju este aj v spanku.. :ha: kamoska mala nervnu malinacku 25 kilovu a ta zrala tak 2x viac ako moj 2x vacsi NO. :heh: takze dakymi tabulkami by som.sa neriadila...
A teda Nyx, aj napriek - podla mna dost velkej aktivite, zerie pomerne malo... ma 40 kilo a nema ani kilo / den (bez priloh). teda on by zozral aj 3x tolko, ale tak aj vyzera potom. :joint: ale zas dostava aj pomimo barsco a to tam neratam :angel:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Čo je to BARF - kŕmenie surovou stravou

Poslaťod Mackie » Uto 19.07.2022 16:36

Je to hold cudny pes. Rebra mu spocitam z dvadsiatich metrov, hladny je na veceru a ranajky, ale na pamlsky kasle, mesiac sme ho poctivo klikali na maso, vyhladovany bol vtedy naozaj, ale nechytal sa, vsetko bolo zaujimavejsie ako jedlo, tak tam aj ten vycvik skoncil. Tiez dostava aj pomimo, na tie "intelektualne" cvicenia, ale to mali light granule na to, skusim vymenit za naopak proteinove. Och zlate csv, vraj narocny pes pre zaciatocnika, tse, to bola paradicka oproti tomuto. Skusim pridat bielkoviny a uvidim, len to zase bude treba kontrolny odber po par mesiacoch :prd: pri jeho zdravotnom stave, ked ma to co vraj ma, vraj odchadza aj pecen.. nemam slov. Ideme na ockovanie o par dni, veterinar mi mal dohladat nejake odborne clanky k tomu, snad tam najdeme nieco relevantne.
ta tu je tota tuja
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10425
Bydlisko: PO/KE (mon)

Re: Čo je to BARF - kŕmenie surovou stravou

Poslaťod wer » Uto 19.07.2022 16:41

Jaaj, tak on ma este aj taketo obmedzenia? To potom neviem... a granule by mu neboli lepsie? Mozno by z nich vedel viac vyuzit ziviny..
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

PredchádzajúciĎalší

Späť na Surová strava