dodávatelia mäsa

Sem píšte všetko ohľadne surovej stravy.

Re: dodávatelia mäsa

Poslaťod hriva » Pon 24.04.2023 12:46

Volal pol hodinu pred ale štvrtka objednávky chýbala :prd:
Those we love don't go away, they walk beside us every day.
Unseen, unheard, but always near; still loved, still missed and very dear.
hriva
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4816

Re: dodávatelia mäsa

Poslaťod Ulf » Pon 24.04.2023 19:18

Ja som pre toto prestala s Bordy onehda, bo som myslela ze mam obiednane maso na mesiac a nakoniec z toho bolo skoro nic. A riesit pomaly kazdych 10 dni dodavku, to nie...
They say good-bye to their family, to supply the needs for your. Show some respect and thank to truck drivers.
Ulf
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 582
Bydlisko: Kalinkovo

Re: dodávatelia mäsa

Poslaťod wer » Str 13.12.2023 23:01

Poznate niekto https://www.pipers.sk/, prip. dodavatela Lico..?
Som to zachytila na fb a vyzera to zaujimavo (vela druhov masa, konecne zmesky s uvedenymi %, mlete kosti aj ine ako hydinove, dokonca prasok z kosti...). Maju aj predajnu v BA, aj dovoz robia. Som objednala na skusku, tak som.zvedava..
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: dodávatelia mäsa

Poslaťod pigie » Štv 14.12.2023 5:15

Neskusila, ale nie su trochu drahi? Sice, mne to mozno pride, lebo ja bravam tie 20kg balenia zo do psi misky, to vzdy je ovela vyhodnejsie. Ale na SK neviem, kto by take robil. Neviete o niekom?
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: dodávatelia mäsa

Poslaťod wer » Štv 14.12.2023 5:38

Su drahi. Lenze ja uz nemozem davat tie kosti cele a tie mletiny su strasny shit. V podstate ine ako kacacie a kralicie kosti v do psi misky ani nekupim. No, este kuracinu, ale to mu nesedi. Mne sa tym obmedzil vyber a aj ta kvalita sla dolu. Uvdim, co to bude zac, mozno budem prekladat z do psi misky. Tuto sa mi aj lubi, ze maju predajnu - ked mi daco dojde, objednam, vyzdvihnem..
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: dodávatelia mäsa

Poslaťod wer » Str 20.12.2023 12:17

No musim hlasit, ze kvalita ozaj inde... aj 2 kg mlete hovadzie - uplne tmave, nie ako to, co bezne kupujem, ze vsetok bordel zmlety dokopy..
Aj teda na :kak: to zase vidim, lebo ako som presla z kusoviek na mletiny, tak mal kopy ako po granuliach... :ach: teraz zase ako york :ha:
Keby mam maleho psa, tak asi beriem len odtialto, takto su tie ceny priilis na mna, takze to nejak obcas spestrim psovi (maju tam dokonca krevety :lol: alebo divinu a jahnacie, co byva inde vynimocne).
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: dodávatelia mäsa

Poslaťod Mackie » Str 20.12.2023 12:25

Najprv som chcela povedat, ze az take drahe to nie je, ale to su ceny za pol kila :oo: to uz mozes kupovat maso rovno v obchode, hovadzinu za 8 eur zozenies v pohode :heh:

Ja beriem z Bordy "na prilepsenie" morcacie kusky a stehno, no tentokrat to su same koze, to sa mi tiez viac oplati kupit normalne maso v obchode.
ta tu je tota tuja
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10425
Bydlisko: PO/KE (mon)

Re: dodávatelia mäsa

Poslaťod wer » Str 20.12.2023 12:46

6 eur to je, brala som 2 kg balenie. V dopsimisky bravam tie kocky hovadzie, tie stoja tiez tak, ale viac ich nemaju ako maju. :ach: v podstate s tym mam najvacsi problem s dpm, ze maju hrozne biedny vyber.
A teda v obchodoch jedine to bravcove, ale to tiez uz stoji skoro 5 eur v akcii :nwm:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: dodávatelia mäsa

Poslaťod Mackie » Str 20.12.2023 13:29

Aha, asi len kocky som videla, ale aj tak, uf.
Za 5 eur je kare, stehno a plece su 4 a nieco (teraz dokonca pod 4, Kaufland). Inac suhlas, krmit relativne kvalitne je dnes uz drahy spas.
ta tu je tota tuja
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10425
Bydlisko: PO/KE (mon)

Re: dodávatelia mäsa

Poslaťod Sunny » Pia 22.12.2023 16:15

Kto máte v okolí jatky, skúste cez ne - ja som zistila (po 6 rokoch, čo tu bývam :pac: ), že sused robí na jatkách, tak brávam odtiaľ - hrtany a odrezky po eure, srdce za 2 eura a to tie odrezky sú tak pekné, až mám chuť reklamovať, že som chcela mastné :heh: K tomu kuracie súčiastky a nejaká tá mletina z Vetamixu, nech je s čím vločky zamiešať. Tie jatky majú aj podnikovú predajňu, dá sa aj tam objednávať.
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8294
Bydlisko: Morava

Re: dodávatelia mäsa

Poslaťod scott » Pon 29.01.2024 12:45

Hm, dobra tema, a ja som rozmyslal, ako to vladzu psickari toto sponzorovat, ale chybu som robil ja, ked som daval mojmu psikovi moje steaky..

Tieto "pre psov" cim su odlisne od "pre ludi" ? :)
scott
Okoloidúci
 
Príspevky: 9

Re: dodávatelia mäsa

Poslaťod lucik » Uto 30.01.2024 7:48

:heh: uvažuješ, že teraz budeš odjedať ty psovi?
mäso pre ľudskú spotrebu má prísne normy od podmienok chovu po podmienky spracovania a balenia a skladovania a expedície.. mäso pre zvieratá má voľnejšie, resp. iné
A million words would not bring you back. I know because I´ve tried.
Neither would a million tears. I know because I´ve cried.
I miss you, my black angel Gipsy!
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5960
Bydlisko: Piešťany

Re: dodávatelia mäsa

Poslaťod wer » Uto 30.01.2024 11:47

No moj pes sa ma aj lepsie ako ja, priznavam.. jemu kuracinu nedavam.vobec, ja ju jedavam.. steaky mam vynimocne, zato on hovadziu svalovinu casto.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: dodávatelia mäsa

Poslaťod scott » Ned 03.03.2024 22:20

Zo zvedavosti som pozeral konzervy pre psov, udajne je tam 100% masa (samozrejme nevieme jeho povod), a cenovo sa blizi ta konzerva k cenam tychto dodavatelov masa pre psov.. (v prepocte na kg, porovnatelny typ masa)
Tak by ma zaujimal vas nazor na toto porovnanie, co si o tom myslite?

Bol som v tom, napr macacie kapsicky, tie napr 80-100gramove, v cene tak 30-40centov kus, tam je obsah masa alebo neviem coho asi tak do 15-20% co je v prepocte cenovy nezmysel (pretoze kg sice stoji 4eura, ale masa je tam len 1/6 az 1/5, co z toho robi cenu masa asi 20-24eur, nepocitam odpad ktory tam pomelu ako napr obilniny...)

Dalsi trik, ktory si myslim, ze vyrobcovia robia je, ze tam melu extremne lacne a nechcene veci, a to napr koze, kosti a vnutornosti. Nie ze by to bol odpad, ved to su tie najcennejsie nutricne veci, avsak cenovo sa hybu niekde na hladine "za odvoz", cize tu vidim priestor na ich marzu..

Uplnou nahodou, a zvedavostou som nasiel prvu konzervu u velkeho online predajcu, ktoremu rozhodne nebudem robit reklamu, za 2.34eur/kg.. co je na prvy pohlad dobra cena, ale co je za tym? :) resp "Kde je pes zakopaný?" :D
scott
Okoloidúci
 
Príspevky: 9

Re: dodávatelia mäsa

Poslaťod Mackie » Ned 03.03.2024 22:34

A ako presne suvisia konzervy s barfom a touto temou? :nwm:
ta tu je tota tuja
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10425
Bydlisko: PO/KE (mon)

PredchádzajúciĎalší

Späť na Surová strava