potraviny ktoré spôsobujú zápchu

Sem píšte všetko ohľadne varenej stravy.

potraviny ktoré spôsobujú zápchu

Poslaťod domimorča » Str 30.09.2009 18:18

nevedela som že kde to mam dať tak sa ospravedlňujem ak to je zle ale takuto tému som nenašla. Takže chcem sa spýtať na potraviny ktoré sa dávajú psom a že ktoré zapekajú lebo som bola upozornena po operací že môžem dávať všetko lrn nrch ho to nrzapečie tak neviem ktoré zapekajú prosim teda o pomoc či to je tak ako u ludi napr: chcem dávať tvaroh + ryžu alebo vločky či to nezapeka a potom kuracie chrbty atď. Ďakijem =D
domimorča
Šteniatko
 
Príspevky: 83

Re: potraviny ktoré spôsobujú zápchu

Poslaťod meridia » Str 30.09.2009 18:24

kuracie chrbty

tak ty bych zatim určitě nedávala v tomhle případě.Spíš to maso ober..Vločky bych povařila,ty by měly mít spíše projímavý účinek(aspon teda u mých psů to tak bylo)
meridia
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1031

Re: potraviny ktoré spôsobujú zápchu

Poslaťod Mackie » Str 30.09.2009 20:05

neviem na ako dlho ma tu dietu naordinovanu, ale kazdopadne vynechat kosti.. co sa ostatneho krmenia tyka, pri kombinacii maso/ryza/nieco by nemalo to nieco "zatvrdit"
ta tu je tota tuja
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10425
Bydlisko: PO/KE (mon)

Re: potraviny ktoré spôsobujú zápchu

Poslaťod Tobin » Štv 01.10.2009 14:27

domimorča píše:nevedela som že kde to mam dať

Mame tu http://www.dogforum.sk/viewtopic.php?f=5&t=3432&p=105988&hilit=nesm%C3%BA#p105988
Vseobecne: Zapekaju hlavne kosti, teda vapnik (aj mliecne vyrobky), ale tie uplne vysadit nesmies. Stolicu zmakcia vnutornosti... Inac je to u kazdeho psa individualne, treba experimentovat, pac to, co niektore psisko zapeka, ine moze prehnat.
Obrázok
Tobin
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1992
Bydlisko: Bratislava - Petržalka

Re: potraviny ktoré spôsobujú zápchu

Poslaťod domimorča » Štv 01.10.2009 16:14

no tak to je pruser pretoze vapnik je asi hlavna zlozka potravy ktora by mala byt lebo ma zlomenu kost a veto nechce asi preto lebo by sa mu tazko chodilo na wc ale inac to neni tak vazne ale zatial sme nic nepoklazili lebo len granulky a vcera mal ryzu+tvaroh+zakysanku ale aj tak to nezozral lebo len stale chce spat granul tiez len troska take male mnozstvo jaj ale nechce nenapcham mu to predsa

Offtopic: ale chcem sa spytat co by ste odporucili na to aby sa mu to dobre zrastlo ?? (ak mu ju nebudu muset amputovat :plac: :plac: :plac: :plac: )
domimorča
Šteniatko
 
Príspevky: 83

Re: potraviny ktoré spôsobujú zápchu

Poslaťod Tobin » Štv 01.10.2009 17:37

domimorča píše:ale zatial sme nic nepoklazili lebo len granulky a vcera mal ryzu+tvaroh+zakysanku

:ua: vsetko ste pokazili... ryza, zakysanka, OK, ale granulky? Samotnymi granulami nijako k lieceniu neprispejes... No a na tvaroh tiez pozor. Kosti potrebuju vapnik aj fosfor v spravnom pomere. Treba sa vyvarovat nespravneho pomeru Ca:P. Tvaroh (dlhodobo/pravidelne) moze tu rovnovahu narusit. O Ca a P tu najdes obsirne info, pouzi Hladat...
Offtopic: uz to vidim, ako niekto bude reagovat na moje varovanie pred tvarohom. Napriek tomu zopakujem: S tvarohom opatrne
Obrázok
Tobin
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1992
Bydlisko: Bratislava - Petržalka

Re: potraviny ktoré spôsobujú zápchu

Poslaťod Amaguk » Štv 01.10.2009 17:59

Offtopic: ...skor chcem teraz upozornit, ze by bolo dobre pri radeni brat ohlad na vek uzivatelky :no:

domi, akymi granulkami krmite?
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: potraviny ktoré spôsobujú zápchu

Poslaťod meridia » Štv 01.10.2009 18:08

No já taky nejsem granulář,ale pokud zadavatelka řeší případnou zácpu po operaci,granule jsou docela vhodné ,po nich zácpu mít nebude a nemusí u nich přece zůstat..pokud se jedná o přechodnou dobu,proč ne?
meridia
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1031

Re: potraviny ktoré spôsobujú zápchu

Poslaťod Tobin » Pia 02.10.2009 10:16

Amaguk píše:Offtopic: ...skor chcem teraz upozornit, ze by bolo dobre pri radeni brat ohlad na vek uzivatelky :no:

Offtopic: Treba vzdy pred odpovedou checknut profil? To snad nie.... A ved aj dite ma okolo seba dospelych, kt. prelozia, poradia...
Obrázok
Tobin
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1992
Bydlisko: Bratislava - Petržalka

Re: potraviny ktoré spôsobujú zápchu

Poslaťod Amaguk » Pia 02.10.2009 10:18

Offtopic: mozno ma a mozno nema...je taky problem cheknut ten profil?
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: potraviny ktoré spôsobujú zápchu

Poslaťod domimorča » Pia 02.10.2009 17:06

no ja davam darling pedigree chapi friskies (dufam ze som dobre napisala) =( no nic moc vem ale co najvac sa snazim davat kuracie masko to maju dost casto so zeleninou a cestovinami a tu ryzu aj tak neziedol lebo ja nedavam ryzu raz som davala ked ho bolelo brucho ale to nechcel ale som si mysllela ze to preto ze ho boli to brucho ale ne on ryzu nee ale cestoviny tie uz hej
Offtopic: no len newem o com sa bavite mam 13 keby neco a aj tak rodicia teda ocino nechce kupovat zadne granule ze racej mäso ze to sama umelina atd. a to aj o eukanoba a tak lebo tie mavaju ale malo a problem je ze nemaju vzdy take mäso tak kupujem aj granule ze nestihnem spravit a este ze to len ja som sa ho pytala ze ci nejaku specialnu stravu a on len aby ho nezapekalo ale to neni take dvolezite ani by nepovedal keby sa nespytam
domimorča
Šteniatko
 
Príspevky: 83

Re: potraviny ktoré spôsobujú zápchu

Poslaťod Tobin » Sob 03.10.2009 13:16

Offtopic:
Amaguk píše:je taky problem cheknut ten profil?

Ano.

domimorča píše:davam darling pedigree chapi friskies (dufam ze som dobre napisala)

Napisala si to dobre, ale nie, ze "nic moc", ale pre psa priam otrava.
domimorča píše:ocino nechce kupovat zadne granule ze racej mäso ze to sama umelina atd. a to aj o eukanoba a tak

Tvoj ocino ma 100% pravdu!!!
Obrázok
Tobin
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1992
Bydlisko: Bratislava - Petržalka

Re: potraviny ktoré spôsobujú zápchu

Poslaťod domimorča » Sob 03.10.2009 20:34

aj ja si to myslím ale tak no eukanoba to až tak nie ako asi sa tam zničí dosť živín tým pripravovaním ale chcem sa psýtať na váš nazor na také krmivo že trochu hovädzieho suroveho a kvelitne granule lebo že kuracie chrbty sú na nič aspoň tak mi poradila trénerka aj ona má berňáka a mávala aj šteniatka ale dosť ma zaskočilo že to kuracie mäso nie je až tak dobré ale keď dávam zeleninu a tabletky ?? tak sa to vyrovná celkom dobrej strave nie???

Offtopic: nechapem tú otravu celkom náš koker na tom žije a kľud nič nemá aj keď priznávam granule začal jesť až neskôr a dovtedy mal polievky kosti a zostatok jedla aj keď to nie je dobré korenené solené ale je fit takže nie som celkom za ten názor že korenené solené nie aj keď to nie je super ale urcite nie granule
domimorča
Šteniatko
 
Príspevky: 83

Re: potraviny ktoré spôsobujú zápchu

Poslaťod Amaguk » Sob 03.10.2009 20:41

Offtopic:
Tobin píše:
Amaguk píše:je taky problem cheknut ten profil?

Ano.

smutne...



domi, a cim ho teda krmite? akosi som sa stratila v tej spleti, co pises :no: napis, ake je zlozenie jeho jedalnicka, lebo takto je ozaj tazko radit
ocino mu dava co, ked granule nie?
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: potraviny ktoré spôsobujú zápchu

Poslaťod Sana » Ned 04.10.2009 8:21

nasa mala mala raz zapchu po operacii (nechapem suvis) mvdr poradil lyzicku oleja do papania, odporucam :jop: co sa tyk zrastania, myslim ze by si sa mala pohrabat v temach tuna na fore ci inde, urcite sa tam dozvies vela o spravnej strave na zrastanie zlomeniny. :ahoj:
tvoj tato je velmi rozumny :jop: kiez by vsetci dospeli rozmyslali takto :smile:
Prečítam si pravidlá pre podpis!
Sana
BANNED
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 692
Bydlisko: Trencin

Ďalší

Späť na Varená Strava