salám

Sem píšte všetko ohľadne varenej stravy.

Poslaťod lusy » Štv 11.10.2007 19:50

Úlfheidr píše:Mam ti sem hodit zlozenie parkov? :no:

daj. vies, ze ma to zaujima, kedze som si to nikdy nepozerala.
lusy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3706
Bydlisko: Taliansko

Poslaťod Ulfheiðr » Štv 11.10.2007 20:07

nemate parky? :smile: taku zakladnu vec? no dobre ja si nejake parky kupim a napisem. ja rada take humusiky, mlask mlask. :smile:

Bratislavske parky
Zloženie: bravčové a hovädzie mäso, bravčová slanina, bravčové kože, pitná voda, jedlá soľ, zemiakový škrob, sójový proteín, stabilizátor E 451, farbivo ( paprikový extrakt) koreniny, extrakty korenín, chemická konzervačná látka E 250, antioxidant E 301, stimulátor chutnosti E 621, E 635. Výrobok môže obsahovať stopy lepku a hydinového mäsa.

alebo mas chut na liptovsku salamu?
Zloženie: bravčové a hovädzie mäso, bravčová slanina, bravčové kože, pitná voda, zemiakový škrob, sójový proteín, jedlá soľ, stabilizátor E 450, E 451, koreniny a ich extrakty, cesnak, stimulátor chutnosti E 621, chemická konzervačná látka E 250, dextróza, antioxidant E 316, farbivo E 120.Výrobok môže obsahovať stopy lepku
Naposledy upravil Ulfheiðr dňa Štv 11.10.2007 20:25, celkovo upravené 1
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Poslaťod lusy » Štv 11.10.2007 20:24

jeee. ja som zabudla, ze som naposledy kupovala. takze zlozenie: bravcove maso 82%, voda, mliecne proteiny (ak je spravny preklad preteine del latte), sol, korenie. Antioxidant: ascorbato di sodio (preklad neviem). Konzervant: dusitan sodny.
lusy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3706
Bydlisko: Taliansko

Poslaťod Ulfheiðr » Štv 11.10.2007 20:26

hm, talianske? ale aj tak tam mas chemie. :smile:
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Poslaťod lusy » Štv 11.10.2007 20:28

Úlfheidr píše:hm, talianske? ale aj tak tam mas chemie. :smile:

a su bez lepku. aj tak ich kupujem iba psovi. inak to zlozenie co som dala ja sa mi viac paci. :lol:
lusy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3706
Bydlisko: Taliansko

Poslaťod Aris » Sob 03.11.2007 19:54

lusy píše:, sol, korenie.


Pokial viem tak psik sol a korenie nemoze :no:
A bacha na salam Rexo dnes som tam nasla daky pazur
Všichni se můžou přetrhnout, aby zachránili Hitlerův mozek, ale když ho člověk voperuje žraloku lidožravému, tak to najednou zašel příliš daleko!
Pazuzu, you ungrateful gargoyle!
Aris
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2681
Bydlisko: Kysuce

Poslaťod Lenka.Buddy » Sob 03.11.2007 19:57

Pokial viem tak psik sol a korenie nemoze :no:
A bacha na salam Rexo dnes som tam nasla daky pazur[/quote]

pazúr?? :oo: tak to si ma potešila..ja to mojmu hafovi sem-tam kupujem..odteraz to budem vždy rozpitvávať :heh:
www.bafbaf.webnode.sk tu nájdete všetko o nás :)
Lenka.Buddy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2429
Bydlisko: Dolné Orešany

Poslaťod Aris » Sob 03.11.2007 20:15

No hej. Aj ja to uz odteraz cele rozpitvavam :ach: Nechcem vediet co by sa stalo kedy som ho nenasla :plac: .Uz som mu to niesla v miske.
Všichni se můžou přetrhnout, aby zachránili Hitlerův mozek, ale když ho člověk voperuje žraloku lidožravému, tak to najednou zašel příliš daleko!
Pazuzu, you ungrateful gargoyle!
Aris
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2681
Bydlisko: Kysuce

Poslaťod Lenka.Buddy » Sob 03.11.2007 20:19

a jak si si to tam všimla??a dík za upozornenie..aj keď rýpať sa v tom bude nechutné..mne to strašne smrdí :hi:
www.bafbaf.webnode.sk tu nájdete všetko o nás :)
Lenka.Buddy
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2429
Bydlisko: Dolné Orešany

Poslaťod Aris » Sob 03.11.2007 20:35

No už ked to bolo uvarene som mu zobrala misku a išla som mu to dat. Cestou vzdy pozeram do misky a teraz tam bol uplne na vrchu akysi pazur :oo: Strasne som sa zlakla a cele som sa v tom prerypala, ale uz tam nic nebolo. A nie je zac ved je to mojou "povinnostou" a citila by som sa strasne zle ak by niekto pisal, ze sa mu stalo nieco s psikom po rexo salame a ja o tom davno viem
Všichni se můžou přetrhnout, aby zachránili Hitlerův mozek, ale když ho člověk voperuje žraloku lidožravému, tak to najednou zašel příliš daleko!
Pazuzu, you ungrateful gargoyle!
Aris
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2681
Bydlisko: Kysuce

Re: salám

Poslaťod Van » Pon 04.02.2008 1:58

ak hladas salamik kvoli cviceniu ako odmenu pre psika, tak sa zvyknu pouzivat parky, ci slovenska tocena. Ale v principe kazda udenina je pre psa nevhodna. kazda udenina obsahuje kopec soli, kadejakeho dalsieho humusu (mnozstvo zalezi od "cistoty", teda sunka ho ma menej ako napr. rozne salamy s malym obsahom mesa) ako napr. soja, koreniny atd. Je to tak vyborne na odpisanie obliciek psa. Jasne, ze ak toho dostane psik symbolicky a raz za cas, nic sa mu nestane, ale ak by si ho tym krmila kazdy den vo velkej miere, nemusi to skoncit dobre. Takze ak nechces suchu mlsku (napr. piskot) tak ten salam skus prestriedat napr. s neudenym tvrdym syrom (vyhrady by sa nasli aj tu, ale je rozhodne "cistejsi" ako rozne salami) alebo kuskami uvareneho masa (v cistej vode bez soli)
Van
Hafan
 
Príspevky: 920
Bydlisko: ZM / PP / HE

Re: salám

Poslaťod Fraga » Pon 04.02.2008 9:38

Inak mne sa sučina dusila párkom! neodporúčam zažiť! už som nevedela čo, tak som vhupla do auta a podho vetovi...ta cesta jej zjavne neurobila dobre naplo ju a bol vonku...na centi hruby platok...ja by som parkom uz neodmenovala...psiskom to chutí, su pazraví...ale hrozí u malého drhnutie u veľkého vdychnutie...ja davam ako pamlsky beggie strips nalamem na veľkost ako sa mi chce je to tenke smrdí ako das ale psiskom chutí...jediná odmena, ktorú moj pes vezme aj v kruhu...
Jediný psík, ktorý má o sebe ešte vyššiu mienku, než jeho pyšný majiteľ, je jazvečíček ;o)
Obrázok
Keď ti život ponúka citrón, vypýtaj si tiež soľ a tequillu...
Fraga
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4437
Bydlisko: BA

Re: salám

Poslaťod Aris » Pon 04.02.2008 18:44

No hej pri párku som tiež mala pažravého psíka nesústredeného na výcvik. Na tie hovadiny s chováku mi kašlal a píškot chutí, ale netrhá sa za tým takže som spokojná aj ja aj psík.
Všichni se můžou přetrhnout, aby zachránili Hitlerův mozek, ale když ho člověk voperuje žraloku lidožravému, tak to najednou zašel příliš daleko!
Pazuzu, you ungrateful gargoyle!
Aris
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2681
Bydlisko: Kysuce

Re: salám

Poslaťod vymysleny » Pon 04.02.2008 19:20

parky, slovenska tocena a pod, su sami humus ani naznak masa, ked chces nieco podobne tak skus syr, alebo nejake masko, napr kuracie ( ani nemusis uplne uvarit len nechat prejst varom) kuracie srdcia a pod, nejake vnutornosti, parky su najvecsi humus ked na to nie je zvyknuty tak rovno potom mozes prejst na dietu, bo mu sundas cele travenie
vymysleny
Šteniatko
 
Príspevky: 71

Re: salám

Poslaťod Ulfheiðr » Pon 04.02.2008 19:42

1. prečo mäso nechať prejsť varom? Je to zbytočné. Zrejme to chceš robiť pre to, aby so zabil prípadné baktérie. Ale keď len prejde varom, jediné, čo sa stane, že zbelie povrch mäsa a vo vnútri je surové. Takže si myslím, že buď uvarím normálne, alebo dávam premrazené surové.
2. prečo sú vnútornosti humus? Podľa mňa srdcia sú tá najkvaitnejšia svalovina, akú môže pes dostať.
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

PredchádzajúciĎalší

Späť na Varená Strava