Rybí tuk

Sem píšte všetko ohľadne varenej stravy.

Rybí tuk

Poslaťod Eva K. » Str 11.02.2009 17:12

Do uvareného jedla som pridávala lososový olej, ale zdal sa mi dosť drahý. V lekárni som objavila normálny klasický rybí tuk / bŕŕ v detstve sme ho museli povinne jesť po lyžiciach/, tak som ho začala pridávať.
Včera sme boli na očkovaní, Elis sa objavilo na chrbte trochu lupín, tak som sa spýtala, čo na to.
Doktor povedal, že pridávať za studena lisovaný olivový olej. Keď som povedala, že pridávam rybí tuk, doktor povedal, že v žiadnom prípade, že to rozhodí zažívací trakt. Tak som z toho jeleň. Losový olej predsa predávajú na srsť, či nie?
Alebo losos nie je ryba? Čul buďte múdri :ach:
Chcela by som byť svojim psom.
Eva K.
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 350
Bydlisko: Bratislava

Re: Rybí tuk

Poslaťod Bona » Str 11.02.2009 17:26

No losos obsahuje viac nenasýtených mastných kyselín ako iné ryby.Neviem z akých rýb ten tuk vyrábajú...ale ked to predavaju v lekarni pre ludí nemôže to škodiť ani psom (možno ho to trošku preženie) :no:
Pes je,bol aj bude najvernejším priatelom človeka


Obrázok

“Dead is peaceful...Easy...
Life is harder.”
Bona
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 338
Bydlisko: DS

Re: Rybí tuk

Poslaťod Aimée » Str 11.02.2009 18:52

a co poviete na toto? znamy dava svojmu goldenovi lososovy olej, ale taky pre ryby, co sa z toho robia navnady alebo co, kupil to normalne v rybarskych potrebach. ze vacsie balenie /tusim litrova flasa/ za menej penazi, ze on predsa nevyhodi tolke prachy za kronch a podobne somariny :ach: poznate? ake to ma zlozenie? neuskodi mu to? :nwm:
ObrázokObrázokObrázokObrázokObrázok
Aimée
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 147
Bydlisko: Petrzalka

Re: Rybí tuk

Poslaťod Lucifer » Str 11.02.2009 19:36

Eva K. píše:Keď som povedala, že pridávam rybí tuk, doktor povedal, že v žiadnom prípade, že to rozhodí zažívací trakt. Tak som z toho jeleň. Losový olej predsa predávajú na srsť, či nie?Alebo losos nie je ryba? Čul buďte múdri :ach:

Tak toto Evi ziram... :oo: Ja som svojmu bradacovi predtym davala 13 rokov ten obycajny rybi tuk z lekarne v takych hnedych malych flastickach a nikdy mu nic nebolo...teraz davame ten lososovy olej Kronch...ale to len preto, lebo uz si zivim psov sama, tak preco by som sa nechytila na dobru reklamu, vsak? ale viem o vela ludoch, ktori psom davaju ten rybi tuk dalej a su s nim velmi spokojni... :no:
When you bring a dog into your life, don’t just think of what you want from him. Think first of what he needs to make him happy. (Cesar Millan)
Lucifer
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1303
Bydlisko: Dunakiliti - Hungary

Re: Rybí tuk

Poslaťod Eva K. » Štv 12.02.2009 10:59

Veď práve, my už sme vypotrebovali asi 1a1/2 litra a žiadne hnačkovanie, nič. Tak mi je to také čudné.
A olivový olej obsahuje tie Omega 3 a 6 mastné kyseliny? Neviete niekto?
Chcela by som byť svojim psom.
Eva K.
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 350
Bydlisko: Bratislava

Re: Rybí tuk

Poslaťod Bona » Štv 12.02.2009 11:12

O olivovom oleji viem len tolko že pomáha vstrebávať vitamíny a mineralne látky :ua:
Pes je,bol aj bude najvernejším priatelom človeka


Obrázok

“Dead is peaceful...Easy...
Life is harder.”
Bona
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 338
Bydlisko: DS

Re: Rybí tuk

Poslaťod dana033 » Uto 07.04.2009 15:31

Rybí tuk sa kupuje len v tabletkách? Alebo aj tekutý? Hm :ach: Ako ho podávate psovi? V akom množstve a ako často? :lol:
dana033
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 690
Bydlisko: Brestovany


Re: Rybí tuk

Poslaťod Barbora Maria » Pia 24.09.2010 17:28

My našim psom davame rybý tuk v tabletách a im to strašne chutí. :prd: :kak:
Obrázok
Barbora Maria
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11

Re: Rybí tuk

Poslaťod Akami » Pia 24.09.2010 20:57

Tiez kupujem v lekarni rybi tuk, tekuty, v takej hnedej flasticke. Veterinar mi dokonca sam odporucal pridavat tuky do zradla /aj ked krmim granulami/ a priamo povedal ze rybi tuk alebo bravcovu mast. Ja to striedam, jedno aj druhe pridavam v mnozstve jednu polievkovu lyzicu na den /15 kg pes. Problemy ziadne. Akurat na zaciatku som bola upozornena, ze moze vyvolat hnacky /akykolvek tuk v strave/ a preto sa ma davka postupne zvysovat.

K olivovemu oleju. Myslim ze pren plati to same ako pre ostatne rastlinne oleje a vlastne ze vzhladom na traviacu sustavu psa jakozt masozravca, je lepsie vyuzitelny a aj stravitelny zivocisny tuk, aspon tak nejak mi to bolo s rastlinnymi olejmy vysvetlene. A tiez skuste ochutnat za studena lisovany olivovy olej. Ma dost vyraznu, podla mna neprijemnu chut /pouzivam v kuchyni dost casto, viem o com hovorim/. Pochybujem ze by sa nasiel len tak lahko pes ochotny ho zrat. Asi aj dieta keby malo na vyber ci zjest lyzicku olivoveho alebo rybieho, vybere si ten rybi /ale mozno sa mylim/.
Akami
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1464
Bydlisko: Nova Dubnica

Re: Rybí tuk

Poslaťod ada.h » Pon 18.02.2013 21:03

CANVIT FISH OIL ako dlho ho podavat,nasa fenka vazi 5kg,farby srst?Mate niekto odskusane? :smile:
~ Pes je tvojím obrazom, len menším, chlpatejším, a s veľkým vlhkým jazykom.
ada.h
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 715
Bydlisko: Dubnica nad Vahom


Späť na Varená Strava