Prechod na domácu stravu - skúsenosti a rady

Sem píšte všetko ohľadne varenej stravy.

Re: Potraviny, ktoré sa nesmú podávať psom

Poslaťod Amaguk » Pon 24.11.2008 13:36

Nesina píše:poriadne si to uzite :aplause:

ale stale ste mi neodpovedali... mozte mi hodit do posty hotovy recept aspon na jedinu davku zdraveho jedla, aspon na dnesny vecer :jop:


ja stale nerozumiem...co si mame uzit? :nwm:
a ak dobre citam, neodpovedala si najma ty nam :ach:
pises, ze v mase su hormony: v tom ,ktorym krmis ty, tie hormony nie su? v granulach? konzervach? sunke od stola?
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Potraviny, ktoré sa nesmú podávať psom

Poslaťod Whip it » Pon 24.11.2008 13:39

ja nechaaaapem, toto mi pripomenulo absurdnu dramu :heh: . no nic...treba si precitat http://www.holistika.sk , kde je pekne napisane, ake zdrave su granule a co v nich vsetko je. :ach:
konzervy detto (len v ruzovom) :lol:
Whip it
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1830

Re: Potraviny, ktoré sa nesmú podávať psom

Poslaťod Baarbora » Pon 24.11.2008 13:40

toto ja absolutne nechapem. Niekto sem pride a zacne sa nafukovat, ako nehorazne je to maso hnusne, plne ATB a skodlivych latok, ale psa krmi granulami, ktore, ako spravne podotkol Tobin, su plne zdraveho stavnateho masa z veselych krav, ktore ziju na biofarme.
Nesina, rceptov,navodov, postrehov a rad je plne cele forum(sekcie surova/varena strava). Necakaj, ze Ti to niekto prinesie na zlatom podnose, hladaj, studuj, vzdelavaj sa. A daj psovi obcas kost, uvidis ako sa potesi.
Baarbora
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1496
Bydlisko: skoro Levice

Re: Potraviny, ktoré sa nesmú podávať psom

Poslaťod Tobin » Pon 24.11.2008 13:46

Nesina píše:poriadne si to uzite :aplause:
le stale ste mi neodpovedali... mozte mi hodit do posty hotovy recept aspon na jedinu davku zdraveho jedla, aspon na dnesny vecer :jop:

Nesina, necuduj sa.... nepodlozene laicke nazory vacsinou pobavia, ale len potial, pokial si neuvedomime, ze vlastne treba tvojho psa lutovat.
Hotovy recept na zdrave jedlo????? Podla tvojich kriterii okrem granuli, biomasa a biozeleniny nie je nic zdrave.
Preco do posty? Skus teda masove rebra z bioprasiec, srdce z biokravy, nasekaj stehno z biokurcata aj s biokozkou, pridaj pol lusku biopapriky, jednu bioparadajku, zopar listov hlavkoveho biosalatu, za hrst uvarenej bioryze a mas vzorovu porciu. A mozes jednotlive komponenty obmienat a doplnat inymi druhmi biomasa a biozeleniny.
Barfisti davaju priblizne to iste, len bez tej predpony bio.
Naposledy upravil Tobin dňa Pon 24.11.2008 13:56, celkovo upravené 1
Obrázok
Tobin
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1992
Bydlisko: Bratislava - Petržalka

Re: Prechod na domácu stravu - skúsenosti a rady

Poslaťod Kenny472 » Sob 21.08.2010 7:35

Ovsene vločky môžem dávať každý deň? A môžem ich zalievať s mliekom?
Kenny472
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1
Bydlisko: Sečovská Polianka

Re: Prechod na domácu stravu - skúsenosti a rady

Poslaťod ada.h » Sob 28.08.2010 19:20

Chcela by som prejs na varenu stravu lebo som kupovala royal ale uz tyzden ohrna nos,tak sa chcem poradit ake mnozsto varenej stravy mam davat na 5kg psika?Kolko dkg. masa a kolko ryze?
~ Pes je tvojím obrazom, len menším, chlpatejším, a s veľkým vlhkým jazykom.
ada.h
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 715
Bydlisko: Dubnica nad Vahom

Re: Prechod na domácu stravu - skúsenosti a rady

Poslaťod anemika » Ned 02.10.2011 8:25

Po vsetkych problemoch s granulami, ci uz superpremiovymi, veterinarnymi, anitialerg. som uz dva mesiace na varenej strave- kuracie, ci morcacie maso, plus zemiaky, varena zelenina.mal sustavne zapaly zaludka, criev,tecuca :kak: netravila mu dokonca ani ryza. teraz som prekvapena, lebo neviem, este dobre davkovat, tak mu davam 3krat denne, plnu misku zeradla, miska ma objem 2dcl.davam 2hrste zemiatov na kocky, hrst masa, trocha zeleniny, pes mal 7kg po 3 tyzdnoch schudol pol kila.teraz som ho nevazila, no uz sa mi nezda, ze chudne. Mne sa zda, ze zerie dost, aj si po jedle odgrgne, nikdy neide k miske s odporom, ako to bolo pri granuliach.
Takze ja uz neexperimentujem. Ostavam pri tejto strave. Udivuje ma len, ze zerie 3krat denne, a :kak: su take malicka, ako fazula, 2,3 kusky. Asi vsetko stravi.Skusala som aj sladke zemiaky- tie cervene, ale mal od nich trocha makksiu :kak: takze ju budem len v malom mnozstve pridavat k obycajnym zemiakom.
Tak vsetkym tu na DF dakujem, ktori mi tuto dietu poradili.
Jedinú lásku, ktorú si môžete kúpiť, je láska psa.
anemika
Big Dog
 
Príspevky: 1030

Re: Prechod na domácu stravu - skúsenosti a rady

Poslaťod katkariinka » Ned 02.10.2011 10:18

anemika - pridavas v nejakej forme vapnik?
Nazory vyjadrene v prispevkoch vychadzaju z mojich skusenosti s vlastnymi psami a zo studia literatury. Nemam zlozene ziadne skusky. Som uplny laik. Kazda rada je bez zaruky a pouzitie na vlastne riziko. Ak mate pochybnosti, vyhladajte odbornu pomoc.
katkariinka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3567
Bydlisko: Žilina

Re: Prechod na domácu stravu - skúsenosti a rady

Poslaťod lucik » Ned 02.10.2011 12:09

anemika, ale zemiaky či surové alebo varené sú pre psa nestráviteľné! ono je to na dožratie pri diétach - aby sa pes necítil hladný, ale potom úmerne vyzerá aj :kak: - čo pes zožerie, takmer toľko z neho aj vyjde.
do granúl sa dáva výťažok z nejakých ružových zemiakov, ale výťažok a to nie sú naše zemiaky, ale nejaké špeci americké..
A million words would not bring you back. I know because I´ve tried.
Neither would a million tears. I know because I´ve cried.
I miss you, my black angel Gipsy!
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5960
Bydlisko: Piešťany

Re: Prechod na domácu stravu - skúsenosti a rady

Poslaťod anemika » Ned 02.10.2011 18:25

No praveze on skoro nic nevy :kak: .velmi malo z neho ide.cca 1,1.5 cm. Z granul islo viac. On uz bol tak hotovy, ze ked som mu dala len maso a ryzu, vy :kak: zltu masu, ako ked kaka male babatko a rytzu nestravil. Absolutne nesmie ziadne obilniny, davala som mu aj veterinarne granule bez obilnin, aj cisto rybacie, vzdy bolo zle. zapach z papule, nechcel to zrat, teraz mu nic nezapacha, hned vsetko zje. Ja mu davam aj cervene zemiaky- tie africke sladke zemiaky http://fotky-foto.sk/fotobanka/sladke-zemiaky(26499574)/
Toto mi z morcacinou odporucil veterinar, pridavam zeleninu, varenu, no ak ju cistim, pyta si aj kusok. ja som po 3 rokoch konecne kludna, ze nemame problemy s bruchom.Uz sa ku granuliam nevratim.
Takze nas pes je asi vynimka, jemu zemiaky travia ako dive.

samozrejme davam aj doplnky momentalne alavis.
Jedinú lásku, ktorú si môžete kúpiť, je láska psa.
anemika
Big Dog
 
Príspevky: 1030

Re: Prechod na domácu stravu - skúsenosti a rady

Poslaťod Amaguk » Ned 02.10.2011 18:48

ada.h píše:Chcela by som prejs na varenu stravu lebo som kupovala royal ale uz tyzden ohrna nos,tak sa chcem poradit ake mnozsto varenej stravy mam davat na 5kg psika?Kolko dkg. masa a kolko ryze?

odpoved najdes tu: viewtopic.php?f=5&t=3270
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Prechod na domácu stravu - skúsenosti a rady

Poslaťod Deni1994 » Uto 18.09.2012 16:08

Ahojte..dufam,ze tu najdem nejaku radu..Mam sucku bigla,ma 2,5 roka..Krmila som ju zo zaciatku vacsinou granulami a ked bol cas tak som jej nieco uvarila..Potom som presla cisto len na varenu stravu,ktorou som krmila vkuse tak 4mesiace,a sucka mi z toho neuveritelne pribrala (6 kíl) :ua: :ua: hoci davky nemala vysoke,potom som jej zacala davat malo,ale nestacilo jej to,tak sme opat na granuliach a uz sme schudli 3 kilá,postupne to ide dolu..Je možné že jej ta strava varená proste nesadí? Lebo pri granuliach ( teraz momentalne trainer fitnes 3 kralik a zemiaky) ma normalne :kak: ,ale pri varenej strave mala vzdy take redsie,aj ked som jej tam pridavala veci,ktore by to mali zahustit :nwm: :nwm: A este som si vsimla jednu vec,ked sme krmili varenou stravou padala jej menej srst,teraz sme opat na granulkach a zasa zacala viacej stracat chlpy. Dakujem za odpoved. :jop:
Deni1994
Snoopy
 
Príspevky: 159

Re: Prechod na domácu stravu - skúsenosti a rady

Poslaťod Monika & Parsonky » Uto 18.09.2012 16:23

To mi akosi nesedí, ako prečo by mala po varenom toľko nabrať? Potom je tam asi neúmerne množstvo alebo málo pohybu, alebo jedno aj druhé. My teda fičíme na varenej už hodne dlho, občas dávame granule a teda baby mi nepriberajú. Väčšinou v zime sa to trochu odzkadlí, ale to skôr na margo toho, že majú menej pohybu a viacej doma cvičíme, tam musím potom uberať zo stravy a nedávať toľko ako som zvyknutá po iné obdobia.
Po varenom mávali mäkké, keď sme začínali alebo keď občas dáme granule a potom dávame zasa varené.
Treba si hlavne uvedomiť, že pri varenom je to optimálne množstvo niekde na 2% hmotnosti psa.
http://nellyandadri.webnode.sk/

"Bili sa vo mne dvaja ľudia: jeden bol ochotný urobiť čokoľvek, aby sa zachránil a druhý to bol ochotný kedykoľvek vzdať."
Dežo Ursíny.


"Stávaš sa navždy zodpovedným za to, čo si k sebe pripútal." Antoine De Saint Exupéry
Monika & Parsonky
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3009
Bydlisko: Trenčín

Re: Prechod na domácu stravu - skúsenosti a rady

Poslaťod Deni1994 » Uto 18.09.2012 16:40

Aha,tam je ten pes zakopaný,ja som kdesi citala ze 5%,a potom ako velmi pribrala som davala 3% :hi: :hi: ..no a pohybu nema malo..
Deni1994
Snoopy
 
Príspevky: 159

Re: Prechod na domácu stravu - skúsenosti a rady

Poslaťod Monika & Parsonky » Uto 18.09.2012 16:44

Uh, tak to je riadny rozdiel v tých %.

hneď prvý príspevok to tam máš napísané: viewtopic.php?f=5&t=3270&start=0
http://nellyandadri.webnode.sk/

"Bili sa vo mne dvaja ľudia: jeden bol ochotný urobiť čokoľvek, aby sa zachránil a druhý to bol ochotný kedykoľvek vzdať."
Dežo Ursíny.


"Stávaš sa navždy zodpovedným za to, čo si k sebe pripútal." Antoine De Saint Exupéry
Monika & Parsonky
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3009
Bydlisko: Trenčín

PredchádzajúciĎalší

Späť na Varená Strava