Prechod na domácu stravu - skúsenosti a rady

Sem píšte všetko ohľadne varenej stravy.

Re: Potraviny, ktoré sa nesmú podávať psom

Poslaťod Silwuska » Pon 24.11.2008 12:22

a cim teda krmis??? :oo:
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Re: Potraviny, ktoré sa nesmú podávať psom

Poslaťod Amaguk » Pon 24.11.2008 12:26

granulami z biofarmy? :no: :ha:

hoci teraz citam, ze Nesina nechce psie zradlo, takze jej asi davaju svoj gulas a pod. z biofarmy...ale nechajme sa prekvapit, aj ja som zvedava, co je to
budem nadalej davat to co som jej davala,
:no:
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Potraviny, ktoré sa nesmú podávať psom

Poslaťod Nesina » Pon 24.11.2008 12:56

srandicky? hmmm a nie je to tak? pred masom,mliekom,vajickami z velkochovu varuju...ci tie hormony a ATB ucinkuju len na ludi? psom sa vyhybaju? :pac:
Offtopic: vcera sme boli na navsteve ... rano, odmietla svoje granule (2 znacky, odmietla konzervu) trhala sa po nasich parkoch...nedostala nic, mala v miske konzervu samozrejme Nesine sme skusili dat konzervu (kt doteraz ako jedinu zjedla), ovonala a neochutnala... Obed... (granule si nepamatam, ale boli to nejake specialne pre "tehulky", ze vyskusame) nic... potom sme jej dali nejake psie tycinky a ine pamlsky... nic... ale zato... ked sme sli obedovat, vyskocila na stolicku, a cumela na nas a do nasich tanierov a zobrala... opat nedostala nic z "nasho"... v miskach mala na vyber "svoje" zradlo... nic... ale zato podarilo sa jej vyzrat domace vianocne oblatky... vecer doma uz bola asi moc hladna, dostala inu konzervu a z tej co to zjedla...
a dnesne rano... opat pohrdla konzervou, i granulami... tak som jej dala aspon sunku....
za cely uplynuly tyzden odmieta vsetko, zobre a zobre... skusali sme nedat jej nic, 3 dni mala v miske granule, ze hlad ju donuti... a nic... nemohli sme sa pozerat nato, ze umrie od hladu... tak som skusala hocico, ako som uz spominala... od vareneho masa, zeleniny, ryze... podotykam, ze nechapem, z coho zije, a z coho ma silu, zatial vobec neschudla... tento stav trva uz cez 2 tyzdne, z toho tyzden bola ta pseudogravidita...
podotykam, je uplne zdrava, boli sme na vysetrenie, dostala injekciu aj tablety na podporu travenia... ale na rozmaznanost a nasu nevytrvalost injekcie nepredavaju... :otaznik:
Nesina
Okoloidúci
 
Príspevky: 10
Bydlisko: Bratislava - vidiek

Re: Potraviny, ktoré sa nesmú podávať psom

Poslaťod Amaguk » Pon 24.11.2008 12:59

aj tak nerozumiem, cim toho psa vlastne teda krmis...a seba? :nwm:
myslis, ze tie granule, konzervy a psie tycinky obsahuju len same zdrave latky? vy pre seba varite len z biopotravin?
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Potraviny, ktoré sa nesmú podávať psom

Poslaťod Silwuska » Pon 24.11.2008 13:02

:ach: takze...niesi ochotna dat psovi surove maso ktore je straaaasne plne atb a hormonov, ale suncicka ta uz je super ze? :lol: :lol: :pac:

btw. nemas nahodou yorsika?? :lol:
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Re: Potraviny, ktoré sa nesmú podávať psom

Poslaťod Amaguk » Pon 24.11.2008 13:02

Silwus, a co ty nevis, ze v suncicke hormony nie su? :nie:
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Potraviny, ktoré sa nesmú podávať psom

Poslaťod Nesina » Pon 24.11.2008 13:10

ved som to uz niekolko krat rozpisala... granule 2 znaciek, Eukanubu striedame s First Mate-om a Acanou, konzervy sme zacali az ked zacali jej problemy s jedenim, manzel si myslel, ze potrebuje zmenu, ze nemoze jest stale to iste... pravda je taka, ze s manzelom su na seba moc naviazany, a jemu nerozkazem nedat jej koniec z jeho rozka zo sunkou, ci korku chleba (ale to neznamena, ze bola krmena chlebom a rozkami!! popri tom normalne jedla granule) vacsinou cez vikendy som jej varila maso (kuracie, bravcove, morcacie) rozumej varene v cistej nesolenej vode, sem tam dostala kuracie paprcky, ako prilohu mala ryzu a sem tam zemiaky,varene, niekedy som jej primiesavala aj ovs. vlocky, raz za 1/4 roka dostane tvaroh zmiesany s vajickom. ked si robime zeleninove stavy, vzdy dostane aj ona, najma mrkvovu stavu aj s drenou a kvapkou oliv.oleja, a ked varim obcas! dostane koliesko surovej mrkvy, ci kococku kalerabu a zemiaku, mrkvu vacsinou pozuzle a necha, kalerab a zemiak zje vzdy a pyta si viac...

postacuje to? kde som robila chybu? a co jedavame my, sem naozaj nepatri... :jazyk:
Nesina
Okoloidúci
 
Príspevky: 10
Bydlisko: Bratislava - vidiek

Re: Potraviny, ktoré sa nesmú podávať psom

Poslaťod Silwuska » Pon 24.11.2008 13:12

Offtopic: Co ste spravili zle?? peso si z vas robi srandu :smile: vie ze ked nespapa to co ma v miske tak mu date nieco zo svojich "zdravych" dobrotiek...ale to do tejto temy naozaj nepatri...skopcis si to do prisluchajucej alebo to prehodime?? :smile:
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Re: Potraviny, ktoré sa nesmú podávať psom

Poslaťod Amaguk » Pon 24.11.2008 13:14

aha, takze prirodzenu/surovu stravu to nie, bo maso je plne hormonov&co...ale zato granule a konzervy su pre nu podla teba v pohode :pac:
btw, v tom varenom co jej davas tie hormony&co. nie su? :nwm:
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: Potraviny, ktoré sa nesmú podávať psom

Poslaťod Nesina » Pon 24.11.2008 13:17

mam ju nechat hladovat? kolko? 3 dni nestacili... tak kolko navrhujes? tyzden? ci dva?
Nesina
Okoloidúci
 
Príspevky: 10
Bydlisko: Bratislava - vidiek

Re: Potraviny, ktoré sa nesmú podávať psom

Poslaťod Silwuska » Pon 24.11.2008 13:19

Offtopic: ten pes vydrzi hladovku kludne aj tyzden v kuse...to vy nevydrzite :no: ale fain uz ked chces radu, davajte mu zrat IBA raz do dna...ziadne ze na ranajocky, obedicek a pod...proste raz za den polozit misku a ked nezie zase zobrat...NIC nedavat od stola...to ze je manzel na nu naviazany je sice pekne ale zabijate si psa...ak tie granule naozaj nechce tak jej skus opet davat to varene, alebo konzervy, ale rovnakym stylom, co nezozerie zobrat...btw. co to je za rasu?
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Re: Potraviny, ktoré sa nesmú podávať psom

Poslaťod Tobin » Pon 24.11.2008 13:23

Nesina píše:precitala som si o krmeni Barf-om ale kosti a surove maso odmietam... aj ked samozrejme pre psa by to malo byt prirodzene, vzhladom na vyvoj... ale keby som sa na to mala pozerat takto, tak tiez musim zacat lovit mamutov...
o kostiach viem svoje, nikto ma nepresvedci o opaku... ja ich psovi davat nebudem... maso ano, ale jedine varene a malo by byt z biofarmy, inak je plne hormonov a ATB atd...
ovocie a zelenina... malo by byt z mojej zahrady... kupovane je zase plne dusicnanov a inej chutnej chemie...
okrem hrozna a orechov (kt jej nikdy nestravilo, vykadila ich cele...) jej budem nadalej davat to co som jej davala, pretoze doteraz nemala absolutne ziaden zdravotny problem, srst ma krasnu, lesklu a jemnu na dotyk, stolicu ma tiez dobru... kravske mlieko je len pre teliatka, a dlhorocne skusenosti hovoria o inom, vacsina z nas bola odchovana prave na kravskom mlieku... Nesi nema z mlieka absolutne ziaden problem... my nemame problem ani s naduvanim, ani s zvracanim, ani s hnackou...

Tak tymto si asi viacerych pobavila.... A co take vies svoje o kostiach, ze ich nebudes davat? Porad, mozno ich bude treba zaradit do "zakazanych" potravin...
Yes, v zelenine su aj dusicnany, ktore dost skodia kojencom.
Yes, maso od masara je plne ATB a hormonov, v zeleninke je vela chutnej chemie. Rozhodne nie v granulach, a uz vobec nie v Eukanube, ani v Acane, First Mate je ciste masko z biofarmy. Ano prosim.
Nesina píše:a ohl cokolady... babkinho psa sme ako deti pravidelne krmili cokoladou, a ostatnymi maskrtami, aj zuvacky dostaval pravidelne, zuby mu nikto nikdy necistil, jedaval zvysky, nikto mu nestrihal pazure, nikto mu zvlast nevyvaral dokonca ani nemal misku s vzdy cerstvou vodou... pil z potoka... nikdy! nebol chory a zomrel vo veku 21 rokov na starobu... svoje "psie" povinnosti si plnil az do uplneho konca... zil pekne na dvore, nikdy nebol na retazi, ked mal chut pobehat dedinu tak si ju obehal, deti nerobil, bol kastrovany, ked na dvor zavitala liska, odohnal ju na daleko... bezne si vybehol na luku a odtial pozoroval okolie... a napriek starobe, ked uz mal len par zubov, oci uz nevideli, cuch mu sluzil dokonca... nebolo to ziadne trapenie... a nikto neuvazoval nad "uspanim"... ked prisiel jeho cas, vybehol na tu luku a tam... zaspal... tisko... takze asi aj toto bude individualne... alebo rozmarnost dnesnej doby?

Takze davas navod: Krmit zvyskami, hodne cokolady a zakuskov, najlepsie maskrty sunka, parky a udene maso, nestrihat pazure, nedavat cerstvu vodu, snad doplnme neodstranovat klieste a blchy a neodcervovat, potom budeme vsetci mat zdraveho psika, ktory dozije 21 rokov.... OK, kto skusi?
Offtopic: [ot]Nesininym problemom je, ze je rozmaznana a nechce jest psie zradlo, resp. nic co jej dame do misiek,... ked my jeme, je schopna vyskocit na stol a vyjest nam taniere... to svoje zje len po dlhom proseni a podavani z ruky... niekedy mam pocit, ze o chvilu jej to budem musiet davat priborom... ale toto je uz ina tema[/quote]
Yes, to je ina tema - vychova a vycvik[/OT]
Obrázok
Tobin
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1992
Bydlisko: Bratislava - Petržalka

Re: Potraviny, ktoré sa nesmú podávať psom

Poslaťod Nesina » Pon 24.11.2008 13:28

poriadne si to uzite :aplause:

ale stale ste mi neodpovedali... mozte mi hodit do posty hotovy recept aspon na jedinu davku zdraveho jedla, aspon na dnesny vecer :jop:
Nesina
Okoloidúci
 
Príspevky: 10
Bydlisko: Bratislava - vidiek

Re: Potraviny, ktoré sa nesmú podávať psom

Poslaťod Silwuska » Pon 24.11.2008 13:32

ad1 na to si sa vobec nepytala
ad2 je tu kolonka recepty a tam si najdi :no:
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Potraviny, ktoré sa nesmú podávať psom

Poslaťod Cathie » Pon 24.11.2008 13:34

Nesina, absolutne nanic je nechavat ju tri dni akoze o hlade, ak jej pomedzi to nieco davate.. Ako pisala Silwus - dat jedlo iba raz za den, IBA to jedno a NIC ine jej nedat, nenechat sa uprosit krasnymi ockami. Baba si zvykla, ze vzdy nejake jedlo dostane - tak preco by mala zrat svoje a prave vtedy, ked chcete vy? O tom to je. A kym nebudete vytrvali vy, bude si z vas robit srandu este dlho dlho :ahoj:
Chce to preladit z "chudiatko moje ubohe, vyhladovane" na "ty mrcha nezrava nepros, mala si svoje jedlo, tvoj problem ze si nezrala" :lol:
Obrázok
Cathie
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3922
Bydlisko: BA - Ružinov

PredchádzajúciĎalší

Späť na Varená Strava