Varené kosti

Sem píšte všetko ohľadne varenej stravy.

Varené kosti

Poslaťod monika.knv » Pia 15.05.2020 18:34

Zdravím, hneď na úvod: jasné, že varené kosti psíkom rozhodne nedávať, ale čo kosti, ktoré rozvarím v tlakovom hrnci až do mäkka? Vtedy sa kostičky úplne rozpadávajú a viem ich popučiť na kašu. Myslím, že to by psíkovi škodiť nemalo, či? Máte s tým niekto skúsenosť?
monika.knv
Okoloidúci
 
Príspevky: 4

Re: Varené kosti

Poslaťod wer » Pia 15.05.2020 19:55

A zmysel...? To je akoby dostaval sklo podrvene. Nic z toho nema, ziadna vyziva, akurat ho to moze ucpat. :nwm:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Varené kosti

Poslaťod monika.knv » Sob 16.05.2020 4:55

Mám samozrejme na mysli kosti obalené mäsom - krky, trupy, atď. Nie čisté kosti.
monika.knv
Okoloidúci
 
Príspevky: 4

Re: Varené kosti

Poslaťod wer » Sob 16.05.2020 5:15

Surove je urcite hodnotnejsie. Preco to chces rozvarat, kvoli comu?
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Varené kosti

Poslaťod monika.knv » Sob 16.05.2020 12:06

Ano, ale barfovat zatial nechcem, mame stena a krmime teraz granulami, chcem to doplnat varenou stravou. A rozvarat kosti jednoducho len preto, ze mam take masove kosti k dispozicii a ja to ako vegetarian neskonzumujem. Surove este davat nechcem, na barf planujem prejst, ked bude psik vacsi.
monika.knv
Okoloidúci
 
Príspevky: 4

Re: Varené kosti

Poslaťod wer » Sob 16.05.2020 12:21

Tak ludia sa boja barfovat, ze neustrazia pomery ca/p.... to, ze to dostane uvarene, tento problem ale nevyriesi, skor naopak... take varene kosti su horsie stravitelne a je tam vacsie riziko zapch.
Nevidim proste dovod tym krmit psa, toboz stena - aj ked to je zadarmo.. :nwm: radsej to niekomu darujte.
Ak nechcete barfovat, tak skrmujte cisto granule.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Varené kosti

Poslaťod Nisus » Sob 16.05.2020 13:55

V USA vo veľkom fičí robenie vývaru z kostí s chrupavkami. Dajú to na cca 24 hodín do toho hrnca na pomalé varenie, celé sa to rozpadne a potom to používajú ako doplnok na kĺby plus vápnik. Pridávajú tam jablkový ocot alebo citrónovú šťavu, aby to vytiahlo nutrienty. LENŽE...úplne súhlasím so všetkým, čo napísala wer. Radšej to niekomu daruj alebo zamraz, kým ešte nebarfujete, aby si nerozhasila pomer fosforu a vápnika (tobôž pri šteňati!), ktorý je v granuliach vyvážený. Tento vývar som zachytila len v skupinách, kde ľudia kŕmia BARF.
Ja len tak na okraj, že ak si poriadne naštuduješ BARF, tak kŕmiť tak nie je problém ani šteňa. Môj bol odchovaný na granuliach, v 8 týždňoch ako prišiel domov, dostal BARF u mňa a odvtedy si na tom fičí.
Ži a nechaj žiť...
Nisus
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1857

Re: Varené kosti

Poslaťod monika.knv » Sob 16.05.2020 18:11

Vďaka za názory. S barfom nemám problém, kŕmila som tak aj svojho psa predtým a pomer ca/p mal ukážkový. Neriešim ale, či kŕmiť barfom alebo vareným, ani neplánujem mäsovými kosťami pravidelne kŕmiť. Ide len o občasné spestrenie ku granulám, dostáva aj varené mäso bez kostí, proste z času na čas pridám niečo extra. Nemyslím, že to nejako výrazne rozhodí ca/p, ani sa to nedá reálne všetko tabuľkovo dodržiavať, pretože každý pes je iný, takže toto ja intenzívne neriešim. Pointa mojej otázky je, či mu takáto forma kostí uškodí z hľadiska trávenia. Jasné, že viac kostí = vyššia šanca zápchy, ale to sa dá taktiež ovplyvniť pomerom krmiva a prípadnými doplnkami. Išlo mi len o to, či takto niekto tie kosti dlhodobejšie skrmuje a či s tým môžu mať psíci problém okrem toho, čo sme už spomínali. Vďaka.
monika.knv
Okoloidúci
 
Príspevky: 4

Re: Varené kosti

Poslaťod elfinka » Sob 16.05.2020 18:15

V konzervach MAX su kuracie kosti rozvarene na kasu a ludia s tym normalne krmia a naopak sa to vychvaluje ake su to supertruper konzervy :nwm:
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3327
Bydlisko: Česká Kanada


Späť na Varená Strava