Trojdňový pretek - ako zorganizovať?

Pozvánky na rôzne psie podujatia.

Trojdňový pretek - ako zorganizovať?

Poslaťod lulu939075 » Ned 06.03.2011 21:38

Ahoj, všimla som si že vela z vás sa venuje viac aktivitám, a preto sa mi v hlave zrodila myšlienka, čo usporiadať trojdňové neoficiálne psie preteky? Moja čisto hrubá predstava je jeden deň dog trekking, dalši deň natural agility a posledný deň výstava alebo dogdencing, podla toho ktorá skupina či začiatočník, pokročilý atď. Nad miestom som uvažovala, len nikdy som nič také neorganizovala, takže ani neviem aké všelijaké potvrdenia by k tomu mali byť. Pre mňa v uvahu pripadá, les dlhé diely, les koliba alebo železná alebo vinohrady nad račou(kde sa ale moc neorientujem) Keďže som ale rodáčka z Dlhých dielov najradšej by som bola za dlhe diely kde je aj možnosť stanovania pre mimo BA :lol: Čo na to poviete? Nejake rady skúsenosti ohlasy????
lulu939075
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1586
Bydlisko: Bratislava-Petržalka

Re: Trojdňový pretek

Poslaťod Sandra.Rocky » Ned 06.03.2011 21:52

zaujímavá myšlienka :smile: znie to dobre,my sme za :smile:
Sandra.Rocky
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 445
Bydlisko: Bratislava

Re: Trojdňový pretek

Poslaťod Monika & Parsonky » Ned 06.03.2011 22:45

Podľa môjho to isto znie dobre, ak by sa zabezpečilo ešte nejaké atraktívne miesto, čo sa okolia týka, využitia času a pod.
Lebo podľa mňa neviem, či je v možnosti či už psovoda alebo v určitých prípadoch aj psa byť 3 dni v pohotovosti a plnej funkčnosti, aby boli schopní DT, Agi a posledný deň ešte niečoho.
Inak myšlienka je to pekná. Som zvedavá, či čosi poriešite. :no:
http://nellyandadri.webnode.sk/

"Bili sa vo mne dvaja ľudia: jeden bol ochotný urobiť čokoľvek, aby sa zachránil a druhý to bol ochotný kedykoľvek vzdať."
Dežo Ursíny.


"Stávaš sa navždy zodpovedným za to, čo si k sebe pripútal." Antoine De Saint Exupéry
Monika & Parsonky
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3009
Bydlisko: Trenčín

Re: Trojdňový pretek

Poslaťod lulu939075 » Ned 06.03.2011 22:55

:jop: Dakujem za pozitívne príspevky, inšpirovala som sa všetsranosťou alebo záprahmi u koní :joint: samozrejme to je o niečom inom tak som teda hladala alternatívu a tri disciplíny. Tiež som rozmýšlala že 3 dni by boli asi moc ale nemám ani šajnu či by to zvládli za dva dni. Prvotný moj návrh bol prvý den výstava, oboznámenie sa atď(neskor ma k tomu napadol Dog Dancing pre tých čo sa nuespokoja z výstavou) - prirovnávam k drezúre, druhý deň by mal byť agility ale nechcela som obyčajný ale z prírodných prekážok - prirovnávam buď hubrtova jazda(viď prekážky) alebo cross country a tretí deň to najtažšie :) trekking samozrejme by to nemalo byť fizycky náročné lebo psíci už budu mať niečo za sebou budú unabvení atď takže som rozmýšlala o max 10Km.
lulu939075
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1586
Bydlisko: Bratislava-Petržalka

Re: Trojdňový pretek

Poslaťod benjika » Pon 07.03.2011 14:18

urcite zaujimavy napad...tri dni su podla mna v pohode. dogtrekking by som dala urcite na posledny den, kedze tam pes neni nuteny "rozmyslat" narozdiel od dogdancingu a agi. tiez by bolo fajn, ak by sa dalo prihlasit len na jeden alebo dva dni...samozrejme aj na tri, pre tych, ktori su ako ja a nestacilo by im :jop:
Čáry máry fuk - papillon kennel FCI

https://www.facebook.com/pages/Čáry-Máry-Fuk-Kennel/1453544771538610
benjika
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 88

Re: Trojdňový pretek

Poslaťod niky » Uto 08.03.2011 21:11

hmm znie to dobre, len neviem co tri dni niesu dost vela aj casovo pre psovodov...podla mna by sa dali agi a vystava/DD dat v jeden den, ked to bude len jeden beh a druhy den trekking (podla mna psy nemaju problem aj 20km, prechadzka po lese neni pre nich az tak narocna, aspon ten moj s tym nema problem)
niky
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 718
Bydlisko: Bratislava-Petrzalka

Re: Trojdňový pretek

Poslaťod lulu939075 » Uto 08.03.2011 23:56

No bolo by dobré niečo pre menej zdatných a niečo pre zdatných :D :D len presne neviem čo všetko by k tomu bolo treba. Okrem povolení, cien a harmonogramu :ach: nirkto také niečo už poriadal???aké povolenia by boli treba? Bude treba aj nejaky veťoš? Nepoznam pravidla detailne ani jednej z disciplín...
lulu939075
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1586
Bydlisko: Bratislava-Petržalka

Re: Trojdňový pretek

Poslaťod niky » Str 09.03.2011 21:15

napid offci ta robila trek. ale pokial viem ak to chces robit aj v lese, co trek asi ano tak povolenie od lesov, mesta. Veto ak to ma byt oficialne asi by mal byt, alebo aspon pro forma...
niky
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 718
Bydlisko: Bratislava-Petrzalka

Re: Trojdňový pretek

Poslaťod tera » Str 09.03.2011 21:28

keď je niekde veterinárna kontrola, musí to byť veterinár, alebo stačí "sestra" u veterinára, prípadne niekto, kto bude tie očkováky kontrolovať? :nwm:
tera
Big Dog
 
Príspevky: 1916
Bydlisko: Horná Streda

Re: Trojdňový pretek

Poslaťod Wickyy & Classy » Str 09.03.2011 21:53

s tým vetom sa do toho nejak moc nevyznám, ale neviem prečo mám podozrenie, že ak sa prevýši určitý počet psov na jednom mieste, čo ofic alebo neofic, kontrola očkovákov by mala byť povinná!

A inak...supiš nápad. Aj to miesto, tiež som nad niečím tam rozmýšľala, ale to pole nie je najrovnejšie a všade sú samé bubny, ani na agi ani na DD nič moc...a to stanovanie, toť už veľká akcia na tri dni (to si to ja tam hore ani neviem predstaviť, včetne WC, nejaká strava a voda a ešte aj miesto na stanovanie...to už si skôr myslím, že v Líšťaku ti to skôr povolia...)takže veeeľa vecí bude treba vybaviť. Každopádne na trek je to podľa mňa najlepšie miesto :lol: .
Wickyy & Classy
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1841

Re: Trojdňový pretek

Poslaťod tera » Štv 10.03.2011 7:10

no to viem, že musí byť kontrola, ale neviem, kto ju môže vykonávať :nwm:
tera
Big Dog
 
Príspevky: 1916
Bydlisko: Horná Streda

Re: Trojdňový pretek

Poslaťod lucik » Štv 10.03.2011 7:42

Ak je plánovaná akcia, kde sa stretnú psy (vlastne asi nie len psy), musí byť ohlásená na okresnú či krajskú veterinárnu správu. Očkováky musia byť kontrolované, no môže to zabezpečiť hocikto (kto vie, kde má tú pečiatku v očkováku hľadať). Ale OVS (KVS) je oprávnená poslať nejakého človeka na kontrolu (veterinára) a ak ten zistí nedostatky (že niekto očkovák nemá, alebo má, ale nemá platné očkovania), organizátor má problém..
A million words would not bring you back. I know because I´ve tried.
Neither would a million tears. I know because I´ve cried.
I miss you, my black angel Gipsy!
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5960
Bydlisko: Piešťany

Re: Trojdňový pretek

Poslaťod tera » Štv 10.03.2011 7:46

Lucik ďakujem, s nahlásením na RVPS mi je to jasné, to je vybavené...takže mi stačí zohnať niekoho, kto tie očkováky pozrie :smile:
koľko je tam tá hranica (počtu psov), ktorú spomínala Wicky?
tera
Big Dog
 
Príspevky: 1916
Bydlisko: Horná Streda

Re: Trojdňový pretek

Poslaťod lucik » Štv 10.03.2011 7:59

podľa mňa tam nejde o počet, ak je to raz akcia so psami, oficiálna, tak to tak musí byť.. :nwm:
veď tam predsa nejde o tie očkováky samotné, ale o to, aby sa tam psy niečím nenakazili!
A million words would not bring you back. I know because I´ve tried.
Neither would a million tears. I know because I´ve cried.
I miss you, my black angel Gipsy!
lucik
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5960
Bydlisko: Piešťany

Re: Trojdňový pretek

Poslaťod starr » Štv 10.03.2011 10:13

lulu939075 píše:Ahoj, všimla som si že vela z vás sa venuje viac aktivitám, a preto sa mi v hlave zrodila myšlienka, čo usporiadať trojdňové neoficiálne psie preteky? Moja čisto hrubá predstava je jeden deň dog trekking, dalši deň natural agility a posledný deň výstava alebo dogdencing, podla toho ktorá skupina či začiatočník, pokročilý atď. Nad miestom som uvažovala, len nikdy som nič také neorganizovala, takže ani neviem aké všelijaké potvrdenia by k tomu mali byť. Pre mňa v uvahu pripadá, les dlhé diely, les koliba alebo železná alebo vinohrady nad račou(kde sa ale moc neorientujem) Keďže som ale rodáčka z Dlhých dielov najradšej by som bola za dlhe diely kde je aj možnosť stanovania pre mimo BA :lol: Čo na to poviete? Nejake rady skúsenosti ohlasy????


Ja by som sa chcela spýtať, že čo je to "natural agility"?

A aká výstava, orieškiáda, či? :hi:

A ešte sa chcem spýtať, že súťažiaci by sa museli zúčastniť všetkých troch dní či je to dobrovoľné? Lebo by napr. agility nerobíme, čiže pre nás by bola zaujímavá orieškiáda (výstava) a dogtrekking. Ten deň, kedy by bolo agility, by pre nás nemal moc zmysel.

Keď sme z BA alebo z okolia, tak by sme tam nemuseli spať, ale mohli by sme prísť každý deň tam priamo na miesto, že?

A inak super nápad, a keďže som vyrastala v Karlovke, tak ja som za :joint:. Alebo aj za iné samozrejme. Napr. nejaký Kačín alebo nejaká lúka či pláň v Devínskej alebo tak?
Kto je proti nám, keď On je s nami? Keď máme Krista, tak nikdy neprehráme.
starr
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3770
Bydlisko: behind the field

Ďalší

Späť na Pozvánky na podujatia