kuskus

Podeľte sa snami o Vaše recepty.

kuskus

Poslaťod Atrioša » Pia 22.08.2008 17:58

Včera som zaimprovizovala. Kúpila som v Bille silne mäsové bravčové rebrá cca 600g. Krátko som ich povarila, vybrala. Nakrájala som 1 mrkvu na koliečka (sa mi páči, že ju netreba šúpať :no: ), vhodila do vývaru. Kým sa uvarila, tak sa odparilo dosť vody a ja som už len prisypala trochu ovsákov a kuskus a odstavila. Za 5 min. kuskus napučal (niekoľkonásobne zväčší objem) a vznikla mrkvičkovo-ovseno - cestovinová príloha k mäsku. Pes len zalizoval. :lol:
Keďže som úplny začiatočník, opravte ma ak som niečo spravila nevhodne. Díky. :smile:
Máme šteniatka - Vianočnú jedenástku. Pozrite ku nám na www.gordonseter.sk
Atrioša
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 108

Re: kuskus

Poslaťod Amaguk » Pia 22.08.2008 21:10

to vyzera celkom mnamozne :jop:
nas tiez lubi kuskus - napr. s vajcom ci tvarohom, takze raz za cas dostane na spestrenie jedalnicka - bio celozrnny :hi:
"You must be the change you wish to see in the world." Mahatma Gandhi

"I've seen a look in dogs' eyes, a quickly vanishing look of amazed contempt, and I am convinced that dogs think humans are nuts." John Steinbeck
Amaguk
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12115
Bydlisko: Karpaty

Re: kuskus

Poslaťod Daida » Uto 21.07.2009 10:25

co je to kuskus? :ha:
Obrázok
Daida
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 300
Bydlisko: Liptovský Mikuláš

Re: kuskus

Poslaťod Katka:) » Sob 29.08.2009 8:28

to je vlastne ryza su to take male gulky
Katka:)
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 87
Bydlisko: Michalovce

Re: kuskus

Poslaťod adushiik4 » Str 23.09.2009 15:20

Nie su to nahodou cestoviny? :heh:
adushiik4
Šampión
 
Príspevky: 2147
Bydlisko: Michalovce

Re: kuskus

Poslaťod renqa » Str 23.09.2009 16:39

Ja tiež neviem čo je kuskus.... :nwm: To tie cestoviny malé guľaté?
renqa
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3300

Re: kuskus

Poslaťod adushiik4 » Str 23.09.2009 21:15

Renqa presne :jop:
adushiik4
Šampión
 
Príspevky: 2147
Bydlisko: Michalovce

Re: kuskus

Poslaťod nero.a.lusi » Sob 03.10.2009 12:34

kuskus je tarhoňa nie? :lol:
Je tvoj priateľ, tvoj partner, tvoj obranca, tvoj pes. Ty si jeho život, jeho láska, jeho vodca.Bude tvoj verne a úprimne až do posledného dychu.Dlhuješ mu byť hoden tohoto zbožňovania.
nero.a.lusi
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 54
Bydlisko: Bratislava

Re: kuskus

Poslaťod Tobin » Sob 03.10.2009 13:09

http://www.podhajska-rk.szm.sk/popina/afrikas/afr0001.htm
"V Senegale sa kus-kus chystá na špeciálnej nádobe "kuskusire", kde v dolnej časti dusíme mäso so zeleninou a krúpy. KUS- KUS sa pripravuje vo vrchnej časti na pare, preto musia byť vo vrchnej časti kuskusira otvory."
Nielen v Senegale, ale skoro v celej severnej Afrike. Kuskus su sice krupy (nie cestovina!), ale sa pripravuju vzdy s maskom - hovadzim, jahnacim...., takze kuskus je po psickarsky "kompletne vyvazene krmivo" :yes:
Obrázok
Tobin
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1992
Bydlisko: Bratislava - Petržalka

Re: kuskus

Poslaťod Brona » Pon 21.12.2009 11:19

My sme kus kus este neskusali (iba ja :lol: ), ale ked vravite, ze psiska sa zalizuju, tak vyskusame! Inak kus kus sa vyraba z tvrdej psenice, ktora sa spracuvava na "krupicu". Pouzivaju sa myslim cele zrna, takze je tam aj vela vlakniny.
Brona
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 128
Bydlisko: Košice

Re: kuskus

Poslaťod yloveyou10 » Ned 27.12.2009 9:13

Wow zaujimaveeee
Ktokoľvek si môže myslieť , že si nikto, ale tvoj pes vie , že si stredom vesmíru.(Pam Brovn ) Pes je jediné stvorenie na svete, ktoré ťa miluje viac, ako seba a zarmúti ťa len vtedy, keď odíde do psieho neba.. (Josh Billings)
yloveyou10
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 148


Späť na Recepty