Acana

Sem píšte všetko ohľadne granúl.

Re: Acana

Poslaťod Shel-chan » Str 09.04.2014 2:25

No co ja viem, ci by som tam davala take nadsene smajliky, ak musis ku KOMPLETNEMU krmivu pridavat psylium, aby sa pes nepo :kak:, tak asi nie je az take kompletne... A hlavne pri 4-mesacnom psovi.
Skusali ste uz davat samotne krmivo aj bez toho, ze ci to bolo len prechodne? Ci menite znacku nakoniec?
only expect the worst, and you'll always be either right or nicely surprised
(and they say i'm not an optimist!)
-----------------------------------------------------
http://www.sheimi.sk
Shel-chan
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5360
Bydlisko: Bratislava – Lamač

Re: Acana

Poslaťod crazy » Sob 26.04.2014 17:05

Ano, skusala som uplne na zaciatku, prechodne to zial nebolo. Dopapali sme to balenie Acany s Psylliom a zmenili sme na Trainera Fitness.
crazy
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 81

Acana

Poslaťod Balu19 » Sob 30.08.2014 22:06

Ahojte

Vedeli by ste mi poradit ?
Presiel som z RC na Acanu Puppy Junior, mam bradaca maleho, fenku a na obale je nehorazne davkovanie, ze 5 mesacny psik by mal zjest denne 270g. Pri RC mala necelych 120g, cize nejake 2kg balenie mi vydrazalo cez 20 dni. Pri tejto Acane by to bolo ledva na 10dni co sa mi zda nehorazne malo.
Pritom zas na internete som nasiel zas asi dve rozdielne davkovanie, cize dokopy tri rozdielne. Ja jej davam tak 40-45g na jednu davku 3x denne.
Je to prvy psik tak budem vdacny za kazdu poznamku.

Dakujem
Balu19
Okoloidúci
 
Príspevky: 4

Re: Acana

Poslaťod Marco Varhol » Ned 31.08.2014 9:56

Puppy & Junior:
Feeding Guidelines:
Do 5kg davkovanie 120g
Do 10kg davkovanie 150g

Je dolezite si vsak uvedomit ze toto je premiove krmivo nie je specialne urcene pre danu velkost plemena ale je urcene pre vsetky velkostné plemena steniat.
To znamena, ze moze priniest pre niektore plemena zdravotne riziko pocas vyvoja. Podiel N-latok, pomer Ca a P atd...
Marco Varhol
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2455
Bydlisko: Bratislava, Nottingham

Re: Acana

Poslaťod Balu19 » Ned 31.08.2014 10:24

Cize mozem ostat pri tych 120g..ok...a ako to mam postupne zvysovat? kedze ma teraz 4 mesiace coskoro 5 ci stale rovnako ?

A na co sa mam zamerat ci jej dane krmivo vadi/ nevadi ? zatial je spokojna si myslim, akurat par krat po obede mala trosku riedsiu stolicu inak pekne pevne...
Balu19
Okoloidúci
 
Príspevky: 4

Re: Acana

Poslaťod Marco Varhol » Ned 31.08.2014 14:03

Ked ma 5 kg uz mu mozes davat vyssiu davku do 150g.

Kedze krmivo ma Ca 1.7 % a P 1.1% pri 32% NL je pre vacsie plemena nevhodne.
Marco Varhol
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2455
Bydlisko: Bratislava, Nottingham

Re: Acana

Poslaťod Balu19 » Ned 31.08.2014 17:30

Zatial ma len 4Kg ..cize ked dosiahne tak 5 resp. tesne pred 5 tak jej zvysim davku ?

A ta Acana je teda pre nu ako male plemeno vhodne?
Balu19
Okoloidúci
 
Príspevky: 4

Re: Acana

Poslaťod luciiik » Sob 06.09.2014 17:41

Chcem prejst s mojim malym hafanom na acanu, ma 7 rokov, myslite ze je to uz senior? :nwm:
Obrázok
luciiik
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1617
Bydlisko: Nitra

Re: Acana

Poslaťod lenli » Sob 06.09.2014 18:54

Pokial sa nesprava ako senior resp. nema problem s nadvahou tak by som senior nedavala.
lenli
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 591
Bydlisko: Bratislava

Re: Acana

Poslaťod luciiik » Sob 06.09.2014 19:29

Tak on ako senior urcite nie. :lol: On ma kondicku na rozdavanie, aj spravanie, vsetko. :smile: Tak dakujem za radu, ostavam pri klasike. :yes: :jop:
Obrázok
luciiik
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1617
Bydlisko: Nitra

Re: Acana

Poslaťod Balu19 » Uto 09.09.2014 19:24

Este otazocka, pre maleho bradaca (v dospelosti bude mat ja neviem 7-8kg) mam to puppy&junior, aj predajca mi povedal ze OK
Ale ci by nebolo lepsie jej dat to puppy small breed ? to je pre psov do 9kg v dospelosti.
Dakujem
Balu19
Okoloidúci
 
Príspevky: 4

Re: Acana

Poslaťod luciiik » Uto 09.09.2014 20:59

Balu, prisposob hafanovi. :smile: Moj maly pes napriklad nerad jedol male granule tak sme tiez davali take, co su pre vsetky druhy plemien. A len sa tak zaprasilo. :lol: Takze kludne mozes davat hociktore. :yes: Ono v zlozeni zvacsa nejaky radikalny rozdiel nie je. :smile:

Mna by zaujimalo ci nahodou nevie niekto kde by som zohnala vzorky. :nwm: Myslela som ze v jednej predajni acanu vazia, ale nevazia. Byvaju na vystavach? Nejako som si ich tam nikdy nevsimla.
Obrázok
luciiik
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1617
Bydlisko: Nitra

Re: Acana

Poslaťod luciiik » Str 17.09.2014 10:50

Ludia, rozhodujem sa medzi Pacifikou a Wild Prairie. Pacifika ma vysoky obsah bielkovin. Na co je to dobre, alebo na co to nemusi byt dobre? :nwm: Ide to 7 rocnemu malemu hafanovi.
Plus, co je pravda na tom, ze pes by nemal jedavat dlhodobo rybacie granule? Nam ryba chuti najviac. Preto sa pytam.
Priznam sa, v tomto som uplne v lese. :hi:
Obrázok
luciiik
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1617
Bydlisko: Nitra

Re: Acana

Poslaťod 4iveta » Sob 20.09.2014 13:11

dobrý deň,som tu nová a chcela by som poznať názor administrátora na krmivo.Ridgebacku krmime Acanou,granule striedame-large bread,pacifica,kuracia atď.,mala aj granule Image-tuším Španielske.Nemá problémy,je zdravá,dostáva ku granuliam samozrejme aj varené mäso-kuracie,kuracie a bravčové srdcia,cestoviny,ryžu,občas syr,rada vylizuje jogurty :-)Čivavka dostáva granule Trainer mini-striedame rôzne.Prípadne čo by ste nám poradili aké granule,pretože je veľmi veľa rakoviny aj u psov,dávam za krmivo dosť peňazí,pretože chcem dať psom dobrú stravu,ale stále mám pochybnosti.Ridgebacka má 4 roky a čivava dva.Ďakujem
4iveta
Okoloidúci
 
Príspevky: 1

Re: Acana

Poslaťod luciiik » Uto 14.10.2014 10:49

4iveta - neviem ci ti zrovna admin poradi. je na tebe cim budes krmit, treba si sledovat psa, co mu vyhovuje, aku ma stolicu, kondiciu, srst. Bohuzial nemyslim ze rakovine sa da nejakym sposobom vyhnut. :ua:

Ja sa chcem spytat ci mi vie niekto povedat akej velkosti je acana pacifika. Nikde to neviem najst. Ci to ta mala zgrana nasa bude aj chrumat ked bol zvyknuty na granule pre male plemena. :lol:
Obrázok
luciiik
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1617
Bydlisko: Nitra

PredchádzajúciĎalší

Späť na Granule a konzervy