Diétne granule pre Yorka

Sem píšte všetko ohľadne granúl.

Re: Diétne granule pre Yorka

Poslaťod Rafi87 » Pon 13.02.2023 21:03

chápem,, granulky bez maska nespapá,, zo začiatku chcela do granúl šunkový salám s 97% masom, ale radšej jej mama varí, kedže v salámoch sú soli atd,, a masko jej nedáva vela, len akurát tolko aby spapala granule,,

konzervy nemá rada, skúšali sme :lol:

napíšte mi teda prosím nejaké konečné riešenie, že ako a kolko jej dávať?

otázka na administrátora alebo moderátora, v jednom elektro fóre mám vyhradenú tému ktorá je len moja a tam si píšem svoje otázky a tak,, tam ma už každý pozná,, a tak sa chcem spýtať, nemohol by som mať aj tu takú vlastnú tému?
mal by som aj iné otázky a nechcel by som zakladať X tém :smile:
Rafi87
Šteniatko
 
Príspevky: 89

Re: Diétne granule pre Yorka

Poslaťod wer » Pon 13.02.2023 21:13

Konecne riesenie - ubrat. Nieco..

K druhemu dotazu - nemyslim si, ze je to dobry napad - staci pouzit "hladat". Je tu toho naozaj velmi vela popisaneho, aj kvalitny obsah, odporucam citat.. inak to vychadza nazmar a nie kazdemu sa chce rozpisovat a pisat dokola to iste... aj ini uz riesili obdobne problemy, dostali odpovede, da sa z toho krasne cerpat.
Inak tu je tema na napady na zlepsenie fora, mozete skusit tam.. viewtopic.php?f=2&t=24611&start=195
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12736
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Diétne granule pre Yorka

Poslaťod Rafi87 » Pon 13.02.2023 21:49

v poriadku, uberieme z granúl a aj z mäsa,, ale potešilo by keby ste mi sem napísali napr 3 druhy granúl ktoré odporúčate a ktoré majú menej tých tukov a sacharidov,, a skúsil by som jej kúpiť,,
Rafi87
Šteniatko
 
Príspevky: 89

Re: Diétne granule pre Yorka

Poslaťod Ulf » Uto 14.02.2023 11:47

Hmm, taká klasika s ktorou asi nič nepokazíš je Brit - Care. Majú aj nejaké weight loss grančle, tutok: https://krmivo-pre-psov.heureka.sk/brit ... cifikacia/ . tuky 10%, to by šlo. Kokos, ale strašne drahé, som prekvapená, už som dlho granule nekúpila veru...

Tiež som kedysi riešila všelijaké granule, mala som pribratého kastráta doma, ale také úplne light granule nechutili, to je jak keby si dával tie ryžové chlebíčky, to bola len taká ľahká špongia, ble. Ale tie mali 7%, to už bolo ozaj málo.
They say good-bye to their family, to supply the needs for your. Show some respect and thank to truck drivers.
Ulf
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 590
Bydlisko: Kalinkovo

Re: Diétne granule pre Yorka

Poslaťod Rafi87 » Uto 14.02.2023 13:21

paráda, dakujem
a tej malej aké granulky alebo čo dať? je velmi chudučká, nechce papať, len velmi málo,, máme tie hapy dog a aj royal starter, skúšali sme aj miešať, aj masko pridať, aj mrkvu a nič,,
Rafi87
Šteniatko
 
Príspevky: 89

Re: Diétne granule pre Yorka

Poslaťod Domca » Uto 14.02.2023 14:29

Tie BC weight loss sú ale fakt len na úpravu hmotnosti, nie je moc ideálne ich kŕmiť dlhodobo, tých 10% je už moc málo (pokiaľ pes nemá vyslovene nejaké problémy) a celkovo králik je také chudé, "oničom" maso. Ani by som nešla do nejakých granúl vyslovene na úpravu hmotnosti asi, len by som vybrala nejaké v rozmedzí 14-možno aj tých 16% - vo všeobecnosti majú granule pre malé psy viac bielkovín aj tukov, lebo to spália rýchlejšie, ale keď pes nemá moc pohybu tak samozrejme, že to prispieva k ukladaniu tuku (nemá kde tú energiu využiť) - ak k tomu ešte dostáva veci pomimo :smile:
Napr Brit Care lososové, alebo zverina - oni nemajú moc receptúr pre malé psy s nízkym obsahom tuku, neviem či veľkosť granuliek je tiež jedno...ja mám tie Sensitive Venison, mám 23kg psa a tie granule mi neprídu nejak obrovské.

BC má aj receptúru Mini (aj pre Yorky) ak by ste sa rozhodli pre dospelú skúsiť túto značku, tak možete skúsiť vybrať aj pre malú niektoré
The reason people find it so hard to be happy is, that they always see the past better than it was, the present worse than it is, and the future less resolved than it will be.
Domca
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1875
Bydlisko: Brno/Liptov

Re: Diétne granule pre Yorka

Poslaťod Rafi87 » Uto 14.02.2023 14:36

rozhodli sme sa, že zatial nejdeme teda do toho, teraz má aj tak kúpené nové vrece granúl, spravíme to tak, ako nám bolo poradené, raz denne, a čo nespapá pojde mačkám a naučia sa štekať :lol: večer dostane ešte tú jednu paličku whimzees dental stix xs 7,5g a koniec,, potom už len druhý deň,,

a malej čo dáme aby papala to ešte nevieme,, možno skúsime kapsičku

a aby som nezabudol ďakujem tu všetkým za radu :smile:
Rafi87
Šteniatko
 
Príspevky: 89

Re: Diétne granule pre Yorka

Poslaťod Ulf » Uto 14.02.2023 14:49

Nooo, nepapača mám teraz doma a veru už sme sa uchýlili k rôznym bizárom včetne omáčky na špagety :ach: Tomu sa už vraví zúfalstvo. Ale hej, kapsičky/konzervy sú dobrý nápad, dajte ale tam pomenej najprv. Inak tá naša už aj konzervy aktuálne ohrdla.. Musím zas počkať pár mesiacov kým jej dôjde chuť :aaa:
They say good-bye to their family, to supply the needs for your. Show some respect and thank to truck drivers.
Ulf
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 590
Bydlisko: Kalinkovo

Re: Diétne granule pre Yorka

Poslaťod Domca » Uto 14.02.2023 15:59

Tak jasne keď máte celé vrece granúl, to je aj zbytočné kupovať zas niečo nové, to radšej vyskúšať najprv ten menežment...držím palce :jop:
The reason people find it so hard to be happy is, that they always see the past better than it was, the present worse than it is, and the future less resolved than it will be.
Domca
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1875
Bydlisko: Brno/Liptov

Re: Diétne granule pre Yorka

Poslaťod Rafi87 » Uto 14.02.2023 18:02

dnes nám kuriér doniesol 5 balení whimzees paličky, je výpadok a nedá sa nikde zohnať, mesiac som ich hladal ale zohnal som ich aj ked rovno z pekla, pre moju lásku všetko,, no a v balíčku bol darček,, čo to je za granulky? nepočul som ešte o nich
Prílohy
IMG_20230214_165706.jpg
IMG_20230214_165658.jpg
Rafi87
Šteniatko
 
Príspevky: 89

Re: Diétne granule pre Yorka

Poslaťod Elis » Uto 14.02.2023 20:37

Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6395
Bydlisko: Praha

Re: Diétne granule pre Yorka

Poslaťod Domca » Str 15.02.2023 11:45

Carnilove je rovnaký výrobca ako Brit Care (Vafo Praha) - je to taká nadupanejšia verzia
The reason people find it so hard to be happy is, that they always see the past better than it was, the present worse than it is, and the future less resolved than it will be.
Domca
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1875
Bydlisko: Brno/Liptov

Re: Diétne granule pre Yorka

Poslaťod Rafi87 » Štv 27.04.2023 10:24

ahojte, znova som to ja, mojim Yorkom som začal kupovať tieto granulky https://www.krmiva.sk/eshop/dogs-chef-d ... 6269.xhtml

Veľmi im chutia, ale dospelej teda 4 ročnej by som radšej kupoval aspoň na 3 mesiace diétne granulky, ako som tu už písal má dosť nadváhu, pohybu má málo, celé dni len leží a keď je na dvore len sa pomaly presúva, nebehá a ani nič, a bojíme sa že o pár rokov dostane nejakú chorobu,, z dog chef granúl dostáva len polovičku, a stále je hladná, ako verím jej keďže dostáva toho fakt málo na jej vek a váhu., a preto by som chcel diétne granule.
prosím poraďte nejaké dobré
má 4.5r a cca 4.50kg aspoň na 4kg keby vedela schudnúť tak by sme boli happy,. keď sa s malou hrajú tak rýchlo sa zadychčí a unaví
(je kastrovanä)
Rafi87
Šteniatko
 
Príspevky: 89

Re: Diétne granule pre Yorka

Poslaťod Domca » Pia 28.04.2023 10:05

Ak sa chceš vyslovene zamerať na reguláciu hmotnosti primárne stravou, tak by som sa poradila s veterinárom a šla do niektorých veterinárnych granúl na úpravu hmotnosti, napr Royal Canin Satiety.

U Dogs Chef máš ale aj iné receptúry s nižším obsahom tukov a bielkovín, napr Rabbit alebo Venison - takže aj to je možná cesta :smile:
The reason people find it so hard to be happy is, that they always see the past better than it was, the present worse than it is, and the future less resolved than it will be.
Domca
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1875
Bydlisko: Brno/Liptov

Re: Diétne granule pre Yorka

Poslaťod Rafi87 » Pia 28.04.2023 10:11

dakujem za radu, poradím sa teda s veterinárom a uvidíme, že čo povie :smile:
Rafi87
Šteniatko
 
Príspevky: 89

PredchádzajúciĎalší

Späť na Granule a konzervy