TBF granule cez MLM

Sem píšte všetko ohľadne granúl.

Re: TBF granule cez MLM

Poslaťod Puk » Pia 06.09.2019 12:17

elis, granula je VŽDY len zo surovín, ktoré vznikli z odpadu pri potravinárskej výrobe. A ten odpad môže byť buď absolútny šunt, alebo môže mať svoj stupeň kvality (lacáky, drahšie krmivá, alebo lacnejšie krmivá sa úspešne - neúspešne hrajúce na kvalitné, ak to ponímame v porovnaní s kvalitou surovín - kvalita nemôže byť lacná). Ale ak si niekto myslí, že pri výrobe v potravinárstve ide povedzme do párok pre ľudí múka, lebo mäso ide do granúl pre psov, tak je Tebou spomínaný trotl. Alebo má predstavu, že Kaufland berie len kuracie trupy, zatiaľ čo tony kuracích pŕs (z domácich zdrojov :aaa: ) idú do granúl pre psov :heh: Čo dať skôr? Osobne by som to kilo mäsa volil malému plemenu v bežnej záťaži zdravotne OK. Ale napr. šteňaťu veľkého plemena by som dnes skôr volil granule. Kvalitné granule, lebo tá záruka vyváženosti pri dobrej značke je väčšia, ako u majiteľa barfistu - laika. Ono mäso a granule nie sú len otázkou proteínov, je tam celý súbor ďalších a neraz pridaných (alebo aj "nechcene" pridaných ďalších vecí). U mäsa (alebo "mäsa") je neraz problém dopátrať sa pôvodu, napriek tomu že zákon hovorí jasne. Lebo - je rozdiel povedzme kurča z Brazílie, Poľska, Číny, či Slovenska... Ale je každého osobnou vecou, ako a čím kŕmi.
Puk
Big Dog
 
Príspevky: 1833

Re: TBF granule cez MLM

Poslaťod Elis » Pon 09.09.2019 10:39

Puk píše:Ale napr. šteňaťu veľkého plemena by som dnes skôr volil granule


jako -nedelas mi to jednodussi :lol:
jak mam vybrat to s nizkym obsahem bilkovin a doufat, ze v tech nizskych bílkovinách nejsou jen posilovaky, ale fakt něco normálního a využitelného? :angel:
ach jo...
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: TBF granule cez MLM

Poslaťod Puk » Pon 09.09.2019 14:04

Offtopic: Mňa už viacerí pasovali za zmrda! :hi: :joint: :haha:
Puk
Big Dog
 
Príspevky: 1833

Re: TBF granule cez MLM

Poslaťod Floro F1 » Uto 10.09.2019 19:23

Hydrolyzáty sú glutamáty... pisane aj ako kvasnicový extrakt...
Floro F1
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5

Re: TBF granule cez MLM

Poslaťod Peso77 » Pia 22.05.2020 16:55

Viete mi niekto poskytut blizsie info o TBF granulach a tvrdeniach ze si to delica granule?
Peso77
Okoloidúci
 
Príspevky: 1

Re: TBF granule cez MLM

Poslaťod Puk » Uto 26.05.2020 12:42

Hydrolyzát bielkovín je výsledok hydrolýznej úpravy živočíšneho produktu, ktorý vzniká známym technologickým postupom, pričom konečným výsledkom je (väčšinou) bielkovinový koncentrát. Pochopiteľne, mal by byť uvedený a jednoznačne deklarovaný pôvod zdroja bielkovín. Tu chcem povedať, že nestačí napr. pôvod : kurča... Lebo telo kurčaťa sa"skladá" z viacerých súčastí - od prsnej svaloviny, cez perie, až po zobáky. :oo: VŽDY treba vychádzať z toho, že výroba granúl je založená na spracovaní odpadu pri výrobe pre ľudský konzum. Len hlupák môže očakávať, že spracované budú kuracie prsia, tak, ako to udáva reklamný slogan s nádherne naaranžovanou fotkou! A aj napriek vyhláseniam o výlučnom spracovávaní státisícov ton čistého mäsa "spod Tatier"... :heh: Takže - proteínová hydrolýza by s kvasnicami (kvasinkami) nemala mať nič spoločné. A ešte jedno : keďže je dnes kopa psov intolerantných na kuracinu (prosím nezamieňať deklarované poultry a chicken), ku ktorej "prišli" práve konzumáciou "aušusu", dnes sa hydrolýzou "rozbíja" dlhý proteínový reťazec z kuracieho proteínového zdroja na dĺžku pod 18 tisíc daltonov. Takýto reťazec je schopný "spracovať" aj intolerantný psí organizmus. Ale toto je drahý a nákladný proces a 1000% to nie je ani jediná komerčná značka, ktorá takýto hydrolyzát dekladuje!
Puk
Big Dog
 
Príspevky: 1833

Re: TBF granule cez MLM

Poslaťod Elis » Uto 26.05.2020 13:51

Puk píše:A aj napriek vyhláseniam o výlučnom spracovávaní státisícov ton čistého mäsa "spod Tatier"...


btw. slovo "maso" ze slozeni zmizelo... :lol:
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: TBF granule cez MLM

Poslaťod Puk » Str 27.05.2020 18:45

Elis píše:
btw. slovo "maso" ze slozeni zmizelo... :lol:


Offtopic: Osobo, že Ty si koleduješ! :heh: :heh: :heh:
Puk
Big Dog
 
Príspevky: 1833

Predchádzajúci

Späť na Granule a konzervy