Bodreek

Sem píšte všetko ohľadne granúl.

Bodreek

Poslaťod ivanpa » Str 05.06.2019 21:47

Nové granulované krmivo pre psov vyrábané na Slovensku.

Bodreek sú krmivá zrodené pod Tatrami s bohatými holistickými receptúrami, s vysokým obsahom lokálneho mäsa, ovocia, zeleniny a rastlinných extraktov.
Bližšie info na
https://www.bodreek.sk/
ivanpa
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 595

Re: Bodreek

Poslaťod mirocl » Štv 06.06.2019 17:17

Nie je to Exor z Dogfora? On mal/má dvoch ČSV a robil s granulami. Aj tu mal tuším na starosti granulovú tému.
...sme nekonečným oceánom uväzneným v akváriu vlastnej mysle...
mirocl
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 168

Re: Bodreek

Poslaťod Margita » Štv 06.06.2019 18:13

Ano je,teraz Je dosť aktivny Na fb v jednej granularskej skupine
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Bodreek

Poslaťod Puk » Sob 08.06.2019 11:01

ivanpa píše:Nové granulované krmivo pre psov vyrábané na Slovensku.

Bodreek sú krmivá zrodené pod Tatrami s bohatými holistickými receptúrami, s vysokým obsahom lokálneho mäsa, ovocia, zeleniny a rastlinných extraktov.
Bližšie info na
https://www.bodreek.sk/



Ivan, ľudia sú nachylní uveriť ledajakej hlúposti... :heh:
Puk
Big Dog
 
Príspevky: 1833

Re: Bodreek

Poslaťod Aris » Sob 08.06.2019 12:17

Puk, môžeš to nejak rozviť? :smile:
Ja stále neviem čo si myslieť, na FB v tej skupine je to prezentované ako niečo úžasné, ale ja teda neviem :nwm: môžete sa mi tu k tomu vyjadriť niekto nestranný? Bolo by fajn kŕmiť slovenským krmivom, ale zas nechcem ísť kvalitou dole.
Offtopic: Mne tá moja dora totiž odmieta žrať mäso :pac:
Všichni se můžou přetrhnout, aby zachránili Hitlerův mozek, ale když ho člověk voperuje žraloku lidožravému, tak to najednou zašel příliš daleko!
Pazuzu, you ungrateful gargoyle!
Aris
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2681
Bydlisko: Kysuce

Re: Bodreek

Poslaťod Puk » Ned 09.06.2019 11:03

Môžem.
A bez vírenia vášní, pretože... :smile: Ľudia sú strašne citliví a neradi čítajú o sebe to, čo robia oni druhým. :heh:
Takže rada : prečítaj si zloženie a porozmýšľaj nad reálnymi možnosťami a napísaným. A ak sa rozhodneš, kúp a vyskúšaj. Ak psovi sadne a po pol roku bude všetko OK, kŕm ďalej. Ak nesadne, hľadaj ďalej.
Puk
Big Dog
 
Príspevky: 1833

Re: Bodreek

Poslaťod Connie » Ned 09.06.2019 11:22

Zloženie: Mäso 56%* (čerstvé morčacie, čerstvé králičie, vykostené sušené bravčové, čerstvé bravčové), ryža, tuky a oleje (hovädzí loj, bravčová masť, ľanový olej; konzervované vit.E), zemiakové vločky, konopné prebiotikum, kukurica, mrkva, cvikla, hrušky, petržlen, jablká, čierna jarabina, bovinný kolagén, pivovarnícke kvasnice, huminové látky, špenát, výťažok z jedlého gaštanu, pestrec mariánsky

Analytické zložky: proteíny 28%, oleje a tuky 18%, anorganické látky 7,5%, vláknina 3,5%, vápnik 2%, fosfor 1,2%, vlhkosť 8%


Mne tam vadí to, že sa obsah mäsa udáva v čerstvom stave - reálne je ho tam o dosť menej, keďže tak 80% z toho je voda. No a keďže tam nie je napísaný percentuálny podiel ostatných surovín, bohvie na akom mieste reálne mäso stojí. Tiež mi prekáža kukurica a podiel bielkovín a tukov.

Som si istá, že to mnohým psom krmivo sadne, najmä tým mladým a aktívnym, ale pre moje toto asi nebude. Možno tak mladším, čo sú na BARFe, ako občasný doplnok alebo náhrada. Ale ak by som tým kŕmila staršiu, buď jej odídu ľadviny alebo z nej bude ešte väčšia guľa. :ha:
'"Dogs never bite me - just humans" - Marylin Monroe
„Live fast, love hard, die young.“ - Janis Joplin
Connie
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1725
Bydlisko: Pezinok

Re: Bodreek

Poslaťod vavrena » Ned 09.06.2019 13:25

Aris píše:Ja stále neviem čo si myslieť, na FB v tej skupine je to prezentované ako niečo úžasné


myslíš v tej jednej skupine, v ktorej je výrobca Bodreeka adminom? :smile: jasné, že si bude krmivo chváliť, veď ho vyvinul, vyrába a predáva. A ja verím tomu, že sám vložil do svojho krmiva najlepšie kompromisy, ktoré sa dali urobiť, že určite niečo musel oželieť, a niečo sa možno podarilo lepšie.
V každom krmive musíš vedieť čítať marketingové vložky a medziriadkové fakty (ako ten podiel čerstvého mäsa), a granule budú vždy granule, priemyselné krmivo, ktoré muselo podľahnúť určitým kompromisom, aby sa dalo skladovať, predávať, aby pasovalo tak nejak všeobecne všetkým psom, aby hovienka boli podľa želania majiteľov... Ale nesadne každému jednému psovi, lebo aj pes je okrem svojej plemennej príslušnosti aj individuál.
Kupujúcich môže tešiť, že tentokrát je to najlepšie mäso lokálne a nie " z voľne žijúcich jeleňov z Nového Zélandu" :no:
vavrena
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2958
Bydlisko: Galanta

Re: Bodreek

Poslaťod Exor » Uto 11.06.2019 11:38

Podiel masa v krmive Bodreek nie je udavany v cerstvom stave. Podiel 56% je udavany v susine, co deklarujeme na obale aj na webe. To, ze v zatvorke je uvedene aj vstupujuce cerstve maso bez udaneho podielu este neznamena, ze je cely podiel masa v cerstvom. Udaje o cerstvom kralicom, morcacom a bravcovom su tam len preto, aby kupujuci vedel, ze to maso vchadza do fabriky v cerstvom stave. Ale 56% uz je po vysuseni. V cerstvom stave by sa to pohybovalo az cez 80%. Co sa tyka bielkovin a tukov, je to tak, ako to je, ako si to ziadalo vyse 300 chovatelskych stanic,ktorych sme sa pytali a 200 kynologov. Druha receptura bude slabsia.

Kto komu bude verit, to necham na vas. Ale ja vystupujem pod svojim menom. Som Lukáš Michalička a nebojím sa postaviť za svoj názor, nebojim sa napisat zo svojho profilu. Ja totiz znacky neohovaram, ale pomaham ludom ucit sa citat zlozenia sam. Ja som ja. Ktokolvek ma moze kontaktovat a pytat sa. Ktokolvek ma moze vidiet na vystave a bude vediet ze som to ja. Bodreek skvele vonia po mase, chuti aj nezravcom a nepouziva ziadne cinske mucky. Je to tu s masom trochu naopak ako v ostatnych krmivach.
Exor
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 923
Bydlisko: Nitra

Re: Bodreek

Poslaťod Puk » Uto 11.06.2019 13:17

4., Ale k faktom : Na vreci s krmivom je údaj o 56% podiele mäsa v čerstvom stave (sušená je len časť bravčového), tak si tú sprostosť aspoň opravte - v tomto vlákne je zobrazené vrece s etiketou! 56% podiel mäsa v sušine je len túžba, pretože:
a., 56% mäsa v sušine nikto nedokáže zlepiť do granule technicky (momentálne niet technológie, možno neskôr). Lisovať asi áno, ale nie som si istý. Týmto môžete argumentovať ľuďom, čo extrudér nikdy v živote nevideli, ale majú ku Vám bezmedzný obdiv...
b., 56% podiel mäsa v sušine nikdy v analýze nehodí 28% podiel bielkovín. Vždy nepomerne viac.
c., 56% mäsa v sušine nikdy nebude mať fosfor tam, kde udávate v krmive Vy, ale podstatne vyššie. A neodvolávajte sa na Orijen, o tom len snívajte ďalej...
d.,Cena krmiva s 56% podielom mäsa nikdy na pulte EKONOMICKY nemôže stáť 3 eurá za kilo! Ďalším faktom je, že jediný bitúnok na morky (Veľký Slavkov, pre Vašu info) produkuje ročne 130 ton mäsa. Koľko z morčacích pŕs sa ujde do Bodreeka to nevie ani Starý Dunčo a ponechám na zdravom úsudku čitateľa. Len na koniec - na SK nie je schválený bitúnok na králiky (Zistiteľné na stránke RVPS). Takže - zdroj pochybného mäsa, no neviem, nech si to preberie každý sám. Čo sa týka bravčového mäsa - porušila sa kopa bitúnkov SK, ošípané sa chodia porážať do okolitých štátov. Podiel potreby Slovenska je pokrytý produkciou len na 37%, ostatné sa dováža. Takže sotva budeme poznať pôvod, že... :heh:
5., Hráte sa tu na veľkého, urazeného odborníka a vyrobíte krmivo : pre všetky plemená a pre všetky vekové kategórie v jednom. Nuž, podľa Vás je kŕmenie podľa tejto analýzy v poriadku u šteňaťa Cane corso, rovnako ako u dospelého yorkšíra, či starého labradora.... :nwm: Ale to sa akosi nezhoduje s Vašimi odbornými príspevkami tu pred pár rokmi... Či ste naštudovali niečo nové?

PS. Granule pre psov sa vždy robili a vždy budú robiť len z potravinárskeho odpadu! A ak má niekto predstavu, že do Bodreeka, či hoci do AG, idú morčacie prsia a do obchodu morčacie trupy, potom mu jeho ilúziu neberiem.
Puk
Big Dog
 
Príspevky: 1833

Re: Bodreek

Poslaťod Elis » Uto 11.06.2019 14:45

Exor píše:Ale 56% uz je po vysuseni. V cerstvom stave by sa to pohybovalo az cez 80%.


Tak ono uz maso neobsahuje 80% vody ?? :oo: :ach:
Sorry, ale dal uz jsem necetla - hlava mi tyhle vypocty podivne nepobira..
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Bodreek

Poslaťod Exor » Uto 11.06.2019 15:22

Dnes už takmer každý extrudér dokáže zapracovať 65% mäsa v sušine. Aj v ČR aj SR tieto technológie sú. Ak si myslíš, že limit je niekde pod 55%, tak si na omyle. Dnes už existuje extdudér, ktorý dokáže zapracovať 96% živočíšnej zložky.
Čo sa týka fosforu, Orijen ho má o 0,1% menší a Applaws o 0,1% väčší a to sú obe krmivá nabúšené mäsom. Purizon, ktorý má 37% bielkovín (adult jahňa) má len 0,9% fosfor, teda o 0,3% menej ako Bodreek. Purizon Black angus má 39% bielkovín a fosfor 0,92%. Tu je jasne vidieť, ako si úúúúúplne mimo.
K surovinám. Dokiaľ si niečo nevyrábal, nenakupoval, tak netušíš o čom píšeš. Bodreek nemá žiadne mäso z bitúnkov. Ani jeden druh mäsa nepochádza ani z bitúnkov, ani z fariem. Zasa je to to tom, že nemáš vedomosti, kde všade sa dajú zohnať mäsá a v akej kvalite. Tu sa nebavíme o nejakom odpade z bitúnku, to garantujem. Škoda len, že sa nesmiem rozpísať viac o dodávateľoch, pretože mi to výrobca zakázal. Ale kvalita je ďaleko vyššia. Avšak keby som prezradil zdroje, kdejaký chytrolín by si zajtra otváral fabriku. 3€ za kilo, pri tejto kvalitatívnej úrovni je úplne adekvátne. Samozrejme, distribútorovi z UK sa to možno nezdá, keďže práve on je ten medzičlánok, ktorý dovozové krmivá navyšuje. Keď sa kmrivo vyrobí na slovensku a prechádza len cezomňa s malou maržou do obchodov, logicky ja lacnejšie, ako keď sa na ňom nabalí niekoľko distribučných kanálov, dovozca pre ČR, dovozca pre SR atď. A ty to veľmi dobre vieš. To, že má nejaké krmivo väčšie marže, že niekto na krmive zarobí aj 30-40€ ešte neznamená, že to krmivo je lepšie, alebo vstupné suroviny kvalitnejšie. Mal som obchod, viem aké marže majú niektoré krmivá. To radšej v psíčkarskom fóre ani nebudem rozoberať.

Kritizujete teda all life stages systém. Teda pre všetky plemená a vekové kategórie. Isteže, pre každé plemeno treba iné krmivo, ideálne ak je cane corso, aj york na obrázku. To je najvhodnejšie. Takže zlé sú legendárne značky ako Canidae, Carna4, niektoré receptúry Acana a Orijen, Timberwolf, Taste of the wild, FirstMate, niektoré z produktov GA tiež. Tým pádom Royal a Hills sú vzor. Klasika, toto sa mi páči. :D
Exor
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 923
Bydlisko: Nitra

Re: Bodreek

Poslaťod Exor » Uto 11.06.2019 15:23

Elis píše: Tak ono uz maso neobsahuje 80% vody ?? :oo: :ach:
Sorry, ale dal uz jsem necetla - hlava mi tyhle vypocty podivne nepobira..


To nikde nepíšem. Píšem o celkovom obsahu mäsa v čerstvom stave (ak by som ho chcel takto uvádzať). Pretože Bodreek sa skladá z troch druhov čerstvého mäsa a jedného sušeného mäsa vykosteného a to vykostené ma inú vlhkosť, keďže je už vysušené. Nehovorím teda o 80% vlhkosti, ale o 80% mäsa v celkovej zmesi.
Exor
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 923
Bydlisko: Nitra

Re: Bodreek

Poslaťod MisheliQ » Uto 11.06.2019 15:27

Exor % bielkoviny a fosforu poukazuju na surovinu, ktora bola pouzita, ak sa nemylim :no:
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Re: Bodreek

Poslaťod Exor » Uto 11.06.2019 15:31

Áno. A Bodreek má úplne štandardnú hladinu fosforu, dokonca úplne adekvátnu k bielkovinám a množstvu mäsa. Ale ako si vysvetlíme, že Purizon, ktorý je bielkovinami a mäsom nabúšený (cez 60%), tak ten má o 0,3% nižší fosfor ako napr. Brit, ktorý má okolo 30-35% mäsa a 26% bielkovín? Preto poukazujem na to, že nie vždy to vychádza.
Exor
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 923
Bydlisko: Nitra

Ďalší

Späť na Granule a konzervy