Granule pri opakovanych clostridiach

Sem píšte všetko ohľadne granúl.

Granule pri opakovanych clostridiach

Poslaťod Gulino » Pon 21.12.2015 9:08

Mam vazny problem so psikom, ktory sa taha uz pomaly viac ako rok. Obisli sme viacerych veterinarov, zial, ziaden okrem toho, ze do psika napchali ATB mi nepomohol. Vraj mam studovat a najst riesenie. To sme boli u viacerych.

Psa som odmalicka krmila granulami. jemu vsak nechutili, odmietal zrat, aj ked sme hladali vhodnu znacku, skriabal sa, vracal zltu penu, veterinar mi poradil varit. Tak sme varili. Eliminacnou dietou sme dospeli k tomu, ze jedol zemiaky a morcacinu, zeleninu, neskor ryzu a morcacinu, zeleninu. No, opat sa vyskytli traviace problemy, ktore riesim v kuse od novembra minuleho roka. Presla som aj na granule Platinum iberiko+greens, kde nie su obilooviny a nepretrzite pes dostava aj probio pastu Probican.
Pri odberoch trusu mu su opakovane zistene clostridie perfengers, pricina preco ich ma vsak nie je znama. Pes vonku nic nahodne nezozerie, nikto mu nic okrem granul Platinum iberiko+greens nedava zrat, pije cistu detsku balenu vodu. takze pri akomkolvek krmeni, ktore som opisala sa mu tieto bakterie premnozuju raz za 3-4 mesiace a sposobuju akutne silne hnacky, s obcasnym vracanim. parazity nema, su previdelne testovane tiez.

Nema niekto podobny probklem so psikom, nakolko mi veterinarmi bolo odporucane, aby som skusala granule, ktroe sadnu. Neporadili mi ziadne, ich pristup je katastrofalny, ATB predsa nemozem psa napchavat kazdy stvrtrok.
Gulino
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 338

Re: Granule pri opakovanych clostridiach

Poslaťod citroniq84 » Str 23.12.2015 19:37

am s textu mi vychadza ze ak pes nic ine nezere zo stravy to nema z vody tiez nie cize len neboli mu dane dobre lieky ono samo sebov moze byt chyba aj v tych zmenach vet lekarov ze kazdy zacal svoju obvyklu proceduru obvyklim liekom rovnakeho tipu len sa inac vola a chudak pes uvediem priklad dostal 3 lieky rovnake len kazdy robi ina firma a ked nezabral ten prvy tak ani tie dalsie dva nie ako mne stoho vychadza len to ze to nema dobre preliecene tie antibiotika tam treba jako tam ameriku neobjavime ja napriklad vet nemenim ale vzdy su 2 v zalohe a konzultujem a vzdy podam ten liek ktory poradia 2 s troch veterinarov a hlavne o temer kazdom ked si das meno do google tak ti najde jeho stranku nieake skusenosti ludi a hlavne kolko robi kde studoval a tak samozrejme aj preferencie pacientov s inych stranok a potom by som si tak nasiel aspon 2 dobrych vzdy sa poradil s oboma nez by som zacal psika liecit nieako
citroniq84
Junior
 
Príspevky: 282

Re: Granule pri opakovanych clostridiach

Poslaťod Gulino » Štv 24.12.2015 9:42

Skor som myslela, ci sa tu nenadje niekto, kto ma podobny problem, nie je vylucene, ze to moze byt zo stravy, pravdepodobne vadi niektora zlozka, ktora bola zastupena v kazdom druhu krmiva. Len neviem co.
pripadne som tu hladala cloveka, ktory vyzivou psov zaobera.
Gulino
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 338

Re: Granule pri opakovanych clostridiach

Poslaťod Puk » Štv 24.12.2015 14:12

Gulino, clostrídia perfringens nie je až taká výnimočná v črevnom trakte psa. Pes ju zvláda, problém je, keď sa premnoží a hlavne sporuluje, vtedy sa vytvárajú toxíny, ktoré spôsobujú zdravotné problémy. Dlhodobejšie podávanie antuibiotík by malo vrátiť psa do normálu. Pokiaľ sa to u tvojho psa v pravidelných intervaloch vracia, potom sa buď jedná o nedostatočné vyliečenie, alebo o znovunakazenie psa. To je možné z niekoľkých zdrojov - prvým je krmivo - klostrídie sa nachádzajú bežne na flóre a hlavne v morských rybách a mäse všeobecne. rovnako je zdrojom aj iný druh mäsa tepelne neupraveného (varom sa klostrídie ničia). Je možný aj prenos zo psa na psa. Ty si musíš poradiť teoreticky s možnými zdrojmi a eliminovať od nich svojho psa. Čo sa týka stravy - neviem, skúsil by som mesiac dôsledne variť, hlavne mäso. Nič surové! Do krmiva pridať pre a probiotiká a zvýšiť ako podporu vlákninu. Žrádlom viac spraviť nedokážeš. Možno by som na ten mesiac celkom vylúčil akékoľvek granule. A po mesiaci by som zvolil niečo kvalitné, určite bez morských rýb, radšej na báze kvalitnej kuraciny a skôr radu sensitive. Dôležité je vrátiť telu po antibiotickej kúre imunitu, t.j. začať ju posilňovať. Ale ak psovi nezamedzíš do budúcna styk so zdrojom klostrídií, tieto problémy sa budú opakovať.
Puk
Big Dog
 
Príspevky: 1833

Re: Granule pri opakovanych clostridiach

Poslaťod ivettstar » Sob 23.01.2021 11:14

Dobrý den. Mozem sa opýtat či ste ten problem vyriešili? Riesime to isté ,hrozné hnačky, vsetky testy vysli super az na zistené clostrydie. Dostala na mesiac antibiotiká a royal canin gastro low fat. Hned sa vsetko upravilo.Akonáhle antibiotiká dobrala do pár dní boli hnačky naspat. Pomohlo vám niečo? Máme 9 ročnú yorku.
ivettstar
Okoloidúci
 
Príspevky: 2

Re: Granule pri opakovanych clostridiach

Poslaťod Puk » Uto 26.01.2021 8:31

Početnosť klostrídií nie je problém stravy, jeho druhu či značky. Problém klostrídií je zdravotný problém, ktorý treba riešiť primárne!!!! RC veterinárna rada len liečbu dopĺňa a možno uľahčuje ( v každom prípade predražuje), ale tiež samotný problém nerieši. Preto najprv a v prvom rade riešiť zdravotný stav s kompetentným vetom.. Moja rada - var! Preto, lebo jednak u 9 ročného yorka by to problém nemal byť a v druhom rade môžeš okamžite reagovať výmenou surovín, čo pri granuliach nie je možné (keď kúpiš vreca a nezaberá máš len dve možnosti - skŕmiť, alebo vyhodiť a kúpiť ako ďalší pokus iné). PS. dlhodobé podávanie ATB deptá imunitu a organizmus je potom náchylnejší k infekciám, ktoré tiež treba liečiť a vytvára sa začarovaný kruh! Pozri, čo píšem vyššie v predchádzajúcom príspevku.
Puk
Big Dog
 
Príspevky: 1833

Re: Granule pri opakovanych clostridiach

Poslaťod ivettstar » Uto 26.01.2021 10:55

Skusali sme aj varit kuracinu ale ked vysadila ATB žlté slizké vodové hnačky sa vrátili, ked sme nasadili low fat RC tak sa prehánanie vrátilo ale stolica držala ako tak pokope a žlté sa nevrátili. Pri testoch jej vysiel aj mierne zvýšený pankreas tak vetoš povedal ze je to normálne po hnačkách ale potrebujeme to zrazit dole tak preto low fat. Granule jej celkom vyhovuju az nato ze je po nich viac hladná.Teraz je zase na metronidazole týzden kedze v noci ju 3x prehnalo a bojím sa ze sa zlté hnačky vrátia. Najhoršie je ze ju tiez nechcem drzat dlhodobo na ATB ale uz neviem čo robit.Keby bez nich vydrzí aspon pár mesiacov ale nie týzden. Ak nezaberie ani táto dávka odporúčajú mi urobit endoskopiu či náhodou nemá IBD imunitného problému čo by bolo horšie kedze tam by sa museli nasadit kortikoidy a to je ešte horšie ako atb kedze to z dlhodobého hladiska mozu poškodit orgány.
ivettstar
Okoloidúci
 
Príspevky: 2

Re: Granule pri opakovanych clostridiach

Poslaťod Puk » Uto 26.01.2021 12:32

Vymeň veta. Odkiaľ si?
Puk
Big Dog
 
Príspevky: 1833


Späť na Granule a konzervy