Dogforácka fotografická súťaž - 8. kolo

Rôzne slovné hry.
Pravidlá fóra
Tieto fóra slúžia na diskusiu o hrách, v žiadnom prípade tu neuverejňujte linky na nelegálny download týchto hier ani neveďte diskusiu smerom k získaniu týchto diel nelegálnymi cestami.

Re: Dogforácka fotografická súťaž - 8. kolo

Poslaťod kives » Str 06.07.2016 9:02

všetky super, ale ten rambo výskok :jop:
kives
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2890
Bydlisko: Košice

Re: Dogforácka fotografická súťaž - 8. kolo

Poslaťod Aris » Pia 08.07.2016 22:23

Tému nespĺňame, ja mám pri vode dosť čo robiť so psom a o foťák sa bojím, ale my trávime leto takto :smile:
rony3.jpg
Všichni se můžou přetrhnout, aby zachránili Hitlerův mozek, ale když ho člověk voperuje žraloku lidožravému, tak to najednou zašel příliš daleko!
Pazuzu, you ungrateful gargoyle!
Aris
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2681
Bydlisko: Kysuce

Re: Dogforácka fotografická súťaž - 8. kolo

Poslaťod Bára » Ned 10.07.2016 19:40

Tak ja som sa dnes pohrala trochu pri vode :ha:
A keďže môj foťák zostal preventívne (kvôli vode) doma, tak fotené Canon EOS-1D Mark IV, objektív Sigma 35mm F 1.4 art

exif 1/1600 sec, f 1.8, ISO 100
CR4C4433.jpg


exif 1/1600 sec, f 2.8, ISO 100
CR4C4343.jpg
Bára
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1938
Bydlisko: Bratislava

Re: Dogforácka fotografická súťaž - 8. kolo

Poslaťod Vikiki22 » Ned 10.07.2016 20:24

Tak OK, niečo sa celkom podarilo aj mne... :hi:Fotené s OLYMPUS SP590UZ.

P7080243.JPG
P7080246.JPG
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11060
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Dogforácka fotografická súťaž - 8. kolo

Poslaťod clupko » Ned 10.07.2016 21:46

Bara, ta s klobukom je bohovska! :heh:
ja som to tesne stihla, vcera vecer sme sa vratili z dovolenky, a kukam, ze zhodou okolnosti asi aj splnam zadanie :lol:

DSC_002600.jpg

exif: nikon D5100, 50mm, f/2, 1/500s, ISO 1000
It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living.
clupko
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1916
Bydlisko: za horami

Re: Dogforácka fotografická súťaž - 8. kolo

Poslaťod Kulunuru » Ned 10.07.2016 23:18

Uff, 18 minut po zaverecnej. :lol: Ale hadam mi to este prejde. Zadanie sice po technickej stranke (spondy bokeh) tak uplne nesplnam ale radovanky letne / vodne su myslim evidentne. :smile:

_DSC1235_2.jpg
Kulunuru
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 374
Bydlisko: Mogorscigel

Re: Dogforácka fotografická súťaž - 8. kolo

Poslaťod erik70 » Pon 11.07.2016 9:21

Kulu - to vyzerá jak keby si ho tam nasilu hodil :lol: !
A ešte sa mi páči Bárina "vodná surikatka" :haha: !
A ja som nestihla ísť cez víkend na priehradu... :plac: ..tak tento raz sa nezapájam...čo už...
erik70
Snoopy
 
Príspevky: 130

Re: Dogforácka fotografická súťaž - 8. kolo

Poslaťod Kulunuru » Pon 11.07.2016 9:55

Erik70 ano, vyzera a tvari sa ako by tam bol nedobrovolne :lol: . Ale mozem zarucit ze zvieratko zachytene na fotke nebolo do nicoho nutene a nebolo ohrozene jeho zdravie ani zivot. :lol:

Clupko fakt to si fakt fotila na 1000 ISO? Mne na 1000 ISO 5100ka davala teda iny sum. :oo: Tu ho prakticky nevidno. Ono rozlisenie fotky je nizke ale i tak sa mi to zda pekne ciste. V com robis PP? Topaz? Kludne sa mozes rozpisat aj detailnejsie ak sa ti chce. :yes: :aaa:
Kulunuru
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 374
Bydlisko: Mogorscigel

Re: Dogforácka fotografická súťaž - 8. kolo

Poslaťod Bára » Pon 11.07.2016 9:56

Mňa tiež prekvapilo také vysoké ISO :lol:
Bára
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1938
Bydlisko: Bratislava

Re: Dogforácka fotografická súťaž - 8. kolo

Poslaťod clupko » Pon 11.07.2016 10:17

sum tam je, zmensenie mu dost pomaha. mozem vecer dat fotku vo full rozliseni. do tej 1000ky to este zvlada, ale viac uz je moc :lol:
inak sa mi nedalo, on sa tam s tou palicou valal, tak cas uzavierky uz nepustil, s clonou sa uz o moc nizsie tiez nedalo ist. ale mam pocit, ze mi to neostri moc dobre, skoro vzdy sa snazim ostrit na oci a skoro nikdy nie su oci ostre :ach:
postproces lightroom, ale sum neodstranujem, lebo to neviem dobre spravit :lol: skusala som aj capture one, a niektore veci sa mi pacili viac nez v LR, ale na ten som uz zvyknuta. a navyse v capture one som nevedela odstranit fialovu (ci zelenu? teraz neviem) chromaticku aberaciu na jeden klik :joint:
It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living.
clupko
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1916
Bydlisko: za horami

Re: Dogforácka fotografická súťaž - 8. kolo

Poslaťod Kulunuru » Pon 11.07.2016 10:26

Ou yes, diky. Capture One. Ja zas neviem dostat do ruky Lr. Inak pri f2 uplne presne zaostrit neni uplna sranda. Ja prave s novym sklom zistujem ze automatika je pri f2.8 nie vzdy spolahliva. Hlbka ostrosti je dost nizka a pri pohybujucom sa psikovi (respektive inom objekte) spravne zaostrit nie je ziadna sranda. :oo: Ale v mojom pripade este chyba cvik takze je to mozno aj tym. :lol:
Kulunuru
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 374
Bydlisko: Mogorscigel


Re: Dogforácka fotografická súťaž - 8. kolo

Poslaťod Kulunuru » Pon 11.07.2016 19:58

DikiViki :lol:

Inak je jedenasteho vecer, mozem hlasovat alebo ako? Bo je nejak ticho. Nik uz nepridava ale ani nik nehlasuje. :nwm:
Kulunuru
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 374
Bydlisko: Mogorscigel

Re: Dogforácka fotografická súťaž - 8. kolo

Poslaťod Kulunuru » Uto 12.07.2016 7:58

Nikto nic? Tak zacnem ja. :smile: Nuz, materialu na hlasovanie je pomenej ale jednoznacne to ani zdaleka nie je. :yes:

Rozhodol som sa hlasovat pre Derika a teda Margitu. Nie, tentokrat to fakt nie je pre to ze je to Margita. :lol:
Fotka sa mi paci. Derikov vyraz bez oci je uplne paradny a ceresnickou na pivnej torte je to, ze poznam "pribeh" k tej fotke a viem si teda spojit ten jeho usmev s konkretnym uspechom ktory sa mu podaril. :heh: A to prebije aj to, ze ine fotky su kvalitnejsie (Bara, Clupko napriklad), kedze Stano urcil ako jedno z kriterii kvalitu. :ahoj:
Kulunuru
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 374
Bydlisko: Mogorscigel

Re: Dogforácka fotografická súťaž - 8. kolo

Poslaťod wer » Uto 12.07.2016 8:01

no, to zadanie bolo diskriminujuce... :lol:

ja davam hlas postarsej dame s klobukom. :joint: bara
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

PredchádzajúciĎalší

Späť na Hry