Problémové správanie po pôrode / sučka odmieta šteňatá

Poradňa pre začínajúcich chovateľov.

sučka po pôrode

Poslaťod borinka » Pia 17.04.2020 12:57

Pred 6 dňami sa nám narodili šteniatka,fenka s PP, je prvorodička, socializovaná , citovo naviazaná na mňa, prvé dva dni bolo všetko v poriadku, ležala pri malých, kŕmila, na tretí deň začala od nich odbiehať, spávať vedľa koterca nie s nimi, nakŕmi ich , očistí a ide preč, mi to pripadá také mechanické, spraví čo musí a rieši si svoje, a ďalší problém je keď som tam ja nemôžem sa na ne ani pozrieť, žiarli na pozornosť čo dávam im, pokiaľ som tam ja a náhodou sa zobudia a plačú ani ich nenakŕmi len žiada maznanie odo mňa, musím odísť s miestnosti. Mal niekto podobnú skúsenosť?
borinka
Okoloidúci
 
Príspevky: 1

Re: sučka po pôrode

Poslaťod Margita » Pia 17.04.2020 13:08

Myslím,že je prirodzené,že si matka chráni svoje mláďatá a prípadných narusitelov odháňa,hlavne jej daj pokoj a zbytočne ju neotravuj ,pokiaľ stence sú spokojne nepistia tak je všetko v poriadku
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: sučka po pôrode

Poslaťod jakut » Pia 17.04.2020 13:37

Nás to čaká o pár dní, tiež som zvedavá ako to bude prebiehať u nás.
16 labiek, 8 ušiek a 4 ňufáčiky....
jakut
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 907
Bydlisko: košice-okolie

Re: sučka po pôrode

Poslaťod Slausa » Pia 17.04.2020 14:12

Offtopic: male ovecky? :aaa:
Slausa
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1483

Re: sučka po pôrode

Poslaťod jakut » Pia 17.04.2020 14:16

Slausa píše:Offtopic: male ovecky? :aaa:

jop, Dia už má brušisko, prvý vrh, keby sme vedeli že dôjde covid asi nekryjeme, aj tak sme váhali, nás prehovorili.
16 labiek, 8 ušiek a 4 ňufáčiky....
jakut
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 907
Bydlisko: košice-okolie

Re: Problémové správanie po pôrode / sučka odmieta šteňatá

Poslaťod Margita » Pia 17.04.2020 14:22

Jakut držím palce,aj si niečo nechavas?
Aj adela sa riesila či áno či nie,a akurát táto situácia,no uvidíme a hlavne nájsť krycieho psa je dosť umenie
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Problémové správanie po pôrode / sučka odmieta šteňatá

Poslaťod Vikiki22 » Pia 17.04.2020 14:22

borinka, ak sú štence spokojné, neplačú, sú napapané a oddychujú, tak je všetko v poriadku. Pre suku je samotný pôrod a starostlivosť o štence veľmi veľká psychická záťaž, práveže je super, si vie od nich oddýchnuť. A že si šteniatka chráni, je prirodzené. Skús ju skôr uistiť, keď si pri štencoch, že je všetko v poriadku. A keď chce sama kŕmiť štence, tak ju nechaj. Každá suka je iná, nie je to žiadny problém. Keď štence začnú chodiť, zase sa bude správať inak, to sa zmení.
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11060
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Problémové správanie po pôrode / sučka odmieta šteňatá

Poslaťod jakut » Pia 17.04.2020 14:36

Margita píše:Jakut držím palce,aj si niečo nechavas?
Aj adela sa riesila či áno či nie,a akurát táto situácia,no uvidíme a hlavne nájsť krycieho psa je dosť umenie


Ešte nie sme rozhodnutí, uvidíme čo sa narodí, na 3 máme už predbežných záujemcov. Sme kryli s Elvisom, sme dlho zvažovali v hre boli viac psov, brali sme do úvahy veľa vecí, ak niekedy budeme druhý krát kryť, tak mám už vybratého iného psa.
16 labiek, 8 ušiek a 4 ňufáčiky....
jakut
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 907
Bydlisko: košice-okolie

Re: Problémové správanie po pôrode / sučka odmieta šteňatá

Poslaťod Vikiki22 » Pia 17.04.2020 15:40

Offtopic: Ako ti je dobre. Ja som na Freyu hľadala vhodného psa 3 roky, s Torvi to nebude o nič ľahšie. :heh:
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11060
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Problémové správanie po pôrode / sučka odmieta šteňatá

Poslaťod jakut » Pia 17.04.2020 15:50

Offtopic:
Vikiki22 píše:Offtopic: Ako ti je dobre. Ja som na Freyu hľadala vhodného psa 3 roky, s Torvi to nebude o nič ľahšie. :heh:

Elvisa sme vyberali už s tým, že do budúcnosti potencionálne.. som dlho uvažovala kvôli povahe, Elvis je skrytý teriér :heh: neviem to inak pomenovať, má to v sebe ale robí všetko tajne :)) len keď si myslí, že ho nevidíš
včera zožral zo stola pol pekáča koložvárskej kapusty :au: Diana vie že na stôl nie, Xena ešte neprišla na to že to ide, ale henten nie, ak zacíti šancu :heh: :heh: :heh:
16 labiek, 8 ušiek a 4 ňufáčiky....
jakut
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 907
Bydlisko: košice-okolie

Predchádzajúci

Späť na Chovateľstvo