Šteniatka

Poradňa pre začínajúcich chovateľov.

Šteniatka

Poslaťod jar323 » Štv 15.05.2008 5:27

Cawte newedel som aku tu temu mám nazvať tak som ju nazval tak ako vidíte chcel som sa spítať včera moja sučka mala pôrod má krásnych 6 šteniatok ale mám jeden problém ked sa chcem k nim priblížiť a ona je v búde tak na každého vrčí ani ja sa jej ani ich nemôžem dotknúť ale ked je von z búdy môžem si ju hladkať kolko chcem (ani podstielku som nemohol vymeniť až teraz sa mi to niako podarilo) v čom je problém??? alebo čo mám robiť???
jar323
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 69

Re: Šteniatká

Poslaťod Tasha » Štv 15.05.2008 6:13

Asi ti nedôveruje. Chráni si šteniatka. Nechajte ju tak. Zober ju na malú prechádzku a vy zatiaľ skontrolujte, či sú šteniatka potrebné a všetko ostatné. Robte to takto kým vám ich sama neukáže. Je to také čudné. Moja fena by na mňa nikdy nezavrčala. Tej predchádzajúcej som s pôrodom pomáhala a bolo to bezpróblemov. Počkaj si na radu skúsenejších, ale tebe odporúčam riešiť to zatiaľ takto...
Tasha
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1920
Bydlisko: Galanta

Re: Šteniatká

Poslaťod jar323 » Štv 15.05.2008 12:33

no sak dik skusime to tak no aj ja si myslím že si ich chce chrániť ale samizdá že to troška preháňa nikomu sa nechce dať pohladkať alebo priblížiť ked je v pôrodnej debni
jar323
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 69

Re: Šteniatká

Poslaťod Silwuska » Štv 15.05.2008 13:59

Hold no tak vam neveri nikomu :ach: ono to je o fstahu...
Silwuska
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6539
Bydlisko: Trnava

Re: Šteniatká

Poslaťod jar323 » Štv 15.05.2008 14:41

no ale pred tým všetko normálne sak sa s nou každý den hrávam chodím s nou na prechádzky sedávam a hladkávam ju dávam jej jesť češem ju tak potom newem v čom robím chybu
jar323
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 69

Re: Šteniatká

Poslaťod meggie26 » Štv 15.05.2008 15:43

podla mna by si jej mal dat najavo ze aj ked na teba vrci jednoducho si steniatka pozries a hotovo. predsa ty si na stupienkoch nad nou a ty si chces pozriet steniatka tak to aj urobis.... nestrpela by som od mojich fien ze by ma nepustili ku kotiacej bedni....jedna moja fena ma raz napadla po porode razne sme si to vysvetlili a uz potom nikdy nebol problem.... :nwm:
Každý úspech, ktorý dosiahneme, nám vytvorí nepriateľov.
Ak chceme byť obľúbení, musíme byť priemerní. (Eddie Murphy)
meggie26
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2362
Bydlisko: Nitra

Re: Šteniatká

Poslaťod jar323 » Štv 15.05.2008 16:40

no teraz už aj vychádz von a hladkám si ju už aj v búde ale niako moc sa jej to nepáči ale budem musieť spraviť tak ako si povedala diki za radu
jar323
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 69

Re: Šteniatká

Poslaťod Tasha » Štv 15.05.2008 20:39

meggie26 píše:podla mna by si jej mal dat najavo ze aj ked na teba vrci jednoducho si steniatka pozries a hotovo. predsa ty si na stupienkoch nad nou a ty si chces pozriet steniatka tak to aj urobis.... nestrpela by som od mojich fien ze by ma nepustili ku kotiacej bedni....jedna moja fena ma raz napadla po porode razne sme si to vysvetlili a uz potom nikdy nebol problem.... :nwm:


Meggie, aj ja by som to tak robila. To je samozrejmosť, ale ak sa niekto v psoch nevyzná a nedokáže fene, že jednoducho ho bude musieť poslúchať, tak sa to môže skončiť škaredo. Pozor na to. A pri Jar 323 mám taký pocit (nič v zlom), že to so psami nevie, tak ako my. Je pekné sa o psa starať, hladkať, kŕmiť, ale vzťah je aj o niečom inom. A ten pes to veľmi dobre vie
Tasha
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1920
Bydlisko: Galanta

Re: Šteniatká

Poslaťod jar323 » Pia 16.05.2008 5:42

tak poradte presnejšie čo mám robiť chcem rady od vás skusenejších
ale ked víde s debny vrtí chvostíkom akoby nič a ani nezavrčí vonku aj poslúcha všetko normálne
jar323
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 69

Re: Šteniatká

Poslaťod Ivanka.P » Pia 16.05.2008 8:16

Jar - ja mám pocit, že ste celý pôrod nechali na ňu /oprav ma ak som si zle domyslela/ a celkovo sa toho ešte musíš vela učiť. Tebe by som ja poradila, nechať to už na ňu, aby si ten vsťah medzi tebou a fenkou ešte viac nepokazila. Nech ju zoberie niekto na 5 min. prechádzku a ty medzitým skontroluj štence a vymeň podstielku ak treba :no:
Ivanka.P
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2735
Bydlisko: Bratislava

Re: Šteniatká

Poslaťod unicorn » Pia 16.05.2008 9:25

je to bezne spravanie u vlkov. ale u psa :otaznik:
dokonca aj jeden pan co choval vlkov, co tu raz niekto daval link na jeho stranky (neviem ci nie amaguk), ked sa jeho vlcica starala o steniatko NO, tiez ho nepustila prve 2 tyzdne, alebo tak. skus vyckat ona by mala po case sama vyjst s nimi von a predstavit vam ich.
do tej doby, ich budes musiet kontrolovat tak ako ti radili ostatni.
Obrázok
unicorn
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 693
Bydlisko: KE

Re: Šteniatká

Poslaťod Tatiana » Pia 16.05.2008 10:48

taketo spravanie byva u prvorodiciek caste,ale sucka by si mala dat do vrhu zasahovat aspon od clena rodiny ktory sa o nu stara,ako som citala mam z toho tiez dojem ze rodila bez pritomnosti cloveka a teraz nevie co ma cakat,vyplyva z toho aj ze vlastne nema vytvoreny pevny vztah a doveru ,je normalne ked vrci na cudzieho ale na svojho pana by nemala,potrebnu manipulaciu so stenatami treba urobit,odvazit,skontrolovat pupky,to by mala strpiet bez problemov,inak iba v case jej nepritomnosti s umytymi rukami,mozno po par dnoch sa ukludni :no:
Obrázokwww.tanyastaffs.wbl.sk
www.lacnesteniatka.sk
Tatiana
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2051
Bydlisko: partizanska 89,95617 solcany

Re: Šteniatká

Poslaťod Ulfheiðr » Pia 16.05.2008 11:56

Tiež by som veľmi nedoporučovala fene "rázne niečo ukázať", lebo ak sa to spraví zle, tak je sakra veľký problém, ktorý sa môže skončiť veľmi šeredne, dostaneš fenu do stresu, ešte väčšieho ako je teraz a buď zostaneš pokúsaný ty, alebo so stresu pozabíja šteniatka..
Tak ako povedali predomnou, fena je nedôverčivá a toto nejaké ukazovanie nezmeni, ešte zhorší. Dôvera sa nadobúda postupne, takže pomali a trpezlivo sa treba k šteniatkam približovať a navyknúť fenu na to, že na nich ostane váš, alebo len tvoj, pach, keď sa vrátite s prechádzky. Nič netreba uponáhľať a už vôbec nie na fenu akýmkoľvek spôsobom tlačiť.
Držím palce.
“The scuba diver dives to look around. The freediver dives to look inside.
Ulfheiðr
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6089
Bydlisko: riečny kilometer 1852

Re: Šteniatká

Poslaťod jar323 » Pia 16.05.2008 14:12

ja som chcel byť pri nej aj ked rodila len ked vrčala už vtedy a nechcela nas k nej pustit tak som sa len z dalšia díval a ked som sa priblížil ona vrčala
troška sa to zlepšilo ked vibehne von a ja sa priblížim k bude zoberiem si šteniatko ona sa len díva ale nevrčí len ked je ona s nimi v bude iba vtedy diky za radu necham ju tak nech rozhodne ona ako uzná za vhodné ale budem ich kontrolovať tak ako ste povedali dik
jar323
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 69

Re: Šteniatká

Poslaťod meggie26 » Pia 16.05.2008 15:07

nuz s tohto prispevku som usudila ze sucka jednoducho zistila ze ked zavrci ty ustupis a ma to co chce ona....
Každý úspech, ktorý dosiahneme, nám vytvorí nepriateľov.
Ak chceme byť obľúbení, musíme byť priemerní. (Eddie Murphy)
meggie26
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2362
Bydlisko: Nitra

Ďalší

Späť na Chovateľstvo