Šteniatka

Poradňa pre začínajúcich chovateľov.

Re: Šteniatka

Poslaťod raky » Pon 06.05.2013 7:57

hehe - nie je - ale ste iní... :heh:
raky
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4149

Re: Šteniatka

Poslaťod Sunny » Pon 06.05.2013 11:18

U nás si dvojtýždňoví satani robili spevácke a preliezacie súťaže :heh: Ale mama tiež nebola tak úplne normálna :heh: a mimo šteniat spala hneď na druhý deň.
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8294
Bydlisko: Morava

Re: Šteniatka

Poslaťod Silvuch » Uto 07.05.2013 17:01

spievat spievaju veru... A mater lezi vonku cely cas, aj v noci.. Musim na nu dohliadat a stat pri nej, nech ich nakrmi. :ach:
cize, najprv nakrmim moje dieta a potom idem krmit devat hladosov. Potom vybehat jedneho a druheho psa, a potom vybehat matku... Potom pokocikovat dieta. Vyvarit flasky, zohriat psom maso...
a tak dokola.

Ponaucenie: neda sa kocikovat so zaprahovym psom.
JSUT*

Dont panic
Silvuch
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6333
Bydlisko: Petržalka, vs srdco Malych Karpát

Re: Šteniatka

Poslaťod Silvuch » Štv 09.05.2013 17:20

už sa nesú, už sa nesú-
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
JSUT*

Dont panic
Silvuch
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6333
Bydlisko: Petržalka, vs srdco Malych Karpát

Re: Šteniatka

Poslaťod hruska » Štv 09.05.2013 17:22

joj Silvi :aaa: toto sa nerobi
hruska
Multišampión
 
Príspevky: 7379

steniatko o dve tretiny menší ako súrodenci

Poslaťod Amalia » Štv 05.09.2013 9:06

Mám šteňatá nemeckej dogy a s jedným mám problém. ked sa narodil tak som ho dosť dlho ozivovala potom sa choval normálne ale raz zachladol a od vtedy je menší a veľmi pomali pribera. Po očkovaní dostal hnačky teraz berie antibiotiká, probiotika a ešte nejakú medicínu Má niekto podobnú skusenost so steniatkom a ako to s ním dopadlo? A aké krmivo by ste mi odporucili aby začal rýchlejšie priberat? má 8 tyzdnov a do 4tyzdnov boli dokmovany každé 3 hodiny . ďakujem za každú radu
Amalia
Okoloidúci
 
Príspevky: 8

Re: steniatko o dve tretiny menší ako súrodenci

Poslaťod Puk » Štv 05.09.2013 12:49

Ako chovateľ by som mal poznať slovíčko selekcia... A používať ho nielen s ohľadom na tohto jedinca, ale predovšetkým s ohľadom na plemeno. Lebo človek, ktorý toto šteňa získa... Kľudne sa do mňa pustite, ale z pravidla : jedinec, ktorý sa nevie normálne napáriť, prežiť tehotenstvo, pôrod a prirodzený odchov, nepatrí na tento svet nespustím ani štipku! Nech to znie akokoľvek kruto, ale len toto je cesta pre udržanie zdravia ktoréhokľvek plemena. Jasné, čím dlhšie také šteňa pipleme, tým viac problémov a možno utrpenia mu spôsobujeme, aj keď si humanisticky predstierame úplný opak. Veriť a dúfať, že sa to zázračne napraví povedzme v 3 mesiacoch je blbosť! Keby selekciu dôsledne dodržiavali v prvom rade chovatelia samotní (ergo umožňovali to chovateľské kluby), dnes napr. FCI nemusela vydávať všelijaké smernice týkajúce sa ďalšieho chovu mnohých plemien... Ak šteňa zaostáva za ostatnými o tretinu, je to ... nieto ešte o dve. Neviem si to dosť dobre predstaviť - 10 kg normálne štence a 3,5 kg ...d. Čo s ním?
Puk
Big Dog
 
Príspevky: 1833

Re: steniatko o dve tretiny menší ako súrodenci

Poslaťod Margita » Štv 05.09.2013 17:15

to je skvely kandidat na vyslachtenie minidogy :lol: inak mam k tomu velmi podobny nazor ako Puk,staci sa pozriet na mikroyorkov a kripelcivavy,kam sa dostalo piplanie kazdeho nezivotaschopneho kripla
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: steniatko o dve tretiny menší ako súrodenci

Poslaťod Amalia » Pon 09.09.2013 10:30

Dakujem vám za odpovede. Jasné ja beriem vas názor. Toto steniatko si nechávam a určite by som ho nikomu nepredala. Po rozhovore s majitelkou utulku ohladom takehoto stenata mi poradila par zmien v stravovaní a musím pochválit stena za tri dni pribralo 0,8 kg. A deti ho zboznuju a spravaním je rovnaký ako ostatný surodenci, hravý a neposedí na jednom mieste, keby bol smutný a videla by som na nom že sa trápi tak určite by som ho utratila.... :( A skor som chcela vedieť ci má niekto s takýmto steniatkom skusenosť.
Amalia
Okoloidúci
 
Príspevky: 8

Re: steniatko o dve tretiny menší ako súrodenci

Poslaťod Puk » Štv 19.09.2013 10:12

Amalia, ak si toto šteňa necháš a budeš mať možnosť vidieť ako rastú a prospievajú jeho súrodenci, sama zistíš, kde je chyba. Nie je to len samotná veľkosť, ale sú to aj zmeny spôsobené fyziológiou, metabolizmom, vývinom mozgu a následnými vecami, možno i správaním, atď. Ak tú možnosť mať nebudeš, možno prídeš na to tiež. Ak sa dožijem, celkom rád si prečítam Tvoj názor, ak ho sem hodíš, povedzme za poldruha roka.
Puk
Big Dog
 
Príspevky: 1833

Re: steniatko o dve tretiny menší ako súrodenci

Poslaťod Sunny » Štv 19.09.2013 11:27

Ja len k tomuto
Amalia píše:Po očkovaní dostal hnačky teraz berie antibiotiká, probiotika a ešte nejakú medicínu.


Šteňa s akýmkolvek náznakom problému by som určite neočkovala, ale radšej počkala, kým viac podrastie, dá sa viac do poriadku. Očkovanie už tak oslabené telíčko zjavne "dorazilo" ešte viac.
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8294
Bydlisko: Morava

Re: steniatko o dve tretiny menší ako súrodenci

Poslaťod Amalia » Štv 19.09.2013 11:52

sunny To som sa dozvedela až potom čo už bol zaockovany :( a keďže sme pred 3 dňami šteniatka preockovavali, tak som chcela aby toho malého nechal tak a zaockuje sa neskor...... lenže veterinar povedal že to sa nedá že potom by mu musel znova dávať aj prvú dávku vakciny ...... aj napriek tomu som bola rozhodnutá že ho nedám zaockovat .. lenže ked knam prišiel tak ja som nebola doma a veterinar presvedčil priatela že ho treba zaockovat a tak má malý zase hnačku ale nastastie nechudne a nadalej pribera.
Už je väčšia polovica zo súrodencov aj vzrastom a aj váhou, Tak dúfam že to už bude len a len lepšie :)
Amalia
Okoloidúci
 
Príspevky: 8

Re: steniatko o dve tretiny menší ako súrodenci

Poslaťod Sunny » Štv 19.09.2013 11:58

Počkať, rozumiem tomu dobre - píšeš, že pes teraz berie antibiotika a popritom ho vet zaočkoval? Dúfam, že nie... Lebo ak hej, tak to očkovanie bolo stejne na dve veci, keďže ATB ruší funkčnosť očkovania.
Tak či tak by som toho veta nakopala do zadnice - očkovať sa predsa môže LEN zdravý pes. Áno, prvé očkovanie by tým pádom prepadlo, ale nie je náhodou zdravie psa dôležitejšie? Preočkovať sa môže aj neskôr. :hmm:
Sunny
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8294
Bydlisko: Morava

Re: steniatko o dve tretiny menší ako súrodenci

Poslaťod Amalia » Štv 19.09.2013 12:12

Antibiotiká bral len 5 dni. A on po zdravotnej stránke je v 100% stave teda bol kým ho znova nezaockoval. Ale on výzorom teda postavou a aj správaním je ro vnaký ako ostatný len je v menšom vydaní. A tak dúfam že mu hnačka znova prejde do 5dní. veď ked tak pridám fotky na porovnanie :)
Amalia
Okoloidúci
 
Príspevky: 8

Re: steniatko o dve tretiny menší ako súrodenci

Poslaťod Amalia » Str 25.09.2013 11:20

Takto už vyrástol moja mini doga :)
Amalia
Okoloidúci
 
Príspevky: 8

PredchádzajúciĎalší

Späť na Chovateľstvo