Kúpa psa cez internet

Poradňa pre začínajúcich chovateľov.

Kúpa psa cez internet

Poslaťod Sydnei » Str 08.05.2013 8:36

Ahojte . Chcela by som sa vás spýtať akú máte skúsenosť s kúpou šteniatka z internetu . Mojím dlhým snom je mať Berňáka . Máme známeho kto obchoduje zo psami a iba s overenými chovateľmi ale nevie nikde nájsť Bernského salašníckeho . Ale vravel mi aby som z internetu nekupovala . Vraj tam sú iba psi ktorých nevedia predať . Takže neviem . Musím sa priznať že som tým psom už posadnutá ... nechcem žiadneho iného :ach: Poprípade ak máte inf. že by niekto na SK predával Bernskích salašníckych psov tak mi prosím napíšte :jop:
Čím viac poznám ľudí,tým viac milujem psy
Sydnei
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 78

Re: Kúpa psa cez internet

Poslaťod Lea a Stew » Str 08.05.2013 8:57

co tak popozerat sa po nejakych chovnych staniciach? na webe ich mas urcite vela, potom staci zavolat, dohodnut sa, urcite uvitaju navstevu :smile:
Lea a Stew
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 454
Bydlisko: Nitra

Re: Kúpa psa cez internet

Poslaťod vavrena » Str 08.05.2013 9:15

Tak asi bol tvoj známy, priekupník so psami, na zlom internete. Mala by si nájsť ten správny internet, kde nie sú len psy, ktoré sa nedajú predať, a kúpiť si psa odtiaľ :joint:
vavrena
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2958
Bydlisko: Galanta

Re: Kúpa psa cez internet

Poslaťod Sydnei » Str 08.05.2013 14:09

Lea a Stew píše:co tak popozerat sa po nejakych chovnych staniciach? na webe ich mas urcite vela, potom staci zavolat, dohodnut sa, urcite uvitaju navstevu :smile:



Prezrela som už hádam všetky a nič :nwm:
Čím viac poznám ľudí,tým viac milujem psy
Sydnei
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 78

Re: Kúpa psa cez internet

Poslaťod matushka » Str 08.05.2013 14:28

Ak si ochotná aj do Čiech ísť po šťeňa, tak si pozri: http://www.kssp.cz/Chov/Menu/Nabidka-stenat.aspx , môžeš hľadať a vyberať :smile: Skoro všetci majú aj internetové stránky a šteniatka ešte nie sú zadané, takže sa môžeš s nimi v pohode dohodnúť :no: Na Slovensku podľa http://www.skssp.eu/phpmenu.php?s=30&ss=34 by mali mať v http://www.balihararanch.com/ dva vrhy šteniat, ale na stránke to nemajú napísané, tak neviem :nwm: Keď ich nekontaktuješ, nezistíš. :ahoj:
matushka
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 124
Bydlisko: Žilina

Re: Kúpa psa cez internet

Poslaťod Lea a Stew » Str 08.05.2013 18:01

tak staci kontaktovat poradcu chovu, on bude vediet o planovanych vrhoch a uz len pockat kedy sa ten vytuzeny bernak narodi, ak po nom tuzis uz dlho tak este chvila ta nezabije :smile:
len nekupuj stena od mnozitela, radsej si pockaj na chovku, mozno budu mat stena nie standartnej farby a ak ho chcel len spolocnika a nie na vystavy tak bude aj lacnejsie :smile:
Lea a Stew
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 454
Bydlisko: Nitra

Re: Kúpa psa cez internet

Poslaťod Tatranská Afrika » Str 08.05.2013 21:00

Sydnei píše: Ale vravel mi aby som z internetu nekupovala . Vraj tam sú iba psi ktorých nevedia predať .


Myslím, že v dnešnej dobe má každá chs webovú stránku a dáva inzeráty aj na internet, samozrejme to je len pre informáciu a samotný predaj je jedine osobne...
Rhodesian Ridgeback - chováme s láskou...
http://www.tatranskaafrika.sk
Obrázok
Tatranská Afrika
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2732
Bydlisko: Štôla, Vysoké Tatry

Re: Kúpa psa cez internet

Poslaťod Tinka123 » Pia 10.05.2013 18:41

Skús bazos.sk :no: my sme stade predávali a aj kupovali. Tam určite bude nejaká chs. A ak nebude tak si počkaj z chs (ako bolo už spomínané) je najlepšie. Ja by som na tvojom mieste ešte počkala a určite by som nepodporovala množiteľov. :smile:
Tinka123
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 485

Re: Kúpa psa cez internet

Poslaťod Siel » Uto 15.04.2014 12:10

Caute :)
Ja napriklad mam Ronyho z internetu , presne z Bazosa, s pani sme sa dohodli kedy mozeme prist pozret steniatka lebo ich bolo asi 6 , co mamka moja chcela vidiet hlavne rodicov ze v akom stave su, a ked sme tam prisli , a ja som ich uvidela a ze... :aaa:
A pribehlo ku mne take malicke bielucke cosi, a zacalo mi to kusat rifle....hned som vedela ze to bude laska na cely zivot :hi: :) :)
Takze ja mam velmi velmi dobre skusenosti .. :) :king:
Pes je zrkadlom tvojej duše...

Obrázok
Siel
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 108
Bydlisko: Košice

Re: Kúpa psa cez internet

Poslaťod Barbor » Štv 24.04.2014 8:43

Siel, odkial mas psika? Z akej CHS ?
Toto je na tom najhorsie, ked ludia nevedia o mnoziteloch, prides si vybrat štenucha a ked vidis tie male biele gulky tak to beres na ruky a odchadzas domov, zabudnes sa pozret na rodicov, zabudnes sa pozret na to kde vlastne ziju, na podmienky, co papaju atd lebo stojis pri brane s okolo teba skace 6 steniatok, zabudnes ze ti "chovatel" nedal ani len ockovaci preukaz...
Potom prides domov zistis ze štenuch ma srajdu s červami, zistis ze ma zapalene oči, ze ma svrab v uchu a ine lahôdky a "chovatel" odrazu ma vypnuty telefon.
Takze kupovat psika iba z CHS (pes s PP). Aj CHS inzeruju na bazosi, ale iba to ze maju šteniatka, tak ako pisala TatranskaAfrika :jop:
Barbor
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1144

Re: Kúpa psa cez internet

Poslaťod Siel » Štv 24.04.2014 9:16

No netusim z akej CHZ to bolo, ale kazdopadne, sme si prezreli podmienky v ktorich ziju, prezreli sme si aj rodicov a ich vakcinacie a take veci, ukazali nam aj ine steniatka, a pani ktora to predavala (z Janovika) vyzerala velmi seriozne, chvalabohju je u nas tyzden a pol a je v spickovej kondicii :) este nemal vobec riedku stolicu ani nevracal ani nema nejake problemy s kozou ani nic. Mily, pritulny, psik :) :)
Akurat mame problem ze knuci v noci lebo mi chce do postele :D asi mu chybaju este surodenci...ale to ignorujem :) popripadne ho pohladkam... :)
Pes je zrkadlom tvojej duše...

Obrázok
Siel
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 108
Bydlisko: Košice

Re: Kúpa psa cez internet

Poslaťod janna » Štv 24.04.2014 9:28

Akoto, ze netusis z akej CHS je tvoj psik. Ved ak je naozaj zo zaregistrovanej CHS, tak musis mat k psikovi preukaz povodu (PP), v ktorom ma napisane, z akej CHS pochadza. Dost casto si pisu ludia do inzeratov, ze maju CHS, ale to len myslia to, ze maju vytvorene iste podmienky, kde mnozia psikov bez PP, hoci maju psikov chovanych vo vybornych podmienkach, ale CHS oficialne zaregistrovanou sa to nazvat neda.
Aj my ked sme kupovali psika, to bolo cez net, resp. nasli sme chovku a potom sme uz komunikovali priamo s chovatelkou. Mala aj inzerat na Bazosi, ale to len preto, aby sa ozvali pripadni zaujemci. Potrebne bolo aj tak uhradit zalohu za steniatko. A pri preberani steniatka dostatnes aj zmluvu.
janna
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 101
Bydlisko: Nitra - Klokočina

Re: Kúpa psa cez internet

Poslaťod Siel » Štv 24.04.2014 9:46

No myslim si ze pani, ktora ich predavala, asi nemala CHS ...len sa jej narodilo 8 steniatok od fenky a kedze sa stahovala do mensieho a nemala ich kde dat tak ich predava len tak...dostali sme k nemu akurat tak veterinarny preukaz kde su zaznamenane uz nejake ockovania a odcervenia ale nijaka zmluva tam nebola.... :nwm:
Pes je zrkadlom tvojej duše...

Obrázok
Siel
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 108
Bydlisko: Košice

Re: Kúpa psa cez internet

Poslaťod Barbor » Štv 24.04.2014 10:56

Siel a ako vies ze ti psikovia co ste videli boli naozaj rodicia tvojho psika ???? :no:
Poznas ostatnych predkov??? Ako vies ci nahodou rodicia rodicov tvojho psika neboli chory?
Ake ine šteniatka? :smile: ine plemeno?
Skus si pozret www.lacnesteniatka.sk
...psika si treba vyberat zodpovedne. Poznat jeho predkov, ci su testovany na rozne choroby, ci maju urobene RTG a pod aby ste si naozaj kupili zdrave šteniatko. A taketo veci sa robia pri psikoch s rodokmenom, nie pri nekontrolovanom pareni psikov ktory sa na maltezaka iba podobaju :smile: Nejde len o to sko ten psik vyzera zvonka, ale zvnutra.
Barbor
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1144

Re: Kúpa psa cez internet

Poslaťod Siel » Štv 24.04.2014 11:00

No naisto to nemozem vediet :ua: Je to Maltezak :) no aj ked nema papiere zjavne je len z takeho domaceho chovu, dufam ze bude u nas spokojny, lebo inak by siel do utulku...a tych dalsich x steniat co tam bolo neviem kam chcu dat :(
zajtra ideme k veterinarovi tak mu poviem nech ho celeho prezrie, a povie mi ze co a jak...
Pes je zrkadlom tvojej duše...

Obrázok
Siel
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 108
Bydlisko: Košice

Ďalší

Späť na Chovateľstvo