Krytie

Poradňa pre začínajúcich chovateľov.

Krytie

Poslaťod Linduska » Str 23.04.2008 17:12

kolko zvycajne trva kym a psy zviazu?... a je potrebne opakovane krytie, napriklad dva krat po dvoch dnoch?... je to surne dakujem...
Linduska
Snoopy
 
Príspevky: 172
Bydlisko: Levice

Re: krytie

Poslaťod Tatiana » Str 23.04.2008 17:56

ak vsetko ide ako ma byvaju zvacsa zviazani dvadsat -tridsat minut,mozu byt aj dlhsie,krytie sa opakuje o 48 hodin ak je to potrebne je nutna inseminacia,ak sa nemozu vystat ,alebo sa vyskytne iny problem :smile:
Obrázokwww.tanyastaffs.wbl.sk
www.lacnesteniatka.sk
Tatiana
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2051
Bydlisko: partizanska 89,95617 solcany

Re: krytie

Poslaťod Linduska » Str 23.04.2008 18:39

to viem ale ako dlho trva kym dojde k zviazaniu, mojmu psovi asi 30 minut a dnes co boli u mna kryt mi tvrdili ze je to vela no nezda sa mi to...
Linduska
Snoopy
 
Príspevky: 172
Bydlisko: Levice

Re: krytie

Poslaťod Kača » Str 23.04.2008 19:37

No, niektorým psom 20 sekúnd :heh:
Kača
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2501
Bydlisko: Žilina

Re: krytie

Poslaťod Tatiana » Štv 24.04.2008 9:39

Linduska píše:to viem ale ako dlho trva kym dojde k zviazaniu, mojmu psovi asi 30 minut a dnes co boli u mna kryt mi tvrdili ze je to vela no nezda sa mi to...
neviem pochopit ako niekto moze ratat za kolko pes nakryje,niekedy to trva aj dve hodiny kym sa odhodla,a niekedy nema zaujem vobec,normalne po zoznameni a povinnych ritualoch aj behom pat minut,je to velmi individualne :no:
Obrázokwww.tanyastaffs.wbl.sk
www.lacnesteniatka.sk
Tatiana
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2051
Bydlisko: partizanska 89,95617 solcany

Re: krytie

Poslaťod Ivanka.P » Štv 24.04.2008 10:22

:heh: záleží aj od fenky, niektoré robia drahoty. Je to fakt úplne individuálne - ako u ludí :haha: alebo aj ty si to rátaš na minúty :otaznik:
Ivanka.P
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2735
Bydlisko: Bratislava

Re: krytie

Poslaťod Poca » Štv 24.04.2008 10:31

A tiež záleží na tom či ty chceš. ak strážiš fenku na vodítku a obieha ťa svorka psov tak kym odhaňaš jedného tak druhému tých pár sekúnd stačí.. :lol:
Poca
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1523
Bydlisko: "..na horách býva.."

Re: krytie

Poslaťod Tatranská Afrika » Štv 24.04.2008 13:51

Súlasím, že záleží aj na sučke aj na tom, či sa so psom poznajú vopred. Ak sa sučka bráni, môže to byť preto, že nie je ten správny čas. Opakované krytie je pre istotu, nič sa ním nepokazí. My sme sa s budúcim partnerom boli dopredu zoznámiť a poznáme sa aj s dvoma alternatívnimi partnermi, keby niečo.
Jim, s ktorým chceme kryť vraj kryje okamžite a naopak Chillimu, ktorý býva u toho istého majiteľa musia trocha sučku pridržať.
Rhodesian Ridgeback - chováme s láskou...
http://www.tatranskaafrika.sk
Obrázok
Tatranská Afrika
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2732
Bydlisko: Štôla, Vysoké Tatry

Re: krytie

Poslaťod Mackie » Štv 22.05.2008 9:09

taka blba otazka.. je nejaka sanca, ze pes nakryje fenu za cca 15 sekund styku?
ta tu je tota tuja
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10425
Bydlisko: PO/KE (mon)

Re: krytie

Poslaťod Ivanka.P » Štv 22.05.2008 10:01

Ak za tých 15s. dojde k tomu tzv. zlepeniu, tak je to možné. Ono tlhšie trvá, kým sa psíci oňuchajú, pohrajú a kým sa do fenky dostane. Ak je v nej, tak stačí aj 15 sekúnd. :no:
Ivanka.P
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2735
Bydlisko: Bratislava

Re: krytie

Poslaťod Tatiana » Štv 22.05.2008 10:32

a obvykle vtedy ak to neplanujes :ahoj:
Obrázokwww.tanyastaffs.wbl.sk
www.lacnesteniatka.sk
Tatiana
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2051
Bydlisko: partizanska 89,95617 solcany

Re: krytie

Poslaťod Tasha » Štv 22.05.2008 11:17

K tomu zlepeniu... Môže ostať gravidná aj bez zlepenia... U rtw sa stalo už aj to..
Tasha
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1920
Bydlisko: Galanta

Re: krytie

Poslaťod Mackie » Štv 22.05.2008 13:14

no super, tak to radsej navstivime uja veterinara :censored:
ta tu je tota tuja
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10425
Bydlisko: PO/KE (mon)

Re: krytie

Poslaťod Ivanka.P » Štv 22.05.2008 13:24

Veď popíš, čo sa stalo. Ak ti hára fenka v čase 10 - 20 deň tak sa dosť nastavuje psíkovi (teda aspoň moja hej :ha: )
a vtedy to nechtiac môže prebehnúť aj pri venčení /to by som fenu z vodítka nepustila, lebo niektoré potvorky lúbia odbehnúť/ v iných dňoch fenky psíkov väčšinov odháňajú. Ak si bola pri fenke, tak je možné, že si psa zhodila včas :nwm: vykresli situáciu, nech vieme.

To zlepenie spôsobuje fenka sťahom svalov vnútri, s výronom semena to nemá nič spoločné, takže ako napísala Darley, aj tak sa môže stať, že sa nezlepia ale fenka je nakrytá.
Ivanka.P
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2735
Bydlisko: Bratislava

Re: krytie

Poslaťod Mackie » Štv 22.05.2008 15:02

Ja mam csv, dva mesiace sme mali "rozbiehanie" (sfarbeny vytok, ale nie krv), krvaca dnes 14. den, chvost dviha asi 6 dni.
Psiska zabehli kolecko a zrazu bol na nej (americky staf. terier) tych 15 sekund je to maximum, co sme stihli k nim pribehnut (hmm to by som aj stovku zabehla.. boli tak 30 metrov od nas). Dotiahnut mohol, to sme vyskusali. Nevideli sme ci vobec k spojeniu doslo, ale nerada by som sa to dozvedela, ked uz bude neskoro, tak radsej preventivne zacvakam nejaku chemiu na to.
ta tu je tota tuja
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10425
Bydlisko: PO/KE (mon)

Ďalší

Späť na Chovateľstvo