Vhodné dni na krytie, ovulvácia, vyšetrenie progesterónu

Poradňa pre začínajúcich chovateľov.

Re: Vyšetrenie progesterónu

Poslaťod lara » Str 25.01.2017 13:47

Nvm, to mi nepovedal.. len že chodte zajtra, najneskor pozajtra a deň na to prekryť
If it's not a Doberman it's just a dog.
lara
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1946
Bydlisko: Galanta

Re: Vyšetrenie progesterónu

Poslaťod Moniak » Str 25.01.2017 13:54

okamzite mu volaj a pytaj vysledok, idealne aj s jednotkami :pac: potom ti mozme poradit, do kelu aj s takymito vetmi...grrrr
Moniak
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 839
Bydlisko: Bratislava

Re: Vyšetrenie progesterónu

Poslaťod Dasha » Str 25.01.2017 14:00

Ktorý deň hárania je teraz?
Evviva Labradores!

... he is the hero of a romantic and mysterious history
Dasha
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 601
Bydlisko: Lúky :)

Re: Vyšetrenie progesterónu

Poslaťod lara » Str 25.01.2017 14:15

Moniak

od 15tej bude v ambulancii, potom zavolám

Dasha
mohla som prehliadnuť začiatok, dnes minimálne 13ty ale možno aj 15ty. viac nie
If it's not a Doberman it's just a dog.
lara
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1946
Bydlisko: Galanta

Re: Vyšetrenie progesterónu

Poslaťod Moniak » Str 25.01.2017 14:16

dni nie su relevantne, ja som moju suku pri prvom vrhu kryla 17-18 den, pri druhom uz 7-8-9 tusim, podstatny je vysledok progesteronu ak kryjes prvykrat, ja si svoje suky uz aj trocha poznam v spravani atd, vytok ma aky ? svetlejsi ci tmavy ako na zaciatku?
Moniak
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 839
Bydlisko: Bratislava

Re: Vyšetrenie progesterónu

Poslaťod Moniak » Str 25.01.2017 14:17

bola si na progesterone aj predtym?
Moniak
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 839
Bydlisko: Bratislava

Re: Vyšetrenie progesterónu

Poslaťod Nyssa » Str 25.01.2017 14:23

mňa vet podľa progesterónu poslal kryť, ale nezdalo sa mi to (hodnoty som nevedela). chovateľka cez telefón radila, na základe výtoku atď poradila kedy ísť a suka sa šla rozliať pred psom. nakoniec to ale nevyšlo, nedošlo ani ku krytiu, pes bol veľký,ťažký a majiteľ s ním nevedel dať rady :ua:
"Nie vždy dostaneme psa, akého chceme, ale vždy dostaneme psa, akého potrebujeme"
Cesar Millan
Nyssa
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5077

Re: Vyšetrenie progesterónu

Poslaťod lara » Str 25.01.2017 14:27

Moniak píše:bola si na progesterone aj predtym?

boli sme v piatok, vtedy mala 1,0. Potom sme boli v pondelok, to už nvm kolko mala, len povedal nech idem v utorok, najneskor v stredu.

Výtok už je svetlý.
If it's not a Doberman it's just a dog.
lara
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1946
Bydlisko: Galanta

Re: Vyšetrenie progesterónu

Poslaťod Elis » Str 25.01.2017 15:44

Moniak píše:okamzite mu volaj a pytaj vysledok, idealne aj s jednotkami :pac: potom ti mozme poradit, do kelu aj s takymito vetmi...grrrr


tak nejak...
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Vyšetrenie progesterónu

Poslaťod raky » Str 01.02.2017 19:31

raz ma veterinár poslal kryť v pondelok večer a tak sme dva dni bývali v ČR - potom kedže suka odmietala - tak sme si tam spravili najprv stery a dali zobrať krv - po výsledkoch sme sa ospravedlnili majiteľom ja som išiel na dva dni do práce a vrtili sme sa tuším v piatok nakrylo sa až v sobotu a boli sme tam do nedele :) :) :) keď som mu bol povedať čo si myslím tak sa obhajoval - vysvetlenie mám jedine buď zamenili v zorky u veta alebo v laboratóriu nemal vlastné... :) takže treba hodnoty v čo to bolo merané... Ešte že to bolo v ČR a u priateľov - vo Francúzku by sm sa tak nebavil... :)
raky
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4149

Re: Vyšetrenie progesterónu

Poslaťod lara » Štv 02.02.2017 13:17

Podla mna aj mne zle povedal, lebo v utorok Furinka vobec nechcela. v štvrtok už aj chcela, ale aj tak sa nepodarilo. Hlavne že 2x som ju poslala s frajerom na progesteron, lebo ja som nebola doma. Cestovala som 2x GA-BA-GA-Brno-GA, v utorok som si zaplatila odvoz lebo som nemala vlastný a nič z toho. Možno keby sme šli štvrtok a sobota tak by sa podarilo. Lenže vo štvrtok som už mala všetkého fakt dosť, tak som to ďalej netlačila. možno skúsim o pol roka.
If it's not a Doberman it's just a dog.
lara
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1946
Bydlisko: Galanta

Re: Vyšetrenie progesterónu

Poslaťod raky » Sob 04.02.2017 1:55

lara píše:Podla mna aj mne zle povedal, lebo v utorok Furinka vobec nechcela. v štvrtok už aj chcela, ale aj tak sa nepodarilo. Hlavne že 2x som ju poslala s frajerom na progesteron, lebo ja som nebola doma. Cestovala som 2x GA-BA-GA-Brno-GA, v utorok som si zaplatila odvoz lebo som nemala vlastný a nič z toho. Možno keby sme šli štvrtok a sobota tak by sa podarilo. Lenže vo štvrtok som už mala všetkého fakt dosť, tak som to ďalej netlačila. možno skúsim o pol roka.

tak to zamrzí... ja už verím v tomto asi dvom len veterinárom
raky
Chovateľ
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4149

Re: Vyšetrenie progesterónu

Poslaťod Crossa » Sob 04.02.2017 7:31

Niekedy napriek tomu,ze progesteron je podla tabuliek v tom rozmedzi,ze treba kryt, pes suku odmieta,alebo aj naopak. Idealne je to kombinovat-skuseny kryci pes a(nie taky ktory chce kryť aj keď suka nehara) a progesteronovy test.
Crossa
Junior
 
Príspevky: 354

Re: Vhodné dni na krytie, ovulvácia, vyšetrenie progesterónu

Poslaťod adaadela » Pia 21.09.2018 16:34

Ahojte dnes som dávala robiť fene progesteron a mala ho tri. Ide víkend a rozmýšľam ze ci neísť už v nedeľu skúsiť nakryt so psom. Veterinár odporúča pondelok stredu podľa tabuľky v knihe. Povedal ze to môže začať stúpať dosť. :nwm:
adaadela
Okoloidúci
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 22

Re: Vhodné dni na krytie, ovulvácia, vyšetrenie progesterónu

Poslaťod Margita » Pia 21.09.2018 16:41

kolko km mas krycieho psa?
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

PredchádzajúciĎalší

Späť na Chovateľstvo