KTO JE KTO - rozoznávanie podobných plemien

Témy netýkajúce sa konkrétneho plemena

Re: KTO JE KTO - rozoznávanie podobných plemien

Poslaťod hruska » Štv 23.05.2013 13:18

Bubka, ved si netrufam hodnotit, vo auo sa vobec nevyznam, sledujem ich iba na fb sem tam, a jasne, su tam rozne typy psov. Iba pre seba si vravim, co sa mi paci a co nie.
Akurat minule som zhliadla debatu o "bockoausikoch", a co som si vsimla, vacsina preferovala skor mohutnejsich psov.
Z nasich psov sa mi velmi paci Eros (tusim Chesterov otec?), to je pr mna krasny pes, hoci chlpov nema najmenej a s boc by som si ho nepomylila :)
hruska
Multišampión
 
Príspevky: 7379

Re: KTO JE KTO - rozoznávanie podobných plemien

Poslaťod Mac Gie » Štv 23.05.2013 13:51

Offtopic: myslím že by vás mali presunúť do témy AUO :ha:

inak keď už sme pri tom ja milujem výrazné stopy ale musia byť pekné a áno Eros je krásny (a áno je to Chesov otec) ale takou jednou z najkrajších ausích hláv je pre mňa rybkyn Filipko :love:
ja si myslím že "naši" australáci sú pekný tí pracovný neviem mne to príde ako ničo iné :lol: nie ako bordery ale ničo neviem čo :lol: :pac: neviem sa vyjadrovať
ale na mojkanie a stískani a pusinkovanie je Chestík najlepší a doslova expert :jop: myslím že ak by všetci mali takú povahu (sem tam trochu pracovitejšiu) tak by to bol dokonalý prototyp ausíka podľa mňa :pusa:
“If you don’t own a dog, at least one, there is not necessarily anything wrong with you, but there may be something wrong with your life.” - Roger Caras
Mac Gie
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2374
Bydlisko: Ražňany/PO

Re: KTO JE KTO - rozoznávanie podobných plemien

Poslaťod Diandra » Štv 23.05.2013 18:08

Mac Gie píše:ale na mojkanie a stískani a pusinkovanie je Chestík najlepší a doslova expert

a na váľanie sa po zemi :heh:
A Eros je top!!! :jop: Nádherné psisko, má takú charizmu.
Mne sa strašne mýlia šteňatá. Keď vidím merlaté šteňa bordery, tak žijem v tom že je to AUO.
AUO je predsa len športový pes takže v tomto sa dúfam chov nepokazí a AUO sa neprešľachtí ako u niektorých plemien a ľahšie AUO zostanú. Ale je ich fakt dosť. Ale aj chlpatí bubáci sú nádherní
Obrázok
Diandra
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1537
Bydlisko: Žbince

Re: KTO JE KTO - rozoznávanie podobných plemien

Poslaťod Cathie » Štv 23.05.2013 20:38

Diandra píše:AUO je predsa len športový pes takže v tomto sa dúfam chov nepokazí a AUO sa neprešľachtí ako u niektorých plemien a ľahšie AUO zostanú. Ale je ich fakt dosť. Ale aj chlpatí bubáci sú nádherní

:heh: A bordery? Nemecke ovciaky? Aj to su sportove a pracovne psy - a predsa je chov uz daaavno pokazeny, je vela preslachtenych linii, ktore su iba show liniou, ktora uz fyzicky na sport a skutocnu pracu ani nema.
Kym sa budu pracovne psy uchovnovat bez splnenia akejkolvek pracovnej skusky a kym budu na vystave ocenovat iba najmohutnejsie, najchlpatejsie psy bez ohladu na standard, vyuzitie a povahu, tak to tak bude fungovat u vsetkych plemien.. :no:
Obrázok
Cathie
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3922
Bydlisko: BA - Ružinov

Re: KTO JE KTO - rozoznávanie podobných plemien

Poslaťod Vikiki22 » Pia 24.05.2013 10:35

Offtopic: A kde sme sa stratili od témy? :no:
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11060
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: KTO JE KTO - rozoznávanie podobných plemien

Poslaťod sveday » Pia 24.05.2013 12:38

Já bych řekla, že mimo téma ani moc nejsme. Když jsem tyhle plemena ještě neznala, někteří australani vypadají jako borderky a netušila jsem, že australan vůbec existuje :hi: . Pro lidi neznalé tohle je náhodou docela poučné, protože je snadné si je splést, kdo je nezná. :smile:
sveday
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 111
Bydlisko: Brno

Re: KTO JE KTO - rozoznávanie podobných plemien

Poslaťod wer » Pia 24.05.2013 14:12

Cathie píše:Kym sa budu pracovne psy uchovnovat bez splnenia akejkolvek pracovnej skusky a kym budu na vystave ocenovat iba najmohutnejsie, najchlpatejsie psy bez ohladu na standard, vyuzitie a povahu, tak to tak bude fungovat u vsetkych plemien.. :no:


Offtopic: tak u nas je povinna 300-bodova skuska do chovu a predsa.... :jazyk:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: KTO JE KTO - rozoznávanie podobných plemien

Poslaťod Cathie » Pia 24.05.2013 14:24

wer píše:
Cathie píše:Kym sa budu pracovne psy uchovnovat bez splnenia akejkolvek pracovnej skusky a kym budu na vystave ocenovat iba najmohutnejsie, najchlpatejsie psy bez ohladu na standard, vyuzitie a povahu, tak to tak bude fungovat u vsetkych plemien.. :no:


Offtopic: tak u nas je povinna 300-bodova skuska do chovu a predsa.... :jazyk:

Offtopic: Nj, ono je to vsetko o ludoch.. aj vystava je oficialne o tom, ze sa ma posudzovat pes ako reprezentant svojho plemena po vsetkych strankach - a robi sa to tak niekde?! A ked si to clovek dovoli "napadnut", tak je zakopany pod ciernu zem, ze vystava je o tom, aky ma pes exterier.. nuz, ano, je.. bohuzial.
A aj tie pracovne skusky velakrat nic moc nehovoria, aj ked by mali.
Obrázok
Cathie
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3922
Bydlisko: BA - Ružinov

Re: KTO JE KTO - rozoznávanie podobných plemien

Poslaťod Mac Gie » Pia 24.05.2013 14:26

Offtopic: sorry mne to chvíľu prišlo že sa bavíte len o AUO ale teraz už mi to pripadá inak beriem späť len pokračujte :lol:
“If you don’t own a dog, at least one, there is not necessarily anything wrong with you, but there may be something wrong with your life.” - Roger Caras
Mac Gie
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2374
Bydlisko: Ražňany/PO

Re: KTO JE KTO - rozoznávanie podobných plemien

Poslaťod merri » Štv 06.06.2013 13:18

Ake vsetky rozdiely su medzi bernardinom a moskovskym straznym psom? Ja som si tak nejak vyvodila, ale len uplne amatersky, ze bernardin ma splostenejsi cumak a volnejsiu visiacu kozu, ale ze ci to tak aj naozaj je, netusim. :hi: A moskovak mi pride takej trochu lahsej konstrukcie. :nwm:
Where there is a will, there is a way
merri
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1424
Bydlisko: Slovenský Grob

Re: KTO JE KTO - rozoznávanie podobných plemien

Poslaťod clupko » Štv 06.06.2013 13:29

merri - presne na to som sa sem prave prisla spytat :lol:
Takze, pridavam sa k dotazu.
It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living.
clupko
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1916
Bydlisko: za horami

Re: KTO JE KTO - rozoznávanie podobných plemien

Poslaťod weron » Štv 06.06.2013 13:35

a ja jak som uvidela ze svieti tato tema hned som vedela ze sem date tuto otazku :haha: :haha: :haha:
"if we wait until we´re ready, we´ll be waiting for the rest of our lives."
weron
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2342
Bydlisko: Dolné Orešany

Re: KTO JE KTO - rozoznávanie podobných plemien

Poslaťod Vikiki22 » Štv 06.06.2013 13:53

Nemyslím si, že je také ťažké rozoznať bernardína od moskovského strážneho psa.
Celkovo je bernardín ťažší, ťažkopádnejší, s viac ovísajúcou kožou, má tupší a hranatejší ňufák. MSP má ňufák dlhší, ľahší. A krátkosrstého by už vonkoncom nemal byť problém rozoznať. MSP má srsť viac rozčachranú, dlhšiu. Aj rozložením farieb sa niektorí jedinci dosť odlišujú. Kým bernardín ma vo veľkej väčšine polášť od chrbta po boky, MSP má väčšinou len fľaky. Ale najlepšie ich rozoznať podľa hlavy.

Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11060
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: KTO JE KTO - rozoznávanie podobných plemien

Poslaťod Cathie » Str 12.06.2013 10:32

Aj s tou visiacou kozou a aj "gambami" :lol: je to pravda, to mne pripada, ze robi velky rozdiel - hlavne na hlave, inym dojmom ta hlava posobi :yes:

Moskovak
Obrázok

Bernardin
Obrázok

A povahovo je to tiez rozdiel - moskovaci by mali byt oproti bernardinom ostrejsi, menej dovercivi, samostatnejsi, pracovitejsi..
Obrázok
Cathie
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3922
Bydlisko: BA - Ružinov

Re: KTO JE KTO - rozoznávanie podobných plemien

Poslaťod hriva » Str 12.06.2013 12:36

Susedia majú moskovaka...je to taký tichý pes, človek o ňom ani nevie.
Those we love don't go away, they walk beside us every day.
Unseen, unheard, but always near; still loved, still missed and very dear.
hriva
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4816

PredchádzajúciĎalší

Späť na Všeobecne o plemenách