Výber správneho plemena pre mňa

Témy netýkajúce sa konkrétneho plemena

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod wer » Uto 17.01.2023 9:37

Stafbulik sucka ako stvorena pre neho
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12736
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod Mac Gie » Uto 17.01.2023 9:51

ja len k tomu jazdeniu - kamarát čo od nás z DO bral Moľu, prvých pár mesiacov keď ešte nevydržala tak dlho a musela byť dlhšie doma sama ju brával so sebou na kamióne. a mám ešte druhého známeho, ten robí teraz len taký bežný rozvoz po východe, má adoptovanú xlabradorku a chodí s ním každý deň. predtým robil v inej firme, diaľkové rozvozy a tiež ju brával so sebou, v tomto by som ja až taký problém nevidela.
s plemenom neporadím, ja osobne by som určite šla do útulkáča :yes:
“If you don’t own a dog, at least one, there is not necessarily anything wrong with you, but there may be something wrong with your life.” - Roger Caras
Mac Gie
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2374
Bydlisko: Ražňany/PO

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod Ulf » Uto 17.01.2023 10:05

Super MacGie, dík za skúsenosť, toto vravím ja si neviem predstaviť, len som vychádzala z bežných cestovateľských oných, že som si koľko krát povedala, že tak teraz by som nechcela ešte k tomu všetkému riešiť aj psa. Ale, on vie. :smile:

Staffie, to je zaujímavý nápad, aj by sa na seba podobali :heh: , ale mám ich fixnutých jak úplne praštené hyper psi čo furt len vreštia, či? :ha: Teda poznám ich z výstav a coursingu. Nezožere mu za 4 hodiny kamión? :heh:
Inak ma ešte teraz napadol mini bultík, len to zdravie... Ale hej, v bull plemenách "loviť", vďaka za nápad, ma ani nenapadlo že existujú, keďže to je tak mimo môjho záujmu asi jak jednorožce :heh: Ale hej, j asom tiež za útulkáča, toľko super psov, čo nikto nechce... :plac:
They say good-bye to their family, to supply the needs for your. Show some respect and thank to truck drivers.
Ulf
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 590
Bydlisko: Kalinkovo

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod lollkoo2 » Uto 17.01.2023 10:15

Akurát som išla pridať k staffbullovi minibulíka :) Staffbullov, čo poznám, tak v pohode psy, len niektorí sú už s čumákom na hrane brachy. A k vipetovi by som dohodila ešte talianskeho chrtíka, to by bolo možno ešte lepšie (menší, menšie nároky na pohyb), ale zase lovecký pud. Napadli mi ešte kavalier alebo papillon, neviem, aú dĺžku srsti by ešte toleroval, ale tam zase to kardio. No a na záver, môj obľúbený český strakatý.
lollkoo2
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 51

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod wer » Uto 17.01.2023 10:26

Bulterier je pre mna najmenej domykave plemeno (neviem, ako to jemne napisat.. :haha:), ja by som to nechcela ani zadarmo.. :ha: akoze zlate to je, ale, mno..

Byvaly bol sofer z povolania a jazdieval takto prave so stafbulkou (smrncnuta teda so stafom). A ustekany stafbul? No co ja viem, aj v kurze som.ich mala niekolko a to teda nesteka vobec. :nwm: a praveze to je mega prisposobive - aj akcne, aj gaucak lenivy. Ta nasa bola skor lemra, ale vylety so.mnou davala s nadsenim. Totalny tesi psik, ja som zlu povahu este nestretla (asi bacha na vyber - min matku si treba preklepnut). A vyhla by som sa tym modrym - modna farba a kopa zdravotnych problemov.

Pre mna su stafbulici srdcovka. Ale nemam.rada kratku hladku srst, zial :heh:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12736
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod hriva » Uto 17.01.2023 10:51

SBT na bull showkach vreštia najviac zo všetkých plemien. Ale to neni stekot ale rev ako opica. No to sú športové psy, takého domáceho povalaca som nepočula hentak vrestat
Those we love don't go away, they walk beside us every day.
Unseen, unheard, but always near; still loved, still missed and very dear.
hriva
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4825

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod wer » Uto 17.01.2023 11:08

Nasa stekala (presne tak pazvukovo), len ked niekto prisiel k branke - ale to bolo skor smiesne, lebo ona ludi extremne milovala, keby otvoria dvere, tak sa roztopi od stastia. :heh: ale vzdy takto privolala Paxa, ktory len ticho stal a cakal na to otvorenie branky.. :lol:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12736
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod Slausa » Uto 17.01.2023 11:55

sipera? :heh:

(alebo samozrejme, originalny basto z utulku)
Slausa
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1487

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod jakut » Uto 17.01.2023 13:34

Ulf v podstate naša frbulka kedysi dávno jazdila s chlapom v kamióne skoro do roka a pol a to bolo už roky dozadu. Tie kabíny majú nezávislé kúrenie aj klimatizáciu.
P.S. neradím frbula :heh: to len konštatovanie, že sa to dá
16 labiek, 8 ušiek a 4 ňufáčiky....
jakut
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 911
Bydlisko: košice-okolie

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod Ulf » Uto 17.01.2023 13:45

Jaj italák, to už je extrém, na to sa zle díva koľko krát, sama by som to nikomu nedoporučila :heh: . Strakáč, na chvíľu ma napadol, ale hodne cez veľkostný rozpočet... schippka, super pes, ale predsa len, ovčoun to je, to by bola škoda mať "len tak" si myslím. Ale skúsim dať do zoznamu. Takže posuniem ďalej staffieho určite, nech si zistí, či ho to zaujíma, možnooo tú schippku. Díkes zatiaľ, a ďalšie nápady samozrejme vítam :yes:

Jakut, hej, v USA o tom viem, že taká možnosť je a je to fakt bežné, dokonca sa to šoférom odporúča ak majú k zvieratám vzťah. Len tu som sa s tým nestretla :smile:
They say good-bye to their family, to supply the needs for your. Show some respect and thank to truck drivers.
Ulf
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 590
Bydlisko: Kalinkovo

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod Domca » Uto 17.01.2023 14:33

tú šiperu si úplne viem predstaviť s takým majiteľom :lol:

aj stafbula, ak teda by mu vyhovovala bullia povaha...že oni sa vedia niekedy riadne zaťať :ha: v ČR sú hodne populárni, hneď v susedstve ich máme niekoľko ale teda sklony k loveniu majú...nejeden nosí elektriku na krku, lebo už xy krát zdrhli za srnami/zajacom. A nie všetci sú kamoši s inými psami (ak teda v zmysle kamarátsky voči iným psom/zvieratám, ak vyslovene voči ľuďom tak stafbul to spĺňa 10000% :heh: )

nejaký bastardík z dočasky by ale sedel skvele si myslím :yes:
The reason people find it so hard to be happy is, that they always see the past better than it was, the present worse than it is, and the future less resolved than it will be.
Domca
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1875
Bydlisko: Brno/Liptov

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod Slausa » Uto 17.01.2023 14:58

Siperka je vraj taky ovčiak neovciak, ze cast tam ta ovčiaka je ale cast je taky polo-primitivec alebo spicoid (mudra som, rozprávala som sa s chovateľkou na poslednej vystave). Ze nie je to úplne ustreleny gumkac, podla mna s tým staffom co do aktivity uplne porovnateľné, mozno aj trochu menej.
Naposledy upravil Slausa dňa Uto 17.01.2023 18:24, celkovo upravené 1
Slausa
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1487

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod jakut » Uto 17.01.2023 15:29

Bol tu spomenutý pudel, ale toho by som neodporučila skôr kvôli starostlivosti o srsť, ich treba kúpať, nestačí len česať, netuším aké by mal možnosti a samozrejme aj strihať. Inak by bol za mňa ideálny, pretože napr zo spomínaného SBT bude mať chlpov plnú kabínu, chlap s tým pri frbulke bojoval furt. Minimálne by som ho na to upozornila, je to malý priestor a tá koncentrácia ihličiek, čo nejdú ani poriadne vysať môže byť viac než obťažujúca. Inak by SBT bolo za mňa tiež ideálne. Podobne by to bolo s vipetom.
16 labiek, 8 ušiek a 4 ňufáčiky....
jakut
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 911
Bydlisko: košice-okolie

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod straka17 » Uto 17.01.2023 17:38

U stafíka netreba počítať s tým, že keď naňho škaredo pozrie iný pes, že sa neporve. A zver detto, stále teriér. Niektoré línie sú už také viac chill, ale väčšina nie.
straka17
Big Dog
 
Príspevky: 1157

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod straka17 » Uto 17.01.2023 17:39

Hm a čo bedla? Jakut spomínala, že to s lovením nie je až také horúce, viem že niekto z jej odchovov absolútne neudržuje srsť a nevyzerá ten pes ako tydýt
straka17
Big Dog
 
Príspevky: 1157

PredchádzajúciĎalší

Späť na Všeobecne o plemenách