Výber správneho plemena pre mňa

Témy netýkajúce sa konkrétneho plemena

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod wer » Pon 13.09.2021 10:11

Bischon - to je tiez taka neriadena strela. Mam teraz mladu suku v kurze - no najhorsie z tych 11 psov sa s tym robi urcite. :lol: A horucavy stacili na to, aby sa milostpani nechcelo chodit von a bez zabran sa vy :kak: v obyvacke :ha: (rok ma..)
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod pigie » Pon 13.09.2021 10:52

Presne pre toto ja uz maleho psa nikdy. Velkemu radsej rit roztrhne a praskne mocak. Maly? Hmm velmi dobre je nauceny, ale raz za dva roky pri prilezitosti vyrocia vysmrkanej vreckovky Marie Terezie, naco sa pytat von, ked na rohozke sa to strati a pod stolom tiez. Naozaj to nema nic spolocne s tym, zeby nevedel… Proste je to sproste, sorry. Ja raz napisem clanok o ich rozdieloch… Ja naozaj nechapem naco niekto tuzi po malom psovi. Radsej fakt zajaca! :heh:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod MisheliQ » Pon 13.09.2021 10:55

Westik sa asi neradi medzi male plemena :heh: alebo som mala stastie na psy. Ja by som zas velkeho psa nechcela. Tie kopy :kak: po nom upratovat a velke to je, s malym psom sa vsade da ist, aj na postel sa obaja zmestime, aj ked aj maly pes vie zabrat miesto, ale nie tolko co velky pes. Neviem si ozaj predstavit zivot s velkym psom.
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod wer » Pon 13.09.2021 11:03

Misheliq, ked nekrmis psa :kak:, urcite neserie velke kopy. :no: moj vyprodukuje sulok vo velkosti 2 vacsich orechov
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod MisheliQ » Pon 13.09.2021 11:17

Tak neviem ja som psy nekrmila :kak: ale na barfe tiez maju o dost mensie :kak: tak by som tomu aj verila, ze pri krmeni barfom su male kopy, ale pri krmeni granulami neviem neviem
grace over perfection
MisheliQ
Multišampión
 
Príspevky: 7844

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod wer » Pon 13.09.2021 11:25

Kopy su, co nestravia... ani z dobrych granul fakt nemas kopy...
Takze tohto by som sa nebala :heh:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod Ulf » Pon 13.09.2021 12:04

No ja osobne veľkého tiež už nie, skrs manipuláciu. Niečo sa stane a človek je nahratý. Musím to vedieť odniesť na rukách, minimálne po schodoch a do/z auta.
They say good-bye to their family, to supply the needs for your. Show some respect and thank to truck drivers.
Ulf
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 582
Bydlisko: Kalinkovo

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod hriva » Pon 13.09.2021 12:18

To ma človek problém odniest aj 30 kg “mŕtvej” váhy.
Ja mám dosť s takou Briou a to ma len 27
Those we love don't go away, they walk beside us every day.
Unseen, unheard, but always near; still loved, still missed and very dear.
hriva
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4816

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod Ulf » Pon 13.09.2021 12:46

veď to. predstav to moje 50 kilové teľa ešte takých rozmerov, že ani neoblapíš, ani nič.. :plac:
They say good-bye to their family, to supply the needs for your. Show some respect and thank to truck drivers.
Ulf
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 582
Bydlisko: Kalinkovo

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod Liana » Pon 13.09.2021 13:07

mne odpalila krize 13kg chilli pri vyberani z vane :haha: a uz mam traumu mat vacsieho psa (pre mna 20kg a viac), bojim sa ak by som mala povahovo rovnako drbnuteho psa ako je tato tak to proste nedam. 5-6 kg zoberem pod pazuchu a moze robit cirkus aky chce :heh:
Liana
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1331
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod pigie » Pon 13.09.2021 13:22

Vaha je pre mna najmenej. Radsej do rizika, ze sa cosi stane, nez mat svacleho psa cely zivot jeho :heh:
Ja beriem, ze vela ludom to proste nevadi, ale mne niektore veci u malych nie ze vadia. Rovno ma vytacaju :heh: S kludnym svedomim by som to rozhodne nikomu neodporucila. Ale ja neodporucim ani fundla - musim povedat na svoju obranu :heh:
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10282
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod Ulf » Pon 13.09.2021 13:34

ja mám overené tých 20-22 kilo bolo v tomto ohľade úplne v pohode na manipuláciu pre mňa. Do kabelkáča by som nešla ani ja.
They say good-bye to their family, to supply the needs for your. Show some respect and thank to truck drivers.
Ulf
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 582
Bydlisko: Kalinkovo

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod Domca » Pon 13.09.2021 15:58

Ja som mala malého psa a teraz väčšieho (no nepoviem že veľký, keď má len 20kg :joint: ) a ako vezmem ho na ruky keď treba ale nie je to med lízať (mala by som cvičiť viac zasa :aaa: )...zvlášť keď človek nemá auto :prd: Ja by som pokojne do malého psa šla znovu, má to kopu výhod..aj tá manipulácia, aj málo miesta zaberie, málo zožere :lol: ale je to pre mňa celkom aj príjemná zmena, nejak ma neobmedzuje tento žeriav chlpatý, aj keď nemá problém sa mi vyvaliť v posteli na hlavu :heh:
The reason people find it so hard to be happy is, that they always see the past better than it was, the present worse than it is, and the future less resolved than it will be.
Domca
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1877
Bydlisko: Brno/Liptov

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod elfinka » Pon 13.09.2021 17:17

Pre mna je naj tych Sefovych 25kg. Ked treba clovek dvihne hocikam, tahanie si po Fidovi clovek skoro ani nevsimne a pritom to uz je "velky pes". A mal by zvladnut skocit metrovku s kilovou cinkou :heh:
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3327
Bydlisko: Česká Kanada

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod Mac Gie » Uto 14.09.2021 11:42

Ja mám 45kg Max 17kg a nosím ho hore dole po schodoch k výťahu, už som ho niesla aj na tretie a v pohode, keď bol mladší mal tých 20kg a tiež som ho uniesla v pohode :nwm: mne stredný pes vyhovuje momentálne ale vždy som túžila po veľkom, ND je srdcovka :hi: len nie sú na to podmienky
“If you don’t own a dog, at least one, there is not necessarily anything wrong with you, but there may be something wrong with your life.” - Roger Caras
Mac Gie
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2374
Bydlisko: Ražňany/PO

PredchádzajúciĎalší

Späť na Všeobecne o plemenách