Long post incoming!
-zdravé plemeno, teda také, kt. máva väčšinou len bežné, príp. zvládnuteľné/riešiteľné zdravotné problémy
-malý alebo veľký pes, nie stredný. Potom dolný a horný limit sú dané len tým, či je to plemeno "schopné" - žiadna teacup čivava, ani psy také veľké, že neprebehnú pár stoviek metrov alebo nezvládnu túru
-úplným ideálom sú pre mňa hladkosrsté psy (krátka srsť + žiadna podsada). No a keď už sme pri tom, mal by relatívne dobre zvládať teplé počasie; do zimy ho nemám problém obliecť, keby bolo treba
-čomu by som sa chcela vyhnúť: príliš "ukecaný" pes ako napr. husky, nezvládnuteľné lovenie (chcela by som psa, pre kt. nebude odvolanie od zveri/privolanie nemožné)
-ak by bol pes prosperoval na 1-3 hod. prechádzok, bolo by super; plemeno stavané viac na výdrž než na rýchlosť. Vonku môže ale nemusí byť výbušný/akčný, doma kľuďas
-nemám problém trénovať so psom poslušnosť, triky, (nesúťažne) športy, ale nechcem psa, kt. je na cvičení závislý alebo potrebuje neustále nejaké zamestnanie
-uvítala by som nejakú vrodenú tendenciu (spolu)pracovať s človekom, ale na druhú stranu by nemal byť úplne nesamostatný, taký zlatý stred
-psisko by sa mal držať blízko :D splneným snom by bolo, keby bol najradšej doma v tej istej miestnosti a vonku "na dohľad"
-no a bolo by ideálne, keby to nebolo plemeno príliš priateľské k ľuďom, ale skôr rezerované, kt. si drží odstup - teda aby sa nechcel zoznámiť s každým cudzím človekom, ktorý sa mu prihovorí a pod. Doma keby vedel oznámiť, že niekto ide, bolo by dobre; keby vedel ustrážiť, to by bolo úplne naj
TL;DR: plemeno zdravé, malé alebo veľké, bez podsady, stredné-vysoké nároky na pohyb, nie je závislý na cvičení/nepotrebuje neustále nejaké zamestnanie, drží sa blízko doma i vonku, od cudzích si drží odstup/rezervovaný
Ďakujem vopred ze odpovede




ale pred nedávnom sa zbláznil práve do toho minibultika. Sme pozerali aj nejaké inzeráty, je toho dost. Ja som poznala troch a boli to super psi a povaha by úplne že pasovala. Avšak, nemáte niekto skúsenosti ako sú na tom reálne so zdravím? Bo každý samozrejme napíše všetko testované, všetko ok výsledky, super a bla bla. Ale nie som presvedčená o tom, že to je také ružové s nimi. Pletiem sa? Fakt je, že tých čo som ja poznala, boli to zdravé normalne aktívne nevypasene psi.
Čo ja viem, čo si o tom myslíte?
Klasický bulik, to vôbec, jednak je veľký a dvak škaredý jak noc. 
ak sa ešte niekedy po tomto odvážim mať psa vôbec.


