Výber správneho plemena pre mňa

Témy netýkajúce sa konkrétneho plemena

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod Lindchen » Sob 11.09.2021 13:37

Ulf, hej, ale retriever je fakt super rodinný pes, málokedy má nejaké vážne problémy, plus boli oveľa mladší, keď ho vychovávali, či? A teraz si predstav šteňa, turbomyšku, čo malé plemená sú, v kuse sa k nemu skláňať, malé psíky majú často veľký problém s hygienou aj s nervozitou.
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8626
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod wer » Sob 11.09.2021 13:40

Slausa, moze z kazdeho. Ale este raz - vacsia sanca mat pohodaka z utulkaca, ako pohodaka z maleho psa. Z mojej velkej vzorky dlhorocnych pozorovani a skusenosti na desiatkach psov to tak fakt vychadza.. :lol: cest vynimkam. :no:

Kazdopadne, ked niekomu napadne maly pohodovy pes - mozete dat tip.. :heh: mne ziaden okrem tych spolstenych nosov nenapadne :heh: a tie su pohodove asi len preto, ze su radi, ze su radi.. :lol:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12736
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod soletka » Sob 11.09.2021 14:46

kavalier? tibetak? bison? westik? ja napriklad na dochodok zvazujem tychto mensich, nemyslim ze su prepnute a nevychovatelne :smile:
Inak v 65 moja mama este pracuje a bezne chodi na tury, aktivna je az az, takze by som v tom veku nevidela problem vychovat stena :lol: skor jej napriklad vadi, keby ju pes potiahol na voditku, mojho bruna, co je pes po kolena neudrzi a boji sa ze ju strhne na zem
soletka
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 90
Bydlisko: Bratislava

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod Shel-chan » Sob 11.09.2021 14:59

ja som si z útulku brala bojazlivého psychoša čo ničil zariadenie a u mamy sa z nej po pár týždňoch vykľul absolútne bezproblémový pes :haha:

inak fakt, nech si stredného alebo veľkého špica zoženú. ("veľký" má v kohútiku 45 centimetrov.)
only expect the worst, and you'll always be either right or nicely surprised
(and they say i'm not an optimist!)
-----------------------------------------------------
http://www.sheimi.sk
Shel-chan
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5363
Bydlisko: Bratislava – Lamač

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod straka17 » Sob 11.09.2021 15:14

Ja by som im dala stalicu z utulku. Vacsinou z tych malych a starsich tam stoja prave psy z takeho prostredia. Zrovna v Kopcanoch v utulku su minimalne dvaja, co by som im do ruky dala uplne v pohode. Mozno i z tych nad 10kg, ale tam uz to nie je o sympatii jedneho
straka17
Big Dog
 
Príspevky: 1157

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod wer » Sob 11.09.2021 15:26

Tibetak a kavalier su uz vacsi z mojho pohladu. Tych do kabelky asi nedaju.. :heh:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12736
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod pigie » Sob 11.09.2021 15:40

Ruky od malych prec! :haha: K tomu by mali davat dozivotnu rentu!!!
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10297
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod soletka » Sob 11.09.2021 15:41

zalezi od kabelky :joint: ja nosim velke :lol: pod 10kg mi pridu uz vsetky psiky male :heh: a na ruky ich stale zdvihnes v pohode, do auta, u veta a tak.
soletka
Šteniatko
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 90
Bydlisko: Bratislava

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod Liana » Sob 11.09.2021 15:58

Za mna Cavalier, nie je úplne mini (čo je podľa mna k deťom skôr výhoda) a povaha by mala byt super. Čo sa ľudia zvyknú sťažovať je ozaj tá hygiena že dlhšie trvá naučiť ale tak bohvie ako to ucia, to sa už neprizna nikto. A zdravie :ua: strihacka ku ktorej sme chodili vždy hovorila že jedine z tých malých psov čo ma normálne povahy sú bisony a príbuzné plemena (havanak, levicek, coton), ostatne by najradšej všetky zabila (vratane trpaslicich a toy pudlov) :ha:
Ale keď niekto odporučí ešte niečo relatívne malé alebo stredne čo nie je mimo tak si zapisem na zoznam do budúcnosti :heh:
Liana
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1331
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod wer » Sob 11.09.2021 16:00

Ja proste nemusim tie mini - civava, york, maltez, bischon, papillon.. ostava to doma, steka to na vsetko, boji sa to, zle sa s tym manipuluje... urcite sa najdu aj normalne jedince, ale pravidlo to nie je, takze neplati cim mensie, tym menej narocne. Ale ano, da sa to dat na voditko a udrzat sa to da..
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12736
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod Elis » Sob 11.09.2021 16:44

Ulf, tohle tu ma kamaradka k adopci - umrel mu majitel. Je mu 8 let, hodny, mily psik. Zadne prekvapko u nej nebude.
Prílohy
20210911_163910.jpg
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6395
Bydlisko: Praha

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod Margita » Ned 12.09.2021 3:45

A keď sa tu vyberajú plemena, sú aj vedomi a ochotní dat za psa 700e?v lepšom prípade
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod Ulf » Pon 13.09.2021 7:36

Dík za názory. Ak sa nevyberie nejaké plemeno vhodné (zatiaľ nič), tak asi čierny pes z útulku (že lebo tých chcú ľudia najmenej).
They say good-bye to their family, to supply the needs for your. Show some respect and thank to truck drivers.
Ulf
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 590
Bydlisko: Kalinkovo

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod wer » Pon 13.09.2021 7:54

Super :hi: :jop:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12736
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod Vikiki22 » Pon 13.09.2021 10:52

Ja by som im pokojne odporučila napr. bišóna. Síce ťažšie zohnať, ale nie sú to až také nervné psy ako väčšina malých plemien. Na druhej strane - pri nevhodnej výchove môže byť aj retriever tak isto nervný. :lol:
Vikiki22
V.I.P.
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11064
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

PredchádzajúciĎalší

Späť na Všeobecne o plemenách