Výber správneho plemena pre mňa

Témy netýkajúce sa konkrétneho plemena

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod janajka » Pon 16.05.2022 22:20

Corgi sa do košíka nezmestí. To je celkom mohutné a neforemné.

Seter podľa mňa nie je až tak celkom ako stavač. Stavač je viac vrtošivý.
janajka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3529
Bydlisko: Vysoke Tatry - Smokovec

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod Elis » Pon 16.05.2022 22:53

stredni knirac, jestli je ve hre i pudl :ha: ( to jen kvuli te uprave srsti )
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6395
Bydlisko: Praha

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod pigie » Uto 17.05.2022 7:29

K tomu bicyklu. Kolko krat sli s tymi tibetanmi na bicykloch? :heh: My tu mame svorku a teda k bicyklu neverim, ze ich prinutili :heh: A ak im vyhovuje povahovo, tak jednoznacne cau cau. My tu mame aj toho a to je jak vajce k vajcu, co sa tyka pohybu a povaha nie je sice uplne taka, ale dost podobna. Inak podla mna, co im bude behat spolu s bicyklom, tak bude prilis zive na to, co ponukaju 60 rocny ludia, ktori nemaju nejaky ciel ci zalubu vo vybijani energie psovi.
Ale neverim, ze to pisem, ale taky cinan pre 60+ je fakt idealna volba :haha: (ale po tibetanovi to zabiju sfleku na mieste do par mesiacov :haha: )
Obrázok
pigie
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 10297
Bydlisko: Bernolákovo

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod wer » Uto 17.05.2022 7:37

Mna na biku odradza najviac ta logistika. Kym sa dostanem mimo civilizacie, tak pes uz je aj vybehany... potom jedine autom, ale to je riadna otrava nakladat, vykladat kvoli 2 hodkam.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12736
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod Domca » Uto 17.05.2022 8:18

k bicyklu by som ja asi nič nízkopodlažné nebrala...ako niežeby to dáky corgi nemohol zvládnuť ale tam sú dosť tie fyzické obmedzenia potom - krátke nožičky, dlhá chrbtica

a ten koker, dáky americký by snáď mohol byť... to žiadneho hyperaktívneho snáď ani nepoznám :heh:

a teda ešte to tu nepadlo, tak klasika: dlhosrstá alebo krátkosrstá kólia.


hihi padlo, som ťa predpehla vyššie :joint:
kólia sa mi tam hodí ideálne, prispôsobí sa životnému štýlu, nie sú nijak hyperaktívne a k starším ľuďom je to taký typicky klasický pes, no úplne to vidím :heh: len musí aj tá cintlavá povaha sadnúť no
The reason people find it so hard to be happy is, that they always see the past better than it was, the present worse than it is, and the future less resolved than it will be.
Domca
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1875
Bydlisko: Brno/Liptov

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod wer » Uto 17.05.2022 8:23

Vsak kratkonoziacik by sa vozil, nebehal :heh:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12736
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod Domca » Uto 17.05.2022 8:32

corgiho si neviem predstaviť narvať do košíka na bicykli :heh: to jazvečíka hej bezproblému, ale corgáči nie sú zrovna drobci...alebo za sebou ťahať vozík a v ňom psa, jak tie v čom sa deti vozia :heh:
The reason people find it so hard to be happy is, that they always see the past better than it was, the present worse than it is, and the future less resolved than it will be.
Domca
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1875
Bydlisko: Brno/Liptov

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod wer » Uto 17.05.2022 8:42

Akoze neprehovaram na corgiho, ale 10 kg psa das na nosic v pohode. Ja nie som ani fanusik tych kratkonohych psikov, ale corgi je proste rozkosny :heh:
Som si spomenula, ze minule dosli na cvicak s krizencom jazvecika a setra. To vam bolo takee smiesne. Proste velky gordon na kratkych nohach :lol:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12736
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod Mac Gie » Uto 17.05.2022 9:50

a nejaký špic? keď už tu zaznel čau čau, tak vlčí alebo stredný by nemohol byť? akože nepoznám osobne, len mi napadlo
“If you don’t own a dog, at least one, there is not necessarily anything wrong with you, but there may be something wrong with your life.” - Roger Caras
Mac Gie
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2374
Bydlisko: Ražňany/PO

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod janajka » Uto 17.05.2022 10:50

A akita?
Ešte v živote som toto plemeno nikomu neodporúčala. :heh:
janajka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3529
Bydlisko: Vysoke Tatry - Smokovec

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod AndreaT » Uto 17.05.2022 11:16

Keď sa tu už spomínali tie špice, tak mňa napadol Eurasier. Poznala som jedného s ktorým sme sa ešte s Montym venčievali a celkovo sa mi veľmi páči tento pes :hi:
Dogs are not our whole life, but they make our lives whole.
Bradáč je láska na celý život!
In my heart and in my home Schnauzers rule!
AndreaT
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1430
Bydlisko: Bratislava

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod Silvuch » Uto 17.05.2022 11:19

Eurasier super tip.
JSUT*

Dont panic
Silvuch
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6336
Bydlisko: Petržalka, vs srdco Malych Karpát

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod wer » Uto 17.05.2022 11:58

janajka píše:A akita?
Ešte v živote som toto plemeno nikomu neodporúčala. :heh:

Tak tuto to tiez nebude vhodne :heh: vsak to su brutalne komplikovane zvierata a este aj velke - to uz radsej tu shibu potom. :lol:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12736
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod Shel-chan » Uto 17.05.2022 12:11

eurasier znie dobre, wow. oveľa lepšie než čau čau, ale zároveň normálny pes a neprepinák.
akože, v podstate aj stredný, veľký a vlčí špic by mohli byť. macgie už povedala.

ak chodia na bicykel pravidel, tak stavač alebo seter sa hodia. ak len občas, netrénovaný pes aj tak na celodenný výlet nepôjde.

wer, corgi nie je malý pes. corgi je stredne veľký pes o veľkosti border kólie na krátkych nohách.

shiba by mohla byť, po tibeťanovi by už na divnú povahu mohli byť zvyknutí... :joint: len či sú pripravení to nikdy nepustiť z vodítka.
only expect the worst, and you'll always be either right or nicely surprised
(and they say i'm not an optimist!)
-----------------------------------------------------
http://www.sheimi.sk
Shel-chan
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5363
Bydlisko: Bratislava – Lamač

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod janajka » Uto 17.05.2022 12:21

Tak ja len kvôli tej tibetskej doge. :lol: Ale nezvyknem odporúčať plemená, čo by som ja nechcela ani v najhlbsom sne. :heh:
Pani tu venči shibu a na voditku som ju nevidela. Ku mojím psom ani nepríde. Zo začiatku aj mal záujem sa kontaktovať ale potom, čo ho Bak odplasil, sa nám už vyhyba. :lol:
Ale áno, keď sa hárajú feny, chodí si to na prechádzky aj samé. :ha:
janajka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3529
Bydlisko: Vysoke Tatry - Smokovec

PredchádzajúciĎalší

Späť na Všeobecne o plemenách