Výber správneho plemena pre mňa

Témy netýkajúce sa konkrétneho plemena

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod Margita » Pon 22.11.2021 10:49

A dcéra má aj nejaké ambície co s tým psom? Ci ju zaujali aj nejaké psie športy, ktoré by chcela s nim skúsiť, mne by sa kľudne hodili aj Jerry blue teriér alebo jemnosrsty pšeničný, alebo český teriér :lol: sú to sice teriér ale s tými prvými dvomi sa nepoluje, teda aspoň neviem o nikom a s českým áno ale v porovnaní s inými teriér mi sú ľahko ovládateľni, mam suku a to je taky teriér neterier, upravujú sa strihaním a neplznu, ani hrubosrste psy neplznu ak sa upravujú trimovanim, akurát neviem ci alergici takýto typ znasaju
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod straka17 » Pon 22.11.2021 10:55

Offtopic: Wer tu ide o to, že si zmietla zo stola valid formu alergie, pretože tebe sa to nedeje, tak to neexistuje. Nic víc, nic míň. To, že tebe funguje tento režim je super, ibaže ty nemôžeš tušiť, ako to má ten človek na druhej strane, tu to máš názorne. Pretože presne tak to fungovalo, Bady sa podchvíľou utieral, vysával alebo bol vo vani a zároveň vysávač behal minimálne 4x denne plus sa tie fakt zlé miesta ešte zobrali ručne. A desenzibilizácia za 13 rokov proste neprišla, za tých 13 rokov bol pes vnútri, von v rôznych režimoch a prd makový z toho, pretože imunitný systém je jednoducho v kýbli.
straka17
Big Dog
 
Príspevky: 1157

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod wer » Pon 22.11.2021 10:58

A este, ked sa to tu tak zvrhlo zrovna na alergie :heh: ak to ma manzelka - deti to nezdedili? Ak este neboli na testoch, pre istotu by som ich pred zadovazenim psika absolvovala... Lebo to moze mat aj opacny efekt - ze ta neliecena alergia sa rozvinie.

Strakaaaaa. A o tom hovoriim! Ty to prave podcenujes! Nekupovat psa a mat ho dnu, ked toto hrozi. Ani nahaca. Howgh.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod Domca » Pon 22.11.2021 11:03

Domca, ano, suhlasim urcite. To sa vyjadrujem vseobecne. :lol:


Jasne ja som to vlastne len doplnila, lebo útulkáč je fakt tiež super možnosť, sú to výborné psíky keď sa vyberie na mieru :yes:

A k tým alergiám, to je hodne individi...aj vzhľadom na človeka aj na konkrétne zviera. Jedna sučka čo som adoptovala kamoške - jej priateľ mal na ňu príšernú alergickú reakciu, že skončil v nemocnici. Dovtedy žil s jej druhým psom čivavou a tam ani ťuk.
Ja mám slabú na mačky. Naši ich majú 9, reakciu mám len na 1.
The reason people find it so hard to be happy is, that they always see the past better than it was, the present worse than it is, and the future less resolved than it will be.
Domca
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1877
Bydlisko: Brno/Liptov

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod wer » Pon 22.11.2021 11:06

Offtopic: Vsak toto. Keby to bolo take lahke podchytit, uz davno to tu nemame..
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod clupko » Pon 22.11.2021 11:32

Offtopic: wer, ale tvoj prispevok tak vyznel, ze bud ma clovek tak silnu alergiu, ze psa neznesie vobec ziadneho, alebo potom je to jedno, lebo na srst si zvykne. ale ta alergia je silno individualna, moze kludne byt, ze srst vadi a sliny nie. just sayin.
treba zistit u zadavatela otazky :smile:
Naposledy upravil clupko dňa Pon 22.11.2021 12:13, celkovo upravené 1
It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living.
clupko
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1916
Bydlisko: za horami

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod wer » Pon 22.11.2021 11:36

Nie, clupko, napisala som, ze alergenom nie je len srst (nie, ze si zvykne na srst :pac: ). A ked je niekto alergik, alergen je cely pes :nwm: citujem sa z prveho prispevku
wer píše:srst sama osebe nie je problem, alergenom su aj sliny a ine vylucky.... takze pre mna to je proste hovadina... bud psa vobec, alebo to je fuk z tohto pohladu...
= z pohladu srsti
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod Mac Gie » Pon 22.11.2021 13:25

Offtopic: mne alergia na psy ani nevyšla ale čo sme mali v dočaske Moly tak z tej som soplila a oči ma svrbeli strašne a to sme ju mali v zime v snehu, čo sa vlastne každý deň "kúpala" v snehu, aj teraz jak bola na strážení tak pol dňa s ňou v kancli a som myslela že si vyškriabem oči :angel: zatiaľ som nespozorovala iného psa, na ktorého by som mala reakciu :nwm:
“If you don’t own a dog, at least one, there is not necessarily anything wrong with you, but there may be something wrong with your life.” - Roger Caras
Mac Gie
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2374
Bydlisko: Ražňany/PO

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod straka17 » Pon 22.11.2021 13:33

OT: Nikdy som nemala reakciu na nic mimo bratislavskych radioaktivnych komarov, na skrecka od hrivy uz 2x uplne random.
straka17
Big Dog
 
Príspevky: 1157

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod wer » Pon 22.11.2021 13:33

No inak. Mozno najlepsie by bolo vziat si psika do docasky.. :angel:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod Liana » Pon 22.11.2021 20:03

Ja teda k tomu plznutiu z praktického hľadiska - doteraz si bijem hlavu o stenu že som nevydržala s presvedčením že další pes musí byt neplznuci. Ma 13 kg (kríženec) a Plzne síce 2x do roka ale tak že je to neúnosné - vysavame vtedy 2x denne a chlpy sú fakt aj na strope, stačí že prejde pomalým krokom cez izbu. Medzi plznutiami je to znesiteľne ale nikdy viac :ha: druhý pes ma 5 kg a síce Plzne ale ani o tom nevieme, tak asi ak plznuceho čím menší tým lepší :heh:
Neplznuce plemena som celkom preluskala a nabudúce sa už fakt nenechám presvedčiť na nič ine :joint: a vychádzajú mi tieto ktoré by mohli spĺňať aj tvoje požiadavky:
- pudel - vieš si zvoliť veľkosť, povaha super tak ako píšu všetci len ta srsť je asi najnáročnejšia na údržbu zo všetkých menovaných
- levicek - okolo 6kg, nezlakni sa vystavneho strihu keď budeš googlit :lol: povahovo aktívny ale milý spoločensky pes (inteligenciou ale určite trosku nižšie ako pracovne plemena)
- lagotto romagnolo - okolo 15 kg - poradila by som sa s chovateľom ideálne na tvojom mieste - niektorí majitelia ich opisujú ako veľmi aktívnych, ini že uplna pohodička do bytu
- maly/stredný bradáč - osobnú skúsenosť nemám, ale povahovo by mal byt trochu ostrejší ako ostatne menované a ak sa trimuje a neholi nemal by ani plznut, resp. minimálne. Ale sama by som bola zvedavá kto s nimi ma skúsenosti či by sa do takéhoto prostredia hodili
- portugalsky vodný pes - od 16-25 kg - neviem či už nie je príliš veľký na vaše požiadavky a tiež je z nich asi najaktívnejší. Väčšina ľudí čo som sa s nimi rozprávala ich opisujú povahovo ako niečo medzi pudlom a labradorom ale s tým že do 2 rokov je to s nimi fakt náročné čo sa týka aktivity - psychickej aj fyzickej (pridávam ho lebo je môj favorit ale ešte si naňho netrúfam :heh: )
A skrz alergiu by som určite išla pozrieť k chovateľom a vyskúšala či manželka bude mat nejakú reakciu, aj keď 100% záruka to nebude.
Liana
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1331
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod Slausa » Pon 22.11.2021 20:31

Offtopic: Ja odkedy mam Suru tak chlpov uplne minimum. Teda pre mna ako psickara, nepsia osoba to asi bude vnímať stále ako dosť. Kto ju drzal, vie aka je to srst, ale ona je taka zvláštna, mäkká, nikam sa nezapicháva, z toho psa nelieta ani extrémne nepadá, ľahko sa vyzbiera. Zlatý pes v tomto, odkedy je vykuchaná tak ani sezónne extra nepĺzne a je úplne plyšová :hi:
Slausa
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1483

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod wer » Pon 22.11.2021 21:37

Toho talianskeho vodneho mam aktualne v kurze - fajn psik :yes: aj spanielske vodne som mala, to bolo take podobne aj vzhladom, aj povahou (asi by som to ani nerozlisila :lol:)

A teda bradac - mala som jednu sucku maleho bradaca a cvicili s nou deti - cca 12? rocne a uuplne parada. Ten psik krasne spolupracoval, nevymyslal, nezdrhal, nebol konfliktny... ale neviem, ci je to pravidlo, vedia byt ustekani...
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod AndreaT » Pon 22.11.2021 22:22

Ja sa viem vyjadriť len k bradáčom, keďže veľká srdcovka a mala som aj malého aj stredného bradáča. Bradáč sa vo všeobecnosti považuje za dosť vokálneho psa, ale veľmi závisí na majiteľovi. Môj malý bradáč nebol veľmi uštekaný. Ale stretávali sme sa na venčiacej lúke s ďaľšími malými bradáčmi, ktorí uštekaní boli. Môj ale nemusel vôbec cudzích ľudí, ale že vôbec. Takže tam sa to štekanie prejavilo, keď na ňho niekto prehovoril, nebodaj ho chcel pohladkať :nie:
Ak ide o srsť, tak zažila som aj strihaného bradáča a momentálneh môjho veľkého bradáča trímujem. Zo strihaného bradáča som nemala doma ani chlp, teraz z trímovaného chlp sem tam. Ale nič hrozné.
K takým deťom by bol relatívne vhodný aj malý aj stredný bradáč. Len pozor, streďák vie byť už dosť ostrý a silný. Sú to ináč veľmi aktívne a podľa mňa skvelé rodinné psi, pre ktorých je dôležité tráviť čas s rodinou.
Dogs are not our whole life, but they make our lives whole.
Bradáč je láska na celý život!
In my heart and in my home Schnauzers rule!
AndreaT
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1427
Bydlisko: Bratislava

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod Domca » Uto 23.11.2021 8:02

tak asi ak plznuceho čím menší tým lepší :heh:


heh no ja mám DK v garzónke a je z neho menej chlpov než po mojej Kike, čo mala 6kg a tiež dlhšiu srsť :joint: Minulý rok som mala v dočaske mix borderky a z tej to padalo nonstop, stačilo že sa len prešla po byte a všade bola tona chlpov :heh: počas pĺznutia z neho síce ide viac, ale 90% sa v ňom drží, kým nevyčešem - inak by nikto ani netipoval, že mám dlhosrstého psa, lebo ani na oblečení nemám žiadne chlpy a nie preto, žeby som sa "valčekovala" :heh:

Portíka máme suseda a je to super psík :yes: tiež len ako rodinný mazel, ale príde mi aktívnejší než pudel
The reason people find it so hard to be happy is, that they always see the past better than it was, the present worse than it is, and the future less resolved than it will be.
Domca
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1877
Bydlisko: Brno/Liptov

PredchádzajúciĎalší

Späť na Všeobecne o plemenách