Výber správneho plemena pre mňa

Témy netýkajúce sa konkrétneho plemena

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod straka17 » Pon 30.05.2022 11:38

Karelak, Lajka, jakutska Lajka, (r)applik, sao... Podenco maneto :lol: donedávna som tam mala ešte aj dalmatinca
straka17
Big Dog
 
Príspevky: 1157

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod Domca » Pon 30.05.2022 11:43

Azavak - kebyže mám neobmedzené možnosti :lol: s obmedzenými možnosťami potom Silken Windsprite :lol: inak ešte tam je Deerhound, Groenendael (toho len obdivujem, milujem tie psy ale asi by to nebolo nič pre mňa povahovo), Berňák :love: Corgi - to som ale čiastočne zavrhla, lebo tá telesná konštrukcia...z rovnakého dovodu aj trpaslíka dlhosrstého jazvečíka

a obdivujem aj ČSV, ale jak som spoznala bližšie povahy, ďakujem neprosím :joint:

A reálny plán po Kike bola čivava. Dlhosrstá, čierna, sučka - už som mala aj vybratú CHS kde sú presne typy, čo sa mi páčia a aj zdravie testujú a tie psíky sú proste super. A potom mi do toho zas vliezol útulok :haha:

No a samozrejme stále zostáva aj Kólia :hi:
The reason people find it so hard to be happy is, that they always see the past better than it was, the present worse than it is, and the future less resolved than it will be.
Domca
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1875
Bydlisko: Brno/Liptov

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod Silvuch » Pon 30.05.2022 11:58

Wer husky ma prekvapil. :lol:

U mna je to chrt, a budem mat problém si vybrat ktorého.
Myslím, že by to mohol byt nástupca po Nire.
v hre je deerhound, polsky chrt, azawak, sluga, saluka...
ostatne urcite nie.

este mam podenga, kanarsky, portugalsky, mozno aj ten velky drsnosrsty..

v merku je aj tervueren, BOC, kolia, jazvecik, nejaky alaskan typu Daba a nort american indian dog, ci ako sa to presne vola. Velmi vzdialeny sen.

Bude tazke presvedcit Juraja na chrta, ale je to hadam prvy chlap, ktoremu sa chrty pacia... V krase, co sa tyka psov sa kupodivu zhodneme.

tie velke, co nikdy mat nebudem, leonberger.. Strasne sa mi paci farba hnedy s ciernou maskou, je malo plemien, co ju ma a preto mam maly vyber. Farbiar, brabantik, malina... Nic, co by ma nejak lakalo. I ked brabantika som takmer mala namiesto Kuti.
JSUT*

Dont panic
Silvuch
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6336
Bydlisko: Petržalka, vs srdco Malych Karpát

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod dasken » Pon 30.05.2022 12:03

Lindchen píše:Momentálne psa už neplánujem, zrušila som aj rezerváciu na šteňa.


Mozem sa spytat preco?
dasken
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 380

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod janajka » Pon 30.05.2022 12:05

Dasken, čo tam robí mudi? :lol:

Ja mám taký z detstva a stále:
Saluky, greyhound, anglický seter, z tých štyroch švajčiarskych duricov,
Čo som mala ale už nie:
Entlebušsky, kratkosrsty kólia (to som mala ešte v roku 2000)
Ten čo pravdepodobne nikdy nebude ale tiež obdivujem:
Csv :lol:

A stále je tam tá boc
janajka
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3530
Bydlisko: Vysoke Tatry - Smokovec

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod dasken » Pon 30.05.2022 12:07

:heh: ten tam pribudol nedavno, nahodou, pekne psica
U nas mame takeho paradneho, vola sa Cigan :lol:
dasken
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 380

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod Silvuch » Pon 30.05.2022 12:09

sranda CSV ma aku povest, krasavec, ale povaha eeee.
JSUT*

Dont panic
Silvuch
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6336
Bydlisko: Petržalka, vs srdco Malych Karpát

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod Lindchen » Pon 30.05.2022 12:16

Dasken, to je tak jedno s druhým. Chcem porobiť nejaké zmeny v živote, necítim sa na záväzok na toľko rokov a ani necítim, že aktívna kynológia je niečo, v čom chcem dlhodobo pokračovať. Moja rutina a život sa zmenili od doby, čo som si brala psa a tam už nezapadá. Celý svoj dospelý život mám zvieratá a dosť ma to ovplyvnilo - aj negatívne. Mňa zviera obmedzuje, už sme sa o tom tu na DF tak rozsiahlejšie bavili pred pár rokmi a nezmenilo sa to. Je to pre mňa záväzok, ktorý už nechcem. Neprestala som ľúbiť zvieratá ani sa o ne zaujímať, ale už to nie je to, čo chcem naplno. Tým nevravím, že sa to v budúcnosti nezmení. Teraz je to tak, že dochovám Arisa a Jerrku a posuniem sa ďalej.
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8626
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod Slausa » Pon 30.05.2022 12:19

Fuha, toto je na zamyslenie
Dlho predlho sa mi lubili BOCky, ale neviem, asi je to uz davno v sufliku "lubi sa mi to, ale asi nie". Rovnako ako niektore chrty, podencovia a vsetko "primitivne". Jedine, co by som si teoreticky vedela predstavit z fci 5 je daky klasicky spic, mozno vlci a lapinkoira. Z chrtov mozno maximalne vipet, ale skor nie ako ano.

Lubia sa mi teliatka typu leon, landser, take tie nie moc "drsne" velke psy, proste medved :lol: ale to tak na velky dvor dakam.

Z malych sa mi uz dlhsie lubi siperka, to je maly pes, ale gumkac a co pozeram tak povahovo celkom fajn psiky. Inak uz vyslovene male asi nic, ved aj o suru sa potkynam. Ale inak najviac plemien co sa mi pozdava su z 1. skupiny, ale zas napr taku malinu dakujem neprosim :lol: Mam vyhliadnutu taku raritku, ale to je muzika dalekej buducnosti, ak vobec. Mudi - pekne zvieratko, ale uvrieskane (co je skoda...)

Honice (durice?) ma nelakaju absolutne, neviem si takeho psa vedla seba predstavit, rovnako jazvec a vacsina terierov. Zo stavacov (7) mozno nejaka vyzla alebo seter alebo maly munster, cisto podla vzhladu.

A ani nic co ma nejak extra narocnu srst na upravu. Vycesat, vykupat, trochu obstrihnut, okej, ale odmietam tomu venovat znacny cas

Fakt netusim, s cim skoncim jedneho dna :heh:
Naposledy upravil Slausa dňa Pon 30.05.2022 12:22, celkovo upravené 1
Slausa
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1487

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod wer » Pon 30.05.2022 12:20

Silvuch píše:Wer husky ma prekvapil. :lol:



Jak prekvapil? Vsak stale vravim, ze keby nerobim sportovku, tak robim daky tahaci sport... a to je ideal pes na tury. Ale teda rozhodne to nebude ziaden fluffy vystavak - ani tie typicke farby sa mi vobec nepacia.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12740
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod Aris » Pon 30.05.2022 12:24

Ja by som chcela v budúcnosti chodského psa alebo samojeda. Inak sa mi páči veľa veľkých plemien typu leonberger alebo newfoundland, ale to je podľa mňa aj dosť veľká finančná záťaž (okrem iného).
Všichni se můžou přetrhnout, aby zachránili Hitlerův mozek, ale když ho člověk voperuje žraloku lidožravému, tak to najednou zašel příliš daleko!
Pazuzu, you ungrateful gargoyle!
Aris
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2682
Bydlisko: Kysuce

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod Silvuch » Pon 30.05.2022 12:24

ano, ale husky si nejak nespominala, skor tie sportove... V tomto smere prekvapil.
Ale biely by bol ok k tebe, to by sa hodilo. :lol: Tie typicke farby, ano k tomu mam aj ja odpor a kedze si podobna v style, co sa paci a co nie, tak som si to aj k tebe priradila.

Slausla prezradis aj raritku?
JSUT*

Dont panic
Silvuch
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6336
Bydlisko: Petržalka, vs srdco Malych Karpát

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod Margita » Pon 30.05.2022 12:29

Veľký čierny bradáč
Airedal teriér
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod Silvuch » Pon 30.05.2022 12:31

Lindchen, s tym zavazkom bojuje asi dost ludi, aj ja, kedze sa to odporuje k cestovaniu..
Ale na druhej strane, mam ine zavazky a toto mi sprijemnuje spoluzivanie. A pri tych poctoch, co sme mali, som rada, ze ich je uz len 4.

ale stavim sa, keby nemam deti a Juraja, som v Norsku a pracujem v kenneli.
JSUT*

Dont panic
Silvuch
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6336
Bydlisko: Petržalka, vs srdco Malych Karpát

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod dasken » Pon 30.05.2022 12:41

to úplne chápem lindchen, ja nebyť toho, že mám ochotných rodičov, ku ktorým môžem psa šupnúť kedy potrebujem, tak tiež inak rozmýšľam
dasken
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 380

PredchádzajúciĎalší

Späť na Všeobecne o plemenách