Výber správneho plemena pre mňa

Témy netýkajúce sa konkrétneho plemena

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod wer » Pia 14.05.2021 18:24

A k tomu, co pise shel.. taki "jednovrhovi" - to vacsinou byvaju bud pre znamych z okolia alebo prave tak do rodin...kto ide po vysledkoch, tak.uz chce vidiet viac generacii... ono sa casto vyzdvihuju ti mali chovatelia, co maju sucku doma ako milacika, ze nechcu zarabat blabla, ale druha vec je, ze to kupuju ludia viac-menej len do rodin..
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod Shel-chan » Pia 14.05.2021 18:47

Elis píše:
Shel-chan píše: že prvý vrh urobím na slovensku len aby bol,

Offtopic: sorry, ale ja uz jsem pesimista a prvni, co me napadne - ze to klidne muze byt i posledni vrh. I to se v chovu deje....
jen to cloveka nenapadne, dokud nic neresi.

Offtopic: veď toto.

čo ti poviem. jedna chovateľka z česka (jedna z tých 3, od ktorých som čakala šteňa), mala teraz druhý vrh. rodičia všetky vyšetrenia, super povahy, pekné výsledky z výstav... no a objavilo sa jej vo vrhu PDA (tuším). průser, lebo to bolo už u nového majiteľa, niekedy v 10 týždňoch. majiteľka krycieho psa (kdejaký šampión, import) to zobrala ako ohováranie, rozniesla ju v skupine na kopytách... čistá nočná mora. myslím, že to bol posledný vrh z tej chovky. také hejty, aké sa tam dávali... bez toho, aby ľudia poznali pozadie alebo tých ľudí osobne...


na slovensku sú od sheltií "do rodín" takmer všetci, vrátane poradkyne chovu (mmsheltie) aj tých, čo točia abecedu :heh: asi už len z fatranského sna behajú poctivo po výstavách, inak u nás vystavujú takmer výhradne česi a poliaci. našinci dajú s nechuťou tie dve povinné výstavy na uchovnenie a už ich v kruhu nikto nikdy neuvidí :heh:
only expect the worst, and you'll always be either right or nicely surprised
(and they say i'm not an optimist!)
-----------------------------------------------------
http://www.sheimi.sk
Shel-chan
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5360
Bydlisko: Bratislava – Lamač

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod Elis » Pia 14.05.2021 18:57

Shel-chan píše:také hejty, aké sa tam dávali


sila anonymni diskuze :hmm:
je treba si kopnout za kazdou cenu....
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod wer » Pia 14.05.2021 19:03

Tak ja sa nepohybujem na poli vystav zrovna... :heh: a mi nevrav, ze po dakych pracovne silno uspesnych zvieratach neuprednostnia zaujemcov o sport..
Ale skor som chcela povedat, ze ten profik si nevezme stena len tak z rodiny odchovane z jedineho vrhu. Pokial to nie je jeho odchov, prip hlada danu krv, ktora nie je inak dostupna..
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod straka17 » Pia 14.05.2021 19:19

Pytam sa presne ako hovori Elis. Cerstve odobrane nie je problem, to clovek 2x vidi a spravi, chapem.
Ale pokial viem, na zapade na chladene semeno nema nikto techniku a zmrazene robi myslim 1 klinika?
straka17
Big Dog
 
Príspevky: 1157

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod hriva » Pia 14.05.2021 19:32

Z čerstvého poznám čo robia, u plemien kde sa zle kryje, len mu pohonkaju odoberú a je :haha:
Inak, Nerov dedo bol z mrazeného z USA.
Ale nejak sa to neodrazilo na cene steniat.
Prd. Dokonca otec bol z mrazeného keď to teraz pozeram.
Those we love don't go away, they walk beside us every day.
Unseen, unheard, but always near; still loved, still missed and very dear.
hriva
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4816

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod Elis » Pia 14.05.2021 19:40

hriva, dela se DNA u pitu?
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod hriva » Pia 14.05.2021 19:47

Málokto… tam väčšinou každý si ide svoje línie, šteňata rozhodené po známostiach a je tam ten silný inbreed. Myslíš klamanie či je otec otcom? Hentam to bolo nespochybniteľne aj vyzorovo- rovnake hlavy a hlavne veľké psy- psov nad 30 kg je u pitov malinko. Nero je cely otec a dedo.
Niektorí chovatelia si ani nenahadzaju rodokmene- presne vedia kto je kto. Ale tam to funguje fakt inak ako u bežných plemien.
Those we love don't go away, they walk beside us every day.
Unseen, unheard, but always near; still loved, still missed and very dear.
hriva
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4816

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod Elis » Pia 14.05.2021 19:51

tak inseminace mrazenym doma na dvorku a pocetne vrhy jsou pro me taky docela sci-fi...
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod elfinka » Pia 14.05.2021 20:23

Jaku debatu som presvihla dnes :lol:
Tak len vykrik do tmy - pridavam sa na stranu, ze o cene proste rozhoduje trh. Nijak ma nedviha zo stolicky ze chovatel na vrhu moze zarobit a ani ma nejak zasadne netrapi ze do rodin kde ten pes prezije cely zivot mimo organizovanu kynologiu chodia psy "namnozene" s PP po dvoch rodicoch z toho isteho dvora.
Za mna kazdy PP vrh dobry, mozno naivne si vravim ze ak sa PP chov financne oplati, tak to moze niekoho presvedcit aby nemnozil bezpapierakov ale siel cestou uchovnenia - lebo potom o tych psoch su aspon niekde nejake informacie.
A na najcastejsie zdravotne problemy ma "dohliadat" klub, resp. by bolo fajn keby aj zakony.
Obrázok
elfinka
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 3327
Bydlisko: Česká Kanada

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod hriva » Pia 14.05.2021 20:24

Toto nebolo doma na dvore. Toto bolo dlhšiu dobu zmrazené v tej banke a potom to išlo cez veterinarov- ale v chovke v Poľsku
Those we love don't go away, they walk beside us every day.
Unseen, unheard, but always near; still loved, still missed and very dear.
hriva
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4816

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod Elis » Pia 14.05.2021 20:34

hriva píše: zmrazené v tej banke


ale tohle vsechno neco stoji :angel:
Elis
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6377
Bydlisko: Praha

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod jakut » Pia 14.05.2021 21:21

Sledujem bedle, posledné krytia mrazenými asi 5, 6 o ktorých viem 3 x ostala sučka prázdna, ďalšie jedno max dve šteniatka. Aj kvôli tomu sme kúpili ďalšieho psa so Švédska, lebo ak sa ho podarí uchovnit, bude to nová krv.
16 labiek, 8 ušiek a 4 ňufáčiky....
jakut
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 907
Bydlisko: košice-okolie

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod jakut » Pia 14.05.2021 21:21

Sledujem bedle, posledné krytia mrazenými asi 5, 6 o ktorých viem 3 x ostala sučka prázdna, ďalšie jedno max dve šteniatka. Aj kvôli tomu sme kúpili ďalšieho psa so Švédska, lebo ak sa ho podarí uchovnit, bude to nová krv.
16 labiek, 8 ušiek a 4 ňufáčiky....
jakut
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 907
Bydlisko: košice-okolie

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod hriva » Pia 14.05.2021 22:01

Elis píše:
hriva píše: zmrazené v tej banke


ale tohle vsechno neco stoji :angel:

Však to je jasne že hej. Za takú vec plne chápem keď si niekto vypýta. Pre mna taká normálna cena za psa je do tYch 1000€..
Those we love don't go away, they walk beside us every day.
Unseen, unheard, but always near; still loved, still missed and very dear.
hriva
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4816

PredchádzajúciĎalší

Späť na Všeobecne o plemenách