Výber správneho plemena pre mňa

Témy netýkajúce sa konkrétneho plemena

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod Shel-chan » Str 18.05.2022 13:42

basenji sú také... svojské :joint:

ale tak po tibeťanovi...
only expect the worst, and you'll always be either right or nicely surprised
(and they say i'm not an optimist!)
-----------------------------------------------------
http://www.sheimi.sk
Shel-chan
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5360
Bydlisko: Bratislava – Lamač

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod Slausa » Str 18.05.2022 13:49

Offtopic: basenji su svojske, zvlastne psiky, ale mame na sídlisku mladú fenu a ešte keď to bolo stena, tak bola jediná ochotná komunikovat so surou, lebo boli obe podobní autisti :lol:
Slausa
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1483

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod Vikiki22 » Pia 20.05.2022 6:29

Ja jednu suku basenji poznám osobne, chodila s ňou chovateľka aj na cvičák a akcie s nami. Je to zvláštny pes, pri výcviku, ak jej aktivita pasuje, sa s ňou dalo pekne pracovať, bavilo ju agility. Ale keď s ňou prebehli 3x ten istý parkúr, 4. krát ju to už nebavilo. So psami vychádzale celkom dobre, len mala vytipované psy, ktoré chcela proste "zabiť". Bez nejakého dôvodu. S Freyou mi od prvej chvíle nevychádza, stále ju ide napadnúť. :ach:
Vikiki22
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 11060
Bydlisko: Dubník, okr. NZ

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod Ulf » Pon 23.05.2022 7:25

Prosím vás, nedoporučujte lajku a spol. To fakt nie je pes pre bežný život, pokiaľ človek nemá mega toleranciu, alebo/a nechce toho psa na poľovnú kyno tak nech si vzdychne a zabudne. Lebo to nie je plemeno, ktorému vymyslím náhradnú činnosť keď nebudem loviť. Nevymyslíš, oni reálne o nič iné nemajú záujem :no: Ako také šmakošky z bežných prechádzok ako x-krát odnášať psa spod stromu (alebo ho vyťahovať z najzadrbanejších kríkov) lebo niekde ziape na mačku (nie, nezavoláš ho, on tam bude ziapať aj viac hodín), alebo riešiť bitku s jazvecom (včera také na dobrú noc), diviakom,... dosať si čo chceš... to fakt? :ha: Jedine že by ste sa dotyčnému chceli veľmi pomstiť :ha: . A robiť tomu psovi bachara na vodítku celý život, tak to je mega peklo aj pre majiteľa, aj pre psa. A to ja stále tvrdím, že máme šťastie, že tá naša je fakt slabá (skoro žiadna) povaha. Ak by to bol skutočný pracant ... :prd: :angel: ... tak to by bolo jak s Viggom. A to nechceš, keď nevieš do čoho ideš. :ha: :ahoj:
They say good-bye to their family, to supply the needs for your. Show some respect and thank to truck drivers.
Ulf
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 582
Bydlisko: Kalinkovo

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod jakut » Pon 23.05.2022 8:46

bedlu ? všetko uvedené spĺňa :lol:
16 labiek, 8 ušiek a 4 ňufáčiky....
jakut
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 907
Bydlisko: košice-okolie

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod Mac Gie » Pon 23.05.2022 9:21

a nie je náročná starostlivosť o srsť?

Offtopic: jeeee Ulf :ahoj:
“If you don’t own a dog, at least one, there is not necessarily anything wrong with you, but there may be something wrong with your life.” - Roger Caras
Mac Gie
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2374
Bydlisko: Ražňany/PO

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod jakut » Pon 23.05.2022 10:21

Mac Gie píše:a nie je náročná starostlivosť o srsť?

jediné náročné na bedle je nájsť niekoho kto ti ostrihá dobre výstavný strih :heh:
inak ja dospelých češem keď kúpem, cca raz za dva týždne. okúpem, vyfenujem, vyčešem. Raz za 2,3 m treba strihať, ak tú srsť udržuješ v štandarde, nie príliš dlhú tak u dospeláka ti to trvá cca 45m
Netusím, či to je náročné :heh: , na oplátku mám dom bez chlpov
16 labiek, 8 ušiek a 4 ňufáčiky....
jakut
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 907
Bydlisko: košice-okolie

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod Mac Gie » Pon 23.05.2022 11:08

no pre mňa, čo psa okúpe raz do roka, niekedy ani to, špina sama opadá a napr. Hoya aj keď pĺzne, veľmi nepĺzne takže česať ju moc nemá zmysel lebo z nej nevyčešem momentálne, je to náročná starostlivosť :heh: Max pĺzne ako besnýa vyčesať ho je náročné, ale mne už chlpy za tie roky vôbec nevadia :lol:
“If you don’t own a dog, at least one, there is not necessarily anything wrong with you, but there may be something wrong with your life.” - Roger Caras
Mac Gie
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2374
Bydlisko: Ražňany/PO

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod Slausa » Pon 23.05.2022 11:22

Offtopic: Ze :heh: Zlata Sura, ta na to ze je kratkosrsta, tak jednak moc neplzne a druhak je taka plysova, ze sa tie chlpy vobec nezapichuju do nicoho. Okrem tohto si uz viem predstavit pri sebe iba daco polodlhosrste co sa raz za cas poriadne vycese a konec, ziadne extra ucesy :lol:
Slausa
Moderátor
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1483

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod Shel-chan » Pon 23.05.2022 11:24

tak to je dobré terno tie bedle.
ja som v piatok shaylu kúpala a fénovala a čakala, ale že dve alebo tri hodiny do toho išli... a potom ešte aspoň hodinka na ostrihanie labiek a uší. .......a chlpy mám aj tak všade!!! :aaa: :aaa: :aaa:

(ale teda ešte raz pripomeniem, že sheimiho som nekúpala skoro nikdy, a česala som ho raz za pár mesiacov... to je na sheltii asi najhoršie, že nikdy nevieš dopredu, čo vyfasuješ :ua: )
only expect the worst, and you'll always be either right or nicely surprised
(and they say i'm not an optimist!)
-----------------------------------------------------
http://www.sheimi.sk
Shel-chan
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5360
Bydlisko: Bratislava – Lamač

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod jakut » Pon 23.05.2022 13:24

Tak ak niekto kúpe raz do roka a ani chlp nejak nemá , tak to iste náročné je. Ja som mala chlpov nad hlavu pti frbuloch a úplne mi vyhovuje tento stav :lol:
Shel akože výstavný strih, pokiaľ potrebuješ ostrihať trvá dlhšie , aj tie 3 hoďky , ja som písala o bežnej údržbe.
16 labiek, 8 ušiek a 4 ňufáčiky....
jakut
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 907
Bydlisko: košice-okolie

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod clupko » Uto 24.05.2022 11:19

bedlu nie :lol: sorry, ale to by sa urcite nehodilo. male, treba strihat, kupat, cesat, a navyse terier... moze to byt este dalej od povahy a vzhladu tibetskej dogy? :heh:
It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living.
clupko
Big Dog
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 1916
Bydlisko: za horami

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod dasken » Pon 30.05.2022 10:25

len tak zo zvedavosti, aké máte plemená „na zozname“?
že ďalší pes, možno raz, alebo ste ich zvažovali niekedy, alebo ich tajne obkukujete, ale doma by ste to nechceli :lol:
(v tej poslednej kategórii mám čevečko, i keď ktovie :angel: )

inak môj asi takýto, zatiaľ, ale mení sa to priebežne :heh:
(poradie náhodné)
BOC
doberman, hnedý
kelpia
malina
NO
beauceron
ESP
malý munsterlander
mudi
aj nejaký veľký na dvor by sa mi páčil, pyrenej alebo šarplaninec

edit: inak dopĺňam azavaka aj ja, na dôchodok :lol:
Naposledy upravil dasken dňa Pon 30.05.2022 10:48, celkovo upravené 1
dasken
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 364

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod wer » Pon 30.05.2022 10:30

Husky (biely), greyhound a deerhound :lol:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Výber správneho plemena pre mňa

Poslaťod Lindchen » Pon 30.05.2022 10:36

Momentálne psa už neplánujem, zrušila som aj rezerváciu na šteňa.

Inak by som zvažovala (podľa priority):
bígl
kelpia
dalmatín
nemecký pinč stredný
z menších JRT a border teriér

Medzi krásny, ale nechcem:
ČSV
ESP
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

PredchádzajúciĎalší

Späť na Všeobecne o plemenách