Psy 'jedného pána'

Témy netýkajúce sa konkrétneho plemena

Re: Psy 'jedného pána'

Poslaťod Lindchen » Uto 16.06.2015 19:30

Fakt? No ale ja len z počutia, že sa tak prejavujú, jasné, že nie všetci.

Podľa mňa na to ideš dobre, ak si ju vieš ponavigovať tým vodítkom, odmeníš, nevidím na tom postupe nič zlé. Čím viac s ňou budeš robiť, tým viac ťa bude "brať". Priateľa začal Aris poslúchať viac ako mňa, lebo som bola furt preč, časom to prišlo. Aj si chodil k nemu viac ľahnúť, vyhľadával očný kontakt, "pýtal" si povely, povolenia od neho.
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Psy 'jedného pána'

Poslaťod drymarchon » Uto 16.06.2015 19:39

to ona zase je kontaktná až moc, chodí sa ku mne stále hladkať, škrabkať, pusinky :smile: také kontakntné čévečko a je aj super v tom, že nemá problém s novými vecami, ruchmi, zvukmi....úplne super. len ako som písala nemá určené niektoré hranice a občas reaguje nie najlepšie
ZAMARATAN FCI - chovateľská stanica československých vlčiakov
http://www.csv.wbl.sk
drymarchon
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2924
Bydlisko: Liptov

Re: Psy 'jedného pána'

Poslaťod Lindchen » Uto 16.06.2015 19:42

Tak potom sa bude dať odstrániť v pohode :jop: .
"Everything you love will probably be lost, but in the end, love will return in another way." Franz Kafka
Lindchen
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 8616
Bydlisko: Bratislava, Ružinov

Re: Psy 'jedného pána'

Poslaťod Silvuch » Uto 16.06.2015 21:32

Daba je Jurajov cecok... Furt len Jurko, Jurko, cela je nadrzana z neho. Ale tak ja s nou problem nemam, co sa tyka vrcania, poslusnosti.. to aj Juraj mi pomaha, ked ma nepocuva, napriklad ju zavolam a nejde, tak ju Juraj nazenie ku mne.. Vrcat by si nedovolila asi.. Teda isto.
JSUT*

Dont panic
Silvuch
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6333
Bydlisko: Petržalka, vs srdco Malych Karpát

Re: Psy 'jedného pána'

Poslaťod wer » Uto 16.06.2015 22:07

neviem, ci je stastne pomenovanie, ze nema mantinely... proste v jej ociach este nie si hodna respektu. :nwm: na tom treba popracovat a nie snazit sa jej vladnut nasilu a podmanovat si ju... reagovat kludne, rozhodne, venovat je cas a ono to pojde. respekt si musis zasluzit, nie vydobit.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Psy 'jedného pána'

Poslaťod drymarchon » Uto 16.06.2015 23:06

a vieš mi to prosím špecifikovať bližšie čím si to mám zaslúžiť? teda okrem toho čo si už písala, lebo to nejak zatiaľ nezaberá. a ak podľa nej nebudem nikdy hodná rešpektu, a ak budem mať dieťa? ak vyhodnotí že ani to dieťa nie je hodné rešpektu? pýtam sa naozaj reálne, konkrétne s týmto správaním som predtým u psa česť nemala a aj keď síce súhlasím s tým, že nevhodným situáciám treba predchádzať, náhoda je blbec a byť zodpovednou osobou za psa, ktorý by sa otočil proti mne sa mi teda nepáči :nwm:
ZAMARATAN FCI - chovateľská stanica československých vlčiakov
http://www.csv.wbl.sk
drymarchon
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2924
Bydlisko: Liptov

Re: Psy 'jedného pána'

Poslaťod wer » Str 17.06.2015 4:35

ono tazko to nejak presne definovat. to su take detaily - musis mat kazdu situaciu pevne v rukach, vediet reagovat, byt jej napomocna, ak treba, ochranit ju, ak treba a pod. snaz sa s nou travit cas, zapajat sa - hry, krmenie, prechadzky. ale ano. moze to byt komplikovane a v niektorych situaciach nebezpecne. co sa tyka dietata, tak tam je este sanca, ze ho bude brat inak :ha:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Psy 'jedného pána'

Poslaťod Bad » Str 17.06.2015 5:23

drymarchon píše: prípadne som dávala obojok s krátkym vodítkom aj na dvore (lebo veľmi zle vtedy reaguje na dotyky) ale pokiaľ by naozaj prišla situácia kde musím riešiť, nemala by problém ma poriadne rafnúť. ...

tu couračku (a dost dlouhou) bych jí nechala permanentně, ať ji můžeš vždycky bez řečí odvést (a samozřejmě ať nemá stavy "mám x nemám") - tak lze řešit vlastně všechny situace (lépe předcházet)...a pak se můžeš případně do té situace vrátit ale už s tím, že ji budeš řídit, jak se má chovat (takhle obecně se to blbě píše).

Edit: a přítele pošli na měsíc někam do háje ...... :no:
Bad
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5691

Re: Psy 'jedného pána'

Poslaťod drymarchon » Štv 18.06.2015 11:31

ok, ďakujem za odpovede
ZAMARATAN FCI - chovateľská stanica československých vlčiakov
http://www.csv.wbl.sk
drymarchon
Šampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 2924
Bydlisko: Liptov

Re: Psy 'jedného pána'

Poslaťod hriva » Štv 18.06.2015 15:50

My sms s Briou asi lesby. Chlap sa pokusa i infiltraciu...aLe take suznenie dusi tazko spolu dosiahneme :haha: a tiez ho uz kusla. Lenze...on na tom moc nepracuje. To chce cas. On sa uraza ze bria príde len krd ide vecerat. A bria ho ma total na haku. Takze to nechal tak. Absolutne spolu "nekomunikuju". On jej napr povie bria pod sem a ona odide opacnym smerom aby ju nahodou niekde nezobral. Lenze, takto sa chova úplne ku kazdemu ona. Okrem mna samozrejme :joint: alebo pri nakladani auta. Bria hop a bria zdrhne. Pridem ja a pocuva jak hodinky. Podla mna si nenajdu cestu k sebe nikdy. Iba sa toleruju. Ale je to lepsie jak predtým ako ho napadla.
A to je ze kontaktna a zrava je velke plus. Lebo bria je jak autista v tomto. Tazko tazko sa k nej "priblížiť".
Those we love don't go away, they walk beside us every day.
Unseen, unheard, but always near; still loved, still missed and very dear.
hriva
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4816

Predchádzajúci

Späť na Všeobecne o plemenách