Psy 'jedného pána'

Témy netýkajúce sa konkrétneho plemena

Psy 'jedného pána'

Poslaťod Večernica » Štv 19.04.2012 6:48

Zakladám túto tému preto, že sa s týmto pojmom v poslednej dobe často stretávam. Vraj medzi ne patrí ČSV a SAV. Nejde mi o stav, kedy psík trpí, keď je oddelený od svojej 'svorky', mám na mysli skôr naviazanosť na jedného pána a niekedy aj ignoráciu ostatných členov rodiny, hlavne asi čo sa týka poslušnosti. Rada si prečítam vaše názory :ahoj:
Večernica
Snoopy
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 180
Bydlisko: Myjava

Re: Psy 'jedného pána'

Poslaťod Silvuch » Štv 19.04.2012 7:42

mozno ta bude zaujimat aj tato tema
viewtopic.php?f=3&t=2826&hilit=svorkove+plemena
:no:

či? asi sa pytas na nieco ine.. tak nic.
JSUT*

Dont panic
Silvuch
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6333
Bydlisko: Petržalka, vs srdco Malych Karpát

Re: Psy 'jedného pána'

Poslaťod hriva » Štv 19.04.2012 8:36

ja mám takeho psa. ked nie som doma, každeho ignoruje. jedine moje slovo platí :ha: akonahle vytiahnem paty z domu, zalezie spať a nikoho si nevšíma...ma to ale aj vela nevyhod.
Those we love don't go away, they walk beside us every day.
Unseen, unheard, but always near; still loved, still missed and very dear.
hriva
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4816

Re: Psy 'jedného pána'

Poslaťod mint_blossom » Štv 19.04.2012 8:48

Aj my mame takeho psa....ma sice rad vsetkych, ale mojho priatela jednoducho zboznuje.....
mint_blossom
Hafan
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 505

Re: Psy 'jedného pána'

Poslaťod hriva » Štv 19.04.2012 8:52

ja som s tým mala aj dosť problemov kedže moja truba odmietala ist s kymkolvek inym von, žrať nechcela, piť, iba ležala ako bez duše ked som odišla. teraz sa aj naje, s priatelom ide von aspon po koniec ulice, vykona potrebu a zdrhačky domov. ešte na tom pracujeme, nie je to vobec dobre pre jej psychiku a ani pre moju lebo mam z toho uplne nervy že čo bude ked pojdem do porodnice :ach: ale už aspon viem že prežije :lol: najest sa naje, napije, aj von sa ju da aspon vytiahnut, aj ked len na našu ulicu.
Those we love don't go away, they walk beside us every day.
Unseen, unheard, but always near; still loved, still missed and very dear.
hriva
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4816

Re: Psy 'jedného pána'

Poslaťod wer » Štv 19.04.2012 9:24

Offtopic: ked nebudes doma, tak pojde.
napriklad o ovciakoch sa vravi, ze to su psy na "striedacku", ale teda ani jeden z mojich by to nezvladol.

ono je to do silnej miere aj vychovou. ked sa o psa stara clovek sam, je logicke, ze sa nan pes naviaze a nevie fungovat s nikym inym. coz nie je dobre ani pre jednu stranu. takze pozor na to.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Psy 'jedného pána'

Poslaťod Saarly » Štv 19.04.2012 10:18

ja som toto pocula o cau-cauoch (v programe 101 psov ci ako sa to vola, tak neviem ci je to zrovna doveryhodna info)
Properly trained, a man can be dog's best friend.
Saarly
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 268
Bydlisko: Karlova Ves, Bratislava

Re: Psy 'jedného pána'

Poslaťod Margita » Štv 19.04.2012 10:25

inac ja som nepochopila tuto temu :hi: ide o rozdiel csv alebo saarlosa co s atyka naviazanosti na pana?ci tak vseobecne,alebo toto ma byt nejaky zoznam plemien ktore maju tendenciu sa naviazat viac ako ine?alebo akesi "vyhody" a "nevyhody" v spoluziti s takymto psom?
"Dnes vím, že člověk, který má všech pět pohromadě a jen něco zná o psech, se foxteriérovi vyhýbá obloukem" Zdena Frýbová
"Neexistuje pes, který by měl vlastnosti foxteriéra"Zdena Frýbová

Všetko začína a končí v hlave
Margita
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 5654
Bydlisko: Bratislava -Vereknye

Re: Psy 'jedného pána'

Poslaťod wer » Štv 19.04.2012 10:44

ja osobne si skor myslim, ze je to vecou autority. pes vseobecne je svorkove zviera, takze dokaze spolupracovat aj s ostatnymi clenmi svorky. ked sa mu niekto vela venuje, tak samozrejme, ze si s nim vytvori uzsi vztah. ale na druhej strane, ked napriklad vidi, ze ten jeho clovek este respektuje niekoho dalsieho, tak to automaticky prebera aj on. to casto byva hlava rodiny, aj ked sa psovi vobec nevenuje.
ale spojenie "pes jedneho pana" mi pride skor ako vychovny problem.
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Psy 'jedného pána'

Poslaťod Silvuch » Štv 19.04.2012 10:49

mne to nepride ako vychovny problem, i ked vychova dost dost vela ovplyvni.. ak sa pozeram z cisto prirodzeneho hladiska (takzvane psi samorosty), tak opat budem tvrdit, ze tie primitivne plemena znasaju zmenu majitela horsie ako tie najsupernejsie psi na svete (cim dalej, tym viac som o tom presvedcena) - ovciaky. jasne su pripady od pripadov, kde sa toto uplne vylucuje a ovciak nezvlada nove prostredie a csv je spokojnejsi u noveho majitela.. ale vo vseobecnosti by sa o tom dalo polemizovat.
Naposledy upravil Silvuch dňa Štv 19.04.2012 11:18, celkovo upravené 1
JSUT*

Dont panic
Silvuch
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6333
Bydlisko: Petržalka, vs srdco Malych Karpát

Re: Psy 'jedného pána'

Poslaťod hriva » Štv 19.04.2012 10:53

wer píše:Offtopic: ked nebudes doma, tak pojde.
napriklad o ovciakoch sa vravi, ze to su psy na "striedacku", ale teda ani jeden z mojich by to nezvladol.

ono je to do silnej miere aj vychovou. ked sa o psa stara clovek sam, je logicke, ze sa nan pes naviaze a nevie fungovat s nikym inym. coz nie je dobre ani pre jednu stranu. takze pozor na to.

u mna je to presne týmto, staram sa o nu iba ja, už som na materskej a cele dni sme spolu, iba my dve. ja som teraz vdačna za akukolvek spoločnosť lebo už by mi hrabalo asi :joint:
čiastočne to ma podla mna aj zdedene, jej mam je presne taka ista- "cecek" na mojho fotra. umocnila to u mojej Brii aj vec že bola odvrhnute štena a od narodenia bola so mnou, bola som jej nahradna matka. takže je tam viac faktorov. určite by som to ale v žiadnom psov ešte nepodporovala taketo chovanie lebo fakt je to pre nich zlé, odlučenim majitela trpia. a majitel trpi tiež :joint:

ale Bria poslucha aj mojho priatela, presne je to tym že on je taka autorita. poslucha ho, ale skorej preto že musi, nerobi s takou radostou ako u mna a ked som tam ja, vacsie slovo je vzdy to moje. ináč okrem neho neakceptuje nikoho.
Those we love don't go away, they walk beside us every day.
Unseen, unheard, but always near; still loved, still missed and very dear.
hriva
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 4816

Re: Psy 'jedného pána'

Poslaťod wer » Štv 19.04.2012 11:05

silvuch, nie som si ista, ci ide zrovna o pana samotneho, alebo o akysi stereotyp, zmenu vseobecne. :no:
wer
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 12693
Bydlisko: Záhorská Bystrica

Re: Psy 'jedného pána'

Poslaťod kkamkak » Štv 19.04.2012 11:13

PBGV je tiež taký.. naviaže sa max na 2... (u nás som to ja..) ocka poslúcha, len preto, lebo vie, že musí.. :smile: ale keď ja niekam odídem, on hneď zamnou...
Obrázok
kkamkak
Junior
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 241
Bydlisko: PD/BA

Re: Psy 'jedného pána'

Poslaťod Silvuch » Štv 19.04.2012 11:19

ale tu by nemalo ist o to "koho viac poslucha".. to uz je vychovny problem.. tu ide o tu jeho "vyrovnanost" s novymi podmienkami, "plachost" v novom, ci ako to mam nazvat.
JSUT*

Dont panic
Silvuch
Multišampión
Obrázok užívateľa
 
Príspevky: 6333
Bydlisko: Petržalka, vs srdco Malych Karpát

Re: Psy 'jedného pána'

Poslaťod Mackie » Štv 19.04.2012 11:24

zrejme je to myslene z hladiska vycviku a naslednej pouzitelnosti, nie?
preto sa napr. csv hromadne neujali ako sluzobne psy, lebo vymena cvicitela za "majitela" nedopadla velmi dobre
ta tu je tota tuja
Mackie
Multišampión
 
Príspevky: 10425
Bydlisko: PO/KE (mon)

Ďalší

Späť na Všeobecne o plemenách